Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#3776 Re: Cijene stanova All about

Post by 2001 »

sabanss wrote:Na koji fazon? Recimo, majka zivi u stanu sa dva balkona koja su uracunata u kvadraturu i tako je i upisano u ukupnu kvadraturu u ZK izvatku.

Koliko znam i ostalima u zgradi racuni dolaze na isti iznos. Treba nesto podnijeti Toplanama za umanjenje, neki zahtjev?
Ne znam na koji fazon...ali treba ti ovisno o velicini stana i broja prostorija 15-ak minuta da izmjeris "korisnu povrsinu" stana i provjeris koliko se ti izmjereni podaci poklapaju s dokumentovanim...
Iz iskustva...na par razlicitih mjesta tj. stanova, izmjerena korisna povrsina je odgovarala onoj (uz neku minimalnu +/- toleranciju) na racunu za centralno grijanje...bez uracunate povrsine balkon/a....
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3777 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#3778 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Nedavno prodan stan na Malti 2000 milje kvadrat. Neadaptiran 30 godina. Tj. Originalno stanje.

Javljali se delegati nudili za 1600 po kvadratu. Pricali kako se puno trazi, kako se nece prodati nikada. Prodan za 15 dana.
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3779 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

kupio levat :D
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#3780 Re: Cijene stanova All about

Post by probook »

U Mostaru haos sa stanovima. Isto tako po 2000 se prodaje stan u koji treba dosta uložiti :-)
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#3781 Re: Cijene stanova All about

Post by Dupli_skalp »

johnlock071 wrote:
eyesburn wrote: tu se valjda svi slažemo. ali isto tako je skupo i nerealno dati preko 100k za novogradnju u pizdićima i džungla naseljima.
Ti vjerovatno prođeš MarijinDvor samo na more kad ideš jelde? Dobrinja nije džungla, i ko ti je rekao da jeste slagao te.
šta k'o padobranac skačeš na moj post, a nisi ni pročitao kako treba šta sam napisao.
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3783 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

probook wrote:U Mostaru haos sa stanovima. Isto tako po 2000 se prodaje stan u koji treba dosta uložiti :-)
to mi je i razumljivo jer se iskreno mostar nema gdje širiti ( osim ako ne želiš da hodaš do posla magistralom)

ispravite me ako griješim
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3784 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

ima finih primjeraka
a i to naselje mi je nekako najbolje za manjine :D

samo da je keša :D
da došeš sa 95 mislim da bi se moglo izganjati ovo od 103
a?
User avatar
malamirha
Posts: 180
Joined: 29/03/2015 20:45

#3785 Re: Cijene stanova All about

Post by malamirha »

Haris.ba wrote:Nedavno prodan stan na Malti 2000 milje kvadrat. Neadaptiran 30 godina. Tj. Originalno stanje.

Javljali se delegati nudili za 1600 po kvadratu. Pricali kako se puno trazi, kako se nece prodati nikada. Prodan za 15 dana.
znas li da li je prodat preko neke agencije ili samo preko oglasa?
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#3786 Re: Cijene stanova All about

Post by Dupli_skalp »

Black swan wrote:
ima finih primjeraka
a i to naselje mi je nekako najbolje za manjine :D

samo da je keša :D
da došeš sa 95 mislim da bi se moglo izganjati ovo od 103
a?
digneš kredu, ima sad finih akcija i uletiš klizeći. sve se ovo može još spustiti, barem 4-5 hiljada.
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3787 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

jašta
kreda sa prosječnom platom za stan ne ide
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3788 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

HAVANA wrote: Ma jok bio,sta cu tamo.Nit me interesuje,nit bi to kupio.Nego salju mi vazda te neke ponude,banke,posrednici...Ako laze ovaj iz banke,lazem i ja.
ti vjeruješ bankarima :) pa oni su gori od taksista i ugostitelja :) :) :)
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#3789 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

sabanss wrote:
2001 wrote:
sabanss wrote:Balkon se racuna u ukupnu kvadraturu 50%
Lodja se racuna u ukupnu kvadraturu 75%
Terasa, mansarda se racuna u ukupnu kvadraturu 25%

I da, ove kvadrature ulaze i u obracun Toplana ako je o tome rijec.
Grijesis, ne ulaze u obracun...
Na koji fazon? Recimo, majka zivi u stanu sa dva balkona koja su uracunata u kvadraturu i tako je i upisano u ukupnu kvadraturu u ZK izvatku.

Koliko znam i ostalima u zgradi racuni dolaze na isti iznos. Treba nesto podnijeti Toplanama za umanjenje, neki zahtjev?
Neka ode u toplane i to promjeni. Meni balkon uracunat, ali mi racun dolazi samo za zatvoreni dio stana. Dakle ukupna povrsina stana - povrsina balkona.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#3790 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

malamirha wrote:
Haris.ba wrote:Nedavno prodan stan na Malti 2000 milje kvadrat. Neadaptiran 30 godina. Tj. Originalno stanje.

Javljali se delegati nudili za 1600 po kvadratu. Pricali kako se puno trazi, kako se nece prodati nikada. Prodan za 15 dana.
znas li da li je prodat preko neke agencije ili samo preko oglasa?
Preko oglasa. Agencija ima samo svrhu kada čovjek nema vremena, ne može zbog bolesti, ili je npr. izvan mjesta gdje se stan nalazi.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3791 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

VladaFBiH wrote:
HAVANA wrote: Ma jok bio,sta cu tamo.Nit me interesuje,nit bi to kupio.Nego salju mi vazda te neke ponude,banke,posrednici...Ako laze ovaj iz banke,lazem i ja.
ti vjeruješ bankarima :) pa oni su gori od taksista i ugostitelja :) :) :)
Zavisi kako postupas sa novcem banke i bankarima.Ja sve sto imam u zivotu napravio sam preko kredita.
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3792 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

mogo si ko prosječna klixača naslijediti stan vikendicu auto dobiti laptop i mobitel od brata od tetke
te poso dobiti zbog ratnih zasluga a 1984. si godište

šta će ti kredit
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3793 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

HAVANA wrote:
VladaFBiH wrote:
HAVANA wrote: Ma jok bio,sta cu tamo.Nit me interesuje,nit bi to kupio.Nego salju mi vazda te neke ponude,banke,posrednici...Ako laze ovaj iz banke,lazem i ja.
ti vjeruješ bankarima :) pa oni su gori od taksista i ugostitelja :) :) :)
Zavisi kako postupas sa novcem banke i bankarima.Ja sve sto imam u zivotu napravio sam preko kredita.
na žalost bez njih ne možeš ali to ne znači da im vjerujem i da ih volim :) (isti sam ti - bez kredita jednostavno ne možeš ništa ako nisi guzonjin sin)...
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#3794 Re: Cijene stanova All about

Post by probook »

:o
Black swan wrote:
probook wrote:U Mostaru haos sa stanovima. Isto tako po 2000 se prodaje stan u koji treba dosta uložiti :-)
to mi je i razumljivo jer se iskreno mostar nema gdje širiti ( osim ako ne želiš da hodaš do posla magistralom)

ispravite me ako griješim
Praznih stanova koliko hoces, trenutno ih se oko 200 prodaje. U izgradnji je 6 zgrada trenutno i pravit ce se i jedna bas velika na mjestu bivsih silosa. Kada se otvori novi most ka centru 2 (ostalo asfaltiranje pristupnog puta) otvara se odmah mogucnost za izgradnju zgrada "sa druge strane Neretve" koji ce biti bas blizu centra. Tako da po meni prostora ima. Stvar je sto je cijena starogradnje sa renoviranjem isto ili skuplje od novogadnje sto je po meni suludo.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3795 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Sta se desava sa Bosmalom? Cujem da se opet stanovi nisu pokazivali nikome, cak i Nurkic htio da uzme al niko mu nije htio da otvori vrata :S
Jel moguce da je dotle kriminal dosao. Svako je budala ko kupi stan od ovih preprodavaca koji naz guze sa pravdi Boga. ja ge necu kupiti od njih kad bi mi ga kasnije davali po 1500 po kvadratu, neka ga mami svojoj daju.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#3796 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

Kupila kolegica stan u Saraj polju, 39 kvadrata za 65000 KM. U izvornom stanju, znači raspad sistema, ništa nije uloženo od 1989 godine. I ubjeđuje nas, da ne može jeftinije. A ja baš taj dio grada gledam i tražim. Je li fakat to realna cijena ili je nju neko zapalio?
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#3797 Re: Cijene stanova All about

Post by saga »

Ja sam prije godinu ipo-dvije trazila u tom relativnom predjelu (Dobrinja i Mojmilo) jednosoban stan do 60k KM (da nije prizemlje, u kakvom god stanju), i nisam nasla. Najjeftinije sto sam nasla na Mojmilu 36kv ja mislim, izvorno stanje, cijenu uspjela spustiti do 63k, ali oce gospon kes namah :-D
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3798 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Cherry-Cherry wrote:Kupila kolegica stan u Saraj polju, 39 kvadrata za 65000 KM. U izvornom stanju, znači raspad sistema, ništa nije uloženo od 1989 godine. I ubjeđuje nas, da ne može jeftinije. A ja baš taj dio grada gledam i tražim. Je li fakat to realna cijena ili je nju neko zapalio?
Ma nevjerovatno je kako su ljudi zacjenili stare stanove i prodaju ih po 3-4 godine. Meni je kasika u med upala kad sam uspio kupiti stan u Palmi po 1700 po kvadratu.
Inace, izleti po nekad nesto pristojno al moras biti spreman da cekas i da imas cash u rukama.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#3799 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

A realno lokacija i nije Bog zna šta, ali to je puklo kvadrat 1700 KM. A treba mijenjati sve od ulaznih vrata pa nadalje.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3800 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Cherry-Cherry wrote:A realno lokacija i nije Bog zna šta, ali to je puklo kvadrat 1700 KM. A treba mijenjati sve od ulaznih vrata pa nadalje.
Na koju lokaciju mislis? Palma? Solidna lokacija ko moze naci stan povoljno, samo ih nema. I stan je bio u OK stanju iako sam ja odlucio da sve renoviram jer cu stan zadrzati na duzi period.
A ako si mislio na Saraj Polje, definitivno nije neka lokacija osim ako te nesto veze tu poput posla.
Post Reply