Sve ukazuje na akumulator, ili struju generalno. Pogledaj bakrene pletenice od mase u kakvim su stanju.zigson wrote: ↑30/10/2021 20:38 Bmw e60 525d 2005. Godina, nekad kad su oscilacije u temperaturi a stoji vani auto, kad se da kontakt izbaci gresku mjenjaca - transmition fault error, i nece da upali, nakon par davanja kontakta ne izbacuje tu gresku i pali normalno. Preko ljeta se nije desavalo, samo kad su sad hladniji dani. Promijenjena minusna klema sa senzorom i dalje isti problem. Zna li iko sta je
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#37751 Re: Pitamo Mehanicare ?
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#37752 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda imas problem na nekom od modula... Ili na kontaktima modula
Kod druga je ulje rijesilo slican problem
Kod druga je ulje rijesilo slican problem
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#37753 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel vergla uopste ?
-
zigson
- Posts: 4821
- Joined: 04/04/2015 22:17
#37754 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vergla kad se to desi ali ne upali, onda izvadim kljuc dam kontakt par puta i upali normalno bez greske ikakve. Rekose mi ibs senzor na pametnoj klemi, zamijenio i opet isto se desava, skidao taj senzor opet se desava. Ali samo kad je hladno vrijeme, preko ljeta nije nijednom se desilo.
@kabal1337 da ne znas ti slucajno, znam da si ovdje pisao i rjesavao probleme sa strujom ljudima
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#37755 Re: Pitamo Mehanicare ?
relej za pumpu goriva, stavi novzigson wrote: ↑30/10/2021 21:03Vergla kad se to desi ali ne upali, onda izvadim kljuc dam kontakt par puta i upali normalno bez greske ikakve. Rekose mi ibs senzor na pametnoj klemi, zamijenio i opet isto se desava, skidao taj senzor opet se desava. Ali samo kad je hladno vrijeme, preko ljeta nije nijednom se desilo
-
zigson
- Posts: 4821
- Joined: 04/04/2015 22:17
#37756 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nasao sam i ja to na forumu nekom, vidjet cu da li je, mada ne vjerujem, ne znam izludihavijon wrote: ↑30/10/2021 21:05relej za pumpu goriva, stavi novzigson wrote: ↑30/10/2021 21:03
Vergla kad se to desi ali ne upali, onda izvadim kljuc dam kontakt par puta i upali normalno bez greske ikakve. Rekose mi ibs senzor na pametnoj klemi, zamijenio i opet isto se desava, skidao taj senzor opet se desava. Ali samo kad je hladno vrijeme, preko ljeta nije nijednom se desilo
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
zigson
- Posts: 4821
- Joined: 04/04/2015 22:17
#37758 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako to mogu provjeriti. Danas bio kod majstora promijenio mi tu klemu, i evo opet problem, spajao na dijagnostiku nije greske izbacivalo, iskodirao tu klemu sta znam i sve ok, do maloprije..
Last edited by zigson on 30/10/2021 21:12, edited 1 time in total.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#37759 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je drugu za benzinca bilo 530i, promjeni ti njega nemoj nista provjeravat jel ispravan..
meni je tako isto neki zalijepio jednom i onda za cijeli taj modul greske budu
-
APOLONYE
- Posts: 22
- Joined: 11/06/2004 13:23
#37760 FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MULTIJET (DIZEL)
Kupio sam nedavno ovaj auto jer mi se učinio povoljno (2012. godina). Kad radi na štangasu čujem povremeno neko pucketanje (moj doživljaj najbliže ono kad plin palite na šporetu pa pritiskate dugme da baci iskru). Prije nego posjetim majstora volio bih čuti nečije mišljenje, pogotovo nekoga tko je vozao ovaj auto? Može li to imati veze s lancem umjesto zupčastog remena?
Drugo, volio bih čuti iskustva s ovim autom?
Drugo, volio bih čuti iskustva s ovim autom?
-
zigson
- Posts: 4821
- Joined: 04/04/2015 22:17
#37761 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hocu vidim u ponedjeljak odmah. A jesu li isti simptomi bili?
Vidim sad jesu, hvala ti na odg vidjet cu u ponedjeljak. Nervira me ovako 100 po 100km nakupi se a problem nije rijesen
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37762 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma neces to naci dijagnostikom,vec pjeske,vizuelnom provjerom stampanih ploca .eto neko je dao hint da je relej ,izvadi ga ,skini plasticni poklopac i pregledaj vidi li se na glavnim kontaktima da je pukao kalaj.
-
zigson
- Posts: 4821
- Joined: 04/04/2015 22:17
#37763 Re: Pitamo Mehanicare ?
E provjerit cu, hvala vam pumobitanga_sa_otesa wrote: ↑30/10/2021 21:31ma neces to naci dijagnostikom,vec pjeske,vizuelnom provjerom stampanih ploca .eto neko je dao hint da je relej ,izvadi ga ,skini plasticni poklopac i pregledaj vidi li se na glavnim kontaktima da je pukao kalaj.
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37764 Re: Pitamo Mehanicare ?
nea na ćemu,nadam se da ces rijesit bez nekih vecih troskova ,mislim takav kvar je pickin dim popravit,samo se smoris dok pronadjes sta je 
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#37765 Re: Pitamo Mehanicare ?
piĆkinbitanga_sa_otesa wrote: ↑30/10/2021 21:40 nea na ćemu,nadam se da ces rijesit bez nekih vecih troskova ,mislim takav kvar je pickin dim popravit,samo se smoris dok pronadjes sta je![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37766 Re: Pitamo Mehanicare ?
fala na ispravKi
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#37767 Re: FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MULTIJET (DIZEL)
Lanac vjerovatno
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#37768 Re: FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MULTIJET (DIZEL)
Lanac ti je za zamjenu. Nemoj odugovlaciti sa servisom da ti ne bi preskocio.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83539
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#37769 Re: FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MULTIJET (DIZEL)
PrebačenoAPOLONYE wrote: ↑30/10/2021 21:12 Kupio sam nedavno ovaj auto jer mi se učinio povoljno (2012. godina). Kad radi na štangasu čujem povremeno neko pucketanje (moj doživljaj najbliže ono kad plin palite na šporetu pa pritiskate dugme da baci iskru). Prije nego posjetim majstora volio bih čuti nečije mišljenje, pogotovo nekoga tko je vozao ovaj auto? Može li to imati veze s lancem umjesto zupčastog remena?
Drugo, volio bih čuti iskustva s ovim autom?
Imas odgovore @bordo gandalf i @Optimist
-
zigson
- Posts: 4821
- Joined: 04/04/2015 22:17
#37770 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo rijesen danas kvar, relej kod procesora motora, kojem je funkcija da zagrije taj procesor, ili tako nesto nisam tacno siguran, 40km nov kod tomica. Dobro jeavijon wrote: ↑30/10/2021 21:05relej za pumpu goriva, stavi novzigson wrote: ↑30/10/2021 21:03
Vergla kad se to desi ali ne upali, onda izvadim kljuc dam kontakt par puta i upali normalno bez greske ikakve. Rekose mi ibs senzor na pametnoj klemi, zamijenio i opet isto se desava, skidao taj senzor opet se desava. Ali samo kad je hladno vrijeme, preko ljeta nije nijednom se desilo
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#37771 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eto super nek je rjeseno
Kako i ko je dijagnosticirao?
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#37772 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav ekipa
jučer mi se upalila lampica, u toku vožnje, za ručnu kočnicu. Isto tako, nakon nekog vremena se i ugasila, pa ponovo upalila...taj trend se nastavio i danas.. Ono što sam primjetio jeste da se upali ako puni smotam, nevažno na koju stranu...ili mi se samo čini da sam "prokužio sistem". O čemu se radi, obzirom da je taj indikator u crvenoj boji, ne želim da rizikujem bilo šta. Da li on signalizira možda nivo kočione tečnosti? Ili je samo neki senzor poludio? U pitanju je je Mazda 6, 2012 god., 2,2 dizel.
jučer mi se upalila lampica, u toku vožnje, za ručnu kočnicu. Isto tako, nakon nekog vremena se i ugasila, pa ponovo upalila...taj trend se nastavio i danas.. Ono što sam primjetio jeste da se upali ako puni smotam, nevažno na koju stranu...ili mi se samo čini da sam "prokužio sistem". O čemu se radi, obzirom da je taj indikator u crvenoj boji, ne želim da rizikujem bilo šta. Da li on signalizira možda nivo kočione tečnosti? Ili je samo neki senzor poludio? U pitanju je je Mazda 6, 2012 god., 2,2 dizel.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37773 Re: Pitamo Mehanicare ?
počela miješati kočiono ulje i antifriz, nalij malo vode iz visočkih piramida u posudu za rashladnu tečnost..
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#37774 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze biti manjak kocione tecnosti u posudi.aditon wrote: ↑02/11/2021 08:50 Pozdrav ekipa
jučer mi se upalila lampica, u toku vožnje, za ručnu kočnicu. Isto tako, nakon nekog vremena se i ugasila, pa ponovo upalila...taj trend se nastavio i danas.. Ono što sam primjetio jeste da se upali ako puni smotam, nevažno na koju stranu...ili mi se samo čini da sam "prokužio sistem". O čemu se radi, obzirom da je taj indikator u crvenoj boji, ne želim da rizikujem bilo šta. Da li on signalizira možda nivo kočione tečnosti? Ili je samo neki senzor poludio? U pitanju je je Mazda 6, 2012 god., 2,2 dizel.
Provjeri nivo, ako je uredu, onda nemoj vise motat puni i rijesio si problem.
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#37775 Re: Pitamo Mehanicare ?
da li će biti potrebno promijeniti kočiono ulje ako je došlo do miješanja?black_adrian wrote: ↑02/11/2021 08:51 počela miješati kočiono ulje i antifriz, nalij malo vode iz visočkih piramida u posudu za rashladnu tečnost..
