super..ja sam s špinatom..bilo odlično
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- Carnival_Row
- Posts: 366
- Joined: 21/11/2019 18:43
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37629 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kiflice i pita..
.. nareske bih odvojila-- grupisala..
npr.

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37630 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
exliberal-ex wrote: ↑26/01/2020 17:37 Jutros se kontam sta cu za dorucak...nemam hljeb a mrsko mi ici kupovat...rekoh ustipci spasavaju..nisu ispali nesto posebno po izgledu ali ukus je bas po mojoj meri...dodao fetu kao prilog...znam da ce me kiselina ubit ali je vrijedilo
![]()
.evo za stomak- meni radi najj-bez recepta..

ove mi je preporuci..poseban tip..bavi SE naucom pristupu, zavrsila jednu I imam Jos jednu...obecao uspjeh

- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37632 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ta je za frizider
..ok- nastavi- ali ostecujes stomak... -
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37635 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Recepta se drzim samo za bezglutinski hljeb- obicne 'odoka'- ti hoces -lepinu-- nesto kao somun.... uradi da ti tijesto bude 'mekse' i da odlezi u frizideru preko noci..i ispeci na tih tvojih 300 stepeni
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#37636 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ustipci OK
soda bikarbona OK

soda bikarbona OK
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#37638 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Napokon slikce iduuu 
-
omar little
- Posts: 17390
- Joined: 14/03/2008 21:14
#37639 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
lepine nisu brzinska stvar, da samo velim. ja sam od ovog uzela bazu i nagodila za svoju kolicinu. ne preskaci niti jedno dizanje tijesta. ugrij pleh prije no sto stavis na njega lepine da se peku. pravila sam puno puta i super ispadnu. racunaj da ti treba prvi put da se ustelis, posebice ako ne keljas tijesto cesto, drugi put ce vec biti masu bolje.
https://www.coolinarika.com/recept/jasm ... 12-koraka/
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37640 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sad hocu da kazem, skontala imuno kako da ubaci fotku


- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37641 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvalaomar little wrote: ↑26/01/2020 18:47lepine nisu brzinska stvar, da samo velim. ja sam od ovog uzela bazu i nagodila za svoju kolicinu. ne preskaci niti jedno dizanje tijesta. ugrij pleh prije no sto stavis na njega lepine da se peku. pravila sam puno puta i super ispadnu. racunaj da ti treba prvi put da se ustelis, posebice ako ne keljas tijesto cesto, drugi put ce vec biti masu bolje.
https://www.coolinarika.com/recept/jasm ... 12-koraka/
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37643 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.samo curekot- daje poseban miris.. 
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37646 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..dobio vrecu krompira za cijelu zimu
..odlicna ti.. lijepo si je - i isjekao..
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37649 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jes' ovaj m0- ziherash..

-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#37650 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hm recept tijesto mora biti mekano znaci lijepi se po rukama ostavis da nadodje... Kad je nadoslo malo premijesis na malo brasna i napravis loptice pokrijes i opet nadolaze krace jer tijesto je, "aktivno"... Loptice rukama poravnas ostaje oblik kruga opet malo stanu i onda ih prosaras ja imam stap jedan i sa njim premazem ih malo vodom pospem curekot i na papiru u dobro vrelu rernu (kod mene je to 240 stepeni) i peces kad se napusu i pocnu boju dobijati ( to je otprilike nakon 8_10min) nakon pecenja pokrijes ih malo
Recept je jednostavan brasno so germa i mlaka Voda ja ih pravim najcesce za ramazan i onda je to malo vise puno nas
Recept je jednostavan brasno so germa i mlaka Voda ja ih pravim najcesce za ramazan i onda je to malo vise puno nas






