RUSIJA

Post Reply
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3776 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

5 0 5 wrote:
insomnia78 wrote:Eno zapalila im se nuklearna podnornica koja je na remontu
Srecom nenaoruzana, al' ima reaktor
Image
:lol: :lol: :lol: zapadno-cionisticke podvale. to se janje okrenulo u cast kralja-cara-marsala-tita. :thumbup:

Mislim da su ipak masoni u pitaanju. Dokaza ima napretek, pogledajte te prikrivene piramide...

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3777 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

:lol:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#3778 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

JohnnyS wrote: Mislim da su ipak masoni u pitaanju. Dokaza ima napretek, pogledajte te prikrivene piramide...

Image
a ima i ljiljan ispod zadnje piramide desno. da nisu kakvi bosanci upetljani? :?
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3779 Re: RUSIJA

Post by pici »

insomnia78 wrote:Eno zapalila im se nuklearna podnornica koja je na remontu
Srecom nenaoruzana, al' ima reaktor
Image

toliko su hableČine opsjednute prilasku Hameričkoj obali da podmornice u koje su ulagali milijarde nisu ni za prenosa kaca kupusa a kamoli nuklearki...
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#3780 Re: RUSIJA

Post by haos1 »

insomnia78 wrote:Eno zapalila im se nuklearna podnornica koja je na remontu
Srecom nenaoruzana, al' ima reaktor
Image
nije se zapalila podmornica sama od sebe, nego su radnici sa aparatima za zavarivanje greskom prouzrocili pozar.
Last edited by haos1 on 07/04/2015 18:05, edited 1 time in total.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3781 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

haos1 wrote:
insomnia78 wrote:Eno zapalila im se nuklearna podnornica koja je na remontu
Srecom nenaoruzana, al' ima reaktor


nije se zapalila podmornica tek tako, nego su radnici sa aparatima za zavarivanje greskom prouzrocili pozar.
Kakvom greskom. Sve je to namjerno da se srusi slobodarski putinko.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3782 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

haos1 wrote:
insomnia78 wrote:Eno zapalila im se nuklearna podnornica koja je na remontu
Srecom nenaoruzana, al' ima reaktor
Image
nije se zapalila podmornica sama od sebe, nego su radnici sa aparatima za zavarivanje greskom prouzrocili pozar.
Nemo' za'ebavati
Ja mislio da je doslo do spontanog samozapaljenja
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#3783 Re: RUSIJA

Post by Fantassin »

Mislim da se taj radnik sto je zapalio tu podmornicu nece bas najbolje provesti na ljetovanju u Sibiru :D
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#3784 Re: RUSIJA

Post by celava_dlaka »

haos1 wrote:
insomnia78 wrote:Eno zapalila im se nuklearna podnornica koja je na remontu
Srecom nenaoruzana, al' ima reaktor
Image
nije se zapalila podmornica sama od sebe, nego su radnici sa aparatima za zavarivanje greskom prouzrocili pozar.
spijun ubacen od strane nacista iz brisela
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3785 Re: RUSIJA

Post by pici »

Rusija proglasila Transparency International stranim agentom
Ruske vlasti su u utorak klasificirale ruski ogranak antikorupcijske organizacije Transparency International u kategoriju "stranog agenta" jer ova nevladina organizacija prima novčana sredstva iz drugih zemalja.

Rusko ministarstvo pravosuđa je navelo u saopćenju da je ovu odluku donijelo nakon što je tužiteljstvo provelo kontrolu.

- Od sada će sve biti teže za nas, ali mi ćemo nastaviti s našim aktivnostima sve dok to bude moguće - izjavio je za AFP zvaničnik za pravna pitanja organizacije u Rusiji Denis Primakov.

Ruski ogranak Transparency Internationala je otvoren 1999. godine i bavi se borbom "protiv korupcije u Rusiji i promoviranjem antikorupcijskih koncepata", navodi se na zvaničnoj internetskoj stranici.

Rusija je 2012. godine donijela zakon koji obavezuje nevladine organizacije koje dobivaju novac iz inozemstva i imaju "političku aktivnost" da se registriraju kao "strani agent" i kao takve se predstavljaju u svim javnim aktivnostima.

Ovaj termin se primjenjivao u Staljinovo doba za opozicionere koji bi bili strijeljani ili poslani u logore. Sovjetske vlasti su od 1970. do 1980. godine koristile ovaj tremin za disidente.
Image
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#3786 Re: RUSIJA

Post by drastic »

rublja best performing currency u 2015
http://rt.com/business/247145-ruble-win ... s-economy/
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3787 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Kad proslu godinu zavrsi kao jedna od najgorih valuta na svijetu,svaki skok,pa i minoran kao sto je u ovom slucaju,je ogroman napredak.Jest da je to u apsolutnim mjerilima smijesno ali to nije zgodno za RT-ove bombasticne naslove.
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3788 Re: RUSIJA

Post by pici »

sreda 8.04.2015. | 17:35
Rusi će "šopingom" pomagati Grcima
Izvor: Beta

Atina -- Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je posle razgovora s grčkim premijerom Aleksisom Ciprasom da Grčka nije tražila pomoć Rusije za izlazak iz krize.
josH jedna dvorska luda na tlu EUrope

Image[
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3789 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

Image
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#3790 Re: RUSIJA

Post by walter kurtz »

japin_mutapi wrote:Image
:thumbup:
Image
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3791 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

drastic wrote:rublja best performing currency u 2015
http://rt.com/business/247145-ruble-win ... s-economy/
rublja is the best dollar karina bez pokrića
Image
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3792 Re: RUSIJA

Post by pici »

Image

sastanak propaliH državnika :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3793 Re: RUSIJA

Post by pici »

Novi udar na Putina

Helsinki, 10.04.2015., 09:21
Autor: T.V.


Nordijske su se zemlje u četvrtak dogovorile pojačati obrambene veze i povećati solidarnost s baltičkim državama te mjerama zastrašivanja pojačati sigurnost u tome području, poručujući kako Rusija predstavlja najveći izazov europskoj sigurnosti.


U zajedničkoj izjavi, ministri obrane Švedske, Norveške, Finske, Danske i Islanda poručili su kako se sjeverna Europa mora pripremiti za moguća krizna stanja ili incidente zbog Rusije.

"Ruski čelnici pokazali su da su spremni na praktično i učinkovito korištenje vojnih sredstava kako bi postigli političke ciljeve, čak ako to uključuje i kršenje načela međunarodnog prava", navodi se u ministarskoj izjavi objavljenoj u listu Aftenposten.

"U Baltiku i u našim sjevernim područjima postoji povećana vojna i obavještajna aktivnost", tvrde ministri. "Ruska vojska izaziva nas uzduž naših granica, a u Baltiku je bilo više povreda granice".

Je li Putin našao zamjenu za propali Južni tok?

Zajednička izjava ministara obrane nordijskih država objavljena je u trenutku povećane napetosti u Europi nakon što je Rusija prije godinu dana pripojila ukrajinski poluotok Krim. Na sjeveru Europe raste zabrinutost zbog moguće ruske intervencije, posebice zbog toga što u baltičkim zemljama živi mnogobrojna ruska manjina.

Finska, koja graniči s Rusijom i Švedska nisu članice NATO-a, ali s njime pojačano surađuju, a ova zajednička izjava jedan je od najoštrijih odgovora na moguću rusku prijetnju.

"Ruski su postupci najveća prijetnja europskoj sigurnosti"
, poručili su ministri. "Ruska promidžba i politički manevri pridonose sijanju razdora među nacijama i unutar organizacija poput NATO-a i EU".

Ministri su poručili da će tješnja suradnja na sjeveru Europe i solidarnost s baltičkim državama unaprijediti sigurnost uz pomoć mjera zastrašivanja te podignuti prag vojnih aktivnosti.

Norveško ministarstvo obrane u priopćenju je potvrdilo autentičnost izjave i najavilo njezino objavljivanje idućih dana u većim novinama u nordijskim zemljama. (Hina)

ni napoleonu ni hitleru ni staljinu nije uspjelo ovo sto je uspjelo liliputancu...ujedinit vikinge...koji MORON je ovaj putin i to onaj klasicni KGBeovski...propali :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3794 Re: RUSIJA

Post by sumirprimus »

sače ragnar to da regulise...
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3795 Re: RUSIJA

Post by pici »

Image


dosta su sjedjeli i prdili su strane, malo i vajkinzi da pomjere gujcom...treba ovog propalog KGBeovca dovest tamo dje mu je mjesto...na sibirsku ledinu dje prkno smrzne za tri sekunde...HaJa
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3796 Re: RUSIJA

Post by sumirprimus »

Image
nije to taj,ovo je lotrok,il jest..?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3797 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3798 Re: RUSIJA

Post by pici »

Image
User avatar
Reisova
Posts: 1018
Joined: 15/08/2011 16:28

#3799 Re: RUSIJA

Post by Reisova »

sumirprimus wrote:Image
nije to taj,ovo je lotrok,il jest..?
Ovo je Ragnard (serija Vikinzi) :P
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3800 Re: RUSIJA

Post by pici »

Image
Pre nego što ćeš postati normalan, moraš se poniziti."
On zastade nekoliko trenutaka, kao da bi sagovorniku dao vremena da njegove reči
shvati do kraja.
"Da li se sećaš", nastavi on, "da si zapisao u svoj dnevnik, Sloboda, to je sloboda reći
da su dva i dva četiri?"
"Da", reče Vinston.
O'Brajen podiže levu ruku, nadlanicom prema Vinstonu, sakrivši palac i raširivši
preostala četiri prsta.
"Koliko sam prstiju podigao, Vinstone?"
"Četiri."
"A ako Partija kaže da nije četiri nego pet - koliko onda?"
"Četiri."
Reč mu se završi u prigušenom jauku. Kazaljka na brojčaniku beše uzletela na
šezdeset pet. Po celom telu mu izbi znoj. Vazduh mu je prodirao u pluća i izlazio s dubokim
stenjanjem koje nije mogao zaustaviti čak ni kad je stegao zube. O'Brajen ga je posmatrao.
Držeći i dalje četiri prsta raširena. Zatim povuče polužicu. Ovog puta se bol samo malo
ublaži.
"Koliko prstiju, Vinstone?"
"Četiri."
Kazaljka se pope na šezdeset.
"Koliko prstiju, Vinstone?"
"Četiri! Četiri! Šta drugo da kažem? Četiri!"
Kazaljka se mora biti popela još više, ali on je nije pratio. Vid su mu ispunjavali
krupno, strogo lice i četiri prsta. Prsti su mu stajali pred očima kao stubovi, ogromni,
zamagljenih obrisa, pomalo zatreseni; ali bilo ih je bez pogovora četiri.
"Koliko prstiju, Vinstone?"
"Četiri! Prekinite, prekinite! Kako možete dalje? Četiri! Četiri!"
"Koliko prstiju, Vinstone?"
"Pet! Pet! Pet!"
"Ne, Vinstone, to ti neće vredeti. Lažeš me. Ti još uvek misliš da ih je četiri. Koliko
prstiju, molim?"
"Četiri! Pet! Četiri! Koliko hoćete. Samo prekinite, prekinite ovaj bol!"
Odjednom se nađe kako sedi, s O'Brajenovom rukom oko ramena. Bio je bez svesti
nekoliko sekundi. Spone koje su mu stezale telo bile su olabavljene. Bilo mu je veoma
hladno, zubi su mu cvokotali, niz obraze su mu tekle suze. Za trenutak se pripi uz O'Brajena
kao dete, osećajući čudno smirenje od njegove teške ruke na svojim ramenima. Imao je osećaj
da je O'Brajen njegov zaštitnik, da je bol nešto što dolazi spolja, i da je O'Brajen taj koji će ga
od njega spasti.
"Sporo učiš, Vinstone", blago reče O'Brajen.
"Pa šta mogu?" zacmolji on. "Kako mogu da ne vidim šta mi je pred očima. Dva i dva
su četiri."
"Ponekad, Vinstone. Ponekad su pet. Ponekad su tri. Ponekad sve troje istovremeno.
Moraš se više truditi. Postati normalan nije lako."
Image
Post Reply