BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3801 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Teška sudbina za Ditu jer ako i dalje bude blokirana nemaju izgleda za kupovinu sirovine
Najvažnije je da im odblokiraju račune
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3802 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The 51st State »

StupskaBitanga wrote:Teška sudbina za Ditu jer ako i dalje bude blokirana nemaju izgleda za kupovinu sirovine
Najvažnije je da im odblokiraju račune
dok se ne desi skupstina povjerilaca u okviru stecajnog postupka, to se nece desiti. ovo sto sad pokrecu radnici je prakticno na "crno", iako u svakom slucaju podrska.
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#3803 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

izgleda poprilicno jadno i mizerno. jedan radnik puni 3de, dvije radnice zavrcu i stavljaju onu prskalicu na napunjenu posudu.
daj boze da se uspiju dici. mislim da sami nece moci.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3804 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

možda izgleda jadno i mizerno ali veći je jad i mizerija da kupujemo tuđe i seremo po foumu kako nam ekonomija pala kurcu za uši
kako god da su počeli,nek se barem imaju čemu nadati,a mi im možemo i trebamo pomoći
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#3805 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Država »

m_l wrote:
Izdvojila bih:

Image

Vraca se softly.

Podrzimo i kupujmo domace! :bih:

Jedva čekam da kupim...



:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#3806 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by BIONA »

vješalica wrote:možda izgleda jadno i mizerno ali veći je jad i mizerija da kupujemo tuđe i seremo po foumu kako nam ekonomija pala kurcu za uši
kako god da su počeli,nek se barem imaju čemu nadati,a mi im možemo i trebamo pomoći
upravo tako, ne trebaju radnici nase sazaljenje nego pomoc pri kupovini takvih proizvoda! :thumbup: :bih:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3807 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

Image
:bih: :bih:
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3808 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Da li je netko koristio Teta Violeta omeksivac? Do sad sam cuo samo rijeci hvale. Tecnom deterdzentu trebaju cijenu spustiti,ovako je poskup.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3809 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ranger »

Država wrote:
m_l wrote:
Izdvojila bih:

Image

Vraca se softly.

Podrzimo i kupujmo domace! :bih:

Jedva čekam da kupim...



:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
ljudi moji, ovi radnici dite su prvi radnici koji su sami pokusali nesto uradit, a da to nije blokada saobracajnice, protest izspred zgrade ovoga i onoga, pjesacenje do sarajeva, il najnoviji trend od kog mi se kosa na glavi dize a to je jednokratna finansijska pomoc - radnici dobiju po 400KM. pa majku mu jebem kakva je to logika tih ljudi? ok dobit ces 400KM a sta cemo za mjesec kad nestane tih 4 stoje? s druge strane, mogli su i radnici dite rec, daj i nama 400 kad mogu radnici aide sto ne bi i mi?
jok ljudi uzeli zavrtit proizvodnju pokusat, pa jebi ga ako ne uspiju ionako ce propast. hajmo ih pogurat, svakako kupujem jebeni deterdzent, ne jedem ga, kesa d.za ves kosta 10-15KM i onog za sudje 3-4 pa jbt jel tesko okrenut tih 20KM sa tamo nekog arijela il fax-a na ditine proizvode pa makar bili kvalitetom i slabiji? dat ljudima sansu jbg...
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#3810 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by walk_M-A-N »

Rizvan wrote:
Ciprol wrote:
Rizvan wrote:Gdje se može kupiti Likval deterdžent iz Vogošće? U Bingu i Konzumu ga nema.
Potraži u Penny.
Bio danas u Penny-u na Velešićima, nema. Izgleda da je firma skroz propala.
Ima u Amku, ne znam zašto ne i u drugim. Navodno i u Klas prodavnicama. Ja kupujem i EZ, nije baš gust ali za cijenu je dobar. Ditu još nisam vidio.

Kad smo kod Klasa, neki dan kupim crni hljeb, 500 gr 1,80KM. Pa stvarno previše, neka im neko drugi finansira reklame, ja neću. Srećom ima drugih, čini mi se da je inače hljeb od 700 Gr. 1,30, da ne spominjem one navodno crne napuhane 350 Gr. 0,60.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3811 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaffyDuck »

BIONA wrote:
glossyB wrote:Neko probao?

Image
1,5 L ovog tecnog deterdzenta kosta oko 10 KM, a vece pakovanje 20 KM :shock:
A jel iz HR ili BiH?
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3812 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Bas sam neki dan gledao,sve pise Made in BiH
dreamliner
Posts: 17
Joined: 12/06/2015 19:16

#3813 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dreamliner »

glossyB wrote:Neko probao?

Image
Nisam uopste znao da ima Violetin deterdzent. Zanimljivo...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#3814 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

BIONA wrote:
glossyB wrote:Neko probao?

Image
1,5 L ovog tecnog deterdzenta kosta oko 10 KM, a vece pakovanje 20 KM :shock:
Nejeftino.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3815 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

omekšivac 9KM
LUDILOOOOOOOO
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3816 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaffyDuck »

Ovaj violetin??
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3817 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Oko 9km cijena za 3l
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3819 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Banksy »

:roll:
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3820 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

StupskaBitanga wrote:Image
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3821 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Entropio »

Odličan (ne isušuje ruke), a jeftin (1.65KM za 1l).

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3822 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

gdje si kupio?
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3823 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Entropio »

StupskaBitanga wrote:gdje si kupio?
Hoše.

Probao sam sve vrste tečnih sapuna (od jeftinih turskih do skupih od poznatih proizvođača)... ovaj se stvarno pokazao kao odličan, a ujedno cjenovno prihvatljiv.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3824 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

Violetini deterdzenti i omeksivaci su fakat skupi, ali uzecu da probam. Kad sam davao pare na raznorazne Tajdove, Persile, Arijele, sto ne bih probao i nesto domace?

Inace jedva cekam deterdzent IDA. Tako mi se zvala prva cura :stidljiva:

Znam kad smo hodali, da su bile neke prezentacije deterdzenta po VF komercu i da sam hostesu nespretno (citaj pred djevojkom) upitao da mi da majicu na kojoj pise Ida :izet:

Obe su pogresno protumacile

DITA NAPRIJED :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3825 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mayab »

StupskaBitanga wrote:Image
Valja li ovaj 3D ili FAS sta u poredjenju sa Feryem , ili ovim novim od Violete??
Kod nas se u kuci vec poodavno uvijek kupuje Fery jer iako je nesto skuplji, zbog svoje snage i iskoristivosti izadje zapravo NAJPOVOLJNIJI!
Post Reply