Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#3801 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by antimobbing »

ultima_palabra wrote:
antimobbing wrote:Ljudi moji, pa po ovim današnjim demonstracijama se može vidjeti da su uspjeli ekonomski ''priskrbiti'' 1.000 ljudi za čitav život. Dakle, sve one iz svoje rodbine i političkog vrha kao i svojih narednih deset budućih generacija. Sa druge strane izvršili su ''majorizaciju'' životnog standarda običnog građanina iz vlastitog naroda, koje su isključivo opet radi nekih svojih ličnih suženih interesa gurnuli u siromaštvo i totalnu izolaciju (čitaj majorizaciju) ...

Ustvari, ono što se svima nama kolektivno dešava ovih dana je galopirajuća ''majorizacija'' životnog standarda u čitavoj BiH bez obzira na naciju, samo što to ne vidimo jer zbog ''majorizacije'' naše svijesti još uvijek nismo svjesni naše nesvijesti …

Plate nam se svakodnevno ''majoriziraju'' jer ostaju iste a cijene rastu li rastu …
To je za posebnu temu... da studenti ne mogu organizirati proteste s ciljem poboljšanja svog statusa, nemogućnosti zaposlenja, niskog standarda... ali mogu protiv fantomske "majorizacije".
Nažalost, to je zbog naše balkanske i podaničke lične ''majorizirane'' svijesti …
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3802 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Nass wrote:Abdicka otisla.........?
ne mogu ni da se iznenadim :roll:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3803 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

antimobbing wrote:Ljudi moji, pa po ovim današnjim demonstracijama se može vidjeti da su uspjeli ekonomski ''priskrbiti'' 1.000 ljudi za čitav život. Dakle, sve one iz svoje rodbine i političkog vrha kao i svojih narednih deset budućih generacija. Sa druge strane izvršili su ''majorizaciju'' životnog standarda običnog građanina iz vlastitog naroda, koje su isključivo opet radi nekih svojih ličnih suženih interesa gurnuli u siromaštvo i totalnu izolaciju (čitaj majorizaciju) ...

Ustvari, ono što se svima nama kolektivno dešava ovih dana je galopirajuća ''majorizacija'' životnog standarda u čitavoj BiH bez obzira na naciju, samo što to ne vidimo jer zbog ''majorizacije'' naše svijesti još uvijek nismo svjesni naše nesvijesti …

Plate nam se svakodnevno ''majoriziraju'' jer ostaju iste a cijene rastu li rastu …
Budi ljubazan, pa nemoj spamati temu
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3804 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

17.3.2011. (15:08)
KEBO: FORMIRANI DELEGATSKI KLUBOVI U DOMU NARODA FBiH, USKORO NASTAVAK KONSTITUIRAJUĆE SJEDNICE
SARAJEVO, 17. marta (FENA) - Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Mirsad Kebo izjavio je danas da su formirani delegatski klubovi u novom sazivu Doma naroda Parlamenta FBiH i da će ubrzo prestati pauza koja je radi toga proglašena na 15 minuta, a traje već više od dva sata, na konstituirajućoj sjednici ovog parlamentarnog nivoa u Sarajevu.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3805 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

zoom66 wrote:
hercegovac_pravi wrote:
17.3.2011. (15:08)
KEBO: FORMIRANI DELEGATSKI KLUBOVI U DOMU NARODA FBiH, USKORO NASTAVAK KONSTITUIRAJUĆE SJEDNICE
SARAJEVO, 17. marta (FENA) - Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Mirsad Kebo izjavio je danas da su formirani delegatski klubovi u novom sazivu Doma naroda Parlamenta FBiH i da će ubrzo prestati pauza koja je radi toga proglašena na 15 minuta, a traje već više od dva sata, na konstituirajućoj sjednici ovog parlamentarnog nivoa u Sarajevu.
sabahajrulla, vec traje druga pauza :D
allahrazija... :mrgreen:
Mislim da je neko u postovima prije tvrdio da klubovi nisu formirani i da je zastoj..a nisam upratio da je neko ovo postavio..pa kontam da otklonim nedoumice... :thumbup:
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#3806 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

Dobro je ako su klubovi napokon formirani, ali mi nije jasno gdje nestade Elvira, i kako ce se stvar zavrsiti sa 5 delegata u Klubu Hrvata? Stalno se spominjala 1/3 delegata.... treba sacekati nastavak, da vidimo sta ce biti....
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3807 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Nass wrote:Dobro je ako su klubovi napokon formirani, ali mi nije jasno gdje nestade Elvira, i kako ce se stvar zavrsiti sa 5 delegata u Klubu Hrvata? Stalno se spominjala 1/3 delegata.... treba sacekati nastavak, da vidimo sta ce biti....
pa nece izglasati predsjednika federacije jer je ona protiv..treba 6 glasova, a njen 6-ti glas bio

ej od nje nesta da ovisi, majko moja draga
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3808 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by elSaik »

Kada podržavaoci dva HDZ-a Hrvate u BiH (izjednačavajući pri tome interese većine sa uskim stranačkim interesima) pokušavaju proglasiti potlačenim narodom, a ponekad doslovno „Kurdima“, onda zaboravljaju navesti podatak kada je neka kurdska buržoaska stranka u Turskoj u svojim rukama imala više profitabilnih ministarstava, a ponajprije ministarstvo finansija? Ili, da li se danas u „demokratiziranoj“ Turskoj, nekoj od kurdskih, ili čak armenskih stranaka nude četiri profitabilna ministarstva, o kojih je jedno ministarstvo finansija, uključujući jedno od državnih ministarstava i mjesto državnog premijera? Napokon, u buržoaskom Daytonskom sporazumu je jasno naglašeno da su konstitutivni narodi, a ne stranke koje delegiraju pripadnike određenih naroda. Drugim riječima, HDZ ne može nekom „Lagumdžijinom Hrvatu“, koji bi zauzeo jedno od hrvatskih ministarstava prigovoriti da je manje Hrvat ukoliko je sljedbenik socijaldemokratske političke opcije.
„Čovjek iz naroda“ [Željko Komšić], međutim, uprkos nagovaranjima nekih razumnijih članova stranke, nije pristajao da obilazi krajeve sa većinskim hrvatskim stanovništvom u BiH i da se upoznaje sa tamošnjim prilikama, te, na radost HDZ-a, nije postao čovjek ni djelića tamošnjeg naroda. Tako se su se SDP-ove greške, uz Lagumdžiju, isplatile i Draganu Čoviću, koji danas u Mostaru sebe intronizira kao mučeničkog, ugroženog, neprikosnovenog gerilskog vladara „potlačene“ nacije. No, budući da, kao ni Milorad Dodik, niti bilo koji političar u BiH neće učiniti ništa na povećanju zaposlenosti ili smanjivanju socijalne bijede, ni takav ga manevar neće spasiti od neumitne propasti. Nanovo iznenađujuće, ali stvari se u prirodi i ljudskom društvu, uvijek okrenu u svoju suprotnost.
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3809 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bosanska senzacija »

Gledam u prvom redu našeg vrlog parlamenta osuđeni kriminalac i ubica djeteta koji ni dana zatvora nije vidio.

Nek svoje matere predstavljaju mene vala neće!
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3810 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

bosanska senzacija wrote:Gledam u prvom redu našeg vrlog parlamenta osuđeni kriminalac i ubica djeteta koji ni dana zatvora nije vidio.

Nek svoje matere predstavljaju mene vala neće!
ko je to?
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3811 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bosanska senzacija »

plain vanilla wrote:
bosanska senzacija wrote:Gledam u prvom redu našeg vrlog parlamenta osuđeni kriminalac i ubica djeteta koji ni dana zatvora nije vidio.

Nek svoje matere predstavljaju mene vala neće!
ko je to?
Dževad Rađo, zbogom pameti kad ovakva protuha može sjediti u jednom parlamentu.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#3812 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

bosanska senzacija wrote:
plain vanilla wrote:
bosanska senzacija wrote:Gledam u prvom redu našeg vrlog parlamenta osuđeni kriminalac i ubica djeteta koji ni dana zatvora nije vidio.

Nek svoje matere predstavljaju mene vala neće!
ko je to?
Dževad Rađo, zbogom pameti kad ovakva protuha može sjediti u jednom parlamentu.
Koje dijete je Dževad Rađo ubio?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3813 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Dževad Rađo, poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo i član Saveza za bolju budućnost, nikada neće odslužiti šestomjesečnu zatvorsku kaznu zbog izazivanja prometne nesreće u kojoj je jedna osoba poginula, a dvije su povrijeđene.

Rađu je Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) pravosnažno osudio 29. marta 2006. godine. Više od tri i po godine Rađo je odgađao odlazak u zatvor, a na kraju je i pomilovan. Novinari Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) iz Sarajeva su otkrili da je, barem u jednom slučaju, odgodu odlaska u zatvor dobio na osnovu netačnih podataka.

Nakon svega, Borjana Krišto, predsjednica FBiH, pomilovala ga je 30. decembra 2009. godine i tako ga u potpunosti oslobodila odlaska u zatvor.

Rađo kaže da je uzoriti građanin koji ranije nije osuđivan i da je to što je bio pripadnik Armije BiH valjan razlog da ne ode u zatvor: "Ja sam pola Bosne oslobodio. Ja sam Zlatni ljiljan." Dodaje da se ne osjeća dobro od moždanog udara koji je doživio 2002. godine.
Nikad prije nisam ni cula za ovog lika
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3814 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Corto Maltese wrote: Koje dijete je Dževad Rađo ubio?
saobracajka cini mi se... osudjen, nikad nije odsluzio kaznu...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3815 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

plain vanilla wrote:
Dževad Rađo, poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo i član Saveza za bolju budućnost, nikada neće odslužiti šestomjesečnu zatvorsku kaznu zbog izazivanja prometne nesreće u kojoj je jedna osoba poginula, a dvije su povrijeđene.

Rađu je Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) pravosnažno osudio 29. marta 2006. godine. Više od tri i po godine Rađo je odgađao odlazak u zatvor, a na kraju je i pomilovan. Novinari Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) iz Sarajeva su otkrili da je, barem u jednom slučaju, odgodu odlaska u zatvor dobio na osnovu netačnih podataka.

Nakon svega, Borjana Krišto, predsjednica FBiH, pomilovala ga je 30. decembra 2009. godine i tako ga u potpunosti oslobodila odlaska u zatvor.

Rađo kaže da je uzoriti građanin koji ranije nije osuđivan i da je to što je bio pripadnik Armije BiH valjan razlog da ne ode u zatvor: "Ja sam pola Bosne oslobodio. Ja sam Zlatni ljiljan." Dodaje da se ne osjeća dobro od moždanog udara koji je doživio 2002. godine.
Nikad prije nisam ni cula za ovog lika
najpoznatiji je kao organizator borackih protesta proslog ljeta, kada je demolirana zgrada vlade fbih...

inace grlati sbb-ovac...
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3816 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Vidim da kaze da je pola Bosne oslobodio, da nam je bio jos jedan ovakav sad ne bi bilo rs-a
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#3817 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

Među učesnicima rata je najpoznatiji kao komandant Gardijske Brigade Generalštaba ARBiH.
Nazvati nekog ubojicom djece je jebena kvalifikacija. I dalje me zanima kojom prilikom i koje dijete je Dževad Rađo ubio?
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3818 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bosanska senzacija »

Dževad Rađo, poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo i član Saveza za bolju budućnost, nikada neće odslužiti šestomjesečnu zatvorsku kaznu zbog izazivanja prometne nesreće u kojoj je jedna osoba poginula, a dvije su povrijeđene.

Rađu je Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) pravosnažno osudio 29. marta 2006. godine. Više od tri i po godine Rađo je odgađao odlazak u zatvor, a na kraju je i pomilovan. Novinari Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) iz Sarajeva su otkrili da je, barem u jednom slučaju, odgodu odlaska u zatvor dobio na osnovu netačnih podataka

Nakon što je Vrhovni sud donio pravosnažnu presudu, Općinski sud u Sarajevu trebao ju je izvršiti, ali je Rađo 8. maja 2006. godine podnio molbu za odgodu odlaska u zatvor. Naveo je da za potrebe izrade doktorske disertacije na Nastavničkom fakultetu Univerziteta "Džemal Bijedić" u Mostaru, od 3. do 27. jula 2006. godine, mora obaviti testiranja na izletu i logorovanju.

Rađo je napisao da su te aktivnosti obavezne kod svih aplikanata za disertaciju, da će u tom periodu završiti već započeti rad i da bi duži prekid u radu značio dodatne finansijske troškove. Naveo je i da je jedini hranitelj dvoje maloljetne djece i da pokušava pronaći način da ih finansijski zbrine. Salihović je donio rješenje o odgodi na tri mjeseca.

Međutim, prema podacima Nastavničkog fakulteta u Mostaru, Rađo nikada nije prijavio disertaciju. Rečeno je i da su izlet i logorovanje obavezan predmet za dodiplomce, ne za doktorante.

U intervjuu za CIN Rađo kaže da disertaciju nije uradio, jer je mnogo koštala (oko 8.000 KM), ali dodaje da je obavio testiranje studenata na izletu. Mada je rekao donijeti rezultate testiranja, Rađo to nikada nije učinio.

Prema imovinskom kartonu koji je predao Centralnoj izbornoj komisiji BiH u junu 2010. godine, Rađo je u trenutku traženja odgode mjesečno primao 1.124 KM mirovine plus 1.296 KM na ime honorara i naknada. Nekretnine i ušteđevinu procijenio je na više od milion KM.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jadničak nije imao 8000 za disertaciju ali je zato prijavio nekretnine u vrijednosti od preko milion km.
Prije par mjeseci je ovaj isti čovjek bio jedan od glavnih aktera kada se desilo "spontano" nasilje pred zgradom vlade federacije....
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3819 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Corto Maltese wrote:Među učesnicima rata je najpoznatiji kao komandant Gardijske Brigade Generalštaba ARBiH.
Nazvati nekog ubojicom djece je jebena kvalifikacija. I dalje me zanima kojom prilikom i koje dijete je Dževad Rađo ubio?
pa eto pise ti, osudjen covjek... saobracajka...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#3820 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

Alfons Kauders wrote:
Corto Maltese wrote:Među učesnicima rata je najpoznatiji kao komandant Gardijske Brigade Generalštaba ARBiH.
Nazvati nekog ubojicom djece je jebena kvalifikacija. I dalje me zanima kojom prilikom i koje dijete je Dževad Rađo ubio?
pa eto pise ti, osudjen covjek... saobracajka...
Ne treba meni pisati, znam sve o toj saobraćajki, i o Rađinom ratnom putu, jer je, igrom slučaja, to i moj ratni put. Nego, gdje je dijete u toj priči?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3821 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Corto Maltese wrote:
Alfons Kauders wrote:
Corto Maltese wrote:Među učesnicima rata je najpoznatiji kao komandant Gardijske Brigade Generalštaba ARBiH.
Nazvati nekog ubojicom djece je jebena kvalifikacija. I dalje me zanima kojom prilikom i koje dijete je Dževad Rađo ubio?
pa eto pise ti, osudjen covjek... saobracajka...
Ne treba meni pisati, znam sve o toj saobraćajki, i o Rađinom ratnom putu, jer je, igrom slučaja, to i moj ratni put. Nego, gdje je dijete u toj priči?
e to pitaj ovog iznad sto je pomenuo dijete... ja znam da je osudjen sa saobracajku u kojoj je neko poginuo... nemam pojma da li se radi o djetetu
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3822 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bosanska senzacija »

Corto Maltese wrote:
Alfons Kauders wrote:
Corto Maltese wrote:Među učesnicima rata je najpoznatiji kao komandant Gardijske Brigade Generalštaba ARBiH.
Nazvati nekog ubojicom djece je jebena kvalifikacija. I dalje me zanima kojom prilikom i koje dijete je Dževad Rađo ubio?
pa eto pise ti, osudjen covjek... saobracajka...
Ne treba meni pisati, znam sve o toj saobraćajki, i o Rađinom ratnom putu, jer je, igrom slučaja, to i moj ratni put. Nego, gdje je dijete u toj priči?
Pa dijete je stradalo u saobraćajnoj nesreći za koju je okrivljen Rađo, dana zatvora nije vidio a danas kao što vidimo sjedi u parlamentu i određuje o našoj sudbini.

Nego..

Jesi li i ti kao on 93. hapsio Radončića da bi danas bio na njegovom platnom spisku, pošto kažeš da imate isti ratni put?
Ponosan
Posts: 692
Joined: 26/02/2011 14:09

#3823 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ponosan »

SBB i Elvira Abdic koce formiranej vlasti...ja kombinacije i govana.... Radoncic je poput TV1 primio velike pare od HDZ-ovaca,i zasad igra po njihovim notama...Zaista zalosno i bijedno! Nije ni cudo sto ga se odrekla IZBIH! to je jedan veliki licemjer i placenik koji bi i rodjenu mater prodao za 5 maraka!
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#3824 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

Alfons Kauders wrote: e to pitaj ovog iznad sto je pomenuo dijete... ja znam da je osudjen sa saobracajku u kojoj je neko poginuo... nemam pojma da li se radi o djetetu
Njega sam i pitao, a ti se iz nekih razloga našao pozvan da odgovoriš. Vjerovatno što on trenutno googla pokušavajući da nađe opravdanje za ono što je napisao. Rađo ima milion aferima, proveo sam dvije i po godine pod njegovom komandom, znam svaki od tih aferima, ali, kao što Zoka Čegar reče: "Tužite me za ono za šta sam kriv, nemojte mi pakovati!"
Sve što u ovom članku piše je tačno. Prilikom sletanja sa ceste vozila kojim je Rađo upravljao, stradao je njegov saborac, i saputnik sa prednjeg sjedišta Hasan Zerdo. Zaslužio je kaznu, izigrao je zakon, davao lažne izjave, izvukao se od zatvora, ali nikakvo dijete nije ubio.
Nazvati nekoga ubicom djece je jebena kvalifikacija, kao što već rekoh.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3825 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Kada se desio taj udes?
Locked