Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#37626 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

DeNiro wrote: 26/01/2020 15:25 chimbur sa povrcem :D


Image
super..ja sam s špinatom..bilo odlično :-D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37628 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Jutros se kontam sta cu za dorucak...nemam hljeb a mrsko mi ici kupovat...rekoh ustipci spasavaju..nisu ispali nesto posebno po izgledu ali ukus je bas po mojoj meri...dodao fetu kao prilog...znam da ce me kiselina ubit ali je vrijedilo
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37629 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup:
kiflice i pita..

.. nareske bih odvojila-- grupisala..

npr. :)

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37630 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 26/01/2020 17:37 Jutros se kontam sta cu za dorucak...nemam hljeb a mrsko mi ici kupovat...rekoh ustipci spasavaju..nisu ispali nesto posebno po izgledu ali ukus je bas po mojoj meri...dodao fetu kao prilog...znam da ce me kiselina ubit ali je vrijedilo
Image
:-) dorucak ah.... dobro izgledaju- jel' ti dodas malo sirupa feti.. mmmmm

.evo za stomak- meni radi najj-bez recepta.. :thumbup:

Image

ove mi je preporuci..poseban tip..bavi SE naucom pristupu, zavrsila jednu I imam Jos jednu...obecao uspjeh


Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37631 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Ma ovo zakon @moonca
....kasicica bikarbone ugasi kiselinu za 10 sec.

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37632 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:lol:
ta je za frizider
..ok- nastavi- ali ostecujes stomak... -
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37633 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 26/01/2020 17:51 :lol:
ta je za frizider
da...soda bikarbona, imam malu bocicu koju napunim i onda kad me uhvati samo uzmem "na cep"...nestane u sekundi.
prije sam koristio zantac ali su ga sklonili jer je kancerogan :evil: ...sad samo baking soda :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37634 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 26/01/2020 15:25 :-)

Provjeren od koga- & a, zavisi i od dana, vlaznosti, temp, vode... itd....
Imaš kakav ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37635 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 26/01/2020 18:13
moonca wrote: 26/01/2020 15:25 :-)

Provjeren od koga- & a, zavisi i od dana, vlaznosti, temp, vode... itd....
Imaš kakav ?
Recepta se drzim samo za bezglutinski hljeb- obicne 'odoka'- ti hoces -lepinu-- nesto kao somun.... uradi da ti tijesto bude 'mekse' i da odlezi u frizideru preko noci..i ispeci na tih tvojih 300 stepeni :)
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37638 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Napokon slikce iduuu :-)
omar little
Posts: 17390
Joined: 14/03/2008 21:14

#37639 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

mO k3 wrote: 26/01/2020 15:21 Molim za provjeren recept za lepinju !! ;)
lepine nisu brzinska stvar, da samo velim. ja sam od ovog uzela bazu i nagodila za svoju kolicinu. ne preskaci niti jedno dizanje tijesta. ugrij pleh prije no sto stavis na njega lepine da se peku. pravila sam puno puta i super ispadnu. racunaj da ti treba prvi put da se ustelis, posebice ako ne keljas tijesto cesto, drugi put ce vec biti masu bolje.

https://www.coolinarika.com/recept/jasm ... 12-koraka/
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37640 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

sad hocu da kazem, skontala imuno kako da ubaci fotku
:mrgreen: :thumbup:
🍰 :gladna:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37641 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

omar little wrote: 26/01/2020 18:47
mO k3 wrote: 26/01/2020 15:21 Molim za provjeren recept za lepinju !! ;)
lepine nisu brzinska stvar, da samo velim. ja sam od ovog uzela bazu i nagodila za svoju kolicinu. ne preskaci niti jedno dizanje tijesta. ugrij pleh prije no sto stavis na njega lepine da se peku. pravila sam puno puta i super ispadnu. racunaj da ti treba prvi put da se ustelis, posebice ako ne keljas tijesto cesto, drugi put ce vec biti masu bolje.

https://www.coolinarika.com/recept/jasm ... 12-koraka/
Hvala :) muslim sa ću raditi na principu strech and fold ...
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37642 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Image
Evo ih vrele :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37643 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

.samo curekot- daje poseban miris.. :thumbup:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#37644 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

immuno wrote: 26/01/2020 18:57 Image
Evo ih vrele :)
mirisu nadaleko :D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37645 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

jjope kljukuša :cekam:


Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37646 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Santic_Aleksa wrote: 26/01/2020 19:22 jjope kljukuša :cekam:


Image
..dobio vrecu krompira za cijelu zimu :oops: :lol:
..odlicna ti.. lijepo si je - i isjekao.. :P
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37647 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

moonca wrote: 26/01/2020 19:25

..dobio vrecu krompira za cijelu zimu :oops: :lol:
..odlicna ti.. lijepo si je - i isjekao.. :P
ašovom... :skoljka:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37648 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

immuno wrote: 26/01/2020 18:57 Image
Evo ih vrele :)
Recept ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37649 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

jes' ovaj m0- ziherash.. :oops: :lol:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37650 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Hm recept tijesto mora biti mekano znaci lijepi se po rukama ostavis da nadodje... Kad je nadoslo malo premijesis na malo brasna i napravis loptice pokrijes i opet nadolaze krace jer tijesto je, "aktivno"... Loptice rukama poravnas ostaje oblik kruga opet malo stanu i onda ih prosaras ja imam stap jedan i sa njim premazem ih malo vodom pospem curekot i na papiru u dobro vrelu rernu (kod mene je to 240 stepeni) i peces kad se napusu i pocnu boju dobijati ( to je otprilike nakon 8_10min) nakon pecenja pokrijes ih malo
Recept je jednostavan brasno so germa i mlaka Voda ja ih pravim najcesce za ramazan i onda je to malo vise puno nas 😊
Post Reply