Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
sabanss wrote:Na koji fazon? Recimo, majka zivi u stanu sa dva balkona koja su uracunata u kvadraturu i tako je i upisano u ukupnu kvadraturu u ZK izvatku.
Koliko znam i ostalima u zgradi racuni dolaze na isti iznos. Treba nesto podnijeti Toplanama za umanjenje, neki zahtjev?
Ne znam na koji fazon...ali treba ti ovisno o velicini stana i broja prostorija 15-ak minuta da izmjeris "korisnu povrsinu" stana i provjeris koliko se ti izmjereni podaci poklapaju s dokumentovanim...
Iz iskustva...na par razlicitih mjesta tj. stanova, izmjerena korisna povrsina je odgovarala onoj (uz neku minimalnu +/- toleranciju) na racunu za centralno grijanje...bez uracunate povrsine balkon/a....
HAVANA wrote:
Ma jok bio,sta cu tamo.Nit me interesuje,nit bi to kupio.Nego salju mi vazda te neke ponude,banke,posrednici...Ako laze ovaj iz banke,lazem i ja.
ti vjeruješ bankarima pa oni su gori od taksista i ugostitelja
sabanss wrote:Balkon se racuna u ukupnu kvadraturu 50%
Lodja se racuna u ukupnu kvadraturu 75%
Terasa, mansarda se racuna u ukupnu kvadraturu 25%
I da, ove kvadrature ulaze i u obracun Toplana ako je o tome rijec.
Grijesis, ne ulaze u obracun...
Na koji fazon? Recimo, majka zivi u stanu sa dva balkona koja su uracunata u kvadraturu i tako je i upisano u ukupnu kvadraturu u ZK izvatku.
Koliko znam i ostalima u zgradi racuni dolaze na isti iznos. Treba nesto podnijeti Toplanama za umanjenje, neki zahtjev?
Neka ode u toplane i to promjeni. Meni balkon uracunat, ali mi racun dolazi samo za zatvoreni dio stana. Dakle ukupna povrsina stana - povrsina balkona.
HAVANA wrote:
Ma jok bio,sta cu tamo.Nit me interesuje,nit bi to kupio.Nego salju mi vazda te neke ponude,banke,posrednici...Ako laze ovaj iz banke,lazem i ja.
ti vjeruješ bankarima pa oni su gori od taksista i ugostitelja
Zavisi kako postupas sa novcem banke i bankarima.Ja sve sto imam u zivotu napravio sam preko kredita.
mogo si ko prosječna klixača naslijediti stan vikendicu auto dobiti laptop i mobitel od brata od tetke
te poso dobiti zbog ratnih zasluga a 1984. si godište
HAVANA wrote:
Ma jok bio,sta cu tamo.Nit me interesuje,nit bi to kupio.Nego salju mi vazda te neke ponude,banke,posrednici...Ako laze ovaj iz banke,lazem i ja.
ti vjeruješ bankarima pa oni su gori od taksista i ugostitelja
Zavisi kako postupas sa novcem banke i bankarima.Ja sve sto imam u zivotu napravio sam preko kredita.
na žalost bez njih ne možeš ali to ne znači da im vjerujem i da ih volim (isti sam ti - bez kredita jednostavno ne možeš ništa ako nisi guzonjin sin)...
probook wrote:U Mostaru haos sa stanovima. Isto tako po 2000 se prodaje stan u koji treba dosta uložiti
to mi je i razumljivo jer se iskreno mostar nema gdje širiti ( osim ako ne želiš da hodaš do posla magistralom)
ispravite me ako griješim
Praznih stanova koliko hoces, trenutno ih se oko 200 prodaje. U izgradnji je 6 zgrada trenutno i pravit ce se i jedna bas velika na mjestu bivsih silosa. Kada se otvori novi most ka centru 2 (ostalo asfaltiranje pristupnog puta) otvara se odmah mogucnost za izgradnju zgrada "sa druge strane Neretve" koji ce biti bas blizu centra. Tako da po meni prostora ima. Stvar je sto je cijena starogradnje sa renoviranjem isto ili skuplje od novogadnje sto je po meni suludo.
Sta se desava sa Bosmalom? Cujem da se opet stanovi nisu pokazivali nikome, cak i Nurkic htio da uzme al niko mu nije htio da otvori vrata :S
Jel moguce da je dotle kriminal dosao. Svako je budala ko kupi stan od ovih preprodavaca koji naz guze sa pravdi Boga. ja ge necu kupiti od njih kad bi mi ga kasnije davali po 1500 po kvadratu, neka ga mami svojoj daju.
Kupila kolegica stan u Saraj polju, 39 kvadrata za 65000 KM. U izvornom stanju, znači raspad sistema, ništa nije uloženo od 1989 godine. I ubjeđuje nas, da ne može jeftinije. A ja baš taj dio grada gledam i tražim. Je li fakat to realna cijena ili je nju neko zapalio?
Ja sam prije godinu ipo-dvije trazila u tom relativnom predjelu (Dobrinja i Mojmilo) jednosoban stan do 60k KM (da nije prizemlje, u kakvom god stanju), i nisam nasla. Najjeftinije sto sam nasla na Mojmilu 36kv ja mislim, izvorno stanje, cijenu uspjela spustiti do 63k, ali oce gospon kes namah
Cherry-Cherry wrote:Kupila kolegica stan u Saraj polju, 39 kvadrata za 65000 KM. U izvornom stanju, znači raspad sistema, ništa nije uloženo od 1989 godine. I ubjeđuje nas, da ne može jeftinije. A ja baš taj dio grada gledam i tražim. Je li fakat to realna cijena ili je nju neko zapalio?
Ma nevjerovatno je kako su ljudi zacjenili stare stanove i prodaju ih po 3-4 godine. Meni je kasika u med upala kad sam uspio kupiti stan u Palmi po 1700 po kvadratu.
Inace, izleti po nekad nesto pristojno al moras biti spreman da cekas i da imas cash u rukama.
Cherry-Cherry wrote:A realno lokacija i nije Bog zna šta, ali to je puklo kvadrat 1700 KM. A treba mijenjati sve od ulaznih vrata pa nadalje.
Na koju lokaciju mislis? Palma? Solidna lokacija ko moze naci stan povoljno, samo ih nema. I stan je bio u OK stanju iako sam ja odlucio da sve renoviram jer cu stan zadrzati na duzi period.
A ako si mislio na Saraj Polje, definitivno nije neka lokacija osim ako te nesto veze tu poput posla.