SDA-All about
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#37926 Re: SDA-All about
HimnO SDA rOje iz Banovica: "Svidja mi se eva stvOr".
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#37927 Re: SDA-All about
bOkire hvOla... selamDRŽAVNA STATISTIKA
Građani porijeklom iz BiH su drugi po brojnosti u Austriji, najviše je Nijemaca
Klix.ba
prije 59m
178 64
Građani porijeklom iz BiH su drugi po brojnosti u Austriji, najviše je Nijemaca
Građani porijeklom iz Bosne i Hercegovine su drugi po brojnosti u Austriji, a najviše stranaca u ovoj državi je iz Njemačke, podaci su Ministarstva za migracije Austrije.
U izvještaju koji je objavljen u austrijskim medijima navodi se da u Austriji živi više od 166.000 Bosanaca, a najviše je Nijemaca kojih ima 228.000.
Na trećem mjestu po brojnosti su, navodi se, Turci (160.000) pa onda Srbijanci kojih ima nešto više od 140.000.
Također, prema ovoj statistici, više od 1,7 miliona stanovnika u Austriji nisu rođeni Austrijanci, što odgovara petini stanovništva. Svakom drugom učeniku u Austriji njemački nije maternji jezik.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#37928 Re: SDA-All about
pa niko da se sjeti dojucerasnjeg SDA ahbaba i prvog udarnika iz Banovica.druga Kukuca
zavrsio cojk u bolnici,mozda mu se blizi sudnji dan a niko ni da ga spomene
eto kakvi su ovi SDAovci...ni svojih velikana se ne sjecaju a kamoli tudjih
zavrsio cojk u bolnici,mozda mu se blizi sudnji dan a niko ni da ga spomene
eto kakvi su ovi SDAovci...ni svojih velikana se ne sjecaju a kamoli tudjih
- Laertes
- Posts: 5064
- Joined: 08/01/2015 18:25
#37929 Re: SDA-All about
Hajd' kod svojih je, što ih je pozapošljavao na UKC-uzippoo87 wrote:pa niko da se sjeti dojucerasnjeg SDA ahbaba i prvog udarnika iz Banovica.druga Kukuca
zavrsio cojk u bolnici,mozda mu se blizi sudnji dan a niko ni da ga spomene
eto kakvi su ovi SDAovci...ni svojih velikana se ne sjecaju a kamoli tudjih
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#37930 Re: SDA-All about
Dakle u sigurnim rukama.
On the other hand...
On the other hand...
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#37931 Re: SDA-All about
Kae Bake nije ništa poskupilo, lažu nas 
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#37932 Re: SDA-All about
Nema ovdje pomaka dok narod ne shvati da su mu najveci zlotvori upravo oni koji mu se prikazuju kao dobrotvori.
A kade se to desi, a cini mi se da je polako pocelo da se desava u BL, i kada jednom na ulicu izadje 20-30.000+ ljudi, tu vise nikakva policija ni sistem nemaju sanse i doci ce do opsteg haosa.
Nazalost, ali ovo je jedini nacin da se skoro trodecenijske politicke etno-nacionalne, a sustinski kriminogene "elite" skinu s vlasti.
Ovome nas uci i istorija. Kada vlast postane svrha sama sebi, a sve samo radi licnog interesa sacice "vladara", narod tome presudi po kratkom postupku - skracivanjem za glavu.
A kade se to desi, a cini mi se da je polako pocelo da se desava u BL, i kada jednom na ulicu izadje 20-30.000+ ljudi, tu vise nikakva policija ni sistem nemaju sanse i doci ce do opsteg haosa.
Nazalost, ali ovo je jedini nacin da se skoro trodecenijske politicke etno-nacionalne, a sustinski kriminogene "elite" skinu s vlasti.
Ovome nas uci i istorija. Kada vlast postane svrha sama sebi, a sve samo radi licnog interesa sacice "vladara", narod tome presudi po kratkom postupku - skracivanjem za glavu.
- Laertes
- Posts: 5064
- Joined: 08/01/2015 18:25
#37933 Re: SDA-All about
Precjenjuješ narod ovdje... Narod u BL je trenutno nezadovoljan time što nema Harisa, Željka 1 i Željka 2.Dozer wrote:Nema ovdje pomaka dok narod ne shvati da su mu najveci zlotvori upravo oni koji mu se prikazuju kao dobrotvori.
A kade se to desi, a cini mi se da je polako pocelo da se desava u BL, i kada jednom na ulicu izadje 20-30.000+ ljudi, tu vise nikakva policija ni sistem nemaju sanse i doci ce do opsteg haosa.
Nazalost, ali ovo je jedini nacin da se skoro trodecenijske politicke etno-nacionalne, a sustinski kriminogene "elite" skinu s vlasti.
Ovome nas uci i istorija. Kada vlast postane svrha sama sebi, a sve samo radi licnog interesa sacice "vladara", narod tome presudi po kratkom postupku - skracivanjem za glavu.
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#37934 Re: SDA-All about
Hulje i primitivci. Komentar dotične zastupnice je na intelektualnom nivou primitivne, zatucane ženturače, koja sa kuhačom i viklerima na glavi hoda po mahali i gleda kada je čiji muž došao kući, šta je ko napravio za ručak... Ali dobro, bolje i ne očekujem.pici wrote:dokazano iza patriotizma se kriju najvece hulje... selam
-
criticos
- Posts: 646
- Joined: 15/01/2018 16:00
#37936 Re: SDA-All about
Efendić kada nije htio preuzeti mandat za njim je uletio je ovaj bolid na njegovo mjesto.pici wrote:dokazano iza patriotizma se kriju najvece hulje... selam
http://skupstina.ks.gov.ba/pitanja/zast ... r-sarajevo
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... e_inic.pdf
Hamo, imamo dilera!
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#37937 Re: SDA-All about
Pa ne bi ni on bio ništa bolji ni pametniji od ove hamše sa kuhačom.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#37938 Re: SDA-All about
A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#37939 Re: SDA-All about
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.criticos wrote:Efendić kada nije htio preuzeti mandat za njim je uletio je ovaj bolid na njegovo mjesto.pici wrote:dokazano iza patriotizma se kriju najvece hulje... selam
http://skupstina.ks.gov.ba/pitanja/zast ... r-sarajevo
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... e_inic.pdf
Hamo, imamo dilera!
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#37940 Re: SDA-All about
Zašto, molim te, baš me zanima.Better Man wrote:
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#37941 Re: SDA-All about
Čuj Zašto? kao prvo, jedan dio svog djetinjstva i odrastanja je proveo u Sarajevu, a kao drugo uvijek je bio na pravoj strani i u ratu je davao podršku Sarajevu i pozivao na šutnju za sve nevine žrtve i zbog toga su on i EKV bili na crnoj listi režima. I čovjek je zaslužio ulicu u centru Sarajeva, a ne negdje na periferiji, a ta ulica mi ima neki umjetnički štimung zbog Buybooka i one mini caffe galerije Boris Smoje.Banksy wrote:Zašto, molim te, baš me zanima.Better Man wrote:
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#37942 Re: SDA-All about
Šališ se... Pet godina živio u Sarajevu, 'bio na pravoj strani', i to je vrijedno ulice?Better Man wrote:Čuj Zašto? kao prvo, jedan dio svog djetinjstva i odrastanja je proveo u Sarajevu, a kao drugo uvijek je bio na pravoj strani i u ratu je davao podršku Sarajevu i pozivao na šutnju za sve nevine žrtve i zbog toga su on i EKV bili na crnoj listi režima.Banksy wrote:Zašto, molim te, baš me zanima.Better Man wrote:
Ako bi tu ulicu trebali po nekome drugom nazvati, onda je to po pokojnom Dečaku iz vode, koji je rođen u Zagrebu, odrastao u Sarajevu i muzičku karijeru napravio u Beogradu, Milanu Mladenoviću.
Draga mi je Ekatarina, drag mi je i on, ali glede angažmana, pamtim ga po 'Rimtutituki i 'Mir, brate, mir' i to 1992. kad su tenkovi već ravnali Vukovar, Krajina bila skoro država, a Sarajevo opkoljeno artiljerijom. Vjerujem da je bilo teško biti na pravoj strani u Beogradu devedesetih, zaista poštujem njegov angažman, ali stotine je i hiljade zaslužnih i zaslužnijih Sarajlija kojima treba posvetiti pažnju i odati počast imenovanjem ulice.
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#37943 Re: SDA-All about
Ne šalim se. Jedan Milan Mladenović je više uradio za Sarajevo nego mnoge cjenjene rođene Sarajlije koje su se ispalile s prvim metkom ili prije iz Sarajeva i nikad ni riječi podrške nisu dali, a on je to činio na svakom koraku i još je odbio da svira u Banja Luci i pritom rekao citiram: "Ne mogu da sviram barbarima koji su srušili Ferhadiju, koja jedan od najstarijih historijskih spomenika od neprocjenjive vrijednosti i značaja". U jednom intervjuu 1992. godine je rekao da se njegov najbolji prijatelj zove Amer Haverić i da je iz Sarajeva i da se nada da je živ i zdrav tom prilikom ga je pozdravio (Ovo u vezi najboljeg prijatelja nije razlog za ulicu, već sve ovo drugo što sam naveo). Jedan Zagreb mu je dao ulicu. i red je da i u Sarajevu dobije svoju ulicu.Banksy wrote:
Šališ se... Pet godina živio u Sarajevu, 'bio na pravoj strani', i to je vrijedno ulice?
Draga mi je Ekatarina, drag mi je i on, ali glede angažmana, pamtim ga po 'Rimtutituki i 'Mir, brate, mir' i to 1992. kad su tenkovi već ravnali Vukovar, Krajina bila skoro država, a Sarajevo opkoljeno artiljerijom. Vjerujem da je bilo teško biti na pravoj strani u Beogradu devedesetih, zaista poštujem njegov angažman, ali stotine je i hiljade zaslužnih i zaslužnijih Sarajlija kojima treba posvetiti pažnju i odati počast imenovanjem ulice.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#37944 Re: SDA-All about
Sve i jednu ulicu u gradu bih nazvao po braniteljima Sarajeva odnosno Bosne i Hercegovine 1992-1995.
Da ,postujem istoriju,antifasista sam do groba,ali ono sto su momci i djevojke uradili za nas u tim godinama je epski poduhvat koji ne smije nikad bit zaboravljen.
Naravno neki od trgova nazvati po stranim diplomatama koji su nas zaduzili u vrijeme priznanja Nezavisnosti i u momentima kad nam je bilo najteze.
A busuladzici ,ekatarine,tite i ostali neka ostanu u istoriji zapisani i neka ih cita kako se komu dopada.
Da ,postujem istoriju,antifasista sam do groba,ali ono sto su momci i djevojke uradili za nas u tim godinama je epski poduhvat koji ne smije nikad bit zaboravljen.
Naravno neki od trgova nazvati po stranim diplomatama koji su nas zaduzili u vrijeme priznanja Nezavisnosti i u momentima kad nam je bilo najteze.
A busuladzici ,ekatarine,tite i ostali neka ostanu u istoriji zapisani i neka ih cita kako se komu dopada.
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#37945 Re: SDA-All about
Čujem da su i Branislava Nušića odlučili da mijenjaju...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#37946 Re: SDA-All about
Zagreb mu je dao 20 metara asfalta na nekom stovarištu u predgrađu, tako da bolje da i nije...Better Man wrote:Ne šalim se. Jedan Milan Mladenović je više uradio za Sarajevo nego mnoge cjenjene rođene Sarajlije koje su se ispalile s prvim metkom ili prije iz Sarajeva i nikad ni riječi podrške nisu dali, a on je to činio na svakom koraku i još je odbio da svira u Banja Luci i pritom rekao citiram: "Ne mogu da sviram barbarima koji su srušili Ferhadiju, koja jedan od najstarijih historijskih spomenika od neprocjenjive vrijednosti i značaja". U jednom intervjuu 1992. godine je rekao da se njegov najbolji prijatelj zove Amer Haverić i da je iz Sarajeva i da se nada da je živ i zdrav tom prilikom ga je pozdravio (Ovo u vezi najboljeg prijatelja nije razlog za ulicu, već sve ovo drugo što sam naveo). Jedan Zagreb mu je dao ulicu. i red je da i u Sarajevu dobije svoju ulicu.Banksy wrote:
Šališ se... Pet godina živio u Sarajevu, 'bio na pravoj strani', i to je vrijedno ulice?
Draga mi je Ekatarina, drag mi je i on, ali glede angažmana, pamtim ga po 'Rimtutituki i 'Mir, brate, mir' i to 1992. kad su tenkovi već ravnali Vukovar, Krajina bila skoro država, a Sarajevo opkoljeno artiljerijom. Vjerujem da je bilo teško biti na pravoj strani u Beogradu devedesetih, zaista poštujem njegov angažman, ali stotine je i hiljade zaslužnih i zaslužnijih Sarajlija kojima treba posvetiti pažnju i odati počast imenovanjem ulice.
Ne vidim tu takve zasluge koje su vrijedne ulice, a i stotine i hiljade je zaslužnih Sarajlija koji zaslužuju ulice prije njega.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#37947 Re: SDA-All about
Apropo ovih ulica, jedno pitanje (ozbiljno sasvim) ima li u Sarajevu, mostarska ulica, ili tuzlanska ulica, ili goraždanska ulica ?drug_profi wrote:A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#37948 Re: SDA-All about
Ima li zenička?palermo wrote:Apropo ovih ulica, jedno pitanje (ozbiljno sasvim) ima li u Sarajevu, mostarska ulica, ili tuzlanska ulica, ili goraždanska ulica ?drug_profi wrote:A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
Mi u Zenici imamo sarajevsku, poprilično velika. Adresa zatvora je Sarajevska 36
Imamo Goraždansku i Travničku, ne mogu se sjetit ima li više nekih a da su nazvane po gradovima.
- lmo
- Posts: 7815
- Joined: 28/06/2012 17:53
- Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace
#37949 Re: SDA-All about
ima. hamam svaki grad u bh ima ulicu sa svojim nazivom u sarajevu.palermo wrote:Apropo ovih ulica, jedno pitanje (ozbiljno sasvim) ima li u Sarajevu, mostarska ulica, ili tuzlanska ulica, ili goraždanska ulica ?drug_profi wrote:A zašto ne neku od ovih: Zagrebačka. Beogradska, Ljubljanska, Grbavička... Ionako je to sve oko OHR-a gdje je Lord stolovao.
- Haris.ba
- Posts: 35305
- Joined: 08/09/2005 20:08
#37950 Re: SDA-All about
Imaju sve te ulice.
Ima i Sjenička na Ilidži.
Ima i Sjenička na Ilidži.
