Pa ne moze jaranecincilator2012 wrote:Moze detaljnije, odradjen je reinstall windowsa na laptopu, poslije cega mi se pojavljuje ova greska.Bubalo1 wrote:Mozda si mijenjao compactiblity za taj browser koji koristis ..
Telemach - ALL ABOUT 4
Moderator: Benq
-
Mustang1
- Posts: 29958
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3776 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
-
Mustang1
- Posts: 29958
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3777 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Opet jutros nisam imao telefona .. Mama me budila da pita sto nema
Restartujem modem i sve OK ..
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3778 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pa zar nije logučno da se registruje MAC adresa uređaja a ne sistema il browser-a? Ja nisam ništa radio pa mi je prestalo funkcionisat. Na mojtelemah mi piše da su registrovana 3 urađaja, a nisu, samo su 2. Nema veze, sinoć sam obrisao sva tri pa ću večeras probati, piše da će biti obrisani za 24h.Bubalo1 wrote:Pa ne moze jaranecincilator2012 wrote:Moze detaljnije, odradjen je reinstall windowsa na laptopu, poslije cega mi se pojavljuje ova greska.Bubalo1 wrote:Mozda si mijenjao compactiblity za taj browser koji koristis ..Ako si odradio reinstall prepoznaje ti ga kao novi uredjaj normalno
![]()
-
IcedFlame
- Posts: 1238
- Joined: 06/11/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#3779 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Nije logicno, jer je zastita na D3 Go kompleksnija od MAC adrese, koju na vecini uredjaja mozes mijenjati, klonirati i sl.doff wrote: Pa zar nije logučno da se registruje MAC adresa uređaja a ne sistema il browser-a? Ja nisam ništa radio pa mi je prestalo funkcionisat. Na mojtelemah mi piše da su registrovana 3 urađaja, a nisu, samo su 2. Nema veze, sinoć sam obrisao sva tri pa ću večeras probati, piše da će biti obrisani za 24h.
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3780 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Nisam te baš najbolje shvatio, ali meni i jeste u interesu da mi se adresa ne mijenja, jer imam max tri registracije. Ako promijenim MAC adresu, on bi ga prepoznao kao novi uređaj. U ostalom, češće se mijenja sistem nego MAC adresa, a to mi ne ide u prilog jer s tim gubim pravo koristit uslugu, bez obzira što se radi o istom uređaju i korisniku.IcedFlame wrote:Nije logicno, jer je zastita na D3 Go kompleksnija od MAC adrese, koju na vecini uredjaja mozes mijenjati, klonirati i sl.doff wrote: Pa zar nije logučno da se registruje MAC adresa uređaja a ne sistema il browser-a? Ja nisam ništa radio pa mi je prestalo funkcionisat. Na mojtelemah mi piše da su registrovana 3 urađaja, a nisu, samo su 2. Nema veze, sinoć sam obrisao sva tri pa ću večeras probati, piše da će biti obrisani za 24h.
-
Mustang1
- Posts: 29958
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3781 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Preispitaj ti sebe jarane
Ja sam u zadnjih 10 godina 2 puta sistem mijenjao .. Jednom kad sam nabacivao 7.icu i drugi put nedavno 8.icu .. 
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3782 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Nemam se šta preispitivat, u zadnih 6 godina kako sam uzeo računar, 3x sam sistem dizao, 0x mijenjao neki uređaj u njemu.Bubalo1 wrote:Preispitaj ti sebe jaraneJa sam u zadnjih 10 godina 2 puta sistem mijenjao .. Jednom kad sam nabacivao 7.icu i drugi put nedavno 8.icu ..
-
Mustang1
- Posts: 29958
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3783 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pa eto .. Mozes mijenjati jednom mjesecno .. 100 % je sve ok i ti nisi prebrojao sve uredjaje .. Ja sam nedavno tako i obrisao nakon 24 sata registrovao ponovo i to je to ..Dosao novi mjesec obrisao jos jedan i sad imam 2 registrovana kao sto i treba
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3784 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
D3GO registruje ako dignes sistem, ako reinstliras onaj plugin webright nesto kao nove uredjaje
Par puta sam se tako zeznuo 
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3785 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Veliko je pitanje hoće li Telemach/Sport klub imati novu sezonu za Englesku Premier ligu
Interesantna situacija
Interesantna situacija
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3786 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Hoce jer je otkupila ista grupacija kao i prije 3 godine
Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3787 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
nema se sta raspravljati tu.. SportKlub ce i dalje prenositi i tacka. Ostade mi samo liga prvaka na AS kao nesto kvalitetno 
- Maharadza
- Posts: 17071
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3788 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ima stream i to za sopcast se uvijek nađe neki u hd-u a nisu ni tekme toliko česte da bi se čovjek previše nervirao, dok za engl. ligu moraju jadnici svake sedmice tražiti stream.ala7 wrote:nema se sta raspravljati tu.. SportKlub ce i dalje prenositi i tacka. Ostade mi samo liga prvaka na AS kao nesto kvalitetno
PS. Evo ko ne vjeruje, link sa bhtelecom topic-a gdje već pjene i oplakuju uveliko:
http://www.teve.ba/article/13490/premie ... yu-zemalja
Tapatalked
- Robijasica
- Posts: 92
- Joined: 11/09/2008 11:50
#3789 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Od 01.03. definitivno ukidam BH Telecom fiksnu telefoniju i planiram uzeti Telemachov trio paket, pa me zanima vaše iskustvo sa njihovom fiksnom telefonijom. Do sada sam dobijala račune od Telecoma u prosjeku od oko 28 KM, a najviše
razgovora imam prema HT Mostar. Koliko se isplati preći na Telemach?
Hvala!
razgovora imam prema HT Mostar. Koliko se isplati preći na Telemach?
Hvala!
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3790 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ako sa netom nisi imala problema, ne bi trebalo da ih bude ni sa telefonom. Tel aparat se kaci direktno na modem, moze svaki analogni aparat sa tonskim biranjem.
U triu imas 1500 free min prema svim fiksnim mrezama u BiH, a vidim da je od 01.03. poziv prema svim mobilnim operatorima 0,22 KM/min sa PDVom.
U triu imas 1500 free min prema svim fiksnim mrezama u BiH, a vidim da je od 01.03. poziv prema svim mobilnim operatorima 0,22 KM/min sa PDVom.
- Maharadza
- Posts: 17071
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3791 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ček, zar nema taj trio flat prema svim fiksnim telefonima unutar BiH!? Kakvih 1500min!?ElRe wrote:Ako sa netom nisi imala problema, ne bi trebalo da ih bude ni sa telefonom. Tel aparat se kaci direktno na modem, moze svaki analogni aparat sa tonskim biranjem.
U triu imas 1500 free min prema svim fiksnim mrezama u BiH, a vidim da je od 01.03. poziv prema svim mobilnim operatorima 0,22 KM/min sa PDVom.
Evo piše im i na stranici:
http://telemach.ba/MIX+paketi/1385/DUO+ ... keti.shtml
TEL
0 KM/min
ka svim fiksnim mrežama u BiH
Uz napomenu (sitna slova ispod):"Prilikom svakog poziva u opcijama FLAT BiH uspostava veze naplaćuje se 0,03 KM."
Inače, kod mene telefon radi udure, čak nije ni onaj njihov što sam dobio (nekako mi ružan i sitan
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3792 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
1500 min prema svim BH fix je ukljuceno u mjesecnu naknadu u Duo i Trio paketima, sve preko se naplacuje.
To oni stavljaju da zamazu oci, ako ne vjerujes nazovi 1430 i pitaj.
Prikaz broja uredno radi svima po defaultu.
To oni stavljaju da zamazu oci, ako ne vjerujes nazovi 1430 i pitaj.
Prikaz broja uredno radi svima po defaultu.
- covjekizsjene
- Posts: 229
- Joined: 04/01/2013 15:12
#3793 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Na fiksni ne prelazi.Jos nisu stabilizovali taj dio.Internet je odlican kao i kablovska.Na tvom mjestu ne bih prelazio na telemach vec cekao prvi treci da ti uvedu nove brzine.Robijasica wrote:Od 01.03. definitivno ukidam BH Telecom fiksnu telefoniju i planiram uzeti Telemachov trio paket, pa me zanima vaše iskustvo sa njihovom fiksnom telefonijom. Do sada sam dobijala račune od Telecoma u prosjeku od oko 28 KM, a najviše
razgovora imam prema HT Mostar. Koliko se isplati preći na Telemach?
Hvala!
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#3794 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Telemach telefon je nevjerovatno sranje, i ako to uzmes zaboravi na pozive iz inostranstva, niko te ne moze dobiti, cesto je kvalitet veze ocajan, mumljanje, eho, prekidanje poziva. Kod njih sam prenio broj, tel aparat sam iskljucio i cekam 6 mjeseci da ga vratim u BH Telecom.
Da ne pominjem da kad nema inyerneta, struje nema ni telefona.
Da ne pominjem da kad nema inyerneta, struje nema ni telefona.
- Maharadza
- Posts: 17071
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3795 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
covjekizsjene wrote:Na fiksni ne prelazi.Jos nisu stabilizovali taj dio.Internet je odlican kao i kablovska.Na tvom mjestu ne bih prelazio na telemach vec cekao prvi treci da ti uvedu nove brzine.Robijasica wrote:Od 01.03. definitivno ukidam BH Telecom fiksnu telefoniju i planiram uzeti Telemachov trio paket, pa me zanima vaše iskustvo sa njihovom fiksnom telefonijom. Do sada sam dobijala račune od Telecoma u prosjeku od oko 28 KM, a najviše
razgovora imam prema HT Mostar. Koliko se isplati preći na Telemach?
Hvala!
Tapatalked
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3796 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Eo da javim da mi je D3GO proradio kako sam obrisao u postavkama. Hvala semir1988
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3797 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ovo sa inostranim pozivima je istina, ja sam mislio da je problem do ljudi koji me zovu, ali izgleda... pa jebote zivot, ne moze me niko iz Kanade dobiti, kao da sa Marsa ljudi zovu u pi materinu.Zvek wrote:Telemach telefon je nevjerovatno sranje, i ako to uzmes zaboravi na pozive iz inostranstva, niko te ne moze dobiti, cesto je kvalitet veze ocajan, mumljanje, eho, prekidanje poziva. Kod njih sam prenio broj, tel aparat sam iskljucio i cekam 6 mjeseci da ga vratim u BH Telecom.
Da ne pominjem da kad nema inyerneta, struje nema ni telefona.
Ili rijesite ovo, ili da se vracam na je-be Telekom. Tamo me bar mogu dobiti ljudi.
I sta je sad opet sa internetom, ne mogu speedtest otvoriti, pet minuta ucitava vec. I ostale stranice takodje, odjednom zastoj.
-
Mustang1
- Posts: 29958
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3798 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Evo i mene sad jebe internet ..
- Maharadza
- Posts: 17071
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3799 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Izuzev sporijeg Upload-a, sve udure!
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3800 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pa mjeri on punu brzinu, i sada, 25 ping, kad uspijem uci na speedtest... ali stranice otvara kilavo, bez obzira na izmjerenu brzinu.
Neke nece ni da otvori. Odjednom... ja sam mislio da su takvi problemi stvar proslosti. Bice opet rikno nadprovajder.
Evo na tabletu mjerim punu brzinu, ali nema sanse da se konektujem na google trg.
Neke nece ni da otvori. Odjednom... ja sam mislio da su takvi problemi stvar proslosti. Bice opet rikno nadprovajder.
Evo na tabletu mjerim punu brzinu, ali nema sanse da se konektujem na google trg.
Last edited by dječak sa šibicama on 12/02/2013 19:09, edited 1 time in total.
