BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3776 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ala7 »

link wrote:pa to je novija generacija stb-ova u odnosu na motorolu. primjetices da je brza kad se kreces kroz menije i kod ucitavanja nakon nestanka struje npr, a ostalo je sve u pet deka.
Primjetio sam tecnije prebacivanje kanala, nema tastaturu (koju nisam ni koristio kod motorole,nekad te nekad korisna bila) za pristup internetu preko tv-a.. On/Off prekidac postoji iza stb-a sto na motoroli nije bilo.. Dugme za programski vodic (EPG) na daljinskom, ne moram vise ici na EPG preko tipke "menu" - TV - Programski vodic..
U pet deka kao sto kazes.. Pozdrav
User avatar
munja.ba
Posts: 119
Joined: 05/12/2009 18:08

#3777 Re: MojaTV BHtelecom

Post by munja.ba »

pa na motorolinom daljinskom zeleno dugme je za EPG :mrgreen:
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3778 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ala7 »

munja.ba wrote:pa na motorolinom daljinskom zeleno dugme je za EPG :mrgreen:
Zeleno dugme je za skraceni EPG tj. prikaz sa desne strane programa u toku dana.
Govorim o programskom vodicu kojeg si morao odabrati preko tipke "menu" pa "TV" pa "Programski vodic" (da pokrenes timeshift opciju odredjenih kanala)
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3779 Re: MojaTV BHtelecom

Post by iPod »

Image

SceneGate 8000

The SceneGate 8000 is an entry level IPTV STB built in a compact 8000 housing. It is an ideal STB to deliver standard services offering options for Smart Card, WLAN and eSATA. Using an external IR extender the STB can also be used in solutions requiring concealed environments.

Eh ovo je interesantno, i ovdje ovaj STB je puno bolji nego Motorolin:

Image

Ako neko ima serijski interface i ako ga moze otvoriti i prikopcati se, mogli bi imati full debug, a tako i adrese kanala, pa da se moze gledati i na VLC-u. Ovaj resiver mora imati ili jTag ili Serijski na ploči (j30).
dinoEL
Posts: 111
Joined: 06/03/2011 20:50

#3780 Re: MojaTV BHtelecom

Post by dinoEL »

ala7 wrote:
munja.ba wrote:pa na motorolinom daljinskom zeleno dugme je za EPG :mrgreen:
Zeleno dugme je za skraceni EPG tj. prikaz sa desne strane programa u toku dana.
Govorim o programskom vodicu kojeg si morao odabrati preko tipke "menu" pa "TV" pa "Programski vodic" (da pokrenes timeshift opciju odredjenih kanala)
to mi je najnapornije, da bi pustio nešto snimljeno moraš čitavu proceduru proći :x
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3781 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ala7 »

Timeshift opcija odredjenih kanala je odlicna ali mana je u tome sto ne mozes kucati vrijeme odakle da pocne snimljeni program..
Npr. "Pozitivna geografija" emisiju si gledao prvih 20 min i morao si prekinuti gledanje ..Sutra zelis da nastavis gledanje od 20-te minute navedene emisije, moze se premotati (sto je naporno) ali ne moze kucati vrijeme odakle da pocne snimljeni sadrzaj ..
To mi se ne svidja pogotovo ako je duza emisija od 120min i sl.
clarion_
Posts: 610
Joined: 26/12/2010 00:28

#3782 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by clarion_ »

adsl 1, nesto se desava ??
Image
emcha13
Posts: 160
Joined: 08/01/2011 21:04

#3783 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by emcha13 »

Image

Meni uvijek ista brzina kad god da pogledam :D ne znam kako ja nemam problema ali hvala bogu pa nemam , imam jedino sto se ne mogu konektovati na 2 rracunara odjednom , ali sam i to rijesio svojim patenotom koji je tezak za upotrebu a ono kad idem na ip nece mi nikako da otvori , kako to da nastimam da moze .. treba li nesto disable ili .. hv. unaprijed :)
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3784 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

Pohvale za Bhtelecom.. Internet je bio stabilan ovih dana u odnosu na ostale internet provajdere u podrucju Sarajeva koji su imali problema zbog nadprovajdera vjerovatno, koliko sam informisan.. Pozdrav
Last edited by ala7 on 13/06/2011 03:42, edited 1 time in total.
zilog
Posts: 9068
Joined: 06/03/2009 11:19

#3785 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zilog »

Odgovor za trola sa vaseg podforuma, koji je dosao na Logosoft pdf:
neki wrote:Interesantno kako neki ovdje stalno prozivaju bihnet da krade 0,2 Mb ali im je 'smaranje' kad se neko zali na logosoft sto ne isporucuje trecinu ugovorene brzine :-)
Licemjerje jel tako :?
NE, interesantno je kada se trolovi sa BHT podforuma pojave na LOL podforumu da sole pamet sto je par korisnika ispod deklarisane MAKSIMALNE brzine.

Odmah da vam odgovorim, brzinu koju ima @jastuk1 nemate ni kada skinete VasuTV. On ionako nece na BHT.

P.S. Pricu o 15% kradje bandwith-a, nedostatku SportKlub-a, preskupim paketima, 15 dana strovaljivanja usluge (ispod 10%) kada je BHT pustio flat, sam preskocio, ali uzalud.
zilog
Posts: 9068
Joined: 06/03/2009 11:19

#3786 Re: MojaTV BHtelecom

Post by zilog »

@Mustafapasa
Nesto ne vidim NovaTV u RAK-ovoj licenci da kablovsku distribuciju. Osim toga, ne nalazi se ni u zvanicnoj BHT listi programa. Sta bi sa pricom o legalnom radu?
ayoo
Posts: 14
Joined: 05/03/2011 03:46

#3787 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ayoo »

zilog wrote:Odgovor za trola sa vaseg podforuma, koji je dosao na Logosoft pdf:
neki wrote:Interesantno kako neki ovdje stalno prozivaju bihnet da krade 0,2 Mb ali im je 'smaranje' kad se neko zali na logosoft sto ne isporucuje trecinu ugovorene brzine :-)
Licemjerje jel tako :?
NE, interesantno je kada se trolovi sa BHT podforuma pojave na LOL podforumu da sole pamet sto je par korisnika ispod deklarisane MAKSIMALNE brzine.

Odmah da vam odgovorim, brzinu koju ima @jastuk1 nemate ni kada skinete VasuTV. On ionako nece na BHT.

P.S. Pricu o 15% kradje bandwith-a, nedostatku SportKlub-a, preskupim paketima, 15 dana strovaljivanja usluge (ispod 10%) kada je BHT pustio flat, sam preskocio, ali uzalud.
Druze,pratim dovoljno teme sve (HS,Logosoft,Telemach,Bihnet,Blic.net,Zona.ba i sl) zbog licnog interesa i dzepa tj. novca a ne da ja pametujem (nerealno) drugim korisnicima sto ne prilici normalnom razumu..Pogledaj bolje i vidjeces postove aktivnih korisnika foruma teme HS,Telemach,Blic.net,Bihnet i sl ("trolova" kao sto ti kazes sto mi se ne svidja) na temi logosoft all about..

Koristim usluge Bhtelecom-a /mojaTV ("VasaTV") i zadovoljan sam, sto ne znaci da necu preci na Logosoft,HS,Telemach i sl. ukoliko vidim da su puno bolji kvalitetom i cijenom od navedenog provajdera ciji sam korisnik..
Pokusaj zdrav razgovor voditi.. Pozdrav sve najbolje
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3788 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Entropio »

Zna li neko gdje mogu kupiti router da podrzava MojuTV i da je wireless?
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3789 Re: MojaTV BHtelecom

Post by neo7 »

Entropio wrote:Zna li neko gdje mogu kupiti router da podrzava MojuTV i da je wireless?
Kupis onaj TP-LINK sto dodje uz MojaTV, nekih 45KM i ima u svim vecim radnjama (racunarska oprema)

PS: ako si u Sarajevu bas neki dan sam vidio u Merkuru na drgom spratu :)
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3790 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ala7 »

TP Link W8901G radi odlicno.. Ne pregrijava se.. Internet na dva racunara (ukljucen sharing), tv i telefon bez problema radi..
Image

Ako bi rikno ponovo bi uzeo isti bez razmisljanja..
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#3791 Re: MojaTV BHtelecom

Post by kusur »

zna li iko na koji se broj zove ako hoces da ih pozuris jer vec cekam 2 sedmice :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3792 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Tiger 033 »

kusur wrote:zna li iko na koji se broj zove ako hoces da ih pozuris jer vec cekam 2 sedmice :D
Znam JA...na broj prijatelja tj. ŠTELE :D
voodoo child
Posts: 25
Joined: 12/04/2011 23:05

#3793 Re: MojaTV BHtelecom

Post by voodoo child »

kusur wrote:zna li iko na koji se broj zove ako hoces da ih pozuris jer vec cekam 2 sedmice :D
cekam vise od 3 mjeseca i bas jucer ih pitam u posti..imal ista..vele..samo Bog zna kad ce biti..divota
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3794 Re: MojaTV BHtelecom

Post by neo7 »

link wrote:
neo7 wrote:
Entropio wrote:Zna li neko gdje mogu kupiti router da podrzava MojuTV i da je wireless?
Kupis onaj TP-LINK sto dodje uz MojaTV, nekih 45KM i ima u svim vecim radnjama (racunarska oprema)

PS: ako si u Sarajevu bas neki dan sam vidio u Merkuru na drgom spratu :)
mislim da su to samo wireless routeri, a koliko sam ga skontao on bi i adsl modem i wireless router u jednom.
Pa valjda je to i ADSL modem jer ja imam isti od telecoma na kojem je mojaTV ? Koliko sam ja shvatio on hoce router za mojaTV i taj bi radio (dobar nacin da smanjis cekanje ako imas svoj router).
emcha13
Posts: 160
Joined: 08/01/2011 21:04

#3795 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by emcha13 »

moze li mi neko odgovoriti kako da udjem u opcije modema ono preko ip pokusavao nema sanse da udje ..
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#3796 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Mustang1 »

Ako nisi nista mijenjao u browseru kucas ...
http://192.168.1.1
admin
admin
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3797 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

emcha13 wrote:moze li mi neko odgovoriti kako da udjem u opcije modema ono preko ip pokusavao nema sanse da udje ..
ako je dhcp modema iskljucen.. moras podesiti mreznu karticu tj. rucno upisati ip adresu mrezne kartice.. tek onda mozes pristupiti modemu preko 192.168.1.1
pozz
Last edited by ala7 on 14/06/2011 14:05, edited 2 times in total.
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3798 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neki »

zilog wrote:Odgovor za trola sa vaseg podforuma, koji je dosao na Logosoft pdf:
neki wrote:Interesantno kako neki ovdje stalno prozivaju bihnet da krade 0,2 Mb ali im je 'smaranje' kad se neko zali na logosoft sto ne isporucuje trecinu ugovorene brzine :-)
Licemjerje jel tako :?
NE, interesantno je kada se trolovi sa BHT podforuma pojave na LOL podforumu da sole pamet sto je par korisnika ispod deklarisane MAKSIMALNE brzine.

Odmah da vam odgovorim, brzinu koju ima @jastuk1 nemate ni kada skinete VasuTV. On ionako nece na BHT.

P.S. Pricu o 15% kradje bandwith-a, nedostatku SportKlub-a, preskupim paketima, 15 dana strovaljivanja usluge (ispod 10%) kada je BHT pustio flat, sam preskocio, ali uzalud.
Shefe ako sam ja trol, sta bi tek rekao za ludog i ostale tvoje kolege pa i za samog sebe jer ste aktivni na svim temama u reklamiranju logosofta..opet cu ponoviti: licemjerno zar ne?
I glupo je porediti Bihnet i Logosoft bilo kako jer jedan na adslu pokriva 1000 korisnika a drugi 100 000....
emcha13
Posts: 160
Joined: 08/01/2011 21:04

#3799 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by emcha13 »

Bubalo1 wrote:Ako nisi nista mijenjao u browseru kucas ...
http://192.168.1.1
admin
admin
pise na pocetku loadin i onda page not found :S
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#3800 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by cappy_tempo »

emcha13 wrote:
Bubalo1 wrote:Ako nisi nista mijenjao u browseru kucas ...
http://192.168.1.1
admin
admin
pise na pocetku loadin i onda page not found :S
i meni je to izbacivalo,pokusaj mjenjati zadnji broj (1) u 2 ili 3 pa vrati na 1. meni je tako otvaralo,a kad idem odma 192.168.1.1 nece samo vrti da ne moze naci
Locked