Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
doff wrote:Teško je sad retrospektivno analizirat, al ako pogledamo prethodne mjeseca, pa ne bude po par dana stekne se osjećaj da ga nema po' mjeseca a ustvari se radi o par dana. Možda zabunu pravi upravo onaj kvar pred sam kraj januara... Moguće je da i zakidaju, ali je rečeno da će biti umanjeno onoliko dana koliko nije bilo grijanja. Mogu jednog napravit budalom, al ne mogu par desetina hiljada. Od sad crtice pišem kad je kvar.
Umjesto cca 70 KM, došlo 16,50 KM
Nije bio kvar na kraju Januara nego u prvih 10-11 dana Februara nije bilo 7-8 dana nikako grijanja(odnosno ono sto su oni priznali pod kvar na kotlu). Sve ostalo je mrtvo odrzavanje sistema bilo( da nisu ledeni radijatori) osim zadnjih par dana Februara kada su koliko toliko dobro grijali. E ako je to 60 posto, ja sam onda tarzan
edit:Nema potrebe da crtice pises jer imas sve na ovom forumu. Sve ima zabiljezeno kad je bio kvar i koliko. A sto se tice sezone, ona je manje vise gotova i tesko da ce vise biti "kvarova". Imaju jos nekih mjesec i 10 dana da nas ispostuju i to ce naravno biti sa nekim reduciranim grijanjem i onda lezi kruše da te jedem. Pare ce da kapaju u punom iznosu, a posla nema do pocetka Oktobra.
phillie wrote:Placas pausal od 10% jer cijevi prolaze kroz "tvoje" i one griju prostorije
Da ih nema trebalo bi ih izmisliti.
I to se da regulisati,tuzis firmu i tražiš izmještanje cijevi iz svog vlasništva,a posto to nije počesto moguće,tražiš odštetu zato što koriste tvoje vlasništvo
Doduše sve to traje 7 godina i potrosis love za 25 godina plaćanja pausala ali bar dodjes na svoje
channel10 wrote:Nije bio kvar na kraju Januara nego u prvih 10-11 dana Februara nije bilo 7-8 dana nikako grijanja(odnosno ono sto su oni priznali pod kvar na kotlu). Sve ostalo je mrtvo odrzavanje sistema bilo( da nisu ledeni radijatori) osim zadnjih par dana Februara kada su koliko toliko dobro grijali. E ako je to 60 posto, ja sam onda tarzan
edit:Nema potrebe da crtice pises jer imas sve na ovom forumu. Sve ima zabiljezeno kad je bio kvar i koliko. A sto se tice sezone, ona je manje vise gotova i tesko da ce vise biti "kvarova". Imaju jos nekih mjesec i 10 dana da nas ispostuju i to ce naravno biti sa nekim reduciranim grijanjem i onda lezi kruše da te jedem. Pare ce da kapaju u punom iznosu, a posla nema do pocetka Oktobra.
Nije mi bilo mrsko pa sam čitao forum od januara. Eh ovako....Ti si prijavio kvar 03.02. i trajao je do otprilike 08. ili 09.02. (nije niko naglasio kad je proradilo al ja se sjećam da je vikend bio). Onda je nastupilo ono famozno isključenje 15.02. i ponovo u funkciji od 20.02. u kasnim noćnim satima. Po njihovoj evidenciji radi se o 11,5 dana smanjene isporuke.
PS. Račun za januar je bio 100% tačan, jer je bio mali broj dana bez grijanja i poklapao se prikaz od 10 dana (na 12 mj.) Februar sam pratio pa mi se pomutilo, ali evo našao sam na forumu
Po tvojoj priči ispade da je grijalo 30% odnosno kad se preračuna u dane to iznosi 8,4 dana (a od 21 do kraja mjeseca smo imali približno toliko, ispade da ostale dane nije grijalo)
Nemoj mislit da ih nešto branim, i ja bi ih zapalio zajedno sa ovim novim vrelovodom na GGM pa da nam svima bude toplije...
Da bi naplatio 60 posto racuna, morao je 60 posto dana i grijati. Znaci morao je grijati 17 dana u februaru kako treba da bi ti mogao poslati racun na 60 posto od ukupne cijene grijanja. Eh sad da li je on grijao kako treba 17 dana u februaru( sa naglaskom na kako treba), to je sad do tebe i bilo koga drugog u ovom gradu. Ja mislim da nije ni blizu 17 dana u Februaru bilo dobro grijanje.
Sto se tice Januara i tu su nas uzeli za par dana. Umanjeno je 10 dana (cini mi se), a trebalo je 14 jer nije bilo 7 dana grijanja (kvar). Ali nebitno je to vise, jer ce ostati ovako kako i jeste i nema potrebe da se bilo sta vise kaze o grijanju.
Ja sam za januar 100% siguran da je tačno obračunat, evo u Blatuši nije bilo 5 dana grijanja a za ostale ne znam (ista nam je toplana, valjda mora isto bit, jedino ako nije bilo kvarova negdje na mreži a ne u toplani), 'nejse.
Nije 17 dana grijalo nego 16,5 (58.9%) ako ćemo mak pod konac
Od sad crtice pisat, pa nas neće niko pravit budalom
doff wrote:Ja sam za januar 100% siguran da je tačno obračunat, evo u Blatuši nije bilo 5 dana grijanja a za ostale ne znam (ista nam je toplana, valjda mora isto bit, jedino ako nije bilo kvarova negdje na mreži a ne u toplani), 'nejse.
Nije 17 dana grijalo nego 16,5 (58.9%) ako ćemo mak pod konac
Od sad crtice pisat, pa nas neće niko pravit budalom
17 dana je TREBALO grijati, ne tako kako si ti shvatio .Eh sad da li su grijali toliko dana u proslom mjesecu?
Slobodno pisi crtice, ali tesko da ce biti vise kvarova. Oni su svoje odradili za ovu sezonu grijanja.
N.N. wrote:Smiju li se prodati radijatori iz stana, bez posljedica ?
Grijanje iskljucene vec 10-tak godina, samo se cijevi placaju.
Naravno da smiješ, u tvom su vlasništvu
channel10 wrote:17 dana je TREBALO grijati, ne tako kako si ti shvatio .Eh sad da li su grijali toliko dana u proslom mjesecu?
Slobodno pisi crtice, ali tesko da ce biti vise kvarova. Oni su svoje odradili za ovu sezonu grijanja.
Oni su trebali grijat 28 dana, ali po njihovom obračunu su grijali 16,5 dana (11,5 dana je umanjeno - 23 dana na 12 mj.) pa se zato onaj procenat neznato mijenja, o tome govorim.
Volio bih da su ti predviđanja tačna i da se ova sezona već jednom završi. Samo me zanima ako temperatura poslije 15.04. bude niska, da li će sezonu produžiti isto kao što su i isključili zbog visokih temp.
Kod mene pola radijatora (pola jednog) radi druga polovica ne radi .. i tako svaki Nesto sam cuo treba ozracit sta vec .. Sta cu ozracit jadna mi majka ovo ako pipnem sve ce se raspasti
Zapisaše me jednom jer sam sjedio na klupi sa djevojkom na Kembridžu a bila polupopijena konzerva pive pored nas koju smo stukli. K'o biva narušavam javni red i mir.