Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3751 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Nekako s proljeća »

...
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#3752 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nokia6170 »

rece vasic sljedece:

"Ja četnike shvaćam samo kao smiješnu parodiju, folklor, i ne vidim da je to nešto što treba zabraniti", kaže Vasić"

a onda rece direktor rtrs-a sljedece...pardon zapjeva:



interesantno je da su vasicu klanja, silovanja, ubijanja, mucenja od onih koji su se nazivali cetnicima smijesna parodija i dio srpskog folklora
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#3753 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by veljaca »

Stvarno ako je i od Vasica - previse je ...... fuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjj ....
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3754 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3755 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

SIPA NA TRAGU VOĐAMA GRAĐEVINSKE MAFIJE RS
11:26 / 07.05.2009.



Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u konsultaciji sa Tužilaštvom BiH narednih dana mogla bi da pokrene zvaničnu istragu o poslovima tzv. građevinske mafije, odnosno privrednim kriminalom u opštini Doboj, potvrđeno je juče „EuroBlicu" u SIPA.

Kako je rečeno, u toku su predistražne radnje i prikupljanje informacija u vezi sa urbanističkim kriminalom u dobojskoj regiji, koje su isplivale posljednjih mjeseci, a naročito nakon ubistva potpredsjednika SDS i SO Doboj Branislava Garića.

„Pribavili smo određene informacije da u Doboju postoji takozvana građevinska mafija i najvjerovatnije ćemo narednih dana u konsultaciji sa Tužilaštvom BiH pokrenuti istragu u vezi s tim navodima", rekao je izvor u SIPA, dodajući da ta istraga neće imati direktnu vezu sa Garićevim ubistvom koju vode policija i Okružno tužilaštvo u Doboju.

Prema saznanjima „EuroBlica", SIPA je ranije dobila određenu dokumentaciju i u vezi sa takozvanom stečajnom mafijom, odnosno informacije o sumnjivoj prodaji zemljišta u Doboju. U tim navodima istražioci SIPA upoznati sa slučajevima dobojskih preduzeća „Modeks", „Poljooprema", „Duvan", „Metalomontaža"... čija zemljišta su na sumnjiv način knjižena i prodavana. Saznajemo da neki od izvještaja u vezi sa malverzacijama u ovom preduzećima već mjesecima stoje u ladicama dobojskog Okružnog tužilaštva, a da istrage u vezi s njima nikada nisu ni započele.
Čini se da Garićevo ubistvo, koliko god to neki pokušavali prikazati kao politički obračun ili klasičan zločin, u pozadini ipak ima nerešene i sumnjive građevinske poslove.


(Biznis.ba)




Nacepljena je i "Gradjevinska Mafija"......ako ovako Sipa nastavi bitnuČe svega.......gledam juce se vozikaju po mojoj mahali....Bjelavama :thumbup: :mrgreen:
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3756 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Miran
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#3757 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bijelo_dugme »

mmostar wrote:
dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Miran
Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi.... :run:
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3758 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

bijelo_dugme wrote:
mmostar wrote:
dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Miran
Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi.... :run:
.... :run:
Last edited by mmostar on 07/05/2009 15:22, edited 1 time in total.
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#3759 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by konrad »

bijelo_dugme wrote:
mmostar wrote:
dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Miran
Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi.... :run:
Ovakve izjave su cisti fasizam !
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#3760 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Real Khan »

Naprotiv! Netolerancija netolerantnih jeste suština deliberativne DEMOKRATIJE...
User avatar
vee-jay
Posts: 9865
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3761 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

Real Khan wrote:Naprotiv! Netolerancija netolerantnih jeste suština deliberativne DEMOKRATIJE...

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3762 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

mmostar wrote:
dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Miran
sta hoces, vasic je izjavio, samo se slazem s covjekom, tacan opis kulture i folklora, sta je sporno - klanje, silovanje, itd ...nista covjek nije rekao sto nije tacno
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#3763 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by konrad »

bijelo_dugme wrote:
mmostar wrote:
dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Miran
Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi.... :run:
Real Khan wrote:Naprotiv! Netolerancija netolerantnih jeste suština deliberativne DEMOKRATIJE...
Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.
User avatar
Karadoz
Posts: 591
Joined: 30/06/2003 00:00
Location: Anamo tamo u ganjku

#3764 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Karadoz »

Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.[/quote]

Fašizam je naziv za ideologije i pokrete koji smatraju kako je država temelj ljudskog društva, odnosno institucija koja treba u potpunosti nadzirati svaki aspekt društvenog života.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3765 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

@konrad
Fasizam je i to sto ti negiras to o cemu ti ljudi govore ali ti si tvrdokozac i kao papafaj ponavljas jedno te isto.

Samo si ti u pravu a svi ostali su fasisti? to hoces reci?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3766 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...


Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.
o netoleranciji bi se radilo kad bi sad uzeli puske i poceli da ubijamo one koji govore ono s cim se ne slazemo.....@real-khan je u pravu kad kaze da tolerisemo netolerantne - to je paradox tolerancije...a na nivou rasprave, o kakvoj netoleranciji govoris kad se ja slazem s onim sto vasic kaze? nisam ja to rekao, to je on rekao, obrati se njemu....

vasiceva izjava je i cinjenicno i normativno tacna - kaze covjek da je cetnistvo dio srpskog folklora, tradicije, blablabla...sta su cetnici radili u 2 svijetskom ratu i ovom posljednjem? pa ubijali silovali, klali, za to valjda vise dokazi nisu potrebni (da li su se borili protiv njemaca nema ili nije nema nikakve veze s time da li su klali i ubijali nesrbe)....i ti sad meni prebacuje netoleranciju, a ja potvrdjujem ono sto je covjek lijepo rekao
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3767 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

konrad wrote:
Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.
@dallton ti je vise puta pokusao ukazati da je upravo Vasiceva izjava primjer netolerantnosti prema srpskom narodu samo to ti, od navodne ugrozenosti koja te je zaslijepila, ne kontas. Bosanski Srbi, isto kao i ostali gradjani ove drzave, bi trebali ostro reagovati na Vasicevu podrsku cetnickom pokretu a ne da sute. Jer sutnja se moze protumaciti kao da ga podrzavaju pa onda nije ni cudo sto neki forumasi generalizuju.

I jos me interesuje, sta ti mislis o Vasicevom prijedlogu? Koliko si ti tolerantan prema srpskom narodu?
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#3768 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by konrad »

Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.

Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3769 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.

Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
:thumbup: .Al hajde to objasni onom pastiru što je šljego s Prokletija
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3770 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by The 51st State »

konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.

Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
cetnicka sigurno jeste, ako se srbi kao narod ne odricu iste, nego cak mire partizane i cetnike, onda automatski jeste i srpska, prosta logika...
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3771 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.

Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
I ti jos uvijek ne zelis da si priznas da je upravo Vasic taj koji tvrdi da su klanje, protjerivanje, logori i silovanje srpska tradicija?! :shock: :(
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3772 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

The 51st State wrote:
konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.

Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
cetnicka sigurno jeste, ako se srbi kao narod ne odricu iste, nego cak mire partizane i cetnike, onda automatski jeste i srpska, prosta logika...
Pa moraju se miriti četnici i partizani kad su pripadnici istog naroda. :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3773 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by The 51st State »

mmostar wrote:
The 51st State wrote:
konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.

Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
cetnicka sigurno jeste, ako se srbi kao narod ne odricu iste, nego cak mire partizane i cetnike, onda automatski jeste i srpska, prosta logika...
Pa moraju se miriti četnici i partizani kad su pripadnici istog naroda. :D
ne velim, samo reci konradu da onda ne pjeni, kada ga se suceli sa elementarnom logikom.
User avatar
vee-jay
Posts: 9865
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3774 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.

Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
:thumbup:

Lieber @konrad: mozda nisi znao, to sto Vasic izgovori je sluzbeni statement Republike Srpske.

Isto znaci i za SVE I JEDNU izjavu Milorada Dodika.

Dakle generalizacija drustva dolazi od politike koja je birana vecinom naroda -> kod vas je trenutno na vlasti nacionalsocijaldemokratija. A da budemo iskreni, Dodik i Vasic imaju vise fasistickih izjava nego Karadzic i Mladic. A jos da imaju masinerju koju su imali u devedesetim.... tko zna....

ovako
:bih:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3775 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

sta se palis odmah, ako se ne slazes s vasicem tako i reci...i usporedba s bosnjacima, handzar divizijama i ostalo nema nikakve veze gdje si ti vidjeo da se nasao neko ko je IZABRANI LEGITIMNI PREDSTAVNIK bosnjaka da kaze "ma handzarlije su ok"?

i ne kontam frku - pa ne mogu se stalno birati ljudi koji rade ovo, ono ili deseto, i svasta nesto pricaju, pa kad se prica uzme ozbiljno onda bude "eh ne slazem se ja s tim" - pa ko je vasica izabrao, nisam ja valjda...kad dodo kaze "ne mogu muslimani da sude" i ostala sranja - pa njega su birali velikom vecinom srbi u pcu, prema tome dali su mu odobrenje da prca to sto prica, i sta on progovori ja pripisujem glasacima tj. narodu koji je glasao za njega, jer kao sto znamo kod nas je glasanje na etnickoj osnovi

@vee-jay me je pretekao
Locked