Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37526 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa Dunja je bas te 2010 i izganjala onaj treci ispitni rok - oktobarski. Mislim da su ono bili najveci protesti u vezi icega u Zenici, pored onih Za Celik, Eko forum i ono 2014. Kada pogledam iz ove perspektive, mislim da ni njima nije bilo svijedno vidjeti da studenti onako mogu ustati za svoja prava. Kako god, prije svih naprijed nabrojanih protesta, to su bili prvi i jedini studentski protesti.
Sada se mnogi hvale uspjesima na onim Moot Court takmicenjim, zgradom, ali u sustini ono sto cini srz fakulteta - predavaci, profesori, izgubljeno je haman u nepovrat. Nije sve ni u predavanju puke teorije, ima tu jos stvari koje profesori prenose studentima i koje bi studenti trebali upijati, ali ovi sadasnji to nemaju i nikada nece imati.

P.S. Nedavno sam bas cuo da Haveric jos predaje, ako se uzme u obzir da je on jedan od idejnih tvoraca Nase Stranke, te da sa Pedjom u Sarajevu prisustvuje vecini sastanaka, cudi me da ga nisu liferovali do sada. Provukao im se nekako. :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37527 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:Dovoljno je uci na profil onog mongoloida (ovako ga je Meknalti krstio :D ) Huseinspahica i da ti se zeludac okrene. Svaki drugi post ruži narod sto odlazi :lol:

FederOcija uopste nije pravnik po struci. Ali moze knjigu napisati na temu ubij sve i vrati se sam. U manje od deset godina od lika koji se zacesljavao preko celavice i hodao u rozoj polo majici i salonskim cipelama do zamjenika ministra pravde.
Jojjj, roza majica, hahahah :lol: I ona preklopna Nokia, volio je stalno otvarati i zatvarati. Hahah.

I naravno Golf TeDeI, bosnian pack edition. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37528 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Uhapsilo pucaca od jucer
Valjda nije isti tuzilac dezurni
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#37529 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamen spoticanja wrote:Uhapsilo pucaca od jucer
Valjda nije isti tuzilac dezurni

nadati je se da nije
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#37530 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Koga su sinoć vadili vatrogasci i policija iz Bosne kod Jalijskog mosta?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28424
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#37531 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Ko ce znat. Ovo je vec koji put. Alba i ZE potpisali novi ugovor. Sad javlja.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37532 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

https://www.biznisinfo.ba/zenicka-kompa ... SGuUSJmV4U

Nevezano za ovu vijest, imam rodjake koji rade u Jesenicama i kazu da imaju nekoliko kadrova sa zenickog metalurskog fakulteta i da su prezadovoljni sa njima. Ako se dobro sjecam cak su govorili da planiraju uspostaviti saradnju sa tim fakultetom u vezi preuzimanja tek izaslih diplomanata.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37533 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Kralj Tvrtko I. wrote:Koga su sinoć vadili vatrogasci i policija iz Bosne kod Jalijskog mosta?
Fudu :mrgreen:
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#37534 Re: Zeničani

Post by notsure »

clio_dci120 wrote:https://www.biznisinfo.ba/zenicka-kompa ... SGuUSJmV4U

Nevezano za ovu vijest, imam rodjake koji rade u Jesenicama i kazu da imaju nekoliko kadrova sa zenickog metalurskog fakulteta i da su prezadovoljni sa njima. Ako se dobro sjecam cak su govorili da planiraju uspostaviti saradnju sa tim fakultetom u vezi preuzimanja tek izaslih diplomanata.
Teško da će koga imati preuzeti, imaju više profesora nego studenata.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37535 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Je li onaj ubijeni od jucer brat od onog boksera Bahrudina? Jer gledam na fb smrtovnicu Bahrudin se nigdje ne navodi.
Bahrudin je onako uvijek uljudan, pozdravi, ne izgleda kao problematican neko. Doduse znamo se iz vidjenja, zdravo za zdravo preko poznanika, ali cini se fin momak.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37536 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jok, Bahre je momak za 10
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37537 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Onda treba tuziti neke medije, ima stranica koje su jos u vezi incidenta iz 2011 godine navodile da su braca. Zato sam i pitao jesu li braca.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37538 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

https://www.estradaboom.com/2019/10/spr ... goIodsc34A

Evo onog cigica sto se dernja na razglas :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37539 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 38005
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37540 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ima nizvodno i kanta jedna ..ko je zaduzen a se to ocisti ili sta?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#37541 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Mislim da sam procitao da su u Kaknju platili poseban servis putem kojeg je izvadjeno brdo guma. Nasa najveca rak rana su ljudi. Nemamo svijesti ni koliko trun.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37542 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Bobi wrote:Ima nizvodno i kanta jedna ..ko je zaduzen a se to ocisti ili sta?
Vodostaj je na minimumu pa se sve vidi, ima hiljade guma i kanti, a gore uzvodno za stub jalijskog viseceg mosta zapeo balvan u poplavama i sada vec zastalo vise tona smeca.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37543 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ja_Ja wrote:Mislim da sam procitao da su u Kaknju platili poseban servis putem kojeg je izvadjeno brdo guma. Nasa najveca rak rana su ljudi. Nemamo svijesti ni koliko trun.
Kanton platio gradovima da se nesto rijesi, a Kakanjci od toga uplatili da se gume povade
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#37544 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

I kod nas su podijelili pare. Izmedju ostalih par milja dobili ramini kick-bokseri koji su za te pare pokupili par papirica i kesa oko babine rijeke.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37545 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zar to nije bilo volonterski? :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37546 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Djeca su vjerovatno i cistila volonterski :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37547 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

veliki_ah wrote:I kod nas su podijelili pare. Izmedju ostalih par milja dobili ramini kick-bokseri koji su za te pare pokupili par papirica i kesa oko babine rijeke.
Mislis onih pola miliona KM sto je Isak najavio za ciscenje korita Bosne?

Ako su to podijelili samo tako onda ne znam :roll:

Pa ove gume u Bosni su 50 metara od zgrade kantona.
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#37548 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Nivelacija wrote:
veliki_ah wrote:I kod nas su podijelili pare. Izmedju ostalih par milja dobili ramini kick-bokseri koji su za te pare pokupili par papirica i kesa oko babine rijeke.
Mislis onih pola miliona KM sto je Isak najavio za ciscenje korita Bosne?

Ako su to podijelili samo tako onda ne znam :roll:

Pa ove gume u Bosni su 50 metara od zgrade kantona.
Ne znam jel to to, al nedavno su podijeljene neke pare za eko projekte i ovi si dobili par hiljada. I to je isak dijelio. Sad vidim da ima neki konkurs za ciscenje obale rijeke bosne, mozda je to odvojeno.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37549 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ciscenje obala koje su odradili kick bokseri spadalo je u projekat namjenjen ocd/nvo sektoru, a taj drugi poziv je namjenjen privatnim firmama ili opcinama/gradovima sa prostora ZDK.

Prema odredbama javnog poziva nije bilo nikakve zapreke da se kick bokseri prijave da ciste, ispunjavali su sve propisane formalne uvjete, a sada da je bezveze da kick bokseri ciste i budu nagradjeni sa tolikim iznosom, jeste, ali to je vec stvar rada komisije koja je ocjenjivala pristigle projektne prijedloge.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83430
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37550 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Da je fudo dao nekim svojim gringosima sad biste ti i kezuals ovdje 3 stranice nakucali. Ovako je stvar komisije :lol:
Post Reply