English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#3751 Re: English Premier League

Post by Šibicar »

Penal za Man je presmiješan,drugo Fletcher se,nakon očiglednog simuliranja,zalijeće i gura onog ćelavog picana od sudije na šta ovaj ostaje nijem,k'o da je naša liga u pitanju :shock: a Nani je pravo govno od igrača,sve fore je pokupio od svog reprezentativnog kolege Ronalda,pa se na svaki kontakt valja po terenu k'o da ga je snajper pogodio.Arsenal s druge strane očajan,igra bez igre,petljavina,bezidejno,ma jednom riječju NIŠTA...
User avatar
belafonte
Posts: 1305
Joined: 29/05/2006 17:54

#3752 Re: English Premier League

Post by belafonte »

Zaslužena pobjeda ManU-a, a nek samo neko još spomene da je Arsenal kandidat za titulu(pogotovo uključujući mene) treba ga banovat :D
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#3753 Re: English Premier League

Post by Šibicar »

Better Man wrote:
Neelix wrote:za FK Sarajevo, ciko. Pretpostavljam da ti navijas za Siroki.
Ko jos prati jadnu i cemernu Premier ligu BiH i jos jadnije i cemernije klubove u istoj?
Prokleti Tesla nabijem ga na q... :x
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#3754 Re: English Premier League

Post by bingov buraz »

GandalfSivi wrote:
bingov buraz wrote:Zasluzena pobjeda ozbiljnije ekipe.Ocekujem crnu seriju Arsenala kao i svake godine u ovo vrijeme i oprostaj od titule.
Samo da potpisem!!! Glory, Glory...
Sa velikim naglaskom na ovo ozbiljnija,ili Wenger mora mjenjati taktiku ili Arsenal mora mjenjati menadzera.
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#3755 Re: English Premier League

Post by Trasimaco »

Upisana 3 boda i to je lagani povratak na vrh. Ova utakmica manje se jos uvijek nece racunati kao pobjeda. :D

March on! 8-)
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#3756 Re: English Premier League

Post by felipe kajetano »

Better Man wrote:Arsenal redovna musterija Manchester Uniteda! Najvaznija pobjeda jesenjeg djela sezone. Obzirom na utakmicu manje protiv Chelsea mogu i izgubiti. Povratak na prvo mjesto trenutno najveceg kluba Engleske!
kratko i jasno :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#3757 Re: English Premier League

Post by karanana »

fakat je ono gore od nase premijer lige da sudije potpadnu pod pritiskom publike i mahanjem igraca i dosude onako smijesan penal.
User avatar
Djokej
Posts: 770
Joined: 25/09/2008 16:18
Location: Honduras

#3758 Re: English Premier League

Post by Djokej »

Onaj golman Arsenala lici na Misketa :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#3759 Re: English Premier League

Post by burek_in_space »

Idi Arsene, samo idi...
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3760 Re: English Premier League

Post by ratata »

karanana wrote:fakat je ono gore od nase premijer lige da sudije potpadnu pod pritiskom publike i mahanjem igraca i dosude onako smijesan penal.
nista novo kad je u pitanju United 8-)
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3761 Re: English Premier League

Post by LSD »

Wengerovi puleni nisu zaprijetili ljudski kako treba golu Uniteda, nekoliko polušansi koje su pocistili Vidic i Ferdinand...bio je jedan šut Arshavina po sredini gola koji je bio lagan plijen za VDS...Man.Utd i kad je daleko od prave forme opet je prvi na tabeli.
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#3762 Re: English Premier League

Post by ja.neron »



penal ili ne ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3763 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

Sinoć sam se podsjetio zašto sam nekad mrzio Mancse sa takvim žarom 8-) Onakav nafakaški gol i onakav penal, nevjerovatno :-)
Mada ni Arsenal nije ništa uradio, postaje polako jasno da nikad neće biti ekipa za velike utakmice dok je Wenger tu, pa njega bi i Mirza Prandelli taktički nadmudrio :-) Cesc i RVP su totalno van forme, Arshavin je propo ko kauč... za ovakvu tekmu trebaju spremni igrači, Walcott kad igra makar se nešto dešava.
Jel zna neko podatak koji je ovo penal protiv Arsenala na Old Traffordu u zadnjih 7-8 godina?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3764 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

Evo našao sam :-) Mislim da je svaki bio manje-više sporan.
It was the fifth penalty awarded against Arsenal in their last eight trips to Old Trafford.
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#3765 Re: English Premier League

Post by Nuclear Winter »

ultima_palabra wrote:Sinoć sam se podsjetio zašto sam nekad mrzio Mancse sa takvim žarom 8-) Onakav nafakaški gol i onakav penal, nevjerovatno :-) Mada ni Arsenal nije ništa uradio, postaje polako jasno da nikad neće biti ekipa za velike utakmice dok je Wenger tu, pa njega bi i Mirza Prandelli taktički nadmudrio :-) Cesc i RVP su totalno van forme, Arshavin je propo ko kauč... za ovakvu tekmu trebaju spremni igrači, Walcott kad igra makar se nešto dešava.
Jel zna neko podatak koji je ovo penal protiv Arsenala na Old Traffordu u zadnjih 7-8 godina?
Mojne tako kolega,čekaj samo dok se uloguje "londonac" better man,ima da te žžžiikk ko šahbaz zbog tvojih riječi :D
Šalu na stranu mrtvi nafakaši,onaj penal ne bi smio svirati ni da mi rođeni brat u man utd igra.U svakom slučaju mančester ONAKO,arsenal OČAJAN.Onaj clichy nije ni za travnika,song takođe.Ono sinoć je izgledalo tako loše da sam na momenat pomislio da je branimir tulić trener arsenala a ne wenger :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#3766 Re: English Premier League

Post by burek_in_space »

Malo ste odlutali od teme :oops:

@Baron_Samedi, prekini sa pisanjem gluposti, tako ti Kraljice. :wink:
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#3767 Re: English Premier League

Post by missko »

Ma jok gdje je penal kad igrac u 16 igra rukom, lopta bi ionako pobjegla Naniju. Kazu pravila da je svako igranje rukom u 16 penal a namjerno igranje jos i karton. Sreca pa ga fulio inace bi danas srali kako bi Arsenal pobjedio na nije bilo penala.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3768 Re: English Premier League

Post by vicious »

missko wrote:Ma jok gdje je penal kad igrac u 16 igra rukom, lopta bi ionako pobjegla Naniju. Kazu pravila da je svako igranje rukom u 16 penal a namjerno igranje jos i karton. Sreca pa ga fulio inace bi danas srali kako bi Arsenal pobjedio na nije bilo penala.
Koje to pravilo kaže? Po hiljaditi put, SAMO namjerno igranje rukom se sankcioniše. Naravno, o tome da li je neko igranje rukom bilo namjerno ili nije uvijek se može raspravljati, ali to je druga tema.

Kako god, s penalom ili bez njega, pobjeda Manchestera apsolutno zaslužena, Arsenal nula.
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#3769 Re: English Premier League

Post by missko »

vicious wrote:
missko wrote:Ma jok gdje je penal kad igrac u 16 igra rukom, lopta bi ionako pobjegla Naniju. Kazu pravila da je svako igranje rukom u 16 penal a namjerno igranje jos i karton. Sreca pa ga fulio inace bi danas srali kako bi Arsenal pobjedio na nije bilo penala.
Koje to pravilo kaže? Po hiljaditi put, SAMO namjerno igranje rukom se sankcioniše. Naravno, o tome da li je neko igranje rukom bilo namjerno ili nije uvijek se može raspravljati, ali to je druga tema.

Kako god, s penalom ili bez njega, pobjeda Manchestera apsolutno zaslužena, Arsenal nula.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%88%D0 ... 0%B0%D1%86
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3770 Re: English Premier League

Post by Obuca9 »

@missko nisi u pravu ;)

PRAVILO BR. 14 – KAZNENI UDARAC

Kazneni udarac se dosuuje protiv ekipe koja napravi jedan od deset prekršaja za koje se dosuuje direktni slobodni udarac, unutar vlastitog kaznenog prostora i dok je lopta u igri.


PRAVILO BR. 12 – PREKRŠAJI I NESPORTSKA PONAŠANJA

Direktan slobodan udarac se dosuuje protivnikoj ekipi ako igra napravi bilo koji od narednih šest prekršaja, napravljenih na nain koji sudija smatra kao nepažljiv, bezobziran ili uz korištenje pretjerane snage:
· udaranje nogom ili pokušaj udaranja nogom protivnika;
· saplitanje ili pokušaji saplitanja protivnika;
· skok na protivnika;
· nasrtanje na protivnika;
· udaranje ili pokušaji udaranja protivnika;
· guranje protivnika.
· startuje (uklizava) na protivnika kako bi došao u posjed lopte, tako što ostvari kontakt sa protivnikom prije nego što
dotakne loptu;
· drži protivnika;
· pljuje protivnika;
· namjerno igra loptu rukom (osim vratara unutar njegovog vlastitog kaznenog prostora).
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3771 Re: English Premier League

Post by vicious »

missko wrote:
vicious wrote:
missko wrote:Ma jok gdje je penal kad igrac u 16 igra rukom, lopta bi ionako pobjegla Naniju. Kazu pravila da je svako igranje rukom u 16 penal a namjerno igranje jos i karton. Sreca pa ga fulio inace bi danas srali kako bi Arsenal pobjedio na nije bilo penala.
Koje to pravilo kaže? Po hiljaditi put, SAMO namjerno igranje rukom se sankcioniše. Naravno, o tome da li je neko igranje rukom bilo namjerno ili nije uvijek se može raspravljati, ali to je druga tema.

Kako god, s penalom ili bez njega, pobjeda Manchestera apsolutno zaslužena, Arsenal nula.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%88%D0 ... 0%B0%D1%86
Ne mogu da vjerujem... ovo je tebi relevantan izvor: "Jedanaesterac se izvodi sa udaljenosti od 11 metara od gola."

Osim toga, u tom članku ne piše ništa od onoga što si ti gore rekao.
EDIT: Evo Sema je odradio posao, kao i obično :)
Last edited by vicious on 14/12/2010 13:15, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3772 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

Čuj pljuje protivnika :D A da ga pogodi slinom?
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#3773 Re: English Premier League

Post by missko »

hz__semir wrote:@missko nisi u pravu ;)

PRAVILO BR. 14 – KAZNENI UDARAC

Kazneni udarac se dosuuje protiv ekipe koja napravi jedan od deset prekršaja za koje se dosuuje direktni slobodni udarac, unutar vlastitog kaznenog prostora i dok je lopta u igri.


PRAVILO BR. 12 – PREKRŠAJI I NESPORTSKA PONAŠANJA

Direktan slobodan udarac se dosuuje protivnikoj ekipi ako igra napravi bilo koji od narednih šest prekršaja, napravljenih na nain koji sudija smatra kao nepažljiv, bezobziran ili uz korištenje pretjerane snage:
· udaranje nogom ili pokušaj udaranja nogom protivnika;
· saplitanje ili pokušaji saplitanja protivnika;
· skok na protivnika;
· nasrtanje na protivnika;
· udaranje ili pokušaji udaranja protivnika;
· guranje protivnika.
· startuje (uklizava) na protivnika kako bi došao u posjed lopte, tako što ostvari kontakt sa protivnikom prije nego što
dotakne loptu;
· drži protivnika;
· pljuje protivnika;
· namjerno igra loptu rukom (osim vratara unutar njegovog vlastitog kaznenog prostora).
Hajd sad reci ja kao igrac stojim na golu i okrenut sam ledjima i ne vidim uopste gdje ide lopta i ruka mi nije uz tjelo nego pola metrra od mene i frajer puca na go i mene lopta pogodi u ruku i ode u korner jel to penal? Nema sanse da sam igro namjerno.
Postojili slucajno pravilo da kaze ako nenamjerno igranj rukom sprijeci pogodak ili sansu za postizanje pogotka.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3774 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

Postoji tu više faktora kod određivanja namjere: da li je ruka u neprirodnom položaju, da li je ruka išla prema lopti ili lopta prema ruci, itd... ono od sinoć ne ispunjava nijedan uslov za penal.
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#3775 Re: English Premier League

Post by missko »

ultima_palabra wrote:Postoji tu više faktora kod određivanja namjere: da li je ruka u neprirodnom položaju, da li je ruka išla prema lopti ili lopta prema ruci, itd... ono od sinoć ne ispunjava nijedan uslov za penal.
Jel bila ruka uz tjelo-nije, jel lopta isla van igralista ili bi Nani prosao dalje da ovaj nije igrao rukom-proso bi dalje,lopta nije bila napucana, namjere nije bilo po meni al se nesto nije ni trudio da skloni ruku. Drotovski je tvrditi da je penal samo namjerno igranje rukom u 16.
Post Reply