Real Madrid C.F.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12222
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#3776 Re: Real Madrid C.F.

Post by mrtva kokoš »

sta se smijes covjeku, htio je reci najboljeG :evil: :mrgreen:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3777 Re: Real Madrid C.F.

Post by ratata »

Neelix wrote:
ek0 wrote: najbolje na toj poziciji svih vremena.
:-) :lol:
šta je šega...................
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#3778 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

Odličan Ade, dosta želje i znanja... dok još malo skonta kako saigrači igraju, biće to dobro... baš me zanima da li je uradio dovoljno da Benzemu preseli na klupu.
Igra puno bolja, bez grča, mada je Sociedad bio poprilično loš. Garay je bio solidan, dok me je Albiol iznervirao kad je ušao.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3779 Re: Real Madrid C.F.

Post by Neelix »

jos pitaju sta je sega :-) :lol: svaka cast kasiljasu, ali ne trebamo pretjerivati :)
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#3780 Re: Real Madrid C.F.

Post by kory_galaktikos »

Neelix wrote:jos pitaju sta je sega :-) :lol: svaka cast kasiljasu, ali ne trebamo pretjerivati :)
nego ko je to bgt bolji..nemoj samo rec valdez molim te
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3781 Re: Real Madrid C.F.

Post by palermo »

kory_galaktikos wrote:
Neelix wrote:jos pitaju sta je sega :-) :lol: svaka cast kasiljasu, ali ne trebamo pretjerivati :)
nego ko je to bgt bolji..nemoj samo rec valdez molim te
Ricardo Zamora, Lav Jašin, Gordon Benks, Sep Mayer, Dino Zoff, Enver Marić, Oliver Kahn i još mnogi koji su u konkurenciji :D :D ,čovjek je samo rekao, nemojmo pretjerivati

kasiljas je zaista legenda.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3782 Re: Real Madrid C.F.

Post by Neelix »

kakav valdez :D dida jos gori :D

pored ove liste, dodao bih buffona, dinu zoffa, petera schmeichela, tonija schumachera, petera shiltona...
ek0
Posts: 462
Joined: 21/06/2009 16:17

#3783 Re: Real Madrid C.F.

Post by ek0 »

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 14:09, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3784 Re: Real Madrid C.F.

Post by Neelix »

moglo bi se reci da je danas najbolji, ali mora jos pure pojest da dostigne navedene :)
ek0
Posts: 462
Joined: 21/06/2009 16:17

#3785 Re: Real Madrid C.F.

Post by ek0 »

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 14:09, edited 1 time in total.
User avatar
RMD
Posts: 122
Joined: 30/09/2010 17:53

#3786 Re: Real Madrid C.F.

Post by RMD »

I kazu Messi najbolji :-) sta reci
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#3787 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

Neelix wrote:kakav valdez :D dida jos gori :D

pored ove liste, dodao bih buffona, dinu zoffa, petera schmeichela, tonija schumachera, petera shiltona...
Ma ništa to, Seaman dominira :-)
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3788 Re: Real Madrid C.F.

Post by ratata »

Neelix wrote:kakav valdez :D dida jos gori :D

pored ove liste, dodao bih buffona, dinu zoffa, petera schmeichela, tonija schumachera, petera shiltona...
Neelixe kralju AC Milan samo 1:1
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#3789 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

Nisu Schumacher i Shilton taj nivo... Iker ima svojih WTF momenata, i ne može biti vladar u 16 s obzirom na visinu, ali što se tiče refleksa i 1 na 1 situacija, tu je sasvim blizu da bude najbolji svih vremena.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3790 Re: Real Madrid C.F.

Post by palermo »

ultima_palabra wrote:Nisu Schumacher i Shilton taj nivo... Iker ima svojih WTF momenata, i ne može biti vladar u 16 s obzirom na visinu, ali što se tiče refleksa i 1 na 1 situacija, tu je sasvim blizu da bude najbolji svih vremena.
Glupo je reći najbolji svih vremena (ili blizu je), za bilo koga, pa i kasiljasa. Jednostavno ti sam nisi relevantan da to kažeš (mnoge nisi gledao) , a i ne postoje nikakvi drugi čvrsti pokazatelji.

Kasiljas je veliki golman
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#3791 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

palermo wrote:
ultima_palabra wrote:Nisu Schumacher i Shilton taj nivo... Iker ima svojih WTF momenata, i ne može biti vladar u 16 s obzirom na visinu, ali što se tiče refleksa i 1 na 1 situacija, tu je sasvim blizu da bude najbolji svih vremena.
Glupo je reći najbolji svih vremena (ili blizu je), za bilo koga, pa i kasiljasa. Jednostavno ti sam nisi relevantan da to kažeš (mnoge nisi gledao) , a i ne postoje nikakvi drugi čvrsti pokazatelji.

Kasiljas je veliki golman
Rekao sam samo za ova dva segmenta (refleksi i 1 na 1), a branjenje gola ima još puno dimenzija gdje su drugi golmani bolji ;-)
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#3792 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

Kasiljas je trenutno najbolji golman svijeta (Čeh i Reina su isto sami vrh, ali ne mogu braniti šta ovaj manijak može odbraniti)...frajer je zvijer na golu.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3793 Re: Real Madrid C.F.

Post by extraordinary »

Zaboravljate Julia Cesara iz Intera ;-)
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#3794 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

extraordinary wrote:Zaboravljate Julia Cesara iz Intera ;-)
Dobro si, isto vrhunski golman.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#3795 Re: Real Madrid C.F.

Post by 2407 »

LSD wrote:Kasiljas je trenutno najbolji golman svijeta (Čeh i Reina su isto sami vrh, ali ne mogu braniti šta ovaj manijak može odbraniti)...frajer je zvijer na golu.
...i sreca sto Buffon kuburi s povredama :roll: Ali vraca se Gigi :)
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#3796 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

2407 wrote:
LSD wrote:Kasiljas je trenutno najbolji golman svijeta (Čeh i Reina su isto sami vrh, ali ne mogu braniti šta ovaj manijak može odbraniti)...frajer je zvijer na golu.
...i sreca sto Buffon kuburi s povredama :roll: Ali vraca se Gigi :)
E jbg, ne može dovijeka...Buffon je harao 10 godina zajedno sa Kanom ,Van der Sarom i ta stara garda :-) ... sad je došlo vrijeme Casillasa,Cesara,Čeha itd
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3797 Re: Real Madrid C.F.

Post by extraordinary »

Inače, nezahvalne su ove stvari kao biranje najboljeg golmana na svijetu. U zadnje dvije godine, najbolji golmani na svijetu, bar prema mom mišljenju su Casillas i Julio Cesar, a tu je blizu njih Hugo Lloris. David de Gea mi se čini kao najveći potencijal. Cech nije tolika klasa još od one povrede glave, a Reinu mi je malo smiješno i stavljati ovdje sa količinom grešaka koju je napravio. Buffon isto tako ne može da se nađe na listi jer ga nema, stalno je povrijeđen i u ovom trenutku ne može biti smatran najboljim. Vrijedi istaknuti još van der Saara, mada je on već dobro u poznim godinama.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#3798 Re: Real Madrid C.F.

Post by 2407 »

LSD wrote:
2407 wrote:
LSD wrote:Kasiljas je trenutno najbolji golman svijeta (Čeh i Reina su isto sami vrh, ali ne mogu braniti šta ovaj manijak može odbraniti)...frajer je zvijer na golu.
...i sreca sto Buffon kuburi s povredama :roll: Ali vraca se Gigi :)
E jbg, ne može dovijeka...Buffon je harao 10 godina zajedno sa Kanom ,Van der Sarom i ta stara garda :-) ... sad je došlo vrijeme Casillasa,Cesara,Čeha itd
Al i ti ubaci Buffona sa starcima Kahn '69-o, a VD Sar '70-o godiste :-)
Moze, moze jos 3-4 godine sigurno biti u vrhu, ako ga povrede budu izbjegavale.
Ceh i Cesar iako dobri golmani nisu klasa Casillasa i Buffona odnosno potonja dvojica su barem za klasu bolja od prve dvojice, a Cesar nije bas ni tako mlad.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#3799 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

extraordinary wrote:Inače, nezahvalne su ove stvari kao biranje najboljeg golmana na svijetu. U zadnje dvije godine, najbolji golmani na svijetu, bar prema mom mišljenju su Casillas i Julio Cesar, a tu je blizu njih Hugo Lloris. David de Gea mi se čini kao najveći potencijal. Cech nije tolika klasa još od one povrede glave, a Reinu mi je malo smiješno i stavljati ovdje sa količinom grešaka koju je napravio. Buffon isto tako ne može da se nađe na listi jer ga nema, stalno je povrijeđen i u ovom trenutku ne može biti smatran najboljim. Vrijedi istaknuti još van der Saara, mada je on već dobro u poznim godinama.
To je to otprilike... zaboravio si Neuera koji je sad možda i broj 3 po trenutnoj formi. Koliko god ga ja ne volio, Valdes je sad među top 10 sigurno, i španski broj 2. Stekelenburg i Hart su dvojica golmana koji mi se također sviđaju.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3800 Re: Real Madrid C.F.

Post by extraordinary »

Da, Valdes je dobar, Stekelenburg također, ali Hart je u posljednje vrijeme u prilično lošoj formi. Ne mogu ga jednostavno u rečenicu s ovim golmanima, kad je u zadnjih 3-4 kola direktan krivac za isto toliko golova. Cesar večeras najbolji igrač utakmice Inter - Roma, iako je Inter primio 3 gola. To dovoljno govori o njegovim kvalitetima.

Što se Neuera tiče, nisam ga nikad gotivio, jest dobar golman, ali zna ići od nevjerovatno dobrog, do nevjerovatno glupih grešaka. Ako to ispravi, ima potencijala da bude najbolji na svijetu. On mi je nekako prirodni nasljednik Olivera Kahna.
Post Reply