Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3751 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Ima poruke,poziv,priznanicu da je poslao tom i tom artikal.Kod mene telefon snima svaki razgovor ;-)

Postoje razni nacini :nindzastajl:

Nego haj ti u policiju dok ti je vrijeme...
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3752 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Jao sto me nerviraju ovakvi nekulturni korisnici :run:

http://www.pik.ba/profil/mitra/

Image

I zamisli imati posla sa ovakvom osobom :fazlija:
User avatar
Truba
Posts: 93798
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3753 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

počeli se ljudi javljati na nepostojeće oglase
tojest oglase koje sam izbrisao prije 3-4 godine
piraterija i tako...

ovo je nešto sumnjivo
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3754 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

i to da cujem :-)
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3755 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Black swan wrote:počeli se ljudi javljati na nepostojeće oglase
tojest oglase koje sam izbrisao prije 3-4 godine
piraterija i tako...

ovo je nešto sumnjivo
Onda ih nisi izbrisao, samo si ih završio, kada ih izbrišeš oni se ne mogu više naći...
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#3756 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ljakan »

Black swan wrote:počeli se ljudi javljati na nepostojeće oglase
tojest oglase koje sam izbrisao prije 3-4 godine
piraterija i tako...

ovo je nešto sumnjivo
inspekcija :lol:
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3757 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Neki već prodaju Galaxy S 5, a on još nije ni pušten u prodaju hahaha, sve one oglase treba prijaviti, sve pobrisati...
User avatar
Truba
Posts: 93798
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3758 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

izbrisao sam kad mi je jedan lik iz mostara javio da su mu sipovci otpuhali kuću i sve piratske materijale
ima tome nekoliko godina
i sad se lik javlja... ne znam
možda je ona kvaka s automatskom obnovom oglasa koji su istekli
baš sam ih nedavno sve pobrisao
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3759 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Provjeri da ti se nije vec ranije javljao, pa ostao naslov poruke. Ako nije ni to, kontaktiraj pik-ovce, ako je bug ide nagrada :D
janaeM
Posts: 6
Joined: 28/03/2014 18:41

#3760 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by janaeM »

Zdravo svima.

Mogu li ovdje ostaviti negativno iskustvo sa Pik.ba? Korisnicko ime i sta se desilo? Ne bih da remetim temu ali moram da podjelim iskustvo, nadam se da ce nekom pomoci.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#3761 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by xamp »

janaeM wrote:Zdravo svima.

Mogu li ovdje ostaviti negativno iskustvo sa pik .ba? Korisnicko ime i sta se desilo? Ne bih da remetim temu ali moram da podjelim iskustvo, nadam se da ce nekom pomoci.
To je ideja ove grupe :)
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3762 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Mozes ovde cisto da nas upoznas sa situacijom i mogucim prevarantom a pozeljnije ti je ako si u mogucnosti da ostavis na Pik-u negativan dojam ako si prevaren...

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
janaeM
Posts: 6
Joined: 28/03/2014 18:41

#3763 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by janaeM »

http://www.pik.ba/profil/slashkalol/

Njegovo ime je Ognjen, broj telefona 065 545 696

Prvo stvar je sto kasni, kad je konacno donjeo laptop ja vise nisam imao vremena da isporobam kako radi.
Sve podatke je izbrisao iako dogovor nije bio takav. Wireless ne radi. Antivirus je prestao da radi nakon neke 2 sedmice.
Windows nije bio licenciran, te sam nakon 30 dana i to morao sam da sredjujem.

Pokusao sam da opet stupim u kontakt i da se zalim ali mi se ne javlja na telefon.

Sacuvajte svoj novac i vrijeme, kad ja vec nisam mogao :mrgreen:

P.S. Ostavio sam i na Pik-u, nadam se da cu vise rasiriti glas o kakvoj osobi je rijec.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3764 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Otkud da te tako zezne da ne provjeris prvo sta si kupio?Zar nisi mogao prvo pregledati lap top?

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
janaeM
Posts: 6
Joined: 28/03/2014 18:41

#3765 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by janaeM »

Nisam kupovao, nego mi je popravljao laptop. Zato rekoh izbrisao SVE podatke.
Dio jeste i moja krivica kad nisam mogao testirati laptop, ali opet decko nije fer.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3766 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Ono sto sam malo vidio preko tel. tip je katastrofa.Pogledaj mu malo transakcije i skime je radio.Dobro si ti i prosao....

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3767 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Sta ti je popravljao?

Sto se tice antivirusa i windowsa, manje vise ne mozes se ni zaliti. Nisi kupio original softver, vec si uzimao krekovan. Malo je licemjerno tu traziti neka "prava".

Fino sa torenta skini sebi navedeno i uzivaj. Suti i muti, a ne nekoga kriviti za to. Platio mu ili ne, licemjereno je.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3768 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Jedna osoba 2 profila:

Prvi profil:
http://www.pik.ba/profil/jaki87/
Image

Drugi profil:
http://www.pik.ba/profil/jale15/
Image

Interakcija izmedju dva profila:
Image

Isti artikli sa istim kontakt telefonom:065 865 036

Krsenje pravila :!:
User avatar
Truba
Posts: 93798
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3769 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Code: Select all

http://www.pik.ba/profil/Stranger1/
jel ovaj pouzdan
otkud ovoliko brojeva telefona :D
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#3770 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ljakan »

Telekomov covjek :D
User avatar
Truba
Posts: 93798
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3771 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

a man from telekom

zvuči ko vestern :D
kako brzo povlači
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3772 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Svaka Cast Pik Administracijo :thumbup:

Image
janaeM
Posts: 6
Joined: 28/03/2014 18:41

#3773 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by janaeM »

un1ted wrote:Sta ti je popravljao?

Sto se tice antivirusa i windowsa, manje vise ne mozes se ni zaliti. Nisi kupio original softver, vec si uzimao krekovan. Malo je licemjerno tu traziti neka "prava".

Fino sa torenta skini sebi navedeno i uzivaj. Suti i muti, a ne nekoga kriviti za to. Platio mu ili ne, licemjereno je.
Reinstalirao windows zapravo, meni je navika da sve zovem popravkom. U pravu si za originl softvere, ali ovdje u Banja Luci se tako radi. Podrazumjeva se, ali da ostavim i to na stranu momak je u oglasu naveo da njegova licenca za antivirus ne istice. I jos da se ne javi kao covjek na telefon nego kukavicki odbija pozive.

http://www.banjaluka.com/oglasi/oglasi/ ... omment-555

Ja sam prvo vidjeo ovaj oglas, kasnije ga nasao i na Pik-u.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3774 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

E vidis drug to je posao za mene :)

Nesmije imati oglas i na Piku i jos na nekom drugom oglasniku to je krsenje pravila :nindzastajl:

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
Last edited by propalismo on 30/03/2014 00:00, edited 1 time in total.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3775 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

@janaeM Malo sam pretrazio i evo rezultata:

Korisnik http://www.pik.ba/profil/slashkalol/ je imao 7 transakcija od kojih 6 sa korisnikom

http://www.pik.ba/profil/PCManiac/ koji je imao 17 transakcija(10 pozitivnih,1 neutralni i cak 6 negativnih

dojmova.Interesantno za tvoj slucaj je da si ti imao posla sa PCManiacom jer je njegov broj telefona na

Banjaluka.com oglasima a ne slashkalolov broj.A sto nam opet govori da je to u stvari 1 covjek 2 profila :!:

Glavno osumljiceni slashkalol:


http://www.pik.ba/profil/slashkalol/

Image
Image

Njegov drugi profil PCManiac:


http://www.pik.ba/profil/PCManiac/
Image
Image

Detaljan opis njegovog artikla sa Pik-a sa brojem 065/545-696 koji je i na Banjaluka.com Oglasniku:
http://www.pik.ba/artikal/11309415/dokt ... s-racunar/
Image

Oglas iz Banjaluckog Oglasnika koji je objavio OgisaBanjaLuka a ti rece da se zove Ognjen:
http://www.banjaluka.com/oglasi/oglasi/ ... omment-555
Image

Ovo su jos neke usluge koje PCManiac nudi.Mislim da ce ti biti poznate:

Image

Eto ja mislim da ce ti sada biti jasnije sa kim si radio :ginisovac:
Last edited by propalismo on 29/03/2014 23:48, edited 4 times in total.
Post Reply