Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37626 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Dijana kao hardcore HDZ Hrvat (pavlaka) sramota me ovog gradskog (seljačkog) vijeca.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#37627 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ona je iz A SDA
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37628 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA
Opet ti... :-)
Kakav ti problem imas sa A SDA?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37629 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Kakva budala :shock:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37630 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

clio_dci120 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA
Opet ti... :-)
Kakav ti problem imas sa A SDA?
pa zato sto je to isti rang SDA. i ova Dijana je cisti primjer oportuniste. nema nista u njoj etickog koji bi trebalo da nosi jedan pedagog i intelektualac.
ta osoba je poducavala godinama djecu, i valjda bila direktor. danas ovim neukusnim salama sjedi i kreira buducnost. i na zalost, nije usamljena, mnogi su u tom Vijecu obicne dangube koji ne znaju nista smisleno da kazu i poduzmu. cak i u svojoj profesiji su postigli nivo kao Dijana.
da li se oni ikada sjete da ce zivot protratiti kao luzeri, bez obzira sto ce imati podmirene racune, ali ce ostati luzeri.

cast izuzecima, ali ih na prste jedne ruke moze covjek nabrojati. dakako, u toj grupi ne spada Fudo, niti bilo ko iz porodice Isak, ili neki tamo SDA potrcko.

nema sumnje, zemlja je otisla do djavola. smije nam se i Bog.
Last edited by moet-perignon on 28/10/2019 18:16, edited 1 time in total.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37631 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

i da, kad smo kod Boga. za vikend je Marko Tomas bacio jednu dobru pjesmu o nasoj Mahali, ili zemlji zbog Dijana i Fuda i Isaka i Naidina i onih koji su im slicni:

BOG NE ZALAZI U MOJU MAHALU

Bog ne zalazi u moju mahalu.
Šalje vjetrove u patrolu.
Zimi se privuku s juga,
isprazne ulice svojim toplim
mokrim jezikom.
Djeca kroz prozore vire
u svoju buduću prazninu
žućkastu kao stara fotografija.
U tim uskim ulicama
veliki snovi
imaju smrtni ishod.
Zato se na prstima
tiho sanja u tim kućama.
Bog ne zalazi u moju mahalu
jer mrtvi otuda nikada ne isele
niti ih se itko plaši.
Svi vode računa
da sve uvijek ostane isto.
Niti ikada itko ode,
niti se ikada itko vrati
u te sokake
u kojima svaka radost
i prije nego se odigra
postane uspomena.
Tu nema tajni
i sve je besprijekorno
neistinito.
Svatko je sve preživio
i svatko se rodio
u vlastitoj nestvarnosti.
Svatko je nekada
bio stariji nego danas.
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Rijetki sa strane svrate na piće
i poslije ne mogu pronaći izlaz
ni grad oko tih ulica
niti druge sokake na kraju tih sokaka.
Tu su i kuće
i ljudi
potekli iz rijeke
skrivši se nad sivim stijenama
među divlje kupine i murve
od kojih pločnik postane
nalik na košulje mrtvih vojnika.
O njima se tu šuti
ali ponekad zapjeva.
Nemamo ih kome predati
a i njima se ne ide.
Zimi kiše suze tjednima.
Mokri psi na svakom pragu.
Mačke stražare na prozorskim daskama.
Cvijeće u dnevnim boravcima
diše glasnije od ljudi.
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Mi smo preuzeli njegove dužnosti.
Ako budemo mirni
ništa se strašno neće dogoditi.
Ostat ćemo djeca sa svojom djecom,
u tišini dijeliti tugu
kao loše karte,
u licima živih prepoznavati mrtve,
sklanjati se od toplog vjetra,
na hladnom sušiti rublje,
ponekad se vraćati u rijeku,
ne ići nikuda
a biti sve dalje
i dalje
i dalje.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37632 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

moet-perignon wrote:
clio_dci120 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA
Opet ti... :-)
Kakav ti problem imas sa A SDA?
pa zato sto je to isti rang SDA. i ova Dijana je cisti primjer oportuniste. nema nista u njoj etickog koji bi trebalo da nosi jedan pedagog i intelektualac.
ta osoba je poducavala godinama djecu, i valjda bila direktor. danas ovim neukusnim salama sjedi i kreira buducnost. i na zalost, nije usamljena, mnogi su u tom Vijecu obicne dangube koji ne znaju nista smisleno da kazu i poduzmu. cak i u svojoj profesiji su postigli nivo kao Dijana.
da li se oni ikada sjete da ce zivot protratiti kao luzeri, bez obzira sto ce imati podmirene racune, ali ce ostati luzeri.

cast izuzecima, ali ih na prste jedne ruke moze covjek nabrojati. dakako, u toj grupi ne spada Fudo, niti bilo ko iz porodice Isak, ili neki tamo SDA potrcko.

nema sumnje, zemlja je otisla do djavola. smije nam se i Bog.
Ma cimam ga malo. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#37633 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

moet-perignon wrote:
clio_dci120 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA
Opet ti... :-)
Kakav ti problem imas sa A SDA?
pa zato sto je to isti rang SDA. i ova Dijana je cisti primjer oportuniste. nema nista u njoj etickog koji bi trebalo da nosi jedan pedagog i intelektualac.
ta osoba je poducavala godinama djecu, i valjda bila direktor. danas ovim neukusnim salama sjedi i kreira buducnost. i na zalost, nije usamljena, mnogi su u tom Vijecu obicne dangube koji ne znaju nista smisleno da kazu i poduzmu. cak i u svojoj profesiji su postigli nivo kao Dijana.
da li se oni ikada sjete da ce zivot protratiti kao luzeri, bez obzira sto ce imati podmirene racune, ali ce ostati luzeri.

cast izuzecima, ali ih na prste jedne ruke moze covjek nabrojati. dakako, u toj grupi ne spada Fudo, niti bilo ko iz porodice Isak, ili neki tamo SDA potrcko.

nema sumnje, zemlja je otisla do djavola. smije nam se i Bog.

ja samo napisa da je žena iz A SDA,ništa više,zar je i to nekima problem?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37634 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Rudari ce zaratit' izmedju sebe. :run:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#37635 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe. :run:
:D

Pratiš situaciju?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37636 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kralj Tvrtko I. wrote:
Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe. :run:
:D

Pratiš situaciju?
Prica mi se u kuci po cijeli dan o tome :D
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#37637 Re: Zeničani

Post by notsure »

Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe. :run:
JBT kako se ovdje spinuje... sad je kao 60 rudara koji neće da povuku tužbe krivo za stečaj rudnika?!?!?
Kao nije kriv onaj ko nije uplaćivao doprinose nego oni što su tužili.
Jesu li rudari sami odlučili da se ne uplaćuju doprinosi?
Jesu li rudari sami odredili cijenu uglja?
Jesu li rudari sami birali rukovodstva rudnika?
Jesu li rudari vodili propale tendere?
Kako matereti onda oni mogu biti krivi za stečaj?

https://www.zenicablog.com/tuzbe-60-rud ... -u-zenici/

Ne branim rudnik, trebalo ga je davno zatvoriti, ali za to optužiti rudare nije samo licemjerno nego je gadno. Fuj!
User avatar
Sanjarko
Posts: 28403
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#37638 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Mercedese su svojevremeno za mjesec dana zaradzivale ove tzv., Elite koje su radile u rudniku. Ovi na visim pozicijama u rudniku. Tako meni davno pricano.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37639 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Nivelacija wrote:Zasto bi bio ban? Pa nista, nikakvo pravilo nisi prekrsio jer @bobi je rekao nema banova..zbog toga ovaj divlja ovdje vec mjesecima i pisa bukvalno po svima iako se vidi da je teski oblik psihopate.
Pa da..obrisem sta je neprikladno a za sve ostalo vam imaju privatne tužbe :mrgreen: ...ja nisam ni policija ni tuzilac ni sudija ...ha ja.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37640 Re: Zeničani

Post by Bobi »

clio_dci120 wrote:
Bobi wrote:Koji vise klinac glasate za te ljude..jel ima iko posten od tih vashih pulena..nema...vozdra :mrgreen:
Imam ja...kad budem na listi. Dobit ces litar soka i po` kile kocke da mi uslikas da si glasao za mene. Ako te ja uvedem kao nepismenog, dobijes cvaju. :D
Poklonu se ne gleda u zube(kesu :D )...da li si spreman da kad izadjes na govornicu uperiš prstom u osobu i kažeš da je lopov ?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37641 Re: Zeničani

Post by Casual's »

notsure wrote:
Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe. :run:
JBT kako se ovdje spinuje... sad je kao 60 rudara koji neće da povuku tužbe krivo za stečaj rudnika?!?!?
Kao nije kriv onaj ko nije uplaćivao doprinose nego oni što su tužili.
Jesu li rudari sami odlučili da se ne uplaćuju doprinosi?
Jesu li rudari sami odredili cijenu uglja?
Jesu li rudari sami birali rukovodstva rudnika?
Jesu li rudari vodili propale tendere?
Kako matereti onda oni mogu biti krivi za stečaj?

https://www.zenicablog.com/tuzbe-60-rud ... -u-zenici/

Ne branim rudnik, trebalo ga je davno zatvoriti, ali za to optužiti rudare nije samo licemjerno nego je gadno. Fuj!
Kakvo spinovanje živ ti meni bio 1000 godina?
Pa ti si ljudino prvi spomenuo tih 60 ljudi. :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37642 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Bobi wrote:
clio_dci120 wrote:
Bobi wrote:Koji vise klinac glasate za te ljude..jel ima iko posten od tih vashih pulena..nema...vozdra :mrgreen:
Imam ja...kad budem na listi. Dobit ces litar soka i po` kile kocke da mi uslikas da si glasao za mene. Ako te ja uvedem kao nepismenog, dobijes cvaju. :D
Poklonu se ne gleda u zube(kesu :D )...da li si spreman da kad izadjes na govornicu uperiš prstom u osobu i kažeš da je lopov ?
Pa naravno...Cim udjem u vijece ide tematska sjednica u vezi Glovisovih klupa i tendera (sjetite se prepiske izmedju mene i Smarta nekada na proljece). Tada cu uperiti prstom tacno u lopove. ;-)

Nego, haman da ce mi se poremetiti planovi o povratku u Ze i bavljene politikom...a i bit ce me manje na forumu, na zadovoljstvo nekih :D :-D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37643 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

http://www.zenica.ba/aktuelnosti/vijest ... c6e591c913

18 setova klupa koje su postavljene na Smetovima kosta 140.000 maraka!!! Pa Boze dragi, zar je moguce ovako otvoreno da .... :run:
I to pogadjate opet, izvodjac radova je Glovis :izet:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37644 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:http://www.zenica.ba/aktuelnosti/vijest ... c6e591c913

18 setova klupa koje su postavljene na Smetovima kosta 140.000 maraka!!! Pa Boze dragi, zar je moguce ovako otvoreno da .... :run:
I to pogadjate opet, izvodjac radova je Glovis :izet:
Dobre su klupe
Pise na njima Smetovi
Znas ti koliko to kosta :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#37645 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa procitaj opet sve, pravili igralista za djecu, fudbal, kosarku, klupe okolo itd i jos dodatno stavili te klupe prema spomeniku. Znaci nisu klupe toliko nego kompletan projekat a ako je uradjeno kvalitetno ovo nabrojano uopste mi se ne cini skupo
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37646 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kakvi su planovi za novu godinu? Ko pjeva 30, ko 31?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37647 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma meni je samo sporna cijena klupa i to sto je simptomaticno sto Glovis dobi tender. Nasljedili Almy. A klupe kao klupe su meni ok, i davno ih je trebalo zamjeniti, pun pogodak su one pored spomenika, mogli su tamo jos dvije tri staviti.
Jedino pravo rjesenje za Smetove je izgradnja nekakvog Saniledna ili sl. , nadam se da ce se konacno pronaci dogovor sa ozbiljnim investitorima.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37648 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pitanje za Smarta, dokle je Mehmedicka, samoprozvana strucnjakinja ala najmenadzeri Paneta Skrbica, stigla sa zicarom?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#37649 Re: Zeničani

Post by smartXL »

clio_dci120 wrote:Pitanje za Smarta, dokle je Mehmedicka, samoprozvana strucnjakinja ala najmenadzeri Paneta Skrbica, stigla sa zicarom?
Imaš mail, budi slobodan pa pitaj
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#37650 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Svi javni radovi su realno gledano krađe. Rijetke se zemlje gdje se ti radovi obavljaju transparentno i po tržišnim cijenama.
Post Reply