Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#37626 Re: Zeničani
Dijana kao hardcore HDZ Hrvat (pavlaka) sramota me ovog gradskog (seljačkog) vijeca.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37628 Re: Zeničani
Opet ti...kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA
Kakav ti problem imas sa A SDA?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37629 Re: Zeničani
Kakva budala 
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#37630 Re: Zeničani
pa zato sto je to isti rang SDA. i ova Dijana je cisti primjer oportuniste. nema nista u njoj etickog koji bi trebalo da nosi jedan pedagog i intelektualac.clio_dci120 wrote:Opet ti...kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA![]()
Kakav ti problem imas sa A SDA?
ta osoba je poducavala godinama djecu, i valjda bila direktor. danas ovim neukusnim salama sjedi i kreira buducnost. i na zalost, nije usamljena, mnogi su u tom Vijecu obicne dangube koji ne znaju nista smisleno da kazu i poduzmu. cak i u svojoj profesiji su postigli nivo kao Dijana.
da li se oni ikada sjete da ce zivot protratiti kao luzeri, bez obzira sto ce imati podmirene racune, ali ce ostati luzeri.
cast izuzecima, ali ih na prste jedne ruke moze covjek nabrojati. dakako, u toj grupi ne spada Fudo, niti bilo ko iz porodice Isak, ili neki tamo SDA potrcko.
nema sumnje, zemlja je otisla do djavola. smije nam se i Bog.
Last edited by moet-perignon on 28/10/2019 18:16, edited 1 time in total.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#37631 Re: Zeničani
i da, kad smo kod Boga. za vikend je Marko Tomas bacio jednu dobru pjesmu o nasoj Mahali, ili zemlji zbog Dijana i Fuda i Isaka i Naidina i onih koji su im slicni:
BOG NE ZALAZI U MOJU MAHALU
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Šalje vjetrove u patrolu.
Zimi se privuku s juga,
isprazne ulice svojim toplim
mokrim jezikom.
Djeca kroz prozore vire
u svoju buduću prazninu
žućkastu kao stara fotografija.
U tim uskim ulicama
veliki snovi
imaju smrtni ishod.
Zato se na prstima
tiho sanja u tim kućama.
Bog ne zalazi u moju mahalu
jer mrtvi otuda nikada ne isele
niti ih se itko plaši.
Svi vode računa
da sve uvijek ostane isto.
Niti ikada itko ode,
niti se ikada itko vrati
u te sokake
u kojima svaka radost
i prije nego se odigra
postane uspomena.
Tu nema tajni
i sve je besprijekorno
neistinito.
Svatko je sve preživio
i svatko se rodio
u vlastitoj nestvarnosti.
Svatko je nekada
bio stariji nego danas.
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Rijetki sa strane svrate na piće
i poslije ne mogu pronaći izlaz
ni grad oko tih ulica
niti druge sokake na kraju tih sokaka.
Tu su i kuće
i ljudi
potekli iz rijeke
skrivši se nad sivim stijenama
među divlje kupine i murve
od kojih pločnik postane
nalik na košulje mrtvih vojnika.
O njima se tu šuti
ali ponekad zapjeva.
Nemamo ih kome predati
a i njima se ne ide.
Zimi kiše suze tjednima.
Mokri psi na svakom pragu.
Mačke stražare na prozorskim daskama.
Cvijeće u dnevnim boravcima
diše glasnije od ljudi.
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Mi smo preuzeli njegove dužnosti.
Ako budemo mirni
ništa se strašno neće dogoditi.
Ostat ćemo djeca sa svojom djecom,
u tišini dijeliti tugu
kao loše karte,
u licima živih prepoznavati mrtve,
sklanjati se od toplog vjetra,
na hladnom sušiti rublje,
ponekad se vraćati u rijeku,
ne ići nikuda
a biti sve dalje
i dalje
i dalje.
BOG NE ZALAZI U MOJU MAHALU
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Šalje vjetrove u patrolu.
Zimi se privuku s juga,
isprazne ulice svojim toplim
mokrim jezikom.
Djeca kroz prozore vire
u svoju buduću prazninu
žućkastu kao stara fotografija.
U tim uskim ulicama
veliki snovi
imaju smrtni ishod.
Zato se na prstima
tiho sanja u tim kućama.
Bog ne zalazi u moju mahalu
jer mrtvi otuda nikada ne isele
niti ih se itko plaši.
Svi vode računa
da sve uvijek ostane isto.
Niti ikada itko ode,
niti se ikada itko vrati
u te sokake
u kojima svaka radost
i prije nego se odigra
postane uspomena.
Tu nema tajni
i sve je besprijekorno
neistinito.
Svatko je sve preživio
i svatko se rodio
u vlastitoj nestvarnosti.
Svatko je nekada
bio stariji nego danas.
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Rijetki sa strane svrate na piće
i poslije ne mogu pronaći izlaz
ni grad oko tih ulica
niti druge sokake na kraju tih sokaka.
Tu su i kuće
i ljudi
potekli iz rijeke
skrivši se nad sivim stijenama
među divlje kupine i murve
od kojih pločnik postane
nalik na košulje mrtvih vojnika.
O njima se tu šuti
ali ponekad zapjeva.
Nemamo ih kome predati
a i njima se ne ide.
Zimi kiše suze tjednima.
Mokri psi na svakom pragu.
Mačke stražare na prozorskim daskama.
Cvijeće u dnevnim boravcima
diše glasnije od ljudi.
Bog ne zalazi u moju mahalu.
Mi smo preuzeli njegove dužnosti.
Ako budemo mirni
ništa se strašno neće dogoditi.
Ostat ćemo djeca sa svojom djecom,
u tišini dijeliti tugu
kao loše karte,
u licima živih prepoznavati mrtve,
sklanjati se od toplog vjetra,
na hladnom sušiti rublje,
ponekad se vraćati u rijeku,
ne ići nikuda
a biti sve dalje
i dalje
i dalje.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37632 Re: Zeničani
Ma cimam ga malo.moet-perignon wrote:pa zato sto je to isti rang SDA. i ova Dijana je cisti primjer oportuniste. nema nista u njoj etickog koji bi trebalo da nosi jedan pedagog i intelektualac.clio_dci120 wrote:Opet ti...kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA![]()
Kakav ti problem imas sa A SDA?
ta osoba je poducavala godinama djecu, i valjda bila direktor. danas ovim neukusnim salama sjedi i kreira buducnost. i na zalost, nije usamljena, mnogi su u tom Vijecu obicne dangube koji ne znaju nista smisleno da kazu i poduzmu. cak i u svojoj profesiji su postigli nivo kao Dijana.
da li se oni ikada sjete da ce zivot protratiti kao luzeri, bez obzira sto ce imati podmirene racune, ali ce ostati luzeri.
cast izuzecima, ali ih na prste jedne ruke moze covjek nabrojati. dakako, u toj grupi ne spada Fudo, niti bilo ko iz porodice Isak, ili neki tamo SDA potrcko.
nema sumnje, zemlja je otisla do djavola. smije nam se i Bog.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37633 Re: Zeničani
moet-perignon wrote:pa zato sto je to isti rang SDA. i ova Dijana je cisti primjer oportuniste. nema nista u njoj etickog koji bi trebalo da nosi jedan pedagog i intelektualac.clio_dci120 wrote:Opet ti...kakavdanakneiskustvu wrote:ona je iz A SDA![]()
Kakav ti problem imas sa A SDA?
ta osoba je poducavala godinama djecu, i valjda bila direktor. danas ovim neukusnim salama sjedi i kreira buducnost. i na zalost, nije usamljena, mnogi su u tom Vijecu obicne dangube koji ne znaju nista smisleno da kazu i poduzmu. cak i u svojoj profesiji su postigli nivo kao Dijana.
da li se oni ikada sjete da ce zivot protratiti kao luzeri, bez obzira sto ce imati podmirene racune, ali ce ostati luzeri.
cast izuzecima, ali ih na prste jedne ruke moze covjek nabrojati. dakako, u toj grupi ne spada Fudo, niti bilo ko iz porodice Isak, ili neki tamo SDA potrcko.
nema sumnje, zemlja je otisla do djavola. smije nam se i Bog.
ja samo napisa da je žena iz A SDA,ništa više,zar je i to nekima problem?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#37634 Re: Zeničani
Rudari ce zaratit' izmedju sebe. 
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#37635 Re: Zeničani
Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe.
Pratiš situaciju?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#37636 Re: Zeničani
Prica mi se u kuci po cijeli dan o tomeKralj Tvrtko I. wrote:Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe.![]()
Pratiš situaciju?
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#37637 Re: Zeničani
JBT kako se ovdje spinuje... sad je kao 60 rudara koji neće da povuku tužbe krivo za stečaj rudnika?!?!?Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe.
Kao nije kriv onaj ko nije uplaćivao doprinose nego oni što su tužili.
Jesu li rudari sami odlučili da se ne uplaćuju doprinosi?
Jesu li rudari sami odredili cijenu uglja?
Jesu li rudari sami birali rukovodstva rudnika?
Jesu li rudari vodili propale tendere?
Kako matereti onda oni mogu biti krivi za stečaj?
https://www.zenicablog.com/tuzbe-60-rud ... -u-zenici/
Ne branim rudnik, trebalo ga je davno zatvoriti, ali za to optužiti rudare nije samo licemjerno nego je gadno. Fuj!
- Sanjarko
- Posts: 28403
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#37638 Re: Zeničani
Mercedese su svojevremeno za mjesec dana zaradzivale ove tzv., Elite koje su radile u rudniku. Ovi na visim pozicijama u rudniku. Tako meni davno pricano.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#37639 Re: Zeničani
Pa da..obrisem sta je neprikladno a za sve ostalo vam imaju privatne tužbeNivelacija wrote:Zasto bi bio ban? Pa nista, nikakvo pravilo nisi prekrsio jer @bobi je rekao nema banova..zbog toga ovaj divlja ovdje vec mjesecima i pisa bukvalno po svima iako se vidi da je teski oblik psihopate.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#37640 Re: Zeničani
Poklonu se ne gleda u zube(kesuclio_dci120 wrote:Imam ja...kad budem na listi. Dobit ces litar soka i po` kile kocke da mi uslikas da si glasao za mene. Ako te ja uvedem kao nepismenog, dobijes cvaju.Bobi wrote:Koji vise klinac glasate za te ljude..jel ima iko posten od tih vashih pulena..nema...vozdra
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#37641 Re: Zeničani
Kakvo spinovanje živ ti meni bio 1000 godina?notsure wrote:JBT kako se ovdje spinuje... sad je kao 60 rudara koji neće da povuku tužbe krivo za stečaj rudnika?!?!?Casual's wrote:Rudari ce zaratit' izmedju sebe.
Kao nije kriv onaj ko nije uplaćivao doprinose nego oni što su tužili.
Jesu li rudari sami odlučili da se ne uplaćuju doprinosi?
Jesu li rudari sami odredili cijenu uglja?
Jesu li rudari sami birali rukovodstva rudnika?
Jesu li rudari vodili propale tendere?
Kako matereti onda oni mogu biti krivi za stečaj?
https://www.zenicablog.com/tuzbe-60-rud ... -u-zenici/
Ne branim rudnik, trebalo ga je davno zatvoriti, ali za to optužiti rudare nije samo licemjerno nego je gadno. Fuj!
Pa ti si ljudino prvi spomenuo tih 60 ljudi.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37642 Re: Zeničani
Pa naravno...Cim udjem u vijece ide tematska sjednica u vezi Glovisovih klupa i tendera (sjetite se prepiske izmedju mene i Smarta nekada na proljece). Tada cu uperiti prstom tacno u lopove.Bobi wrote:Poklonu se ne gleda u zube(kesuclio_dci120 wrote:Imam ja...kad budem na listi. Dobit ces litar soka i po` kile kocke da mi uslikas da si glasao za mene. Ako te ja uvedem kao nepismenog, dobijes cvaju.Bobi wrote:Koji vise klinac glasate za te ljude..jel ima iko posten od tih vashih pulena..nema...vozdra)...da li si spreman da kad izadjes na govornicu uperiš prstom u osobu i kažeš da je lopov ?
Nego, haman da ce mi se poremetiti planovi o povratku u Ze i bavljene politikom...a i bit ce me manje na forumu, na zadovoljstvo nekih
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37643 Re: Zeničani
http://www.zenica.ba/aktuelnosti/vijest ... c6e591c913
18 setova klupa koje su postavljene na Smetovima kosta 140.000 maraka!!! Pa Boze dragi, zar je moguce ovako otvoreno da ....
I to pogadjate opet, izvodjac radova je Glovis
18 setova klupa koje su postavljene na Smetovima kosta 140.000 maraka!!! Pa Boze dragi, zar je moguce ovako otvoreno da ....
I to pogadjate opet, izvodjac radova je Glovis
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37644 Re: Zeničani
Dobre su klupeclio_dci120 wrote:http://www.zenica.ba/aktuelnosti/vijest ... c6e591c913
18 setova klupa koje su postavljene na Smetovima kosta 140.000 maraka!!! Pa Boze dragi, zar je moguce ovako otvoreno da ....![]()
I to pogadjate opet, izvodjac radova je Glovis
Pise na njima Smetovi
Znas ti koliko to kosta
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#37645 Re: Zeničani
Pa procitaj opet sve, pravili igralista za djecu, fudbal, kosarku, klupe okolo itd i jos dodatno stavili te klupe prema spomeniku. Znaci nisu klupe toliko nego kompletan projekat a ako je uradjeno kvalitetno ovo nabrojano uopste mi se ne cini skupo
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#37646 Re: Zeničani
Kakvi su planovi za novu godinu? Ko pjeva 30, ko 31?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37647 Re: Zeničani
Ma meni je samo sporna cijena klupa i to sto je simptomaticno sto Glovis dobi tender. Nasljedili Almy. A klupe kao klupe su meni ok, i davno ih je trebalo zamjeniti, pun pogodak su one pored spomenika, mogli su tamo jos dvije tri staviti.
Jedino pravo rjesenje za Smetove je izgradnja nekakvog Saniledna ili sl. , nadam se da ce se konacno pronaci dogovor sa ozbiljnim investitorima.
Jedino pravo rjesenje za Smetove je izgradnja nekakvog Saniledna ili sl. , nadam se da ce se konacno pronaci dogovor sa ozbiljnim investitorima.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37648 Re: Zeničani
Pitanje za Smarta, dokle je Mehmedicka, samoprozvana strucnjakinja ala najmenadzeri Paneta Skrbica, stigla sa zicarom?
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#37649 Re: Zeničani
Imaš mail, budi slobodan pa pitajclio_dci120 wrote:Pitanje za Smarta, dokle je Mehmedicka, samoprozvana strucnjakinja ala najmenadzeri Paneta Skrbica, stigla sa zicarom?
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#37650 Re: Zeničani
Svi javni radovi su realno gledano krađe. Rijetke se zemlje gdje se ti radovi obavljaju transparentno i po tržišnim cijenama.
