Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37801 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Znaju oni sta su dogovorili i ciji je klub. Znaju i ovi drugi sto su u tom udruzenju gradjana. Celik nema skoro nikakve veze sa gradom vise. Eto neka ovi sdaovci izbace postotke vlasnistva i da se rijesi dilema. Klub je sigurno u vecinskom vlasnistvu turcina i sve je do njega.
On dovodi i placa igrace, upravu i zaposlene. On uzima pare od svih mogucih prihoda. Grad samo otplacuje reprogram dijela duga. Sve ostalo je na njemu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37802 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Casual's wrote:
channel10 wrote: A sta je slagao? Ko je preuzeo klub i ko ga vodi? Na nasu zalost, Celik zavisi od turcina.
Pa on je doveo ovog hajvana, on je taj privatluk predstavio kao jedinu opciju, on ga je gurao. Sabotirao je najpošteniju grupu momaka u Zenici.
Sve mu jebem.
Tacno, ali ce i kad bude izlazio iz Celika, vjerovatno sa istim dogovarati sta dalje. Nece ni sa mnom ni sa tobom. Zato je vazan onaj ugovor i ono pitanje koje je postavljeno prije potpisivanja istog, a to je : na koji nacin turcin moze izaci iz kluba i sta ce se desiti sa dotadasnjim ulaganjima turcina?

Na to niko nije mislio osim naravno Fude i turcina. Oni sigurno znaju sta su dogovorili.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37803 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Pa krolj je "sastavio" ugovor, krolj je gradonačelnik i samim tim grad itekako ima veze u svemu ovome. Mjesecima se upozoravalo na tog investitora ali je istog predstavio kao jedino rješenje, odnosno kao drugo - prvo je da ga ugasi. Slao je svoje "harambaše" ljudima na poslove, slao je botove po forumima sve zarad toga da se investitor ubaci u klub.
Odbio je Azmira Husića kako bi se ovaj turski pekar ubacio, a nakon njega svoje kafanske menadžere.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37804 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Bilo, proslo. Nema nazad. Krolj je svakako rekao da bi grad izmirio obaveze do petka, ali eto, turcin ce to uraditi (ako ne slaze). Vrijeme je da Fudo sjedne sa turcinom i vidi sta dalje. Ne treba ni turcina sad nesto ganjati jer covjek svako malo izmiruje nekakve dugove i tuzbe koje garant SDA salje. Nemoj da se lazemo...
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#37805 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

I turcin je imao dvije godine da izlista sve dugove. Sve se do sada moglo rijesiti, bar da se zna. Citav grad prica o dugovima a niko ne zna koliko tacno duga ima. Ne zna zato sto nikada nije bila ni jedna skupstina kluba, a zakonski je morala da se desi. Ne moze turcin biti 100% vlasnik kluba jer kod nas to zakon ne dozvoljava. On moze imati upravljacki udio i nista vise od toga po trenutnom zakonu. Sto opet znaci da mora racune polagati na javnim skupstinma a turska fukara to ne radi. Vec se samo kuka a niko da iznese tacne podatke. A ne pali vode ona "svaki dan dolazi po jedno potrazivanje" jer i tu imaju rokovi koji su se morali ispostovati. Znaci znaju, namjerno maslaju, cilj je gasenje kluba i prikrivanje klepanja izmedju ostalog i u fudino vrijeme.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#37806 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ja_Ja wrote:I turcin je imao dvije godine da izlista sve dugove. Sve se do sada moglo rijesiti, bar da se zna. Citav grad prica o dugovima a niko ne zna koliko tacno duga ima. Ne zna zato sto nikada nije bila ni jedna skupstina kluba, a zakonski je morala da se desi. Ne moze turcin biti 100% vlasnik kluba jer kod nas to zakon ne dozvoljava. On moze imati upravljacki udio i nista vise od toga po trenutnom zakonu. Sto opet znaci da mora racune polagati na javnim skupstinma a turska fukara to ne radi. Vec se samo kuka a niko da iznese tacne podatke. A ne pali vode ona "svaki dan dolazi po jedno potrazivanje" jer i tu imaju rokovi koji su se morali ispostovati. Znaci znaju, namjerno maslaju, cilj je gasenje kluba i prikrivanje klepanja izmedju ostalog i u fudino vrijeme.
A za to vrijeme "investitor" odigra keca ili dvicu u nekoj sumnjivoj azijskoj kladionici.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37807 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ja_Ja wrote:I turcin je imao dvije godine da izlista sve dugove. Sve se do sada moglo rijesiti, bar da se zna. Citav grad prica o dugovima a niko ne zna koliko tacno duga ima. Ne zna zato sto nikada nije bila ni jedna skupstina kluba, a zakonski je morala da se desi. Ne moze turcin biti 100% vlasnik kluba jer kod nas to zakon ne dozvoljava. On moze imati upravljacki udio i nista vise od toga po trenutnom zakonu. Sto opet znaci da mora racune polagati na javnim skupstinma a turska fukara to ne radi. Vec se samo kuka a niko da iznese tacne podatke. A ne pali vode ona "svaki dan dolazi po jedno potrazivanje" jer i tu imaju rokovi koji su se morali ispostovati. Znaci znaju, namjerno maslaju, cilj je gasenje kluba i prikrivanje klepanja izmedju ostalog i u fudino vrijeme.
Pa zasto se ne izadje u javnost sa tim? Nije turcin jedini koji je u klubu. Nema Celik 5 uposlenih u upravi. Gdje su ostali?

Meni se cini, a mozda i grijesim, ali zar nisu i neki iz NGG ostali u klubu? Gdje je Demiri, Sirco i ostala klapa? Zar i oni nisu dizali ruke kad je trebalo i kad se biralo?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37808 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Samo neka ga ne vracaju na budzet vise...10 ljudi je od nasih para kupilo kamaru stanova i vikendica
Doduse ova budala kaze da je grad placao avionske karte za pripreme i premije
Kakav im je onda investitor u mp3 i cemu on sluzi osim za uzimanje para i kladjenja?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37809 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Citava Zenica je slagana kada je doveo investitora i rekao clanovima ako ga ne izgledate klub ce biti ugasen.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37810 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Fudo hamelju
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37811 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nije mi jasno zasto svi clanovi a-sda kopiraju dr.sc. Ramu. Pa ako je predsjednik, ne moraju svi clanovi nositi istu bradu i frizuru, irokez ili kako se vec taj stil zove.
Kada ga vec kopiraju, neka svi kupe i crni bmw i neka doktoriraju, ljepse bi bilo da je na sastancima vise strucnih doktora.
https://www.direktno.ba/delegacija-sda- ... xOC3V--muM
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#37812 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

kamen spoticanja wrote:Samo neka ga ne vracaju na budzet vise...10 ljudi je od nasih para kupilo kamaru stanova i vikendica
Doduse ova budala kaze da je grad placao avionske karte za pripreme i premije
Kakav im je onda investitor u mp3 i cemu on sluzi osim za uzimanje para i kladjenja?
I to se znalo i o tome se pisalo ovdje na forumu kad su pojedinci opet pametovali i odradjivali spin za fudu. Placao je odlazak na pripreme u Tursku, placao je mini pripreme, svasta nesto. Ako se uzmu u obzir nagadjanja o dugovima kluba od ulaska Turcina (neplacene plate, doprinosi, rezije) za veci dio ove godine, onda se dolazi do zakljucka da nama Turcin nije ni trebao. Cak sta vise samo je stetu nanio (cemu se vjerovatno Fudo i nadao). Ovako i bolje su klub mogli voditi i momci iz NGG-a.

Jucer se na sav glas krpilo sve Satorovicu zbog Adilovica a i za to se znalo. NGG je otvoreno rekao da je novi ugovor dat malom Adilovicu uz platu od oko 2000 mjesecno kako bi druga dvojica otpisala svoj dug. Samo ljudi kratke pameti. Vidjet cemo u ovih dan-dva sta dofu i turcin imaju u rukavu ovaj put.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37813 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Trazilo se na GV tih 40.000 KM da de ne potpisuje ugovor sa njima. Kralj ni je dao samo zbog toga što ue NGG u klubu. Nakon toga NGG izlazi iz kluba, a dolazi Memišević (preko Zubana i Benje - potpisi) i od tada imamo sve ove dugove.

https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... nice/84882
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37814 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nema kluba bez podrske lokalne zajednice a ovdje se Čelik tjera od Zenice za razliku od svih drugih gradova.
Sloboda ima pomoc od preko 1,2 miliona KM od GRADA TUZLE, Velez isto tako. Sarajevo i Zeljo oko 1 milion iz budzeta, Borac 2 miliona IZ BUDZETA, Zrinjski oko 800 000 KM.
Samo je Čeliku GRAD zatvorio sve izvore novca osim tog reprograma od 200 000 KM od kojeg Celik ne moze marke uzeti.I to nije iz budzeta nego od poslovnih prostora ispod stadiona i tu resto grad uzme sebi u budzet 10 000 KM MJESECNO. Svima je jasno zasto su gornji klubovi koliko toliko stabilni a zbog cega je Čelik pod suspenzijom. ZATO JER MU JE GRAD ZENICA OKRENUO LEDJA I GURNUO GA NEKOM INVESTITORU KOJEG SU SAMI DOVELI.

Dok se drugi raduju i slave ovaj grad je osudjen na tugu i probleme sa sportom.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37815 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Casual's wrote:Trazilo se na GV tih 40.000 KM da de ne potpisuje ugovor sa njima. Kralj ni je dao samo zbog toga što ue NGG u klubu. Nakon toga NGG izlazi iz kluba, a dolazi Memišević (preko Zubana i Benje - potpisi) i od tada imamo sve ove dugove.

https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... nice/84882
Uz Fudu, vijecnik Zuban je jedan od glavnih grobara Celika! Dje ce taj krmak nesto odlucivati, nije mogao faksa zavrsiti dok Trnka nije otisao u penziju :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#37816 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Čuo sam da su Pivke i kompanija konačno uspjeli otjerati i Nedima Ademovića sa fakulteta.

Sve im jebem seljačko.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37817 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Jimmy McNulty wrote:Čuo sam da su Pivke i kompanija konačno uspjeli otjerati i Nedima Ademovića sa fakulteta.

Sve im jebem seljačko.
Ako je istina, tuga velika.

Sto je najgore, sadasnja struktura nema dana iskustva u struci, a ljude koji su spojili nauku i struku tjeraju.

Opet kazem, ako je istina, tuzno. Haman je kadrovski postao medju najtanjim fakultetima u BiH :sad:

Kako sada stvari stoje, mozemo ocekivati predmet Historija SDA i Lik i djelo Alije Izetbegovica :run:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37818 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Tko zna, mozda i dr. Ramo bude novi profesor, ipak su koalicioni partneri :D
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#37819 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Za fakultet ce ta promjena profesora imati mozda nekakvog I uticaja, za nasu drzavu nece. Ili nam pravni sistem jos dalje moze potonuti?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37820 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa evo, ja se vodim logikom da bi citavo uredjenje cjelokupnog pravnog sistema trebalo ici od nasih strucnjaka, profesora sa dugogodisnjim iskustvom u struci.
Ako uzmes za primjer UNZE i PRF njih nema, da ih pitas bilo sta strucno, sta bi znali odgovoriti? Zna bi historijski razvoj SDA, nista vise. Tako je.

Ne mogu puki teoreticari uredjivati i razvijati sistem koji treba ponuditi odgovore za prakticne probleme.

Ali hajd, bitno je da profesori obilaze dzemate po Skandinaviji, pa vec i lobiraju da dijaspora glasa za zenickog kandidata za gradnocalenika (iz SDA redova).
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#37821 Re: Zeničani

Post by c_g »

Fino jutros miriše vani.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#37822 Re: Zeničani

Post by didzej1602 »

Jimmy McNulty wrote:Čuo sam da su Pivke i kompanija konačno uspjeli otjerati i Nedima Ademovića sa fakulteta.

Sve im jebem seljačko.
Maša predaje ustav :-)
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#37823 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Nivelacija wrote:Nema kluba bez podrske lokalne zajednice a ovdje se Čelik tjera od Zenice za razliku od svih drugih gradova.
Sloboda ima pomoc od preko 1,2 miliona KM od GRADA TUZLE, Velez isto tako. Sarajevo i Zeljo oko 1 milion iz budzeta, Borac 2 miliona IZ BUDZETA, Zrinjski oko 800 000 KM.
Samo je Čeliku GRAD zatvorio sve izvore novca osim tog reprograma od 200 000 KM od kojeg Celik ne moze marke uzeti.I to nije iz budzeta nego od poslovnih prostora ispod stadiona i tu resto grad uzme sebi u budzet 10 000 KM MJESECNO. Svima je jasno zasto su gornji klubovi koliko toliko stabilni a zbog cega je Čelik pod suspenzijom. ZATO JER MU JE GRAD ZENICA OKRENUO LEDJA I GURNUO GA NEKOM INVESTITORU KOJEG SU SAMI DOVELI.

Dok se drugi raduju i slave ovaj grad je osudjen na tugu i probleme sa sportom.
Država Srbija je Partizanu i Zvezdi dala po 16mil eura.

Doduše, i kod nas bi to samo raskrčmili, pa bi se rodili novi poslovni prostori i vikendice.

Realno, svi znamo što je ovako i svako normalan zna šta je rješenje. Nije ovo ništa došlo preko noći. Mene samo čudi kako niko nije skontao i vidio veći interes kad nakon 2 pobjede ti na stadion dođe 12.000 ljudi i da tu posjetu niko u ligi nije imao ove sezone.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#37824 Re: Zeničani

Post by Tempo »

veliki_ah wrote:
Nivelacija wrote:Nema kluba bez podrske lokalne zajednice a ovdje se Čelik tjera od Zenice za razliku od svih drugih gradova.
Sloboda ima pomoc od preko 1,2 miliona KM od GRADA TUZLE, Velez isto tako. Sarajevo i Zeljo oko 1 milion iz budzeta, Borac 2 miliona IZ BUDZETA, Zrinjski oko 800 000 KM.
Samo je Čeliku GRAD zatvorio sve izvore novca osim tog reprograma od 200 000 KM od kojeg Celik ne moze marke uzeti.I to nije iz budzeta nego od poslovnih prostora ispod stadiona i tu resto grad uzme sebi u budzet 10 000 KM MJESECNO. Svima je jasno zasto su gornji klubovi koliko toliko stabilni a zbog cega je Čelik pod suspenzijom. ZATO JER MU JE GRAD ZENICA OKRENUO LEDJA I GURNUO GA NEKOM INVESTITORU KOJEG SU SAMI DOVELI.

Dok se drugi raduju i slave ovaj grad je osudjen na tugu i probleme sa sportom.
Država Srbija je Partizanu i Zvezdi dala po 16mil eura.

Doduše, i kod nas bi to samo raskrčmili, pa bi se rodili novi poslovni prostori i vikendice.

Realno, svi znamo što je ovako i svako normalan zna šta je rješenje. Nije ovo ništa došlo preko noći. Mene samo čudi kako niko nije skontao i vidio veći interes kad nakon 2 pobjede ti na stadion dođe 12.000 ljudi i da tu posjetu niko u ligi nije imao ove sezone.

kakv je to veci interes?
User avatar
Mamma Mia!
Posts: 188
Joined: 07/09/2008 00:57

#37825 Re: Zeničani

Post by Mamma Mia! »

Da li u gradu uopšte ima ijedna kopirnica u kojoj se ne dimi?! Uđeš u neke, odmah sa vrata zapuhne "miris" cigareta :-)
Post Reply