Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#37801 Re: Zeničani
Znaju oni sta su dogovorili i ciji je klub. Znaju i ovi drugi sto su u tom udruzenju gradjana. Celik nema skoro nikakve veze sa gradom vise. Eto neka ovi sdaovci izbace postotke vlasnistva i da se rijesi dilema. Klub je sigurno u vecinskom vlasnistvu turcina i sve je do njega.
On dovodi i placa igrace, upravu i zaposlene. On uzima pare od svih mogucih prihoda. Grad samo otplacuje reprogram dijela duga. Sve ostalo je na njemu.
On dovodi i placa igrace, upravu i zaposlene. On uzima pare od svih mogucih prihoda. Grad samo otplacuje reprogram dijela duga. Sve ostalo je na njemu.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#37802 Re: Zeničani
Tacno, ali ce i kad bude izlazio iz Celika, vjerovatno sa istim dogovarati sta dalje. Nece ni sa mnom ni sa tobom. Zato je vazan onaj ugovor i ono pitanje koje je postavljeno prije potpisivanja istog, a to je : na koji nacin turcin moze izaci iz kluba i sta ce se desiti sa dotadasnjim ulaganjima turcina?Casual's wrote:Pa on je doveo ovog hajvana, on je taj privatluk predstavio kao jedinu opciju, on ga je gurao. Sabotirao je najpošteniju grupu momaka u Zenici.channel10 wrote: A sta je slagao? Ko je preuzeo klub i ko ga vodi? Na nasu zalost, Celik zavisi od turcina.
Sve mu jebem.
Na to niko nije mislio osim naravno Fude i turcina. Oni sigurno znaju sta su dogovorili.
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#37803 Re: Zeničani
Pa krolj je "sastavio" ugovor, krolj je gradonačelnik i samim tim grad itekako ima veze u svemu ovome. Mjesecima se upozoravalo na tog investitora ali je istog predstavio kao jedino rješenje, odnosno kao drugo - prvo je da ga ugasi. Slao je svoje "harambaše" ljudima na poslove, slao je botove po forumima sve zarad toga da se investitor ubaci u klub.
Odbio je Azmira Husića kako bi se ovaj turski pekar ubacio, a nakon njega svoje kafanske menadžere.
Odbio je Azmira Husića kako bi se ovaj turski pekar ubacio, a nakon njega svoje kafanske menadžere.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#37804 Re: Zeničani
Bilo, proslo. Nema nazad. Krolj je svakako rekao da bi grad izmirio obaveze do petka, ali eto, turcin ce to uraditi (ako ne slaze). Vrijeme je da Fudo sjedne sa turcinom i vidi sta dalje. Ne treba ni turcina sad nesto ganjati jer covjek svako malo izmiruje nekakve dugove i tuzbe koje garant SDA salje. Nemoj da se lazemo...
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#37805 Re: Zeničani
I turcin je imao dvije godine da izlista sve dugove. Sve se do sada moglo rijesiti, bar da se zna. Citav grad prica o dugovima a niko ne zna koliko tacno duga ima. Ne zna zato sto nikada nije bila ni jedna skupstina kluba, a zakonski je morala da se desi. Ne moze turcin biti 100% vlasnik kluba jer kod nas to zakon ne dozvoljava. On moze imati upravljacki udio i nista vise od toga po trenutnom zakonu. Sto opet znaci da mora racune polagati na javnim skupstinma a turska fukara to ne radi. Vec se samo kuka a niko da iznese tacne podatke. A ne pali vode ona "svaki dan dolazi po jedno potrazivanje" jer i tu imaju rokovi koji su se morali ispostovati. Znaci znaju, namjerno maslaju, cilj je gasenje kluba i prikrivanje klepanja izmedju ostalog i u fudino vrijeme.
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#37806 Re: Zeničani
A za to vrijeme "investitor" odigra keca ili dvicu u nekoj sumnjivoj azijskoj kladionici.Ja_Ja wrote:I turcin je imao dvije godine da izlista sve dugove. Sve se do sada moglo rijesiti, bar da se zna. Citav grad prica o dugovima a niko ne zna koliko tacno duga ima. Ne zna zato sto nikada nije bila ni jedna skupstina kluba, a zakonski je morala da se desi. Ne moze turcin biti 100% vlasnik kluba jer kod nas to zakon ne dozvoljava. On moze imati upravljacki udio i nista vise od toga po trenutnom zakonu. Sto opet znaci da mora racune polagati na javnim skupstinma a turska fukara to ne radi. Vec se samo kuka a niko da iznese tacne podatke. A ne pali vode ona "svaki dan dolazi po jedno potrazivanje" jer i tu imaju rokovi koji su se morali ispostovati. Znaci znaju, namjerno maslaju, cilj je gasenje kluba i prikrivanje klepanja izmedju ostalog i u fudino vrijeme.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#37807 Re: Zeničani
Pa zasto se ne izadje u javnost sa tim? Nije turcin jedini koji je u klubu. Nema Celik 5 uposlenih u upravi. Gdje su ostali?Ja_Ja wrote:I turcin je imao dvije godine da izlista sve dugove. Sve se do sada moglo rijesiti, bar da se zna. Citav grad prica o dugovima a niko ne zna koliko tacno duga ima. Ne zna zato sto nikada nije bila ni jedna skupstina kluba, a zakonski je morala da se desi. Ne moze turcin biti 100% vlasnik kluba jer kod nas to zakon ne dozvoljava. On moze imati upravljacki udio i nista vise od toga po trenutnom zakonu. Sto opet znaci da mora racune polagati na javnim skupstinma a turska fukara to ne radi. Vec se samo kuka a niko da iznese tacne podatke. A ne pali vode ona "svaki dan dolazi po jedno potrazivanje" jer i tu imaju rokovi koji su se morali ispostovati. Znaci znaju, namjerno maslaju, cilj je gasenje kluba i prikrivanje klepanja izmedju ostalog i u fudino vrijeme.
Meni se cini, a mozda i grijesim, ali zar nisu i neki iz NGG ostali u klubu? Gdje je Demiri, Sirco i ostala klapa? Zar i oni nisu dizali ruke kad je trebalo i kad se biralo?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37808 Re: Zeničani
Samo neka ga ne vracaju na budzet vise...10 ljudi je od nasih para kupilo kamaru stanova i vikendica
Doduse ova budala kaze da je grad placao avionske karte za pripreme i premije
Kakav im je onda investitor u mp3 i cemu on sluzi osim za uzimanje para i kladjenja?
Doduse ova budala kaze da je grad placao avionske karte za pripreme i premije
Kakav im je onda investitor u mp3 i cemu on sluzi osim za uzimanje para i kladjenja?
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#37809 Re: Zeničani
Citava Zenica je slagana kada je doveo investitora i rekao clanovima ako ga ne izgledate klub ce biti ugasen.
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#37810 Re: Zeničani
Fudo hamelju
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37811 Re: Zeničani
Nije mi jasno zasto svi clanovi a-sda kopiraju dr.sc. Ramu. Pa ako je predsjednik, ne moraju svi clanovi nositi istu bradu i frizuru, irokez ili kako se vec taj stil zove.
Kada ga vec kopiraju, neka svi kupe i crni bmw i neka doktoriraju, ljepse bi bilo da je na sastancima vise strucnih doktora.
https://www.direktno.ba/delegacija-sda- ... xOC3V--muM
Kada ga vec kopiraju, neka svi kupe i crni bmw i neka doktoriraju, ljepse bi bilo da je na sastancima vise strucnih doktora.
https://www.direktno.ba/delegacija-sda- ... xOC3V--muM
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#37812 Re: Zeničani
I to se znalo i o tome se pisalo ovdje na forumu kad su pojedinci opet pametovali i odradjivali spin za fudu. Placao je odlazak na pripreme u Tursku, placao je mini pripreme, svasta nesto. Ako se uzmu u obzir nagadjanja o dugovima kluba od ulaska Turcina (neplacene plate, doprinosi, rezije) za veci dio ove godine, onda se dolazi do zakljucka da nama Turcin nije ni trebao. Cak sta vise samo je stetu nanio (cemu se vjerovatno Fudo i nadao). Ovako i bolje su klub mogli voditi i momci iz NGG-a.kamen spoticanja wrote:Samo neka ga ne vracaju na budzet vise...10 ljudi je od nasih para kupilo kamaru stanova i vikendica
Doduse ova budala kaze da je grad placao avionske karte za pripreme i premije
Kakav im je onda investitor u mp3 i cemu on sluzi osim za uzimanje para i kladjenja?
Jucer se na sav glas krpilo sve Satorovicu zbog Adilovica a i za to se znalo. NGG je otvoreno rekao da je novi ugovor dat malom Adilovicu uz platu od oko 2000 mjesecno kako bi druga dvojica otpisala svoj dug. Samo ljudi kratke pameti. Vidjet cemo u ovih dan-dva sta dofu i turcin imaju u rukavu ovaj put.
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#37813 Re: Zeničani
Trazilo se na GV tih 40.000 KM da de ne potpisuje ugovor sa njima. Kralj ni je dao samo zbog toga što ue NGG u klubu. Nakon toga NGG izlazi iz kluba, a dolazi Memišević (preko Zubana i Benje - potpisi) i od tada imamo sve ove dugove.
https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... nice/84882
https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... nice/84882
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#37814 Re: Zeničani
Nema kluba bez podrske lokalne zajednice a ovdje se Čelik tjera od Zenice za razliku od svih drugih gradova.
Sloboda ima pomoc od preko 1,2 miliona KM od GRADA TUZLE, Velez isto tako. Sarajevo i Zeljo oko 1 milion iz budzeta, Borac 2 miliona IZ BUDZETA, Zrinjski oko 800 000 KM.
Samo je Čeliku GRAD zatvorio sve izvore novca osim tog reprograma od 200 000 KM od kojeg Celik ne moze marke uzeti.I to nije iz budzeta nego od poslovnih prostora ispod stadiona i tu resto grad uzme sebi u budzet 10 000 KM MJESECNO. Svima je jasno zasto su gornji klubovi koliko toliko stabilni a zbog cega je Čelik pod suspenzijom. ZATO JER MU JE GRAD ZENICA OKRENUO LEDJA I GURNUO GA NEKOM INVESTITORU KOJEG SU SAMI DOVELI.
Dok se drugi raduju i slave ovaj grad je osudjen na tugu i probleme sa sportom.
Sloboda ima pomoc od preko 1,2 miliona KM od GRADA TUZLE, Velez isto tako. Sarajevo i Zeljo oko 1 milion iz budzeta, Borac 2 miliona IZ BUDZETA, Zrinjski oko 800 000 KM.
Samo je Čeliku GRAD zatvorio sve izvore novca osim tog reprograma od 200 000 KM od kojeg Celik ne moze marke uzeti.I to nije iz budzeta nego od poslovnih prostora ispod stadiona i tu resto grad uzme sebi u budzet 10 000 KM MJESECNO. Svima je jasno zasto su gornji klubovi koliko toliko stabilni a zbog cega je Čelik pod suspenzijom. ZATO JER MU JE GRAD ZENICA OKRENUO LEDJA I GURNUO GA NEKOM INVESTITORU KOJEG SU SAMI DOVELI.
Dok se drugi raduju i slave ovaj grad je osudjen na tugu i probleme sa sportom.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37815 Re: Zeničani
Uz Fudu, vijecnik Zuban je jedan od glavnih grobara Celika! Dje ce taj krmak nesto odlucivati, nije mogao faksa zavrsiti dok Trnka nije otisao u penzijuCasual's wrote:Trazilo se na GV tih 40.000 KM da de ne potpisuje ugovor sa njima. Kralj ni je dao samo zbog toga što ue NGG u klubu. Nakon toga NGG izlazi iz kluba, a dolazi Memišević (preko Zubana i Benje - potpisi) i od tada imamo sve ove dugove.
https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... nice/84882
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#37816 Re: Zeničani
Čuo sam da su Pivke i kompanija konačno uspjeli otjerati i Nedima Ademovića sa fakulteta.
Sve im jebem seljačko.
Sve im jebem seljačko.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37817 Re: Zeničani
Ako je istina, tuga velika.Jimmy McNulty wrote:Čuo sam da su Pivke i kompanija konačno uspjeli otjerati i Nedima Ademovića sa fakulteta.
Sve im jebem seljačko.
Sto je najgore, sadasnja struktura nema dana iskustva u struci, a ljude koji su spojili nauku i struku tjeraju.
Opet kazem, ako je istina, tuzno. Haman je kadrovski postao medju najtanjim fakultetima u BiH
Kako sada stvari stoje, mozemo ocekivati predmet Historija SDA i Lik i djelo Alije Izetbegovica
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37818 Re: Zeničani
Tko zna, mozda i dr. Ramo bude novi profesor, ipak su koalicioni partneri 
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#37819 Re: Zeničani
Za fakultet ce ta promjena profesora imati mozda nekakvog I uticaja, za nasu drzavu nece. Ili nam pravni sistem jos dalje moze potonuti?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37820 Re: Zeničani
Pa evo, ja se vodim logikom da bi citavo uredjenje cjelokupnog pravnog sistema trebalo ici od nasih strucnjaka, profesora sa dugogodisnjim iskustvom u struci.
Ako uzmes za primjer UNZE i PRF njih nema, da ih pitas bilo sta strucno, sta bi znali odgovoriti? Zna bi historijski razvoj SDA, nista vise. Tako je.
Ne mogu puki teoreticari uredjivati i razvijati sistem koji treba ponuditi odgovore za prakticne probleme.
Ali hajd, bitno je da profesori obilaze dzemate po Skandinaviji, pa vec i lobiraju da dijaspora glasa za zenickog kandidata za gradnocalenika (iz SDA redova).
Ako uzmes za primjer UNZE i PRF njih nema, da ih pitas bilo sta strucno, sta bi znali odgovoriti? Zna bi historijski razvoj SDA, nista vise. Tako je.
Ne mogu puki teoreticari uredjivati i razvijati sistem koji treba ponuditi odgovore za prakticne probleme.
Ali hajd, bitno je da profesori obilaze dzemate po Skandinaviji, pa vec i lobiraju da dijaspora glasa za zenickog kandidata za gradnocalenika (iz SDA redova).
-
didzej1602
- Posts: 237
- Joined: 20/09/2015 14:50
#37822 Re: Zeničani
Maša predaje ustavJimmy McNulty wrote:Čuo sam da su Pivke i kompanija konačno uspjeli otjerati i Nedima Ademovića sa fakulteta.
Sve im jebem seljačko.
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#37823 Re: Zeničani
Država Srbija je Partizanu i Zvezdi dala po 16mil eura.Nivelacija wrote:Nema kluba bez podrske lokalne zajednice a ovdje se Čelik tjera od Zenice za razliku od svih drugih gradova.
Sloboda ima pomoc od preko 1,2 miliona KM od GRADA TUZLE, Velez isto tako. Sarajevo i Zeljo oko 1 milion iz budzeta, Borac 2 miliona IZ BUDZETA, Zrinjski oko 800 000 KM.
Samo je Čeliku GRAD zatvorio sve izvore novca osim tog reprograma od 200 000 KM od kojeg Celik ne moze marke uzeti.I to nije iz budzeta nego od poslovnih prostora ispod stadiona i tu resto grad uzme sebi u budzet 10 000 KM MJESECNO. Svima je jasno zasto su gornji klubovi koliko toliko stabilni a zbog cega je Čelik pod suspenzijom. ZATO JER MU JE GRAD ZENICA OKRENUO LEDJA I GURNUO GA NEKOM INVESTITORU KOJEG SU SAMI DOVELI.
Dok se drugi raduju i slave ovaj grad je osudjen na tugu i probleme sa sportom.
Doduše, i kod nas bi to samo raskrčmili, pa bi se rodili novi poslovni prostori i vikendice.
Realno, svi znamo što je ovako i svako normalan zna šta je rješenje. Nije ovo ništa došlo preko noći. Mene samo čudi kako niko nije skontao i vidio veći interes kad nakon 2 pobjede ti na stadion dođe 12.000 ljudi i da tu posjetu niko u ligi nije imao ove sezone.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37824 Re: Zeničani
veliki_ah wrote:Država Srbija je Partizanu i Zvezdi dala po 16mil eura.Nivelacija wrote:Nema kluba bez podrske lokalne zajednice a ovdje se Čelik tjera od Zenice za razliku od svih drugih gradova.
Sloboda ima pomoc od preko 1,2 miliona KM od GRADA TUZLE, Velez isto tako. Sarajevo i Zeljo oko 1 milion iz budzeta, Borac 2 miliona IZ BUDZETA, Zrinjski oko 800 000 KM.
Samo je Čeliku GRAD zatvorio sve izvore novca osim tog reprograma od 200 000 KM od kojeg Celik ne moze marke uzeti.I to nije iz budzeta nego od poslovnih prostora ispod stadiona i tu resto grad uzme sebi u budzet 10 000 KM MJESECNO. Svima je jasno zasto su gornji klubovi koliko toliko stabilni a zbog cega je Čelik pod suspenzijom. ZATO JER MU JE GRAD ZENICA OKRENUO LEDJA I GURNUO GA NEKOM INVESTITORU KOJEG SU SAMI DOVELI.
Dok se drugi raduju i slave ovaj grad je osudjen na tugu i probleme sa sportom.
Doduše, i kod nas bi to samo raskrčmili, pa bi se rodili novi poslovni prostori i vikendice.
Realno, svi znamo što je ovako i svako normalan zna šta je rješenje. Nije ovo ništa došlo preko noći. Mene samo čudi kako niko nije skontao i vidio veći interes kad nakon 2 pobjede ti na stadion dođe 12.000 ljudi i da tu posjetu niko u ligi nije imao ove sezone.
kakv je to veci interes?
- Mamma Mia!
- Posts: 188
- Joined: 07/09/2008 00:57
#37825 Re: Zeničani
Da li u gradu uopšte ima ijedna kopirnica u kojoj se ne dimi?! Uđeš u neke, odmah sa vrata zapuhne "miris" cigareta 
