Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
"Vezano za okolnosti puštanja na slobodu lica inicijala M.A. koji je izazvao saobraćajnu nezgodu bitno je istaći da je navedeno lice lišeno slobode, te je nakon 24 sata pušteno i isto nije ni predato u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona. Dežurni tužilac nije imao saznanja niti je raspolagao informacijama da su navedenom licu ranije izrečene mjere zabrane upravljanja motornim vozilom. Obzirom na navedeno kao i činjenicu da je dežurni tužilac smatrao da ne postoje zakonski uvjeti za predlaganje pritvora, isti nije ni upućivao prijedlog za određivanje pritvora nadležnom sudu."
I do koga je sad, do tužitelja ili do policije ?
U svakom slučaju neko ko vozi pijan iako mu je oduzeta vozačaka dozvola ispunjava sve uslove za pritvor.
Ci-Nick wrote:"Vezano za okolnosti puštanja na slobodu lica inicijala M.A. koji je izazvao saobraćajnu nezgodu bitno je istaći da je navedeno lice lišeno slobode, te je nakon 24 sata pušteno i isto nije ni predato u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona. Dežurni tužilac nije imao saznanja niti je raspolagao informacijama da su navedenom licu ranije izrečene mjere zabrane upravljanja motornim vozilom. Obzirom na navedeno kao i činjenicu da je dežurni tužilac smatrao da ne postoje zakonski uvjeti za predlaganje pritvora, isti nije ni upućivao prijedlog za određivanje pritvora nadležnom sudu."
I do koga je sad, do tužitelja ili do policije ?
U svakom slučaju neko ko vozi pijan iako mu je oduzeta vozačaka dozvola ispunjava sve uslove za pritvor.
Uhapsili ga i pustili bez da su obavjestili tuzilastvo?
Kaze u prvoj recenici
Pa onda kaze da tuzilac nije imao saznanja o zabrani upravljanja motornim.vozilom
Kako ako ga uopste nisu predali u nadleznost tuzilastva?
I sta ih sprecava da ga sada stave u prdekanu?
Obavijestili su tuzilastvo, ali tuzilac rekao pušćaj, ide redovna procedura. Tako bar veli JThomas, on je u tim vodama, ja sam sa krivicom na teorijskom nivou pravosudnog ispita.
E meni FederOcija nije predavao...Kod mene je bio GDIN PROF DR SC ALMIN
Mada, na proslom poslu djelimicno sam se susretao sa krivicom i suradnjom sa tuzilastvima i mup-ovima, od kojih je najtezi i najtromiji za saradnju bio zenicki.
Opet, cisto sumnjam da nisu napravili sluzbeni izvjestaj o pocinjenom krivicnom djelu koji se salje u tuzilastvo.
Last edited by clio_dci120 on 22/10/2019 21:00, edited 1 time in total.
Sta ja znam, pisem gdin jer je fakat vrhunski advokat, sada radi na relaciji BiH-Bec, ima i tamo kancelariju, bavi se ekstradicijama, nema mu se sta spocitavati. Vrhunski strucnjak i dobar profesor, kojeg je FederOcija sa svojom strankom otjerao kada je doktorirao. To je vec bilo malo kasnije kada sam ja vec zavrsio, ali ponos mi je sto mi je predavao i sto sam kod njega polagao. Jedan od rijetkih kod kojih se tih godina nije moglo provuci kao kod vecine drugih.
A sada sto brani krimose, to je njegov licni izbor i nema veze sa njegovim sposobnostima kao pravnika.
Hocu kazat da s fakulteta vjerovatno izlaze i divna djeca ali put u sistem imaju šupci zakaceni na jos vece šupke
No cinjenica je da isti takvi zavrse fakultet postavlja pitanje kvaliteta i integriteta predavaca...
Pa dobro, opet svako moze nabubati teoriju i najveci supak. Ne vjerujem ja da iko u tuzilastvu ili sudu ne zna raditi svoj posao, samo namjerno nece da rade, mito i korupcija. Kao sto su pisali za neke sudije da ne izraduju presude na vrijeme, ispade ne znaju oni rokove, a niko od novinara da istrazi pravi razlog.
Evo ima jedan izuzetak u Zenici, sudija Malicbegovic, uvijek se haman drzao zakonskog maksimuma kod odredivanja visine kazne. Sada vise to i ne pratim, usmjereniji sam na jednu drugu oblast i ne bavim se sudskim postupcima bilo koje vrste.
Ali svakako, ona afera VSTV-a sa Tegeltijom pokazala je u kakvom blatu je nas pravosudni sistem...
I fakultet je dio istog sistema. Kad smo dizelas, N.N., ja i ostala ekipa studirali, to i nije bilo toliko ocigledno i propagirala se politicka nezavisnost, ako nista deklarativno.
A onda su kolo preuzeli Pivic, Spahija, Huseinagic, Dedic, Omerovic i ostala klapa koja ne samo da ne sakriva politcko opredljenje nego su politicki aktivni i eksponirani.
Ovo sto Bata pise za autonomiju pravnog fakulteta, a moze se preslikati i na cijeli univerzitet, zaista je strasno, prestrasno. Ne znam samo kako drugi fakulteti iz regiona uopce saraduju sa nasim univerzitetom. Pogotovo na pravnom fakultetu profesori su otvoreni zagovornici svoje politicke opcije, da ne govorim o raznim njihovim ekcesimana fejsbuku. I to bi nama trebala biti neka naucna elita koja bi trebala mijenjati nase pravosudje. Nece nama svanuti ni za pedeset godina. Sta ocekujete sada od nekog mladog studenta kada vidi obrazce ponasanja svojih profesora?!
A vala sadasnja garintura profesora nema nikakav uspjeh na strucnom planu niti je izgradjena na istom...sta mogu prenjeti studentima, nista posebno. Najobicniji demonstrator moze nabubati ili citati teoriju sa slajdova. Tuga...
Da se nadovezem, svijetli primjer je bio sadasnji dekan ekonomskog fakulteta, u vrijeme kada sam je studirao asistent Alaudin, koji je doktorirao u Zagrebu kod vrhunske profesorice Josipovic. Zahvaljujuci njemu prije 5-6 godina profesorica je drzala predavanja na nasem faksu (nazalost nisam prisustvovao istim). I sta se danas desava?! Nisam detaljno upucen, ali cujem da se vodi neki sudski postupak, onaj vlasnik ITC-a pokusava svim silama skinuti Alaudina, jer on zeli biti dekan. Kazu sve se sreduje da to mjesto preuzme taj vlasnik ITC-a. Samo tjeraju i to malo sto je ostalo kvalitetnog i apoliticnog kadra.
A o ostalim cistkama kako na pravnom faksu, tako vjerovatno i na drugim clanicama univerziteta, dalo bi se pisati romane. FederOcija bi mogla biti autor.
Dovoljno je uci na profil onog mongoloida (ovako ga je Meknalti krstio ) Huseinspahica i da ti se zeludac okrene. Svaki drugi post ruži narod sto odlazi
FederOcija uopste nije pravnik po struci. Ali moze knjigu napisati na temu ubij sve i vrati se sam. U manje od deset godina od lika koji se zacesljavao preko celavice i hodao u rozoj polo majici i salonskim cipelama do zamjenika ministra pravde.
E pa kada je Dunja dizala raju da se dignu i pobune protiv zOkona, vecina je sutjela. Zato sada zOkon zamjenik ministra pravde a ti Dunja se kupaj i haj' u Dojcland
Dunja(predstavnik studenata tada, starija 'zena')
Meni je drago sto sam kroz skolovanje prosao Kasima Trnku i ustavno ptavo, Almina Dautbegovica sa procesnim i rahmetli Saliha Jalimama sa historijom BiH
Elem, jos nisu nasli Palavru? Neka pritisnu Lepinu, oni su veliki ahbabi
Ne znam, meni je uvijek zao kada neko glavu zijani, jbga.
N.N. wrote:E pa kada je Dunja dizala raju da se dignu i pobune protiv zOkona, vecina je sutjela. Zato sada zOkon zamjenik ministra pravde a ti Dunja se kupaj i haj' u Dojcland
Dunja(predstavnik studenata tada, starija 'zena')
Meni je drago sto sam kroz skolovanje prosao Kasima Trnku i ustavno ptavo, Almina Dautbegovica sa procesnim i rahmetli Saliha Jalimama sa historijom BiH
Dunja i Kinez? Je li ta Dunja? Ja znam da je ona lobirala da Skuljevic bude dekan kad je Jalimam skinut.
Ovo ostalo je izgleda iza mog vremena, jer FeederOcija je bio tek dosao kad sam ja zavrsavao. Poslije toga je krenula hajka na Dautbegovica, emisija kod Batka, potpisivala se peticija.... prevrat klasicni se desio te 2010
ili 2011 i tad su ovi zavladali.