Milorad Dodik ALL ABOUT
- Nekako s proljeća
- Posts: 4797
- Joined: 01/12/2006 22:59
- Location: Pozdrav domovini!
- nokia6170
- Posts: 4361
- Joined: 13/04/2005 00:08
#3752 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
rece vasic sljedece:
"Ja četnike shvaćam samo kao smiješnu parodiju, folklor, i ne vidim da je to nešto što treba zabraniti", kaže Vasić"
a onda rece direktor rtrs-a sljedece...pardon zapjeva:
interesantno je da su vasicu klanja, silovanja, ubijanja, mucenja od onih koji su se nazivali cetnicima smijesna parodija i dio srpskog folklora
"Ja četnike shvaćam samo kao smiješnu parodiju, folklor, i ne vidim da je to nešto što treba zabraniti", kaže Vasić"
a onda rece direktor rtrs-a sljedece...pardon zapjeva:
interesantno je da su vasicu klanja, silovanja, ubijanja, mucenja od onih koji su se nazivali cetnicima smijesna parodija i dio srpskog folklora
- veljaca
- Posts: 7753
- Joined: 11/03/2008 14:25
- Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....
#3753 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Stvarno ako je i od Vasica - previse je ...... fuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjj ....
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3754 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
- pici
- Posts: 46380
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3755 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
SIPA NA TRAGU VOĐAMA GRAĐEVINSKE MAFIJE RS
11:26 / 07.05.2009.
Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u konsultaciji sa Tužilaštvom BiH narednih dana mogla bi da pokrene zvaničnu istragu o poslovima tzv. građevinske mafije, odnosno privrednim kriminalom u opštini Doboj, potvrđeno je juče „EuroBlicu" u SIPA.
Kako je rečeno, u toku su predistražne radnje i prikupljanje informacija u vezi sa urbanističkim kriminalom u dobojskoj regiji, koje su isplivale posljednjih mjeseci, a naročito nakon ubistva potpredsjednika SDS i SO Doboj Branislava Garića.
„Pribavili smo određene informacije da u Doboju postoji takozvana građevinska mafija i najvjerovatnije ćemo narednih dana u konsultaciji sa Tužilaštvom BiH pokrenuti istragu u vezi s tim navodima", rekao je izvor u SIPA, dodajući da ta istraga neće imati direktnu vezu sa Garićevim ubistvom koju vode policija i Okružno tužilaštvo u Doboju.
Prema saznanjima „EuroBlica", SIPA je ranije dobila određenu dokumentaciju i u vezi sa takozvanom stečajnom mafijom, odnosno informacije o sumnjivoj prodaji zemljišta u Doboju. U tim navodima istražioci SIPA upoznati sa slučajevima dobojskih preduzeća „Modeks", „Poljooprema", „Duvan", „Metalomontaža"... čija zemljišta su na sumnjiv način knjižena i prodavana. Saznajemo da neki od izvještaja u vezi sa malverzacijama u ovom preduzećima već mjesecima stoje u ladicama dobojskog Okružnog tužilaštva, a da istrage u vezi s njima nikada nisu ni započele.
Čini se da Garićevo ubistvo, koliko god to neki pokušavali prikazati kao politički obračun ili klasičan zločin, u pozadini ipak ima nerešene i sumnjive građevinske poslove.
(Biznis.ba)
Nacepljena je i "Gradjevinska Mafija"......ako ovako Sipa nastavi bitnuČe svega.......gledam juce se vozikaju po mojoj mahali....Bjelavama

11:26 / 07.05.2009.
Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u konsultaciji sa Tužilaštvom BiH narednih dana mogla bi da pokrene zvaničnu istragu o poslovima tzv. građevinske mafije, odnosno privrednim kriminalom u opštini Doboj, potvrđeno je juče „EuroBlicu" u SIPA.
Kako je rečeno, u toku su predistražne radnje i prikupljanje informacija u vezi sa urbanističkim kriminalom u dobojskoj regiji, koje su isplivale posljednjih mjeseci, a naročito nakon ubistva potpredsjednika SDS i SO Doboj Branislava Garića.
„Pribavili smo određene informacije da u Doboju postoji takozvana građevinska mafija i najvjerovatnije ćemo narednih dana u konsultaciji sa Tužilaštvom BiH pokrenuti istragu u vezi s tim navodima", rekao je izvor u SIPA, dodajući da ta istraga neće imati direktnu vezu sa Garićevim ubistvom koju vode policija i Okružno tužilaštvo u Doboju.
Prema saznanjima „EuroBlica", SIPA je ranije dobila određenu dokumentaciju i u vezi sa takozvanom stečajnom mafijom, odnosno informacije o sumnjivoj prodaji zemljišta u Doboju. U tim navodima istražioci SIPA upoznati sa slučajevima dobojskih preduzeća „Modeks", „Poljooprema", „Duvan", „Metalomontaža"... čija zemljišta su na sumnjiv način knjižena i prodavana. Saznajemo da neki od izvještaja u vezi sa malverzacijama u ovom preduzećima već mjesecima stoje u ladicama dobojskog Okružnog tužilaštva, a da istrage u vezi s njima nikada nisu ni započele.
Čini se da Garićevo ubistvo, koliko god to neki pokušavali prikazati kao politički obračun ili klasičan zločin, u pozadini ipak ima nerešene i sumnjive građevinske poslove.
(Biznis.ba)
Nacepljena je i "Gradjevinska Mafija"......ako ovako Sipa nastavi bitnuČe svega.......gledam juce se vozikaju po mojoj mahali....Bjelavama
-
mmostar
- Posts: 518
- Joined: 14/01/2009 13:51
#3756 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Mirandallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
- bijelo_dugme
- Posts: 1991
- Joined: 06/06/2007 23:13
- Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)
#3757 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi....mmostar wrote:ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Mirandallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
-
mmostar
- Posts: 518
- Joined: 14/01/2009 13:51
#3758 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
....bijelo_dugme wrote:Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi....mmostar wrote:ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Mirandallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
Last edited by mmostar on 07/05/2009 15:22, edited 1 time in total.
- konrad
- Posts: 724
- Joined: 27/03/2009 18:39
#3759 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ovakve izjave su cisti fasizam !bijelo_dugme wrote:Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi....mmostar wrote:ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Mirandallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
- Real Khan
- Posts: 2552
- Joined: 23/11/2006 10:58
- Location: Cyber-skyscraper
#3760 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Naprotiv! Netolerancija netolerantnih jeste suština deliberativne DEMOKRATIJE...
- vee-jay
- Posts: 9865
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#3761 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Real Khan wrote:Naprotiv! Netolerancija netolerantnih jeste suština deliberativne DEMOKRATIJE...
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3762 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
sta hoces, vasic je izjavio, samo se slazem s covjekom, tacan opis kulture i folklora, sta je sporno - klanje, silovanje, itd ...nista covjek nije rekao sto nije tacnommostar wrote:ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Mirandallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
- konrad
- Posts: 724
- Joined: 27/03/2009 18:39
#3763 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
bijelo_dugme wrote:Pa, zar nije istina? Hajd sto je taj narod to radio svake 50. godine, ali jos da slavi....mmostar wrote:ima li gdje moderatora ili admnistratora da ovog .... ako ništa ono bar opomene.Halo došljo, u gostima si.Mirandallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.Real Khan wrote:Naprotiv! Netolerancija netolerantnih jeste suština deliberativne DEMOKRATIJE...
- Karadoz
- Posts: 591
- Joined: 30/06/2003 00:00
- Location: Anamo tamo u ganjku
#3764 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.[/quote]
Fašizam je naziv za ideologije i pokrete koji smatraju kako je država temelj ljudskog društva, odnosno institucija koja treba u potpunosti nadzirati svaki aspekt društvenog života.
Fašizam je naziv za ideologije i pokrete koji smatraju kako je država temelj ljudskog društva, odnosno institucija koja treba u potpunosti nadzirati svaki aspekt društvenog života.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#3765 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
@konrad
Fasizam je i to sto ti negiras to o cemu ti ljudi govore ali ti si tvrdokozac i kao papafaj ponavljas jedno te isto.
Samo si ti u pravu a svi ostali su fasisti? to hoces reci?
Fasizam je i to sto ti negiras to o cemu ti ljudi govore ali ti si tvrdokozac i kao papafaj ponavljas jedno te isto.
Samo si ti u pravu a svi ostali su fasisti? to hoces reci?
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3766 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
o netoleranciji bi se radilo kad bi sad uzeli puske i poceli da ubijamo one koji govore ono s cim se ne slazemo.....@real-khan je u pravu kad kaze da tolerisemo netolerantne - to je paradox tolerancije...a na nivou rasprave, o kakvoj netoleranciji govoris kad se ja slazem s onim sto vasic kaze? nisam ja to rekao, to je on rekao, obrati se njemu....dallton wrote:pa sta je vasic pogrijesio u recenome - znam da je neukusno, al hajde - pa klanja, silovanja i ostalo i jesu dio srpske tradicije, kulture folklora i ostalog...
Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.
vasiceva izjava je i cinjenicno i normativno tacna - kaze covjek da je cetnistvo dio srpskog folklora, tradicije, blablabla...sta su cetnici radili u 2 svijetskom ratu i ovom posljednjem? pa ubijali silovali, klali, za to valjda vise dokazi nisu potrebni (da li su se borili protiv njemaca nema ili nije nema nikakve veze s time da li su klali i ubijali nesrbe)....i ti sad meni prebacuje netoleranciju, a ja potvrdjujem ono sto je covjek lijepo rekao
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#3767 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
@dallton ti je vise puta pokusao ukazati da je upravo Vasiceva izjava primjer netolerantnosti prema srpskom narodu samo to ti, od navodne ugrozenosti koja te je zaslijepila, ne kontas. Bosanski Srbi, isto kao i ostali gradjani ove drzave, bi trebali ostro reagovati na Vasicevu podrsku cetnickom pokretu a ne da sute. Jer sutnja se moze protumaciti kao da ga podrzavaju pa onda nije ni cudo sto neki forumasi generalizuju.konrad wrote:
Jos jednom, cisti fasizam. Otvoreno promovisanje netolerancije prema srpskom narodu.
I jos me interesuje, sta ti mislis o Vasicevom prijedlogu? Koliko si ti tolerantan prema srpskom narodu?
- konrad
- Posts: 724
- Joined: 27/03/2009 18:39
#3768 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
-
mmostar
- Posts: 518
- Joined: 14/01/2009 13:51
#3769 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#3770 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
cetnicka sigurno jeste, ako se srbi kao narod ne odricu iste, nego cak mire partizane i cetnike, onda automatski jeste i srpska, prosta logika...konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#3771 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
I ti jos uvijek ne zelis da si priznas da je upravo Vasic taj koji tvrdi da su klanje, protjerivanje, logori i silovanje srpska tradicija?!konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
-
mmostar
- Posts: 518
- Joined: 14/01/2009 13:51
#3772 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Pa moraju se miriti četnici i partizani kad su pripadnici istog naroda.The 51st State wrote:cetnicka sigurno jeste, ako se srbi kao narod ne odricu iste, nego cak mire partizane i cetnike, onda automatski jeste i srpska, prosta logika...konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#3773 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ne velim, samo reci konradu da onda ne pjeni, kada ga se suceli sa elementarnom logikom.mmostar wrote:Pa moraju se miriti četnici i partizani kad su pripadnici istog naroda.The 51st State wrote:cetnicka sigurno jeste, ako se srbi kao narod ne odricu iste, nego cak mire partizane i cetnike, onda automatski jeste i srpska, prosta logika...konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
- vee-jay
- Posts: 9865
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#3774 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
konrad wrote:Sta mene boli patka sta prica Vasic. Njegova glupa prica ne moze da bude pokrice da neko kaze, vrlo jasno, da je srpska kultura i tradicija klanje i silovanje.
Cak se autori ovakvih izjava ne ogradjuju, kao prije, da misle samo na cetnike, nego decidno na Srbe, kao narod.
Sta je to nego jedna grozna generalizacija i cisti fasizam. Netolerancija je previse blag termin.
Da li treba sada da Bosnjake generalizujemo sa Handzar divizijom, ustasama i mudzahedinima ?
Lieber @konrad: mozda nisi znao, to sto Vasic izgovori je sluzbeni statement Republike Srpske.
Isto znaci i za SVE I JEDNU izjavu Milorada Dodika.
Dakle generalizacija drustva dolazi od politike koja je birana vecinom naroda -> kod vas je trenutno na vlasti nacionalsocijaldemokratija. A da budemo iskreni, Dodik i Vasic imaju vise fasistickih izjava nego Karadzic i Mladic. A jos da imaju masinerju koju su imali u devedesetim.... tko zna....
ovako
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3775 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
sta se palis odmah, ako se ne slazes s vasicem tako i reci...i usporedba s bosnjacima, handzar divizijama i ostalo nema nikakve veze gdje si ti vidjeo da se nasao neko ko je IZABRANI LEGITIMNI PREDSTAVNIK bosnjaka da kaze "ma handzarlije su ok"?
i ne kontam frku - pa ne mogu se stalno birati ljudi koji rade ovo, ono ili deseto, i svasta nesto pricaju, pa kad se prica uzme ozbiljno onda bude "eh ne slazem se ja s tim" - pa ko je vasica izabrao, nisam ja valjda...kad dodo kaze "ne mogu muslimani da sude" i ostala sranja - pa njega su birali velikom vecinom srbi u pcu, prema tome dali su mu odobrenje da prca to sto prica, i sta on progovori ja pripisujem glasacima tj. narodu koji je glasao za njega, jer kao sto znamo kod nas je glasanje na etnickoj osnovi
@vee-jay me je pretekao
i ne kontam frku - pa ne mogu se stalno birati ljudi koji rade ovo, ono ili deseto, i svasta nesto pricaju, pa kad se prica uzme ozbiljno onda bude "eh ne slazem se ja s tim" - pa ko je vasica izabrao, nisam ja valjda...kad dodo kaze "ne mogu muslimani da sude" i ostala sranja - pa njega su birali velikom vecinom srbi u pcu, prema tome dali su mu odobrenje da prca to sto prica, i sta on progovori ja pripisujem glasacima tj. narodu koji je glasao za njega, jer kao sto znamo kod nas je glasanje na etnickoj osnovi
@vee-jay me je pretekao
