Kad otvoris ovaj link mozda bolje skontas.uglavnomja wrote:ne kontam stvarno tu pricu o krajisnicima kao "namjernim zrtvama" ...![]()
krajina znaci granica, nije ih niko "poslao" u Krajinu da napokosti ljudima u usk ili da ih se rijesi, nego ljudi prirodno idu prema najblizoj granici prema svom cilju - zapadu, eu
sta ce u sarajevu? u tuzli, u mostaru ...?
jedino da okupiraju aerodrome![]()
samo drzava moze rijesiti problem, ali ne vidim kako da to uradi brzo i jednostavno. pogotovo sto ne moze uraditi sama.
ni jedna drzava koja je prosla ovo, pocinjuci od grcke (turska je poseban slucaj) pa maekodonija, srbija, hrvatska, madjarska ... nije rijesila problem za mjesec ili dva, trajalo je to podugo i bilo je ppuno vise tzv. migranata
sto se samih migranata tice, tuce, bodljavine, mrtvi ... po azilantskim centrima sirom eu su normala. gdje god da zatvoris besposlene ljude, pogotovo mlade, u snazi i nafilovane pricom o burnom i raskalasenom zivotu na zapadu - dobice haos, nasilje, frustracije, bijes, agresiju ...
pod "zatvoriti" ne mislim fizicki zatvor, nego mentalni, finasijski i statusni, dok cekaju na rjesenja pitanja azila nemaju pravo ni da se obrazuju, ni da rade ,,, nista
a vecina onih koji ne ispunjavaju uslove jako dobro zna da ce biti nogirani cim dodju na red za obradu slucaja
https://www.visitmycountry.net/bosnia_h ... govina.jpg
