SDA-All about

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#37926 Re: SDA-All about

Post by seln »

HimnO SDA rOje iz Banovica: "Svidja mi se eva stvOr".
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#37927 Re: SDA-All about

Post by pici »

DRŽAVNA STATISTIKA
Građani porijeklom iz BiH su drugi po brojnosti u Austriji, najviše je Nijemaca
Klix.ba
prije 59m
178 64
Građani porijeklom iz BiH su drugi po brojnosti u Austriji, najviše je Nijemaca
Građani porijeklom iz Bosne i Hercegovine su drugi po brojnosti u Austriji, a najviše stranaca u ovoj državi je iz Njemačke, podaci su Ministarstva za migracije Austrije.
U izvještaju koji je objavljen u austrijskim medijima navodi se da u Austriji živi više od 166.000 Bosanaca, a najviše je Nijemaca kojih ima 228.000.

Na trećem mjestu po brojnosti su, navodi se, Turci (160.000) pa onda Srbijanci kojih ima nešto više od 140.000.

Također, prema ovoj statistici, više od 1,7 miliona stanovnika u Austriji nisu rođeni Austrijanci, što odgovara petini stanovništva. Svakom drugom učeniku u Austriji njemački nije maternji jezik.
bOkire hvOla... selam :bih:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#37928 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

pa niko da se sjeti dojucerasnjeg SDA ahbaba i prvog udarnika iz Banovica.druga Kukuca
zavrsio cojk u bolnici,mozda mu se blizi sudnji dan a niko ni da ga spomene
eto kakvi su ovi SDAovci...ni svojih velikana se ne sjecaju a kamoli tudjih
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#37929 Re: SDA-All about

Post by Laertes »

zippoo87 wrote:pa niko da se sjeti dojucerasnjeg SDA ahbaba i prvog udarnika iz Banovica.druga Kukuca
zavrsio cojk u bolnici,mozda mu se blizi sudnji dan a niko ni da ga spomene
eto kakvi su ovi SDAovci...ni svojih velikana se ne sjecaju a kamoli tudjih
Hajd' kod svojih je, što ih je pozapošljavao na UKC-u :oops:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#37930 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Dakle u sigurnim rukama.

On the other hand...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#37931 Re: SDA-All about

Post by AmiĐa_Idriz »

Kae Bake nije ništa poskupilo, lažu nas :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37932 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Nema ovdje pomaka dok narod ne shvati da su mu najveci zlotvori upravo oni koji mu se prikazuju kao dobrotvori.
A kade se to desi, a cini mi se da je polako pocelo da se desava u BL, i kada jednom na ulicu izadje 20-30.000+ ljudi, tu vise nikakva policija ni sistem nemaju sanse i doci ce do opsteg haosa.
Nazalost, ali ovo je jedini nacin da se skoro trodecenijske politicke etno-nacionalne, a sustinski kriminogene "elite" skinu s vlasti.
Ovome nas uci i istorija. Kada vlast postane svrha sama sebi, a sve samo radi licnog interesa sacice "vladara", narod tome presudi po kratkom postupku - skracivanjem za glavu.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#37933 Re: SDA-All about

Post by Laertes »

Dozer wrote:Nema ovdje pomaka dok narod ne shvati da su mu najveci zlotvori upravo oni koji mu se prikazuju kao dobrotvori.
A kade se to desi, a cini mi se da je polako pocelo da se desava u BL, i kada jednom na ulicu izadje 20-30.000+ ljudi, tu vise nikakva policija ni sistem nemaju sanse i doci ce do opsteg haosa.
Nazalost, ali ovo je jedini nacin da se skoro trodecenijske politicke etno-nacionalne, a sustinski kriminogene "elite" skinu s vlasti.
Ovome nas uci i istorija. Kada vlast postane svrha sama sebi, a sve samo radi licnog interesa sacice "vladara", narod tome presudi po kratkom postupku - skracivanjem za glavu.
Precjenjuješ narod ovdje... Narod u BL je trenutno nezadovoljan time što nema Harisa, Željka 1 i Željka 2.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#37934 Re: SDA-All about

Post by Cherry-Cherry »

pici wrote:
dokazano iza patriotizma se kriju najvece hulje... selam :bih:
Hulje i primitivci. Komentar dotične zastupnice je na intelektualnom nivou primitivne, zatucane ženturače, koja sa kuhačom i viklerima na glavi hoda po mahali i gleda kada je čiji muž došao kući, šta je ko napravio za ručak... Ali dobro, bolje i ne očekujem.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#37935 Re: SDA-All about

Post by AmiĐa_Idriz »

Selam :bih:
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#37936 Re: SDA-All about

Post by criticos »

pici wrote:
dokazano iza patriotizma se kriju najvece hulje... selam :bih:
Efendić kada nije htio preuzeti mandat za njim je uletio je ovaj bolid na njegovo mjesto.

http://skupstina.ks.gov.ba/pitanja/zast ... r-sarajevo
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... e_inic.pdf

Hamo, imamo dilera!
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#37937 Re: SDA-All about

Post by Cherry-Cherry »

Pa ne bi ni on bio ništa bolji ni pametniji od ove hamše sa kuhačom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#37938 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#37939 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

criticos wrote:
pici wrote:
dokazano iza patriotizma se kriju najvece hulje... selam :bih:
Efendić kada nije htio preuzeti mandat za njim je uletio je ovaj bolid na njegovo mjesto.

http://skupstina.ks.gov.ba/pitanja/zast ... r-sarajevo
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... e_inic.pdf

Hamo, imamo dilera!
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#37940 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Better Man wrote:
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.
Zašto, molim te, baš me zanima.
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#37941 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

Banksy wrote:
Better Man wrote:
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.
Zašto, molim te, baš me zanima.
Čuj Zašto? kao prvo, jedan dio svog djetinjstva i odrastanja je proveo u Sarajevu, a kao drugo uvijek je bio na pravoj strani i u ratu je davao podršku Sarajevu i pozivao na šutnju za sve nevine žrtve i zbog toga su on i EKV bili na crnoj listi režima. I čovjek je zaslužio ulicu u centru Sarajeva, a ne negdje na periferiji, a ta ulica mi ima neki umjetnički štimung zbog Buybooka i one mini caffe galerije Boris Smoje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#37942 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Better Man wrote:
Banksy wrote:
Better Man wrote:
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.
Zašto, molim te, baš me zanima.
Čuj Zašto? kao prvo, jedan dio svog djetinjstva i odrastanja je proveo u Sarajevu, a kao drugo uvijek je bio na pravoj strani i u ratu je davao podršku Sarajevu i pozivao na šutnju za sve nevine žrtve i zbog toga su on i EKV bili na crnoj listi režima.
Šališ se... Pet godina živio u Sarajevu, 'bio na pravoj strani', i to je vrijedno ulice?
Draga mi je Ekatarina, drag mi je i on, ali glede angažmana, pamtim ga po 'Rimtutituki i 'Mir, brate, mir' i to 1992. kad su tenkovi već ravnali Vukovar, Krajina bila skoro država, a Sarajevo opkoljeno artiljerijom. Vjerujem da je bilo teško biti na pravoj strani u Beogradu devedesetih, zaista poštujem njegov angažman, ali stotine je i hiljade zaslužnih i zaslužnijih Sarajlija kojima treba posvetiti pažnju i odati počast imenovanjem ulice.
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#37943 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

Banksy wrote:
Šališ se... Pet godina živio u Sarajevu, 'bio na pravoj strani', i to je vrijedno ulice?
Draga mi je Ekatarina, drag mi je i on, ali glede angažmana, pamtim ga po 'Rimtutituki i 'Mir, brate, mir' i to 1992. kad su tenkovi već ravnali Vukovar, Krajina bila skoro država, a Sarajevo opkoljeno artiljerijom. Vjerujem da je bilo teško biti na pravoj strani u Beogradu devedesetih, zaista poštujem njegov angažman, ali stotine je i hiljade zaslužnih i zaslužnijih Sarajlija kojima treba posvetiti pažnju i odati počast imenovanjem ulice.
Ne šalim se. Jedan Milan Mladenović je više uradio za Sarajevo nego mnoge cjenjene rođene Sarajlije koje su se ispalile s prvim metkom ili prije iz Sarajeva i nikad ni riječi podrške nisu dali, a on je to činio na svakom koraku i još je odbio da svira u Banja Luci i pritom rekao citiram: "Ne mogu da sviram barbarima koji su srušili Ferhadiju, koja jedan od najstarijih historijskih spomenika od neprocjenjive vrijednosti i značaja". U jednom intervjuu 1992. godine je rekao da se njegov najbolji prijatelj zove Amer Haverić i da je iz Sarajeva i da se nada da je živ i zdrav tom prilikom ga je pozdravio (Ovo u vezi najboljeg prijatelja nije razlog za ulicu, već sve ovo drugo što sam naveo). Jedan Zagreb mu je dao ulicu. i red je da i u Sarajevu dobije svoju ulicu.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#37944 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Sve i jednu ulicu u gradu bih nazvao po braniteljima Sarajeva odnosno Bosne i Hercegovine 1992-1995.
Da ,postujem istoriju,antifasista sam do groba,ali ono sto su momci i djevojke uradili za nas u tim godinama je epski poduhvat koji ne smije nikad bit zaboravljen.
Naravno neki od trgova nazvati po stranim diplomatama koji su nas zaduzili u vrijeme priznanja Nezavisnosti i u momentima kad nam je bilo najteze.
A busuladzici ,ekatarine,tite i ostali neka ostanu u istoriji zapisani i neka ih cita kako se komu dopada.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#37945 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Čujem da su i Branislava Nušića odlučili da mijenjaju...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#37946 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Better Man wrote:
Banksy wrote:
Šališ se... Pet godina živio u Sarajevu, 'bio na pravoj strani', i to je vrijedno ulice?
Draga mi je Ekatarina, drag mi je i on, ali glede angažmana, pamtim ga po 'Rimtutituki i 'Mir, brate, mir' i to 1992. kad su tenkovi već ravnali Vukovar, Krajina bila skoro država, a Sarajevo opkoljeno artiljerijom. Vjerujem da je bilo teško biti na pravoj strani u Beogradu devedesetih, zaista poštujem njegov angažman, ali stotine je i hiljade zaslužnih i zaslužnijih Sarajlija kojima treba posvetiti pažnju i odati počast imenovanjem ulice.
Ne šalim se. Jedan Milan Mladenović je više uradio za Sarajevo nego mnoge cjenjene rođene Sarajlije koje su se ispalile s prvim metkom ili prije iz Sarajeva i nikad ni riječi podrške nisu dali, a on je to činio na svakom koraku i još je odbio da svira u Banja Luci i pritom rekao citiram: "Ne mogu da sviram barbarima koji su srušili Ferhadiju, koja jedan od najstarijih historijskih spomenika od neprocjenjive vrijednosti i značaja". U jednom intervjuu 1992. godine je rekao da se njegov najbolji prijatelj zove Amer Haverić i da je iz Sarajeva i da se nada da je živ i zdrav tom prilikom ga je pozdravio (Ovo u vezi najboljeg prijatelja nije razlog za ulicu, već sve ovo drugo što sam naveo). Jedan Zagreb mu je dao ulicu. i red je da i u Sarajevu dobije svoju ulicu.
Zagreb mu je dao 20 metara asfalta na nekom stovarištu u predgrađu, tako da bolje da i nije...
Ne vidim tu takve zasluge koje su vrijedne ulice, a i stotine i hiljade je zaslužnih Sarajlija koji zaslužuju ulice prije njega.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#37947 Re: SDA-All about

Post by palermo »

drug_profi wrote:A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
Apropo ovih ulica, jedno pitanje (ozbiljno sasvim) ima li u Sarajevu, mostarska ulica, ili tuzlanska ulica, ili goraždanska ulica ?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#37948 Re: SDA-All about

Post by Jimmy McNulty »

palermo wrote:
drug_profi wrote:A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
Apropo ovih ulica, jedno pitanje (ozbiljno sasvim) ima li u Sarajevu, mostarska ulica, ili tuzlanska ulica, ili goraždanska ulica ?
Ima li zenička? :mrgreen:
Mi u Zenici imamo sarajevsku, poprilično velika. Adresa zatvora je Sarajevska 36 :-D

Imamo Goraždansku i Travničku, ne mogu se sjetit ima li više nekih a da su nazvane po gradovima.
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#37949 Re: SDA-All about

Post by lmo »

palermo wrote:
drug_profi wrote:A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
Apropo ovih ulica, jedno pitanje (ozbiljno sasvim) ima li u Sarajevu, mostarska ulica, ili tuzlanska ulica, ili goraždanska ulica ?
ima. hamam svaki grad u bh ima ulicu sa svojim nazivom u sarajevu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35305
Joined: 08/09/2005 20:08

#37950 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

Imaju sve te ulice.

Ima i Sjenička na Ilidži. :D
Post Reply