GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3776 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

Znate li kad je krajnji rok za podizanje iskaznica za sehidske porodice?
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#3777 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

O'zone wrote:

I ODGOVOR SINDIKATA JEEEEEEEEEEE:
Sindikat i Nadzorni odbor odlučno protiv najava iz Vlade
Radnici neće dozvoliti da GRAS ode pod stečaj



Nema govora o stečaju, GRAS može pozitivno poslovati uz redovno ispunjavanje obaveza njegovog vlasnika, smatraju u Sindikatu komunalne privrede i Nadzornom odboru ovog preduzeća.

Brojni pritisci

Oni ne dijele mišljenje ministra saobraćaja KS Jusufa Bubice da je odlazak pod stečaj jedino rješenje za izlazak GRAS-a iz dubioze, mada priznaju da bi preduzeće u ovoj godini moglo dostići gubitak u vrijednosti samog kapitala.

- Sa mnom niko nije pravio računicu, niti znam za planove u vezi sa stečajem. Mi radimo isto, borimo se i ulažemo maksimalan napor da isplatimo svoje obaveze, da obezbijedimo prihod koliko možemo. Koliko mogu vidjeti, ministar je dobro upoznat sa stanjem u GRAS-u čim daje takve ocjene, mada na početku svog mandata o ovoj kompaniji nije znao baš ništa - kazao je predsjednik Nadzornog odbora Izet Horman.

On navodi da je ovo samo još jedan u nizu pritisaka na kompaniju.

- Staviti preduzeće pod stečaj može samo vlasnik, odnosno Kanton, koji zna za akumulirani gubitak i vrijednost imovine. Ne vidim da je stečajem poboljšano stanje i u jednom preduzeću. Ako dođe do toga, stečajni upravnik može otpustiti sve radnike i potom primiti onoliko koliko smatra da je potrebno, a to nije dobro ni za GRAS ni za korisnike - pojasnio je Horman.
Izete, iz tvojih usta u bozije usi :!:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3778 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by JThomas »

nije dobro nego odlično, i za GRAS i za korisnike, samo nije za džabojede u remizi...

a zakon propisuje koji su uslovi za otvaranje stečajnog postupka, i nisu vezani za saglasnost sindikalaca... :D :D nije izet to dobro iščitao...
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#3779 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Skyfox »

I ovo ce se razvuci jos jedno 2-3 godine... Dok korisnici trpe i dalje u tisini
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3780 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

Kako su objavili da ce pod stecaj, reve se na mah angazovale i stoje svuda :-) Na Alipasinu ujutro se na vrata pocale, nikad ih tu nije bilo
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#3781 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Skyfox »

da namaknu od ovih sto se sveraju koliko stignu...
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3782 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

E jednog mog komentara za sve one budale koje se raduju da će konačno doći "konkurencija" - Centrotrans:

Očigledno vama nije jasno da upravo Centrotrans ima monopol za mnoge međugradske linije, i cijene karata ima baš paprene. Ja stvarno ne mislim da je SUPER i odličan rezultat "konkurencije" da se moram vozati u rabljenom autobusu koji je svoje najbolje godine doživio u Njemačkoj, i to za nekih 15 KM iz Sarajeva u Travnik. Naravno da ima CT i nove autobuse, ali na mnogim linijama voze i oni rabljeni.

Konkurencija saobraćajnih kompanija treba izgledati tako da se vozim u OVAKVOM autobusu gdje mi stjuardesa nudi besplatno kavu / čaj i dnevnu štampu i gdje za relaciju dugu oko 250 kilometara plaćam preračunato 20 KM.
Image
Image

Ili privatni željeznički prevoznik koji nudi karte za relaciju dugu oko 350 kilometara već od 18 KM.
Image
Image

Prvo malo putujte svijetom da vidite kako izgleda stvarna konkurencija i briga za putnika, u čemu je i Centrotrans predaleko od savršenog stanja.
(To da je GRAS katastrofa ne osporavam nego samo potvrđujem, ali niti raja niti foteljaši dosad nisu skontali da javni gradski saobraćaj NIJE PROSTOR ZA DIVLJU KONKURENCIJU - ukoliko govorimo o civiliziranom saobraćaju. Ili je li neko od vas vidio u Beču privatne vozove podzemne željeznice, ili dvije linije tramvaja koje predstavljaju međusobnu konkurenciju????)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3783 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitarrr82 »

Mozes putovati i onda se samo sjebati jos vise kad se vratis, tvoj post je vjerovatno dobronamjeran ali nema veze s nasom stvarnoscu...

Znaci to o cemu ti pricas mozemo samo sanjati jos dugo...
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3784 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Pitarrr82 wrote:Mozes putovati i onda se samo sjebati jos vise kad se vratis, tvoj post je vjerovatno dobronamjeran ali nema veze s nasom stvarnoscu...

Znaci to o cemu ti pricas mozemo samo sanjati jos dugo...
Ja nisam neka naivna budala, ali nije mi jasno jesu li ljudi u BiH baš toliko glupi da prihvaćaju kad se njima nudi gov*o i tvrdi se njima da je to krafna... i ovi ljudi još takve gluposti stalno ponavljaju kao papagaji u kavezu.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3785 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by respo »

trenutno centrotrans je grasu sto su ti zapadni prevoznici za centrotrans
bolje dobiti i taj jebeni centrotrans nego ostati na uslugama grasa kakve jesu danas
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3786 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by P308 »

Radnici GRAS-a uskoro obustavljaju saobraćaj
Radnici GRAS-a uskoro obustavljaju saobraćaj u Kanatonu Sarajevo. Na takav čin odlučili su se nakon što je Nadzorni odbor preduzeća prije nekoliko trenutaka za v.d. direktora imenovao bivšeg čelnika preduzeća Hasana Bašića.

Iako je kantonalni ministar saobraćaja Jusuf Bubica, sinoć predstavnicima Sindikata komunalne privrede obećao da Bašić neće biti vraćen, to je mimo volje radnika ipak učinio NO.

Inače, Bašića podržava SDU, stranka kojoj je pripalo ovo preduzeće u političkoj raspodjeli funkcija.
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#3787 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by shape of despair »

Ja sad dobio vijest da prijevoz ne radi jer strajkuju :shock:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3788 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by VjecitiStudent »

Sa velikim veseljem iščekujem stečaj GRAS'a.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3789 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hemera »

shape of despair wrote:Ja sad dobio vijest da prijevoz ne radi jer strajkuju :shock:
ne stvaraj paniku tramvaji josh rade bar za sad
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#3790 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by shape of despair »

Hemera wrote:
shape of despair wrote:Ja sad dobio vijest da prijevoz ne radi jer strajkuju :shock:
ne stvaraj paniku tramvaji josh rade bar za sad
Nije mi to namjera.Nisam dobio tačne informacije ali jedan poznanik me zove i kaze kako prevoz ne radi i da nezna kako ce kuci doci
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3791 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by DaysleepeR »

vozikaju se praznim vozilima i ne zaustavljaju na stanicama, haos je u gradu, stanice prepune ljudi, tramvaju i trole samo prolaze pored prazni. morao sam taxi platiti
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#3792 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by shape of despair »

Last edited by shape of despair on 11/01/2013 17:08, edited 1 time in total.
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#3793 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by harell »

:shock:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3794 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by DaysleepeR »

Hemera wrote:
shape of despair wrote:Ja sad dobio vijest da prijevoz ne radi jer strajkuju :shock:
ne stvaraj paniku tramvaji josh rade bar za sad
ne smiruj ti stanovništvo :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/gras-pov ... /130111119
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3795 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

ja samo ocekujem raskopusu sta ce da kaze
User avatar
Kinaski
Posts: 7634
Joined: 08/05/2011 22:52

#3796 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Kinaski »

Dabogda im pomrli najmiliji , a kcerke bile kurve ... radile za baksis

Pisaj po sirotinji tako i treba . A mi smo samo krivi sto dopustamo to sebi . grasovci mogu sta hoce ... mogu u pola bijela dana da preskoce 5 linija , da polaze stanice kako oni hoce mimo bilo kakvog reda voznje .Takodje mogu da stupe s strajk kada oni zele , razlog nije bitan . Vani pada kisa , ajmo u strajk .


Jebem vam mater usta !!!
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3797 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Prpa.ba »

Dosta je bilo socijalizma u GRAS-u. Vrijeme je da gospoooda osjete dasak kapitalizma. O da, to je dah realne place ili biroa za zaposljavanje. :thumbup:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3798 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

Dok ogorčeni radnici i dalje pristižu, Sindikat je odlučio obustaviti saobraćaj. Međutim, povlačenje tramvaja i trolejbusa u Remizu trenutno ne dozvoljavaju putnici, koji su zablokirali prugu na Otoci kod Olimpijskog bazena, gdje je napravljena kolona više od 20 tramvaja.

Pune ruke posla u ovim trenucima ima i policija. Specijalci u vozilima su izvukli članove NO koji su imenovali Bašića, dok saobraćajci reguliraju saobraćaj na Otoci i sprječavaju sukob građana i GRAS-ovaca.

U ovim trenucima, okupljeni radnici sazivaju ostale kolege da dođu štrajkovati, vozila povlače u Remizu, a već se mogu čuti informacije da je "Centrotrans" već pripremio svoja vozila da saobraćaju.
Iako je kantonalni ministar saobraćaja Jusuf Bubica, sinoć predstavnicima Sindikata komunalne privrede obećao da Bašić neće biti vraćen, to je mimo volje radnika ipak učinio NO.


napokon i narodu dojadilo
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3799 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by DaysleepeR »

kad da proglasimo paniku zvanično?
User avatar
trambusek88
Posts: 5147
Joined: 03/10/2009 23:51

#3800 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Još uvijek trolejbusi voze putnike iz pravca grada na Dobrinju, ali sa Dobrinje svi idu u garažu.

Ko je postavio Hasana za V.D. direktora znao vrlo dobro šta to znači. Ovo je smrtna presuda GRAS-u.
Post Reply