Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3776 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

A sigurno sve je to download-ovao sa warez sajtova,a prodaje eto "licencirano"...

Da je malo vise upucen,znao bi da pola tih programa ne mozes dobiti ispod nekoliko stotinama maraka,ako su naravno originali.

To je isto kao uzas sa e-knjigama na Pik-u,covjek uz pomoc torrent-a skine 10.000 e-knjiga,i prodaje ih na Pik-u po cijeni od 1 KM po knjizi,i pri tome mu je naziv profila "SVE PO ZAKONU"..

Nikako da im objasnis da je to ilegalno sto rade,da je to isto kao da udjes u auto fabriku BMW-a po noci,ukrades dijelove,i pocnes ih kopirati u svojoj fabrici i prodajes ih kao da je sve po zakonu,a niti si dobio zakonsku saglasnost niti ista...

Ali jasni su mi oni,nemoralni,ali mi nisu jasni ovi sto kupuju ilegalne stvari na Pik-u....
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3777 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Ovo sto PCManiac radi je visoko tehnoloski kriminal.A pored toga je mnoge ljude i izvarao.U Njemackoj bi za ovo debelo odgovarao.Ozbiljan prevarant koji ce nadam se odgovarati :izet:

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#3778 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by gnjev »

Hahah al frajer hladno prodaje za cenera avastov home edition AV koji se moze besplatno skinuti sa oficijalne avastove stranice
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3779 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Nesmije imati oglas i na Piku i jos na nekom drugom oglasniku to je krsenje pravila :nindzastajl:
Ko ti je ovo slaga? Ja imam na marketu i piku i normala da me nece ni jedni suspendovati. Ne smijees imati oglase koji krse pravila, a krsenje nije objava na vise oglasnika. Samo ne smijes reklamirat drugi oglasnik :)
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3780 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

@un1ted Nije mene niko slagao niti sam ja to izmislio ovo pise u uslovima koristenja Pik-a:

Član 4. Isključenje iz upotrebe, naknada štete

PIK.ba zadržava pravo da iz daljnje upotrebe stranica isključi ili sankcioniše onog korisnika koji na bilo koji način krši Pravila i uvjete korištenja, za kojeg (bez odgovornosti i obrazloženja prema korisniku) smatra da nije mjesto na Pik.ba, ili koji na bilo koji način ometa rad stranica ili na bilo koji način vrijeđa prava oglašivača i korisnika. PIK.ba zadržava pravo da iz daljnje upotrebe stranica isključi onog korisnika koji zloupotrebljava objavljene podatke ili na bilo koji način neovlašteno koristi PIK.ba, a posebno u smislu:

• kopiranja sadržaja objavljenog na PIK.ba i objave u/na nekom drugom mediju oglašavanja

Znaci i objave u/na nekom drugom mediju oglašavanja sto si ti uradio znaci da i ti krsis pravila :-)
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#3781 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by burekodsira »

glupljeg pravila nisam odavno procitao, mada mislim da se tu nije fino/konkretno ukazano o cemu je rijec. vjerovatno se odnosi na npr aukcije i ti jedan te isti artikal (koji postoji samo jednom) objavis na aukciju na piku i jos nekom drugom aukcijskom sajtu... i vjerovatno da tu ne bi doslo do problema ko je sad kupio ovaj sa pika ili onaj sa drugog sajta...
janaeM
Posts: 6
Joined: 28/03/2014 18:41

#3782 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by janaeM »

propalismo wrote:@janaeM Malo sam pretrazio i evo rezultata:
...
Eto ja mislim da ce ti sada biti jasnije sa kim si radio :ginisovac:
Dobro si ti to povezao, hvala ti.
Odoh da ga prijavim Pik-u. :mrgreen:
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3783 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Haj neka je sa srecom :ginisovac:
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3784 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

janaeM wrote:
propalismo wrote:@janaeM Malo sam pretrazio i evo rezultata:
...
Eto ja mislim da ce ti sada biti jasnije sa kim si radio :ginisovac:
Dobro si ti to povezao, hvala ti.
Odoh da ga prijavim Pik-u. :mrgreen:
Pik-u i policiji,radi nepostivanja autorskih prava,ili piraterije 8-)
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3785 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

A ako ti nije mnogo daleko prosetaj i do SIPE i njima prijavi :-D

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3786 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

propalismo wrote:A ako ti nije mnogo daleko prosetaj i do SIPE i njima prijavi :-D

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
:igrac:


:lol:
janaeM
Posts: 6
Joined: 28/03/2014 18:41

#3787 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by janaeM »

A da nadjem advokata? :lol:

Evo sad pogleda, jedan profil su mu suspendovali. Ostao PCManiac.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3788 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Svaka Cast Pik Administracijo :thumbup:

Image
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3789 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Ode mu i ovaj profil :-D
Image
Admini sa Pik-a Svaka Cast :thumbup:
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#3790 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Ovaj put Pik je brzo odreagovao, i lažne transakcije skinute i suspenzija. Well done.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3791 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Ko se sjeca slucaja Minotaur4 (na strani 152) onaj mu haver (on) dobio negativan dojam :-)
http://www.pik.ba/profil/SHIFT87/
Image
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3792 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

nije za ovaj topik ali

pitam lika da mi dostavi neku robu bukvalno 2 kilometra do mene
kaže ne vršim dostave
vrijednost robe 25 marki

nije baš da ima 1000 transakcija
prije će biti da bi želio zaraditi ali bez po muke truda i lijepe komunikacije
:?
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#3793 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ljakan »

Pa jesi mu reko da si blizu?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3794 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

jesam
ma beze mi tegliti to kroz tramvaj ili pjehe
a ne isplati se taksi

a nije ni lagano...

niš samo sam htio dati komentar na potrebu lijepe komunikacije
krakatt
Posts: 3
Joined: 31/03/2014 20:43

#3795 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by krakatt »

Zdravo...
naisao sam na ovaj sajt/blog sta vec, slucajno imajuci takodje, problema sa pikom i njegovim "prevarantima". Vrlo brzo uvideo sam problem sa korisnikom pcmaniac ili slashkalol (takodje smatram da su ovo dvije RAZLICITE osobe) jer pregledajte malo profile, pa cete shvatiti.
Takodje, videh da korisnik janaeM upravo na sva zvona baca primedbe na korisnika slashkalol / pcmaniac.
Dopustio sam sebi da proverim profil ovog korisnika (slashkalol/pcmaniac) i videh da korisnik slashkalol ima 0 negativnih dojmova i citave 4 transakcije, a pcmaniac ima 6 pozitivnih i 7 negativnih dojmova i ti svi negativni su zbog kasnjena. ali ima jos nekoliko stvari: 1) proverio sam korisnika janaeM, datum kada je objavljen prva primjedba ovde je 28.04.2014. tj. prije 4 dana od danasnjeg datuma, takodje na taj ISTI DATUM korisnik se registrovao NA pik.ba, a i na facebook, pod imenom UNA UNA. 2) takodje, videh na profilu broj telefona pcmaniaca i proverih... slucajno, naisao sam na oglas koji je janaeM objavila, sa brojem pogodite cijeg telefona ... pcmaniac.
3) http://www.besplatnioglasi.rs/oglasi/masaze-598878.html evo i stranice na kojoj je vec pomenuti oglas objavljen a vidite li ko je kreator oglasa? jana M, zvuci poznato?[/color]
4) jos nesto, ako pcmaniac ima ovoliko negativnih dojmova, to bi morao biti i jedan od korisnika janaeM, no nema niti jednog, pa ako ste vec toliko nezadovoljni, zasto sami ne resite problem?
Dakle, bezveze vam je maltretirati korisnika, bolje proverite, a onda sudite.
Hvala
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3796 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: providan si pcmaniače :) :lol: :lol:
krakatt
Posts: 3
Joined: 31/03/2014 20:43

#3797 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by krakatt »

khm, kao sto rekoh prvo proveri pa sudi :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3798 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Nemam sta provjeravat. Dzabe se ukopavas jos vise :) Branis sam sebe.
krakatt
Posts: 3
Joined: 31/03/2014 20:43

#3799 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by krakatt »

druze bolan ko se ukopava? :D
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#3800 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sanchez22 »

Moracu i ja nekad nekog prevariti,pa da pratim raspravu ovdje :D
Post Reply