Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3776 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

uglavnomja wrote:ne kontam stvarno tu pricu o krajisnicima kao "namjernim zrtvama" ... :?

krajina znaci granica, nije ih niko "poslao" u Krajinu da napokosti ljudima u usk ili da ih se rijesi, nego ljudi prirodno idu prema najblizoj granici prema svom cilju - zapadu, eu

sta ce u sarajevu? u tuzli, u mostaru ...?

jedino da okupiraju aerodrome :-)




samo drzava moze rijesiti problem, ali ne vidim kako da to uradi brzo i jednostavno. pogotovo sto ne moze uraditi sama.
ni jedna drzava koja je prosla ovo, pocinjuci od grcke (turska je poseban slucaj) pa maekodonija, srbija, hrvatska, madjarska ... nije rijesila problem za mjesec ili dva, trajalo je to podugo i bilo je ppuno vise tzv. migranata

sto se samih migranata tice, tuce, bodljavine, mrtvi ... po azilantskim centrima sirom eu su normala. gdje god da zatvoris besposlene ljude, pogotovo mlade, u snazi i nafilovane pricom o burnom i raskalasenom zivotu na zapadu - dobice haos, nasilje, frustracije, bijes, agresiju ...

pod "zatvoriti" ne mislim fizicki zatvor, nego mentalni, finasijski i statusni, dok cekaju na rjesenja pitanja azila nemaju pravo ni da se obrazuju, ni da rade ,,, nista

a vecina onih koji ne ispunjavaju uslove jako dobro zna da ce biti nogirani cim dodju na red za obradu slucaja
Kad otvoris ovaj link mozda bolje skontas. :cry:

https://www.visitmycountry.net/bosnia_h ... govina.jpg
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3777 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

biscanka2 wrote:
uglavnomja wrote:ne kontam stvarno tu pricu o krajisnicima kao "namjernim zrtvama" ... :?

krajina znaci granica, nije ih niko "poslao" u Krajinu da napokosti ljudima u usk ili da ih se rijesi, nego ljudi prirodno idu prema najblizoj granici prema svom cilju - zapadu, eu

sta ce u sarajevu? u tuzli, u mostaru ...?

jedino da okupiraju aerodrome :-)




samo drzava moze rijesiti problem, ali ne vidim kako da to uradi brzo i jednostavno. pogotovo sto ne moze uraditi sama.
ni jedna drzava koja je prosla ovo, pocinjuci od grcke (turska je poseban slucaj) pa maekodonija, srbija, hrvatska, madjarska ... nije rijesila problem za mjesec ili dva, trajalo je to podugo i bilo je ppuno vise tzv. migranata

sto se samih migranata tice, tuce, bodljavine, mrtvi ... po azilantskim centrima sirom eu su normala. gdje god da zatvoris besposlene ljude, pogotovo mlade, u snazi i nafilovane pricom o burnom i raskalasenom zivotu na zapadu - dobice haos, nasilje, frustracije, bijes, agresiju ...

pod "zatvoriti" ne mislim fizicki zatvor, nego mentalni, finasijski i statusni, dok cekaju na rjesenja pitanja azila nemaju pravo ni da se obrazuju, ni da rade ,,, nista

a vecina onih koji ne ispunjavaju uslove jako dobro zna da ce biti nogirani cim dodju na red za obradu slucaja
Kad otvoris ovaj link mozda bolje skontas. :cry:

https://www.visitmycountry.net/bosnia_h ... govina.jpg
znam ja i bez ove karte kako izgleda bih :-)

sta hoces da kazes?
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3778 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

uglavnomja wrote:
biscanka2 wrote:ne kontam stvarno tu pricu o krajisnicima kao "namjernim zrtvama" ... :?

krajina znaci granica, nije ih niko "poslao" u Krajinu da napokosti ljudima u usk ili da ih se rijesi, nego ljudi prirodno idu prema najblizoj granici prema svom cilju - zapadu, eu

sta ce u sarajevu? u tuzli, u mostaru ...?
[/size]
jedino da okupiraju aerodrome :-)




samo drzava moze rijesiti problem, ali ne vidim kako da to uradi brzo i jednostavno. pogotovo sto ne moze uraditi sama.
ni jedna drzava koja je prosla ovo, pocinjuci od grcke (turska je poseban slucaj) pa maekodonija, srbija, hrvatska, madjarska ... nije rijesila problem za mjesec ili dva, trajalo je to podugo i bilo je ppuno vise tzv. migranata

sto se samih migranata tice, tuce, bodljavine, mrtvi ... po azilantskim centrima sirom eu su normala. gdje god da zatvoris besposlene ljude, pogotovo mlade, u snazi i nafilovane pricom o burnom i raskalasenom zivotu na zapadu - dobice haos, nasilje, frustracije, bijes, agresiju ...

pod "zatvoriti" ne mislim fizicki zatvor, nego mentalni, finasijski i statusni, dok cekaju na rjesenja pitanja azila nemaju pravo ni da se obrazuju, ni da rade ,,, nista

a vecina onih koji ne ispunjavaju uslove jako dobro zna da ce biti nogirani cim dodju na red za obradu slucaja
Kad otvoris ovaj link mozda bolje skontas. :cry:

https://www.visitmycountry.net/bosnia_h ... govina.jpg
znam ja i bez ove karte kako izgleda bih :-)

sta hoces da kazes?[/quote]

Pa ako nisi skonto pitaj Mektica. :-)
Da - i nemozes ove nabrojane zemlje sa BiH porediti.
Njihove strukturee po svim pitanjima, visoko od nasih odskacu tako da se sa ovim
bolje boriti mogu ( kako tehnicki, financijski, tako i po siguronosnom pitanju u ljudstvu).
U nas ako podjemo od vrha vlade pa do kantona i opstina imamo vise uhljeba koji
posao za koji ih gradjani placaju neznaju ili nece darade.
Tako nam je kad umjesto sposobnih zaposljavaju podobne.
O politickom stanju ,u nas tri strane i svaka gleda kako ce sta odvaliti ili sto
im neodgovara drugom uvaliti. :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3779 Re: Migranti

Post by triconja »

Jel vi stvarno mislite da je tako lahko natjerati obicnog covjeka da ubija druge ljude (ovo pisem jer par veli da ce ih kao ovi krajisnjici ko malo napast i tako to)? Eee, bas ce neko od milja dat par godina slobode jer eto gradi mu se neko migrantsko naselje par kilometara od avlije, ma hajte molim vas.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3780 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

izbjeglice nemaju nista sa nasom politikom, ni medjukantonalnom ni medjuentitetskom, a ni sa susjedskom i komsijskom ... mi smo samo mrlja na karti blizu eu, koja jos nije (zlo)upotrebljena i nije zatvorila granice

ili politicari nemaju nista sa migrantima, kako hocete
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#3781 Re: Migranti

Post by Atego »

Zasto javnost mudro suti ? Zasto niko ne pise o hororu koji se sinoc dogodio na podrucju Nove Cetvrti u "nasem" Bihacu ? Zasto mup krije sinocnji horor ? ZASTO BIHAC SUTI ?! Bihac nikad sutio nije , sta nam se desava ?

Kazi mi Suhrete Fazlicu oci moje da li si sinoc mirno spavao? E pa ja nisam ! I ne samo ja nego i svi drugi tvoji gradjani Nove Cetvrti !

Ovako prvo pozdravljam komsiluk GUBE teske ( svako druga kuca ) koja je primila migrante da stanuju u njihovim kucama , sobama , garazama , ljetnim kuhinjama , supama i slicno . Bitno je primat 90 eura za noc a to sto komsiluk mira nema i sto se poslije 23:00 ne moze proc kroz mahalu jer ih ima po ulici kao mrava pa dobacivaju , ponasaju se bahato to nema veze . Bog dao da vam presjedne svaka njihova marka .

E sad da predjem na ono sto se dogodilo sinoc tj. jutros Suhrete dok si ti mirno spavao. Otvoren prozor od moje sobe , prozor mi daje preglednost da vidim raskrsnicu koja se nalazi 2 kuce udaljeno od nas . Spavali smo naravno svi medjutim u 02:50 probudila me sestra uplasena povikivajuci "aj sta je ovo?" kad sam dosla sebi i pogledala kroz prozor imala sam e pa bom sta da vidim, HORDA MIGRANATA KOJA VICE U SAV GLAS , KOJA SE TUCE IZMEDJU SEBE, KOJA KRECE PREMA KUCAMA ! Izidjem van , svi moji ukucani kao i komsije su vec vani i cujem mamu kako objasnjava kako komsiji lome sve po avliji i kuci i da krecu dalje . Svi pozivamo policiju i cekamo i u SVOJIM AVLIJAMA SUHRETE U SVOM GRADU U SVOJOJ DRZAVI kad ce ta horda migranata da dodje do nase kuce da unisti nesto sto smo mi kupili i sagradili ili da ozlijedi nekog od nas ! ZASTO?
Obzirom na to da se rat u Bosni zavrsio davno bogu hvala a ovo sto se dogodilo moze se opisati samo jednom rijecju kao RAT, naravno vecina nema nikakvo oruzje niti bilo sta cime bi zastitio svoju imovinu i porodicu od BAGRE, NARKOMANA,DIVLJAKA, BOLESNIKA kojima je palo na pamet da se igraju malo. Strasno je to kad stojis i cekas i gledas da li si slijedeci po redu !!! Al ne sikiraj se Suhrete Bosnjo je to snasli su se ljudi pa uzeli sjekire u ruke kazu "bolje da mi koljemo njih nego oni nas u nasem" ! Sva sreca policija je intervenisala bas na vrijeme kada su se priblizili nasim kucama, dosli pred avliju. I dalje nikome nije jasno kojim povodom i sta ti ljudi zele od nas? E onda Suhrete krece bjezanje od policije kroz nase avlije, po bastama, po krovovima od garaza i slicno , pa tu slijedi ganjanje jedno pola sata. Da li znas Suhrete oci moje sta je to ? Pa cirkus . I napokon ih pohvatose, odvezose i sad se mi pitamo GDJE SU TI LJUDI OD SINOC ? DA LI NAS ISTO OCEKUJE I VECERAS ? KO BI ODGOVARAO DA SE SINOC DESILO NAJGORE I AKO SE ( nedaj boze ponovi) ?
DO KAD OVAKO U STRAHU U SVOM GRADU U SVOJOJ JEBENOJ DRZAVI ?!

Suhrete fino si ti to zamislio sto jest jest , ti ces "malo" primat njihove pare a mi cemo primat njihov bijes, bahatos, bezobrazluk ! Sta je slijedece ?! I da Suhrete posto si ti sinoc mirno spavao a ja sam spavala samo jedan sat zbog tvoje oodluke da migranti budu u nasem gradu rekoh da te pitam da li bi dosao da me mijenjas danas na poslu?

NE ZELIMO OVE LJUDE U NASEM GRADU, U NASIM MAHALAMA , U NASIM AVLIJAMA, U NASIM PARKOVIMA, NA NASIM PLAZAMA , U NASIM KAFICIMA ! ZELIMO MIR KOJI SMO IMALI RANIJE.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3782 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

Atego wrote:
Zasto javnost mudro suti ? Zasto niko ne pise o hororu koji se sinoc dogodio na podrucju Nove Cetvrti u "nasem" Bihacu ? Zasto mup krije sinocnji horor ? ZASTO BIHAC SUTI ?! Bihac nikad sutio nije , sta nam se desava ?

Kazi mi Suhrete Fazlicu oci moje da li si sinoc mirno spavao? E pa ja nisam ! I ne samo ja nego i svi drugi tvoji gradjani Nove Cetvrti !

Ovako prvo pozdravljam komsiluk GUBE teske ( svako druga kuca ) koja je primila migrante da stanuju u njihovim kucama , sobama , garazama , ljetnim kuhinjama , supama i slicno . Bitno je primat 90 eura za noc a to sto komsiluk mira nema i sto se poslije 23:00 ne moze proc kroz mahalu jer ih ima po ulici kao mrava pa dobacivaju , ponasaju se bahato to nema veze . Bog dao da vam presjedne svaka njihova marka .

E sad da predjem na ono sto se dogodilo sinoc tj. jutros Suhrete dok si ti mirno spavao. Otvoren prozor od moje sobe , prozor mi daje preglednost da vidim raskrsnicu koja se nalazi 2 kuce udaljeno od nas . Spavali smo naravno svi medjutim u 02:50 probudila me sestra uplasena povikivajuci "aj sta je ovo?" kad sam dosla sebi i pogledala kroz prozor imala sam e pa bom sta da vidim, HORDA MIGRANATA KOJA VICE U SAV GLAS , KOJA SE TUCE IZMEDJU SEBE, KOJA KRECE PREMA KUCAMA ! Izidjem van , svi moji ukucani kao i komsije su vec vani i cujem mamu kako objasnjava kako komsiji lome sve po avliji i kuci i da krecu dalje . Svi pozivamo policiju i cekamo i u SVOJIM AVLIJAMA SUHRETE U SVOM GRADU U SVOJOJ DRZAVI kad ce ta horda migranata da dodje do nase kuce da unisti nesto sto smo mi kupili i sagradili ili da ozlijedi nekog od nas ! ZASTO?
Obzirom na to da se rat u Bosni zavrsio davno bogu hvala a ovo sto se dogodilo moze se opisati samo jednom rijecju kao RAT, naravno vecina nema nikakvo oruzje niti bilo sta cime bi zastitio svoju imovinu i porodicu od BAGRE, NARKOMANA,DIVLJAKA, BOLESNIKA kojima je palo na pamet da se igraju malo. Strasno je to kad stojis i cekas i gledas da li si slijedeci po redu !!! Al ne sikiraj se Suhrete Bosnjo je to snasli su se ljudi pa uzeli sjekire u ruke kazu "bolje da mi koljemo njih nego oni nas u nasem" ! Sva sreca policija je intervenisala bas na vrijeme kada su se priblizili nasim kucama, dosli pred avliju. I dalje nikome nije jasno kojim povodom i sta ti ljudi zele od nas? E onda Suhrete krece bjezanje od policije kroz nase avlije, po bastama, po krovovima od garaza i slicno , pa tu slijedi ganjanje jedno pola sata. Da li znas Suhrete oci moje sta je to ? Pa cirkus . I napokon ih pohvatose, odvezose i sad se mi pitamo GDJE SU TI LJUDI OD SINOC ? DA LI NAS ISTO OCEKUJE I VECERAS ? KO BI ODGOVARAO DA SE SINOC DESILO NAJGORE I AKO SE ( nedaj boze ponovi) ?
DO KAD OVAKO U STRAHU U SVOM GRADU U SVOJOJ JEBENOJ DRZAVI ?!

Suhrete fino si ti to zamislio sto jest jest , ti ces "malo" primat njihove pare a mi cemo primat njihov bijes, bahatos, bezobrazluk ! Sta je slijedece ?! I da Suhrete posto si ti sinoc mirno spavao a ja sam spavala samo jedan sat zbog tvoje oodluke da migranti budu u nasem gradu rekoh da te pitam da li bi dosao da me mijenjas danas na poslu?

NE ZELIMO OVE LJUDE U NASEM GRADU, U NASIM MAHALAMA , U NASIM AVLIJAMA, U NASIM PARKOVIMA, NA NASIM PLAZAMA , U NASIM KAFICIMA ! ZELIMO MIR KOJI SMO IMALI RANIJE.

a :?:

90 eur noc :shock:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3783 Re: Migranti

Post by triconja »

Ma hajte molim vas, privatna imovina je precijenjena a bogami i sloboda isto. Samo jasi, svi smo nasi (jelte, iste smo religije) :izet: :izet: :izet:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3784 Re: Migranti

Post by славянин »

triconja wrote:Ma hajte molim vas, privatna imovina je precijenjena a bogami i sloboda isto. Samo jasi, svi smo nasi (jelte, iste smo religije) :izet: :izet: :izet:
:D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51265
Joined: 29/06/2011 23:39

#3785 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Atego wrote:
Zasto javnost mudro suti ? Zasto niko ne pise o hororu koji se sinoc dogodio na podrucju Nove Cetvrti u "nasem" Bihacu ? Zasto mup krije sinocnji horor ? ZASTO BIHAC SUTI ?! Bihac nikad sutio nije , sta nam se desava ?

Kazi mi Suhrete Fazlicu oci moje da li si sinoc mirno spavao? E pa ja nisam ! I ne samo ja nego i svi drugi tvoji gradjani Nove Cetvrti !

Ovako prvo pozdravljam komsiluk GUBE teske ( svako druga kuca ) koja je primila migrante da stanuju u njihovim kucama , sobama , garazama , ljetnim kuhinjama , supama i slicno . Bitno je primat 90 eura za noc a to sto komsiluk mira nema i sto se poslije 23:00 ne moze proc kroz mahalu jer ih ima po ulici kao mrava pa dobacivaju , ponasaju se bahato to nema veze . Bog dao da vam presjedne svaka njihova marka .

E sad da predjem na ono sto se dogodilo sinoc tj. jutros Suhrete dok si ti mirno spavao. Otvoren prozor od moje sobe , prozor mi daje preglednost da vidim raskrsnicu koja se nalazi 2 kuce udaljeno od nas . Spavali smo naravno svi medjutim u 02:50 probudila me sestra uplasena povikivajuci "aj sta je ovo?" kad sam dosla sebi i pogledala kroz prozor imala sam e pa bom sta da vidim, HORDA MIGRANATA KOJA VICE U SAV GLAS , KOJA SE TUCE IZMEDJU SEBE, KOJA KRECE PREMA KUCAMA ! Izidjem van , svi moji ukucani kao i komsije su vec vani i cujem mamu kako objasnjava kako komsiji lome sve po avliji i kuci i da krecu dalje . Svi pozivamo policiju i cekamo i u SVOJIM AVLIJAMA SUHRETE U SVOM GRADU U SVOJOJ DRZAVI kad ce ta horda migranata da dodje do nase kuce da unisti nesto sto smo mi kupili i sagradili ili da ozlijedi nekog od nas ! ZASTO?
Obzirom na to da se rat u Bosni zavrsio davno bogu hvala a ovo sto se dogodilo moze se opisati samo jednom rijecju kao RAT, naravno vecina nema nikakvo oruzje niti bilo sta cime bi zastitio svoju imovinu i porodicu od BAGRE, NARKOMANA,DIVLJAKA, BOLESNIKA kojima je palo na pamet da se igraju malo. Strasno je to kad stojis i cekas i gledas da li si slijedeci po redu !!! Al ne sikiraj se Suhrete Bosnjo je to snasli su se ljudi pa uzeli sjekire u ruke kazu "bolje da mi koljemo njih nego oni nas u nasem" ! Sva sreca policija je intervenisala bas na vrijeme kada su se priblizili nasim kucama, dosli pred avliju. I dalje nikome nije jasno kojim povodom i sta ti ljudi zele od nas? E onda Suhrete krece bjezanje od policije kroz nase avlije, po bastama, po krovovima od garaza i slicno , pa tu slijedi ganjanje jedno pola sata. Da li znas Suhrete oci moje sta je to ? Pa cirkus . I napokon ih pohvatose, odvezose i sad se mi pitamo GDJE SU TI LJUDI OD SINOC ? DA LI NAS ISTO OCEKUJE I VECERAS ? KO BI ODGOVARAO DA SE SINOC DESILO NAJGORE I AKO SE ( nedaj boze ponovi) ?
DO KAD OVAKO U STRAHU U SVOM GRADU U SVOJOJ JEBENOJ DRZAVI ?!

Suhrete fino si ti to zamislio sto jest jest , ti ces "malo" primat njihove pare a mi cemo primat njihov bijes, bahatos, bezobrazluk ! Sta je slijedece ?! I da Suhrete posto si ti sinoc mirno spavao a ja sam spavala samo jedan sat zbog tvoje oodluke da migranti budu u nasem gradu rekoh da te pitam da li bi dosao da me mijenjas danas na poslu?

NE ZELIMO OVE LJUDE U NASEM GRADU, U NASIM MAHALAMA , U NASIM AVLIJAMA, U NASIM PARKOVIMA, NA NASIM PLAZAMA , U NASIM KAFICIMA ! ZELIMO MIR KOJI SMO IMALI RANIJE.
Nista ovo, aktivirala se cika Dzordzetova ekipa, pisu se tekstovi o divnim migrantima, dirljivi i tankocutni, a ovo je fasizam i tako dalje.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3786 Re: Migranti

Post by It_is_a_Leclerc »

Ovo su činjenice! O ovom se ne smije pisati da te NVO ekipa ne proglasi Orbanovim fašistom.

Pripadnici MUP-a USK su fizički na izmaku snaga. Ovo je period godine kad desetine hiljada ljudi iz dijaspore dolazi u USK, kad su javne manifestacije na svakom koraku, a uz to imaju strašne sigurnosne izazove ove prirode. Na desetine policajaca iz Sanskog Mosta, Petrovca, Ključa su pozvani u Cazin, Bihać i Kladušu. Osim toga, svi najavljeni godišnji odmori policajcima su odgođeni do daljnjeg.

Ali, psssst! Rekli neki ljudi da je to samo "pokušaj dehumanizacije"
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3787 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Joj najjaci su ovi FB tekstovi. Evo, ja sad po život smijem da je ovo u nsjboljem slucaju nakićeno
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3788 Re: Migranti

Post by славянин »

It_is_a_Leclerc wrote:Ovo su činjenice! O ovom se ne smije pisati da te NVO ekipa ne proglasi Orbanovim fašistom.

Pripadnici MUP-a USK su fizički na izmaku snaga. Ovo je period godine kad desetine hiljada ljudi iz dijaspore dolazi u USK, kad su javne manifestacije na svakom koraku, a uz to imaju strašne sigurnosne izazove ove prirode. Na desetine policajaca iz Sanskog Mosta, Petrovca, Ključa su pozvani u Cazin, Bihać i Kladušu. Osim toga, svi najavljeni godišnji odmori policajcima su odgođeni do daljnjeg.

Ali, psssst! Rekli neki ljudi da je to samo "pokušaj dehumanizacije"
Samo se sjecam pljuvanja po Evropi godinu u nazad i dalje :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3789 Re: Migranti

Post by CPT »

It_is_a_Leclerc wrote:Tvrditi da su ljudi koji odlaze iz USK s radnim dozvolama, vizama, pasošima i po 100 eura minimalno u kešu jednaki pakistansko-afganistanskim migrantima čiji identitet ne može utvrditi ni svemogući Bog je monstruozna fabrikacija kakvu uporno pokušavaš progurati na ovoj temi (na drugima se, vrlo simptomatično i ne javljaš). Krajišnici ne krše Zakon o državnoj granici. Niti su ga ikad kršili na ovakav način. To ti je objašnjeno, argumentovano, ali i dalje uporno i besramno ponavljaš tu laž nadajući se da će postati istina.

Evo, portali su zamijenili smrt migranta od menigitisa u KB Bihać s ovom tučnjavom. Jel to znači da je išta manja opasnost od smrti čovjeka od meniingitisa nepoznate etiologije (jer, ako je N.meningitidis uzročnik, blago rečeno, otišli smo u onu stvar) u odnosu na ove što se međusobno bodu? Big deal.

Ja, opet ti ponavljam, govorim stavove velike većine Krajišnika koji ne žele da im se u dvorištu pravi kamp za ilegalne migrante; stavove ljudi koji će, poput stanovnika Vikića i Izačića, fizički spriječavati organizovani transport migranata u USK. Mi smo većina, mi ćemo određivati pravila "igre", mi smo stanovnici ovog kantona, a ne NVO ublehaši, bivši klix forumaši, a sada "influenceri" opšte prakse, briselski trećerazredni birokrate, Denis Zvizdić, i ostali koji za 30.000 maraka mjesečno i aferim iz EU vlastitiu državu množe s nulom. Samo, moglo bi biti po onoj . dala baba dinar da uđe u kolo, a dva da izađe.
Ti opet predstavljas citavu Krajinu? Ogroman broj ljudi iz Krajine radi na crnu u EU. Svaki dan odlaze na rad na crno... Da druge nacina da se dodje do istog tog Zapada i ne spominjemo. Za EU fasiste su oni isti, jednaki, ... Pogotovo ako se radi o muslimanima. Njihov identitet je posljedica u EU odluka u pocetku krize. Nema neko velike misterije u vezi toga. Kad se Krajsnike vracalo iz DE nakon rata mnogi su lagali u vezi svog indeniteta jer se vracalo po krajevima. Ogroman broj Krajisnika je krsio zakon u vezi drzavne granice tako sto je sa istim pasosem u EU otislo desetine ljudi. Ako zelis mozes dobiti i video kako se tad preko sume islu u Njemacku. Pa se zalutalo... Bas kao sto se to desava danas.

Jasta su portali "zamijenili" jer se to obicno "zamijeni", ipak se radi o slicnim stvarima. Tucnjava i menigitis. :roll:

p.s.: drzave se ne mogu voditi sa "ko nesto ne zeli u dvoristu".
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3790 Re: Migranti

Post by CPT »

It_is_a_Leclerc wrote:Ovo su činjenice! O ovom se ne smije pisati da te NVO ekipa ne proglasi Orbanovim fašistom.

Pripadnici MUP-a USK su fizički na izmaku snaga. Ovo je period godine kad desetine hiljada ljudi iz dijaspore dolazi u USK, kad su javne manifestacije na svakom koraku, a uz to imaju strašne sigurnosne izazove ove prirode. Na desetine policajaca iz Sanskog Mosta, Petrovca, Ključa su pozvani u Cazin, Bihać i Kladušu. Osim toga, svi najavljeni godišnji odmori policajcima su odgođeni do daljnjeg.

Ali, psssst! Rekli neki ljudi da je to samo "pokušaj dehumanizacije"
Jasta su, svi znamo da su migranti puni para pa se igraju turizma. 90€ na noc mozes nociti i u Opalu. A te price o MUPu su ti .. :-)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3791 Re: Migranti

Post by It_is_a_Leclerc »

CPT wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ovo su činjenice! O ovom se ne smije pisati da te NVO ekipa ne proglasi Orbanovim fašistom.

Pripadnici MUP-a USK su fizički na izmaku snaga. Ovo je period godine kad desetine hiljada ljudi iz dijaspore dolazi u USK, kad su javne manifestacije na svakom koraku, a uz to imaju strašne sigurnosne izazove ove prirode. Na desetine policajaca iz Sanskog Mosta, Petrovca, Ključa su pozvani u Cazin, Bihać i Kladušu. Osim toga, svi najavljeni godišnji odmori policajcima su odgođeni do daljnjeg.

Ali, psssst! Rekli neki ljudi da je to samo "pokušaj dehumanizacije"
Jasta su, svi znamo da su migranti puni para pa se igraju turizma. 90€ na noc mozes nociti i u Opalu. A te price o MUPu su ti .. :-)
Tako je. Sve je to projekat "dehumanizacije" nas koji smo zaboravili kako su DESETINE HILJADA Krajišnika u ORGANIZOVANIM KONVOJIMA išli put Njemačke 90-tih godina. :lol: :roll:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3792 Re: Migranti

Post by CPT »

It_is_a_Leclerc wrote:
CPT wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ovo su činjenice! O ovom se ne smije pisati da te NVO ekipa ne proglasi Orbanovim fašistom.

Pripadnici MUP-a USK su fizički na izmaku snaga. Ovo je period godine kad desetine hiljada ljudi iz dijaspore dolazi u USK, kad su javne manifestacije na svakom koraku, a uz to imaju strašne sigurnosne izazove ove prirode. Na desetine policajaca iz Sanskog Mosta, Petrovca, Ključa su pozvani u Cazin, Bihać i Kladušu. Osim toga, svi najavljeni godišnji odmori policajcima su odgođeni do daljnjeg.

Ali, psssst! Rekli neki ljudi da je to samo "pokušaj dehumanizacije"
Jasta su, svi znamo da su migranti puni para pa se igraju turizma. 90€ na noc mozes nociti i u Opalu. A te price o MUPu su ti .. :-)
Tako je. Sve je to projekat "dehumanizacije" nas koji smo zaboravili kako su DESETINE HILJADA Krajišnika u ORGANIZOVANIM KONVOJIMA išli put Njemačke 90-tih godina. :lol: :roll:
Da... Sve je to projekt dehumanizacije. I gdje tacno sam ja spominjao organizovane konovoje? Pominjao sam sverc sa pasosima, sumu, itd. Potrazi na YT reportazu ekipe iz Austrije. Na putu sa Bosancima preko sume u Austriju. :wink: Ako si prespavao devedesete...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3793 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

It_is_a_Leclerc wrote:
CPT wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ovo su činjenice! O ovom se ne smije pisati da te NVO ekipa ne proglasi Orbanovim fašistom.

Pripadnici MUP-a USK su fizički na izmaku snaga. Ovo je period godine kad desetine hiljada ljudi iz dijaspore dolazi u USK, kad su javne manifestacije na svakom koraku, a uz to imaju strašne sigurnosne izazove ove prirode. Na desetine policajaca iz Sanskog Mosta, Petrovca, Ključa su pozvani u Cazin, Bihać i Kladušu. Osim toga, svi najavljeni godišnji odmori policajcima su odgođeni do daljnjeg.

Ali, psssst! Rekli neki ljudi da je to samo "pokušaj dehumanizacije"
Jasta su, svi znamo da su migranti puni para pa se igraju turizma. 90€ na noc mozes nociti i u Opalu. A te price o MUPu su ti .. :-)
Tako je. Sve je to projekat "dehumanizacije" nas koji smo zaboravili kako su DESETINE HILJADA Krajišnika u ORGANIZOVANIM KONVOJIMA išli put Njemačke 90-tih godina. :lol: :roll:

stotine hiljada :oops: ne desetine, bar jedno po miliona

a iz sarajeva otislo oko 2 miliona ljudi i jos jedno toliko iz istocne bosne, a tuzla je imala oko milion i po
i iz hercegovine jedno milion

i to samo muslimana, zna cpt kak'i su k'o izbjeglice, a i k'o ljudi :zzzz:
swanfilter
Posts: 10818
Joined: 06/06/2008 18:52

#3794 Re: Migranti

Post by swanfilter »

triconja wrote:Jel vi stvarno mislite da je tako lahko natjerati obicnog covjeka da ubija druge ljude (ovo pisem jer par veli da ce ih kao ovi krajisnjici ko malo napast i tako to)? Eee, bas ce neko od milja dat par godina slobode jer eto gradi mu se neko migrantsko naselje par kilometara od avlije, ma hajte molim vas.

Sinko, koliko ti ljeta brojis? Ovdje brat brata zbog frtalja zemlje pospremi u cefine i tabut, a da ga brine nekakav Abdul Kerim iz Alzirske pripizdine. Ti si jedan od onih o kojim sam i pisao. Nemas/te pojma o cemu i kome pises. Zato je bolje da uopste ne pises ...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3795 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

Black swan wrote:to su radnici i robovi ne na socijali
i nakon 50 godina ne mogu dobiti državljanstvo
znači naftna kriza = radnici van socijala ide za naše ljude = arapski fašizam

djeca stranaca rodjena tu nakon 18 godina ili studij ili nazad u zemlju koju često vidjeli samo na slikama :D
Cekaj a u Americi i EU svi migranti su na socijali. A ovo robovi bas ne znam da su. Jer ne bi ih bilo oko 30 miliona u zemljama Arapskog poluotoka.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3796 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

swanfilter wrote:
triconja wrote:Jel vi stvarno mislite da je tako lahko natjerati obicnog covjeka da ubija druge ljude (ovo pisem jer par veli da ce ih kao ovi krajisnjici ko malo napast i tako to)? Eee, bas ce neko od milja dat par godina slobode jer eto gradi mu se neko migrantsko naselje par kilometara od avlije, ma hajte molim vas.

Sinko, koliko ti ljeta brojis? Ovdje brat brata zbog frtalja zemlje pospremi u cefine i tabut, a da ga brine nekakav Abdul Kerim iz Alzirske pripizdine. Ti si jedan od onih o kojim sam i pisao. Nemas/te pojma o cemu i kome pises. Zato je bolje da uopste ne pises ...
Oko imetka. Ali nece ako ga ne dira. Pa cak i kad ga dira nece vecinom. Znas ono suti i trpi.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3797 Re: Migranti

Post by basicm »

insomnia78 wrote:Joj najjaci su ovi FB tekstovi. Evo, ja sad po život smijem da je ovo u nsjboljem slucaju nakićeno
Isto da slusas nadrndanu komsinicu preko ograde kad se svadja.
Kakva jadna propaganda...spavas li ti, spava li on, spava li...
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3798 Re: Migranti

Post by славянин »

Vizionar 1985 wrote:
Black swan wrote:to su radnici i robovi ne na socijali
i nakon 50 godina ne mogu dobiti državljanstvo
znači naftna kriza = radnici van socijala ide za naše ljude = arapski fašizam

djeca stranaca rodjena tu nakon 18 godina ili studij ili nazad u zemlju koju često vidjeli samo na slikama :D
Cekaj a u Americi i EU svi migranti su na socijali. A ovo robovi bas ne znam da su. Jer ne bi ih bilo oko 30 miliona u zemljama Arapskog poluotoka.
Radnici - pretezno Pakistanci,Banglades,Filipini.Uslovi rada - prosjek plate 400 dolara za 12 sati rada na dan (u realnosti ide se do 14 pa i 16) , spavanje u kolektivnim smjestajima (zna se u dosta istih da mijenjaju krevet - jedan spava drugi radi pa se zamijene po zavrsetku/pocetku smjene) , dosta istih kolektivnih centara (u zavisnosti koja firma ih drzi) su ogradjeni ogradama + bodljikavom zicom i ovi unutra nemaju pravo izlazka.O dokumentima da ne spominjem - drzavljanstvo se ne moze dobiti ni po kojoj osnovi osim ako ti Kralj/vladar ne uruci isto.Znam par ljudi kojima su roditelji dosli u Qatar,zivili tu po 30 godina - dobili djecu koja su sada odrasla i ista ne mogu dobiti pasos niti ce njihova djeca ga dobiti (probaj ozeniti lokalku da vidis sta ce da bude :D ) , ima i poslova u kojim situacija nije ovakva (recimo kucepazitelji,sluge i sluzavke) koji spavaju u drugacijim smjestajima (mada su u dosta dosta slucajeva maltretirani i zlostavljani) , a ima i onih malo uspjesnijih koji se skupe pa 2-3 iznajme stan ili kucicu (vecinom sobu u kuci).

Policiju ne smiju da pogledaju,ista ih zna izbaciti ako zalutaju u ekskluzivniji dio grada.Kada bi se recimo pobili,ukrali ili napali nekoga,prekrsili zakon... nebi im bio u kozi - jer zakonom policija ih moze drzati koliko oce u pritvoru.. i onda ide nogiranje iz drzave pri cemu im uzmu sve sto su zaradili/posjeduju,ako vec nisu westernom poslali nazad rodbini .
swanfilter
Posts: 10818
Joined: 06/06/2008 18:52

#3799 Re: Migranti

Post by swanfilter »

Vizionar 1985 wrote:
Sinko, koliko ti ljeta brojis? Ovdje brat brata zbog frtalja zemlje pospremi u cefine i tabut, a da ga brine nekakav Abdul Kerim iz Alzirske pripizdine. Ti si jedan od onih o kojim sam i pisao. Nemas/te pojma o cemu i kome pises. Zato je bolje da uopste ne pises ...

Oko imetka. Ali nece ako ga ne dira. Pa cak i kad ga dira nece vecinom. Znas ono suti i trpi.
Ako si upratio, napisao i jesam da kada dođe do prvog incidenta, a da je u vezi sa domacinima i njihovom imovinom ...
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#3800 Re: Migranti

Post by Cherry-Cherry »

славянин wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ovo su činjenice! O ovom se ne smije pisati da te NVO ekipa ne proglasi Orbanovim fašistom.

Pripadnici MUP-a USK su fizički na izmaku snaga. Ovo je period godine kad desetine hiljada ljudi iz dijaspore dolazi u USK, kad su javne manifestacije na svakom koraku, a uz to imaju strašne sigurnosne izazove ove prirode. Na desetine policajaca iz Sanskog Mosta, Petrovca, Ključa su pozvani u Cazin, Bihać i Kladušu. Osim toga, svi najavljeni godišnji odmori policajcima su odgođeni do daljnjeg.

Ali, psssst! Rekli neki ljudi da je to samo "pokušaj dehumanizacije"
Samo se sjecam pljuvanja po Evropi godinu u nazad i dalje :D
Došla cica na kolica. ;-)
Svi koji brane migrante, neka dovedu po jednu porodicu kući i izdržavaju ih. Mogu im prepisati i pola kuće. :-D Šta fali, braća su to. :) 8-) :mrgreen:
Locked