Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3751 Re: Zeničani

Post by channel10 »

doff wrote:Teško je sad retrospektivno analizirat, al ako pogledamo prethodne mjeseca, pa ne bude po par dana stekne se osjećaj da ga nema po' mjeseca a ustvari se radi o par dana. Možda zabunu pravi upravo onaj kvar pred sam kraj januara... Moguće je da i zakidaju, ali je rečeno da će biti umanjeno onoliko dana koliko nije bilo grijanja. Mogu jednog napravit budalom, al ne mogu par desetina hiljada. Od sad crtice pišem kad je kvar.

Umjesto cca 70 KM, došlo 16,50 KM
Nije bio kvar na kraju Januara nego u prvih 10-11 dana Februara nije bilo 7-8 dana nikako grijanja(odnosno ono sto su oni priznali pod kvar na kotlu). Sve ostalo je mrtvo odrzavanje sistema bilo( da nisu ledeni radijatori) osim zadnjih par dana Februara kada su koliko toliko dobro grijali. E ako je to 60 posto, ja sam onda tarzan :)

edit:Nema potrebe da crtice pises jer imas sve na ovom forumu. Sve ima zabiljezeno kad je bio kvar i koliko. A sto se tice sezone, ona je manje vise gotova i tesko da ce vise biti "kvarova". Imaju jos nekih mjesec i 10 dana da nas ispostuju i to ce naravno biti sa nekim reduciranim grijanjem i onda lezi kruše da te jedem. Pare ce da kapaju u punom iznosu, a posla nema do pocetka Oktobra.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#3752 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:koliki su vam konkretno računi?
22KM od mogucih 92. Kad se sve sabere i oduzme, grijali su sa nekih 30-ak posto kapaciteta, a naplatili su 60 posto. Ali ko nam je kriv.


ok,meni bi znači 15-tak maraka račun mogao biti
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3753 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
channel10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:koliki su vam konkretno računi?
22KM od mogucih 92. Kad se sve sabere i oduzme, grijali su sa nekih 30-ak posto kapaciteta, a naplatili su 60 posto. Ali ko nam je kriv.


ok,meni bi znači 15-tak maraka račun mogao biti
A ja cu recimo u drugom stanu dobiti racun od 16 KM, a grijanje odjavljeno! Ludilo i nista vise :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#3754 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:
channel10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:koliki su vam konkretno računi?
22KM od mogucih 92. Kad se sve sabere i oduzme, grijali su sa nekih 30-ak posto kapaciteta, a naplatili su 60 posto. Ali ko nam je kriv.


ok,meni bi znači 15-tak maraka račun mogao biti
A ja cu recimo u drugom stanu dobiti racun od 16 KM, a grijanje odjavljeno! Ludilo i nista vise :oops:[/quote]



e to mi nije jasno nikako da ljudi plaćaju iako su odjavili grijanje
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3755 Re: Zeničani

Post by phillie »

Placas pausal od 10% jer cijevi prolaze kroz "tvoje" i one griju prostorije :izet: :izet: :izet:

Da ih nema trebalo bi ih izmisliti.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3756 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:Placas pausal od 10% jer cijevi prolaze kroz "tvoje" i one griju prostorije :izet: :izet: :izet:

Da ih nema trebalo bi ih izmisliti.
I to se da regulisati,tuzis firmu i tražiš izmještanje cijevi iz svog vlasništva,a posto to nije počesto moguće,tražiš odštetu zato što koriste tvoje vlasništvo
Doduše sve to traje 7 godina i potrosis love za 25 godina plaćanja pausala ali bar dodjes na svoje :D
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3757 Re: Zeničani

Post by doff »

channel10 wrote:Nije bio kvar na kraju Januara nego u prvih 10-11 dana Februara nije bilo 7-8 dana nikako grijanja(odnosno ono sto su oni priznali pod kvar na kotlu). Sve ostalo je mrtvo odrzavanje sistema bilo( da nisu ledeni radijatori) osim zadnjih par dana Februara kada su koliko toliko dobro grijali. E ako je to 60 posto, ja sam onda tarzan :)

edit:Nema potrebe da crtice pises jer imas sve na ovom forumu. Sve ima zabiljezeno kad je bio kvar i koliko. A sto se tice sezone, ona je manje vise gotova i tesko da ce vise biti "kvarova". Imaju jos nekih mjesec i 10 dana da nas ispostuju i to ce naravno biti sa nekim reduciranim grijanjem i onda lezi kruše da te jedem. Pare ce da kapaju u punom iznosu, a posla nema do pocetka Oktobra.
Nije mi bilo mrsko pa sam čitao forum od januara. Eh ovako....Ti si prijavio kvar 03.02. i trajao je do otprilike 08. ili 09.02. (nije niko naglasio kad je proradilo al ja se sjećam da je vikend bio). Onda je nastupilo ono famozno isključenje 15.02. i ponovo u funkciji od 20.02. u kasnim noćnim satima. Po njihovoj evidenciji radi se o 11,5 dana smanjene isporuke.

PS. Račun za januar je bio 100% tačan, jer je bio mali broj dana bez grijanja i poklapao se prikaz od 10 dana (na 12 mj.) Februar sam pratio pa mi se pomutilo, ali evo našao sam na forumu

Po tvojoj priči ispade da je grijalo 30% odnosno kad se preračuna u dane to iznosi 8,4 dana (a od 21 do kraja mjeseca smo imali približno toliko, ispade da ostale dane nije grijalo)

Nemoj mislit da ih nešto branim, i ja bi ih zapalio zajedno sa ovim novim vrelovodom na GGM pa da nam svima bude toplije...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3758 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Da bi naplatio 60 posto racuna, morao je 60 posto dana i grijati. Znaci morao je grijati 17 dana u februaru kako treba da bi ti mogao poslati racun na 60 posto od ukupne cijene grijanja. Eh sad da li je on grijao kako treba 17 dana u februaru( sa naglaskom na kako treba), to je sad do tebe i bilo koga drugog u ovom gradu. Ja mislim da nije ni blizu 17 dana u Februaru bilo dobro grijanje.

Sto se tice Januara i tu su nas uzeli za par dana. Umanjeno je 10 dana (cini mi se), a trebalo je 14 jer nije bilo 7 dana grijanja (kvar). Ali nebitno je to vise, jer ce ostati ovako kako i jeste i nema potrebe da se bilo sta vise kaze o grijanju.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3759 Re: Zeničani

Post by doff »

Ja sam za januar 100% siguran da je tačno obračunat, evo u Blatuši nije bilo 5 dana grijanja a za ostale ne znam (ista nam je toplana, valjda mora isto bit, jedino ako nije bilo kvarova negdje na mreži a ne u toplani), 'nejse.

Nije 17 dana grijalo nego 16,5 (58.9%) ako ćemo mak pod konac :lol:

Od sad crtice pisat, pa nas neće niko pravit budalom
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3760 Re: Zeničani

Post by channel10 »

doff wrote:Ja sam za januar 100% siguran da je tačno obračunat, evo u Blatuši nije bilo 5 dana grijanja a za ostale ne znam (ista nam je toplana, valjda mora isto bit, jedino ako nije bilo kvarova negdje na mreži a ne u toplani), 'nejse.

Nije 17 dana grijalo nego 16,5 (58.9%) ako ćemo mak pod konac :lol:

Od sad crtice pisat, pa nas neće niko pravit budalom
17 dana je TREBALO grijati, ne tako kako si ti shvatio :) .Eh sad da li su grijali toliko dana u proslom mjesecu?

Slobodno pisi crtice, ali tesko da ce biti vise kvarova. Oni su svoje odradili za ovu sezonu grijanja.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3761 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Smiju li se prodati radijatori iz stana, bez posljedica ? :D
Grijanje iskljucene vec 10-tak godina, samo se cijevi placaju.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3762 Re: Zeničani

Post by doff »

N.N. wrote:Smiju li se prodati radijatori iz stana, bez posljedica ? :D
Grijanje iskljucene vec 10-tak godina, samo se cijevi placaju.
Naravno da smiješ, u tvom su vlasništvu
channel10 wrote:17 dana je TREBALO grijati, ne tako kako si ti shvatio :) .Eh sad da li su grijali toliko dana u proslom mjesecu?

Slobodno pisi crtice, ali tesko da ce biti vise kvarova. Oni su svoje odradili za ovu sezonu grijanja.
Oni su trebali grijat 28 dana, ali po njihovom obračunu su grijali 16,5 dana (11,5 dana je umanjeno - 23 dana na 12 mj.) pa se zato onaj procenat neznato mijenja, o tome govorim.

Volio bih da su ti predviđanja tačna i da se ova sezona već jednom završi. Samo me zanima ako temperatura poslije 15.04. bude niska, da li će sezonu produžiti isto kao što su i isključili zbog visokih temp.
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#3763 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Kod mene pola radijatora (pola jednog) radi druga polovica ne radi .. i tako svaki :D Nesto sam cuo treba ozracit sta vec .. Sta cu ozracit jadna mi majka ovo ako pipnem sve ce se raspasti :D
User avatar
BackInBlack
Posts: 736
Joined: 06/08/2011 22:46

#3764 Re: Zeničani

Post by BackInBlack »

Zenicani ....

Kad se odrzava ovogodisnja cimburijada ...

Molim ako moze tacan datum na privatnu poruku

mucho mucho gracias ^^
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3765 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

pa cimburijada je svake godine na isti dan, 21. marta
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#3766 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#3767 Re: Zeničani

Post by andr0id »

Boze baci ciglu i budi precizan molim te..
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3768 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Kad smo već kod Čimburijade, da li murija sankcioniše ikako one koje zapale roštilj ili se to toleriše na taj dan?

Nešto se ne sjećam da ima unaprijed određenih mjesta za to, samo onih par zgarišta.
User avatar
dajdza-ze
Posts: 360
Joined: 23/10/2012 12:48

#3769 Re: Zeničani

Post by dajdza-ze »

Eborg wrote:Kad smo već kod Čimburijade, da li murija sankcioniše ikako one koje zapale roštilj ili se to toleriše na taj dan?

Nešto se ne sjećam da ima unaprijed određenih mjesta za to, samo onih par zgarišta.
Bivsi prijatelju samo ga raspali i ne brini se. Ljudi okrecu janje a ti brines zbog rostilja.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3770 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Mah. S ovim našima se nikad ne zna.

Zapisaše me jednom jer sam sjedio na klupi sa djevojkom na Kembridžu a bila polupopijena konzerva pive pored nas koju smo stukli. K'o biva narušavam javni red i mir. :lol:
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3771 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sta se ono gradi na mjestu nekadasnje Galerije ?
Koga godf da pitas, nema pojma :D
Opet Amel, gazda, nesto izvodi ili ?

Znam da se Jazz renovira, pa traze radnike, konobare i to, ali oko Galerije se nista ne zna.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3772 Re: Zeničani

Post by Casual's »

N.N. wrote:Sta se ono gradi na mjestu nekadasnje Galerije ?
Koga godf da pitas, nema pojma :D
Opet Amel, gazda, nesto izvodi ili ?

Znam da se Jazz renovira, pa traze radnike, konobare i to, ali oko Galerije se nista ne zna.
Da,da..Amel opet ima neke fix ideje..ne znaju ni njegovi bliži na cemu radi :-) :D
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#3773 Re: Zeničani

Post by andr0id »

Eborg wrote:Kad smo već kod Čimburijade, da li murija sankcioniše ikako one koje zapale roštilj ili se to toleriše na taj dan?

Nešto se ne sjećam da ima unaprijed određenih mjesta za to, samo onih par zgarišta.
Mozes ga potpaliti bilo gdje uz obale rijeke Bosne. Bilo to usce kamberovice ili strana bulevara. Ali eto nece ga niko tamo potpaliti kod bulevara.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3774 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:
N.N. wrote:Sta se ono gradi na mjestu nekadasnje Galerije ?
Koga godf da pitas, nema pojma :D
Opet Amel, gazda, nesto izvodi ili ?

Znam da se Jazz renovira, pa traze radnike, konobare i to, ali oko Galerije se nista ne zna.
Da,da..Amel opet ima neke fix ideje..ne znaju ni njegovi bliži na cemu radi :-) :D
Ne radi Amel...ono je uzeo onaj Akif, sto je drzao Porto nekad i Cabalo
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3775 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote: Ne radi Amel...ono je uzeo onaj Akif, sto je drzao Porto nekad i Cabalo
:o šta je sad Amelovo ? :D
Post Reply