Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#37851 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 02/02/2020 13:23
DeNiro wrote: 02/02/2020 13:09 on topic, gra' forever :D



Image
Jako lijepo izgleda... a, cini se i da je jako ukusan, po vidjenim sastojcima.. :-D :thumbup:
e'o tebi i posveta, glavni sastojak :D
Last edited by DeNiro on 02/02/2020 13:29, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37852 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

cendlerbing wrote: 02/02/2020 13:19
moonca wrote: 02/02/2020 01:42 Hocemo li googlati- ili--je--za sve corbasto- naziv kalja... :-)
Čorba u kojoj preovladava krompir, sa dodatkom mrkve, luka i eventualno paprike, meso može i ne mora...to se u mom univerzumu zove - kalja.
Tako nesto sam i ja nasla, googlajuci... ali je kalja, ako je i kupus --u..kao i meso- jagnjetina, ili #nedajboze bravetina.. ;-)
.u danasnje moderno vrijeme moze i -sudjuka , vjerujem.. :oops: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37853 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 02/02/2020 13:24
e'o tebi i posveta, glavni sastojak :D


[url=https:/
O, :oops: :lol: koji sastojak..... odlicna i fotografija.. :thumbup:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37854 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

cendlerbing wrote: 02/02/2020 13:19
Santic_Aleksa wrote: 02/02/2020 01:41 Ima moonco i krompir kalja, al nije to ni slično loncu.
Evo ja sam opisala dolje svoju definiciju...šta je to tolika razlika između kalje i lonca?
Acta, non verba. :diva:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37857 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

spikovana jun snicla?
ovo sos sa vinom?
knedle..krompir knedle ili od staroh hljeba?
dinstani slatki kupus?
il je cvekla !? :skoljka:

:mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37858 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 02/02/2020 15:33 Image
...dobre su ti ove dvije -kugle -i kupus donekle.. :thumbup:
..meso-blago receno- upropasteno... :P :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37859 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

:thumbup:
moonca wrote: 02/02/2020 15:46
mO k3 wrote: 02/02/2020 15:33 Image
...dobre su ti ove dvije -kugle -i kupus donekle.. :thumbup:
..meso-blago receno- upropasteno... :P :oops:
Mislim da ti je do neznanja :)

Google sauerbraten :) pa ćemo poslije o tome meso upropašteno
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37860 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

mO k3 wrote: 02/02/2020 15:48 sauerbraten :)
:thumbup:
tako sam nesto i pretpostavila :thumbup:

imala sam strinu koja je bila maher za ovo
volim
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#37861 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Yenna »

:bih:
Spoiler
Show
Image
Last edited by Yenna on 02/02/2020 16:06, edited 2 times in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37862 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 02/02/2020 15:48
Mislim da ti je do neznanja :)

Google sauerbraten :) pa ćemo poslije o tome meso upropašteno
....potvrdilo mi sto sam i mislila. :oops:

respekt tebi za trud- svabe ko' chesi --hrana :-) :run:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37863 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Loo wrote: 02/02/2020 15:54
mO k3 wrote: 02/02/2020 15:48 sauerbraten :)
:thumbup:
tako sam nesto i pretpostavila :thumbup:

imala sam strinu koja je bila maher za ovo
volim
Nekidan smo pričali o mesu sa sircetom pa sam kupio meso stavio ga u vodu sa sircetom i sve šta ide unutra par dana da odstoji i onda se sprema :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37864 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 02/02/2020 16:04
mO k3 wrote: 02/02/2020 15:48
Mislim da ti je do neznanja :)

Google sauerbraten :) pa ćemo poslije o tome meso upropašteno
....potvrdilo mi sto sam i mislila. :oops:

respekt tebi za trud- svabe ko' chesi --hrana :-) :run:
I šta si mislila podijeli sa nama
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37865 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

mO k3 wrote: 02/02/2020 16:06
Loo wrote: 02/02/2020 15:54
mO k3 wrote: 02/02/2020 15:48 sauerbraten :)
:thumbup:
tako sam nesto i pretpostavila :thumbup:

imala sam strinu koja je bila maher za ovo
volim
Nekidan smo pričali o mesu sa sircetom pa sam kupio meso stavio ga u vodu sa sircetom i sve šta ide unutra par dana da odstoji i onda se sprema :)
znam znam postupak. bas kao i ukus :-) :thumbup:

sirce fakat uradi magiju
samo ja hljebaros .pa mi vazda uvijek draze knedle :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37866 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 02/02/2020 16:06
I šta si mislila podijeli sa nama
..
..ma, ne uzbudjus se- small Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37867 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Nedeljna zanimacija....topla.. Image



Image
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#37869 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

Image
Obećanje ispunjeno.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#37870 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

wewa majstorski :mrgreen: kod monike ga naravno vidim.. :lol:
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#37871 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

wewa wrote: 02/02/2020 17:18 Image
Obećanje ispunjeno.

Kako ovo dobro izgleda 👌
Šta reče, po kojem si receptu radila?

Ja sam jučer pravila kifle i izgorile mi :(
Danas sarma. Dobro je ispala, ali sarma ko sarma, gdje ću slike sarme postavljati.
Last edited by Zoya on 02/02/2020 17:42, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#37872 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

Danke :)
To su masaterine krofne s coolimarike, fool proof recept koji koristim haman 10 godina
https://www.coolinarika.com/recept/732862/
Jedino sam u međuvremenu nabavila spricu za punjenje, prije sam bas slijedila recept

Danas sam napravila još domaću supu, kolačiće u saftu, gulas, za ručak su bile tortilje na brzaka plus pripremila sebi sastojke za salate na poslu
Gadi mi se pomisao na kuhinju, ali sam kupila sebi malo odmora radnim danima...
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#37873 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

Hvala :)
Šta god sam po receptu masatere napravila, ispalo je ekstra.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37874 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 02/02/2020 17:07 Nedeljna zanimacija....topla.. Image



Image
ovo ona zaledjena jel tako...samo je u rernu ubacis ;-)
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37875 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

wewa wrote: 02/02/2020 17:18 Image
Obećanje ispunjeno.
pravila ne znam koliko puta po ovom receptu
ne ispadnu vake ko tvoje :|

sanjacu ih
Post Reply