Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#3776 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

cincilator2012 wrote:
Bubalo1 wrote:Mozda si mijenjao compactiblity za taj browser koji koristis ..
Moze detaljnije, odradjen je reinstall windowsa na laptopu, poslije cega mi se pojavljuje ova greska.
Pa ne moze jarane :D Ako si odradio reinstall prepoznaje ti ga kao novi uredjaj normalno :D :lol:
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#3777 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Opet jutros nisam imao telefona .. Mama me budila da pita sto nema :D Restartujem modem i sve OK ..
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3778 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Bubalo1 wrote:
cincilator2012 wrote:
Bubalo1 wrote:Mozda si mijenjao compactiblity za taj browser koji koristis ..
Moze detaljnije, odradjen je reinstall windowsa na laptopu, poslije cega mi se pojavljuje ova greska.
Pa ne moze jarane :D Ako si odradio reinstall prepoznaje ti ga kao novi uredjaj normalno :D :lol:
Pa zar nije logučno da se registruje MAC adresa uređaja a ne sistema il browser-a? Ja nisam ništa radio pa mi je prestalo funkcionisat. Na mojtelemah mi piše da su registrovana 3 urađaja, a nisu, samo su 2. Nema veze, sinoć sam obrisao sva tri pa ću večeras probati, piše da će biti obrisani za 24h.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3779 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by IcedFlame »

doff wrote: Pa zar nije logučno da se registruje MAC adresa uređaja a ne sistema il browser-a? Ja nisam ništa radio pa mi je prestalo funkcionisat. Na mojtelemah mi piše da su registrovana 3 urađaja, a nisu, samo su 2. Nema veze, sinoć sam obrisao sva tri pa ću večeras probati, piše da će biti obrisani za 24h.
Nije logicno, jer je zastita na D3 Go kompleksnija od MAC adrese, koju na vecini uredjaja mozes mijenjati, klonirati i sl.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3780 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

IcedFlame wrote:
doff wrote: Pa zar nije logučno da se registruje MAC adresa uređaja a ne sistema il browser-a? Ja nisam ništa radio pa mi je prestalo funkcionisat. Na mojtelemah mi piše da su registrovana 3 urađaja, a nisu, samo su 2. Nema veze, sinoć sam obrisao sva tri pa ću večeras probati, piše da će biti obrisani za 24h.
Nije logicno, jer je zastita na D3 Go kompleksnija od MAC adrese, koju na vecini uredjaja mozes mijenjati, klonirati i sl.
Nisam te baš najbolje shvatio, ali meni i jeste u interesu da mi se adresa ne mijenja, jer imam max tri registracije. Ako promijenim MAC adresu, on bi ga prepoznao kao novi uređaj. U ostalom, češće se mijenja sistem nego MAC adresa, a to mi ne ide u prilog jer s tim gubim pravo koristit uslugu, bez obzira što se radi o istom uređaju i korisniku.
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#3781 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Preispitaj ti sebe jarane :D Ja sam u zadnjih 10 godina 2 puta sistem mijenjao .. Jednom kad sam nabacivao 7.icu i drugi put nedavno 8.icu .. :D
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3782 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Bubalo1 wrote:Preispitaj ti sebe jarane :D Ja sam u zadnjih 10 godina 2 puta sistem mijenjao .. Jednom kad sam nabacivao 7.icu i drugi put nedavno 8.icu .. :D
Nemam se šta preispitivat, u zadnih 6 godina kako sam uzeo računar, 3x sam sistem dizao, 0x mijenjao neki uređaj u njemu.
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#3783 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Pa eto .. Mozes mijenjati jednom mjesecno .. 100 % je sve ok i ti nisi prebrojao sve uredjaje .. Ja sam nedavno tako i obrisao nakon 24 sata registrovao ponovo i to je to ..Dosao novi mjesec obrisao jos jedan i sad imam 2 registrovana kao sto i treba
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3784 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

D3GO registruje ako dignes sistem, ako reinstliras onaj plugin webright nesto kao nove uredjaje :) Par puta sam se tako zeznuo :run:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3785 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StupskaBitanga »

Veliko je pitanje hoće li Telemach/Sport klub imati novu sezonu za Englesku Premier ligu
Interesantna situacija
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3786 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Hoce jer je otkupila ista grupacija kao i prije 3 godine

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3787 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ala7 »

nema se sta raspravljati tu.. SportKlub ce i dalje prenositi i tacka. Ostade mi samo liga prvaka na AS kao nesto kvalitetno :D
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#3788 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

ala7 wrote:nema se sta raspravljati tu.. SportKlub ce i dalje prenositi i tacka. Ostade mi samo liga prvaka na AS kao nesto kvalitetno :D
Ima stream i to za sopcast se uvijek nađe neki u hd-u a nisu ni tekme toliko česte da bi se čovjek previše nervirao, dok za engl. ligu moraju jadnici svake sedmice tražiti stream. 8-)

PS. Evo ko ne vjeruje, link sa bhtelecom topic-a gdje već pjene i oplakuju uveliko:

http://www.teve.ba/article/13490/premie ... yu-zemalja

Tapatalked
User avatar
Robijasica
Posts: 92
Joined: 11/09/2008 11:50

#3789 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Robijasica »

Od 01.03. definitivno ukidam BH Telecom fiksnu telefoniju i planiram uzeti Telemachov trio paket, pa me zanima vaše iskustvo sa njihovom fiksnom telefonijom. Do sada sam dobijala račune od Telecoma u prosjeku od oko 28 KM, a najviše
razgovora imam prema HT Mostar. Koliko se isplati preći na Telemach?
Hvala!
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#3790 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

Ako sa netom nisi imala problema, ne bi trebalo da ih bude ni sa telefonom. Tel aparat se kaci direktno na modem, moze svaki analogni aparat sa tonskim biranjem.
U triu imas 1500 free min prema svim fiksnim mrezama u BiH, a vidim da je od 01.03. poziv prema svim mobilnim operatorima 0,22 KM/min sa PDVom.
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#3791 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

ElRe wrote:Ako sa netom nisi imala problema, ne bi trebalo da ih bude ni sa telefonom. Tel aparat se kaci direktno na modem, moze svaki analogni aparat sa tonskim biranjem.
U triu imas 1500 free min prema svim fiksnim mrezama u BiH, a vidim da je od 01.03. poziv prema svim mobilnim operatorima 0,22 KM/min sa PDVom.
Ček, zar nema taj trio flat prema svim fiksnim telefonima unutar BiH!? Kakvih 1500min!? :?

Evo piše im i na stranici:

http://telemach.ba/MIX+paketi/1385/DUO+ ... keti.shtml

TEL
0 KM/min
ka svim fiksnim mrežama u BiH

Uz napomenu (sitna slova ispod):"Prilikom svakog poziva u opcijama FLAT BiH uspostava veze naplaćuje se 0,03 KM."

Inače, kod mene telefon radi udure, čak nije ni onaj njihov što sam dobio (nekako mi ružan i sitan :mrgreen: ) već sam priključio ovaj uzet u BHtelecom-u (srećom uzet davno dok nisu zaključavali telefone na svoju mrežu) i radi uredno sve, od prikaza broja pozivaoca pa do kvalitete samoga poziva, nema šuštanja, nema ništa! :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#3792 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

1500 min prema svim BH fix je ukljuceno u mjesecnu naknadu u Duo i Trio paketima, sve preko se naplacuje.
To oni stavljaju da zamazu oci, ako ne vjerujes nazovi 1430 i pitaj.
Prikaz broja uredno radi svima po defaultu.
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#3793 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by covjekizsjene »

Robijasica wrote:Od 01.03. definitivno ukidam BH Telecom fiksnu telefoniju i planiram uzeti Telemachov trio paket, pa me zanima vaše iskustvo sa njihovom fiksnom telefonijom. Do sada sam dobijala račune od Telecoma u prosjeku od oko 28 KM, a najviše
razgovora imam prema HT Mostar. Koliko se isplati preći na Telemach?
Hvala!
Na fiksni ne prelazi.Jos nisu stabilizovali taj dio.Internet je odlican kao i kablovska.Na tvom mjestu ne bih prelazio na telemach vec cekao prvi treci da ti uvedu nove brzine.
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#3794 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Zvek »

Telemach telefon je nevjerovatno sranje, i ako to uzmes zaboravi na pozive iz inostranstva, niko te ne moze dobiti, cesto je kvalitet veze ocajan, mumljanje, eho, prekidanje poziva. Kod njih sam prenio broj, tel aparat sam iskljucio i cekam 6 mjeseci da ga vratim u BH Telecom.
Da ne pominjem da kad nema inyerneta, struje nema ni telefona.
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#3795 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

covjekizsjene wrote:
Robijasica wrote:Od 01.03. definitivno ukidam BH Telecom fiksnu telefoniju i planiram uzeti Telemachov trio paket, pa me zanima vaše iskustvo sa njihovom fiksnom telefonijom. Do sada sam dobijala račune od Telecoma u prosjeku od oko 28 KM, a najviše
razgovora imam prema HT Mostar. Koliko se isplati preći na Telemach?
Hvala!
Na fiksni ne prelazi.Jos nisu stabilizovali taj dio.Internet je odlican kao i kablovska.Na tvom mjestu ne bih prelazio na telemach vec cekao prvi treci da ti uvedu nove brzine.
:lol: , da si pročitao post do kraja a ne samo prvih par riječi znao bi da ona želi preći radi skupog telefona a ne radi internet brzina, a koje su btw opet dvostruko i trostruko veće nego kod telecoma (i telemach uvodi povećanje istih od 1.03), konkretno trio paket će ići na 15mbps mes'cini!? ;-)

Tapatalked
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3796 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Eo da javim da mi je D3GO proradio kako sam obrisao u postavkama. Hvala semir1988
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3797 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Zvek wrote:Telemach telefon je nevjerovatno sranje, i ako to uzmes zaboravi na pozive iz inostranstva, niko te ne moze dobiti, cesto je kvalitet veze ocajan, mumljanje, eho, prekidanje poziva. Kod njih sam prenio broj, tel aparat sam iskljucio i cekam 6 mjeseci da ga vratim u BH Telecom.
Da ne pominjem da kad nema inyerneta, struje nema ni telefona.
Ovo sa inostranim pozivima je istina, ja sam mislio da je problem do ljudi koji me zovu, ali izgleda... pa jebote zivot, ne moze me niko iz Kanade dobiti, kao da sa Marsa ljudi zovu u pi materinu.

Ili rijesite ovo, ili da se vracam na je-be Telekom. Tamo me bar mogu dobiti ljudi.

I sta je sad opet sa internetom, ne mogu speedtest otvoriti, pet minuta ucitava vec. I ostale stranice takodje, odjednom zastoj.
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#3798 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Evo i mene sad jebe internet ..
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#3799 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Image

Izuzev sporijeg Upload-a, sve udure!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3800 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Pa mjeri on punu brzinu, i sada, 25 ping, kad uspijem uci na speedtest... ali stranice otvara kilavo, bez obzira na izmjerenu brzinu.

Neke nece ni da otvori. Odjednom... ja sam mislio da su takvi problemi stvar proslosti. Bice opet rikno nadprovajder.

Evo na tabletu mjerim punu brzinu, ali nema sanse da se konektujem na google trg.
Last edited by dječak sa šibicama on 12/02/2013 19:09, edited 1 time in total.
Locked