VW Passat vs ostali

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#376 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

B6Redhell wrote:Postao/la sheikh dana 26/12/2010 21:15

ispod 6,5 litara,a velis da ima oko 255 konja
dobar si pravo
Toliko trosi Toyotin Aygo

Daj ba sheeeiche mi pricamo o ozbiljnim automobilima a ne o kantama... :)

hahhahhaha
pa bas zato sto pricas o "ozbiljnim motorima" :D :D :D :D :D
Opasan taj Pass pravo ako trosi ovoliko :D
Jedino ako je Bluemotion :shock: :? :? :? :lol: (verzija sa 105 konja,a ne 255) :dance: :dance: :dance:
Al ajde :) Furaj ti s njim i drago mi je da trosi toliko :)

P.S
Potrosnja vozila se racuna prema 100km ili milja :) ne znam odakle si :D
A ne koliko potrosi kada ga upalis :lol: :lol: :lol: 8-) 8-)
Mala opaska ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#377 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

Naravno da moze toliko trositi, na autuputu na recimo 120 km/h u najvecoj brzini.

Seki zar ti to ne bi trebao znati :D
Berber
Posts: 78
Joined: 18/09/2010 01:58

#378 Re: VW Passat vs ostali

Post by Berber »

drndalo wrote:
Berber wrote:E vako:
Passat 1.9, godiste-juni 1999
Kilometraza-290000
Na 10000 kilometara ''mahne'' pola litra ulja
Jos uvijek trosi 5,2 litra na 100 km (brzina 120km/h), na 80km/h negdje oko 4,5 litra
auspuh-jos nije mijenjan,mjenjac-isto tako
Auta njegovog godista i klase vidim samo u retrovizoru

Jel treba jos sta napisati?
E 'vako:

BMW 316i '89 god.
Kilometraza kad ga kupih = 191.000
Kilometraza kad ga prodah = 297.000
Kilometraza sada > 350.000

Na 10.000 km mu je dosipano 1/2 litre ulja

Prosjecna potrosnja na tih 100.000 km, cca 60% otvorene ceste, 40% grada Sarajeva, oko 7.2 litra benzina...

Auspuh nemijenjan, mjenjac isto...

Auta tvojeg godista i klase sam cesce gledao u desnom retrovizoru, nego ispred sebe...

Sta smo zakljucili iz ova 2 primjera ??? Nista pametno !
Kako nismo nista zakljucili? pa valjda ti i ja imamo (relativno) najbolja auta na forumu! :mrgreen:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#379 Re: VW Passat vs ostali

Post by Bullet Tooth Tony »

E vako:

Passat 1.9 , godiste-1995
Kiometraza- 200000

Passat 1.9 TDI, godiste-1997
Kilometraza-70.000 (orginalna) :)

Novi Passat (mislim B6) probao - fuj i nikad ga ne bi kupio, star bio samo godinu dana vec sve skripi, dojam jeftine plastike u jakoj opremi ogavan, mjenjac los, sjedista neudobna, dizelas prebucan itd itd :D , CC mi je ok , volio bi probati R36 :)
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#380 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

madner wrote:Naravno da moze toliko trositi, na autuputu na recimo 120 km/h u najvecoj brzini.

Seki zar ti to ne bi trebao znati :D

Pa moze naravno toliko potrositi :D
ali vise potrosi ba :D
pricamo o benzincu haman 2.0t koliko se sjecam :D
255 konja,a tolika potrosnja :) :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#381 Re: VW Passat vs ostali

Post by Bullet Tooth Tony »

jel neko imao priliku probati C5 ? , kakv je automobil onako iz prve ruke ? , iz dana u dan mi se vise svidja :D

Image
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#382 VW Passat ili ostali ?

Post by mavcs »

Passat :D
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#383 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

Bullet Tooth Tony wrote:jel neko imao priliku probati C5 ? , kakv je automobil onako iz prve ruke ? , iz dana u dan mi se vise svidja :D

Image

Lijep dizajn :D
odlican dizajn :)
udoban :) al kad udjes u njega :)
ko space shuttle :D milijarda nekih tipki :)
sto bi Emir Hadzihafizbegovic u "Tesko je biti fin" rekao : "J**o francusko auto.Predsjednik Izraela voza Mercedesa,predsjednik Poljske voza Mercedesa,a znamo sta su im nijemci radili,pa ni predjesjednik Francuske ga ne voza " :) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Ovo je iz filma :)
Sarkozi se vozi u Citroenu :)
C5 je prelijep automobil :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#384 Re: VW Passat vs ostali

Post by Bordolini »

sheikh wrote:
madner wrote:Naravno da moze toliko trositi, na autuputu na recimo 120 km/h u najvecoj brzini.

Seki zar ti to ne bi trebao znati :D

Pa moze naravno toliko potrositi :D
ali vise potrosi ba :D
pricamo o benzincu haman 2.0t koliko se sjecam :D
255 konja,a tolika potrosnja :) :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Nije 255ks, covjek je napisao 225ks. :-D
Tesko da moze 6.5. Taj auto u stock opciji znaci 2.0T sa 200ks i manuelnim 6 brzina mjenjacem na autoputu trosi oko 8 litara na 100km. Automatik mozda 10% vise. Gradska voznja 11 m/t i 13 a/t bez problema.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#385 Re: VW Passat vs ostali

Post by 1946 »

golfista wrote:dobar je C5 ko nema za passata :)
Image
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#386 Re: VW Passat vs ostali

Post by shlauf »

hehehheeh udri jače manijače :D :D

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#387 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

@sheikh, haj definiši malo udoban, al kad uđeš u njega?
kako to ide inače? nije udoban kad mu sjediš na haubi, ili? :D
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#388 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

johntra wrote:@sheikh, haj definiši malo udoban, al kad uđeš u njega?
kako to ide inače? nije udoban kad mu sjediš na haubi, ili? :D

inace kad sjednes :D
jock na haubi :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#389 Re: VW Passat vs ostali

Post by B6Redhell »

Bordolini wrote:
sheikh wrote:
madner wrote:Naravno da moze toliko trositi, na autuputu na recimo 120 km/h u najvecoj brzini.

Seki zar ti to ne bi trebao znati :D

Pa moze naravno toliko potrositi :D
ali vise potrosi ba :D
pricamo o benzincu haman 2.0t koliko se sjecam :D
255 konja,a tolika potrosnja :) :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Nije 255ks, covjek je napisao 225ks. :-D
Tesko da moze 6.5. Taj auto u stock opciji znaci 2.0T sa 200ks i manuelnim 6 brzina mjenjacem na autoputu trosi oko 8 litara na 100km. Automatik mozda 10% vise. Gradska voznja 11 m/t i 13 a/t bez problema.
Tako je Bordolini obijasni mu neke stvari.. :-D
u odlicnim vremenskim uvjetima bez veceg napona ili prtljaga na otvorenom kad se motor vrti na malim obrtajima potrosnja je odlicna. Ja sam prijasnjim postom samo pokus'o obijasniti da je mali broj proizvodjaca automobila da moze ovo ostvariti sa ovolikom snagom motora. Pogledajte neke forume pa se uvjerite sami...
http://www.passatworld.com/forums/showt ... el+economy
Last edited by B6Redhell on 28/12/2010 02:38, edited 1 time in total.
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#390 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

sheikh wrote:
johntra wrote:@sheikh, haj definiši malo udoban, al kad uđeš u njega?
kako to ide inače? nije udoban kad mu sjediš na haubi, ili? :D

inace kad sjednes :D
jock na haubi :D
Nisam još sreo inžinjera a da se više isprovaljivao, do ovog zeničkog tzv.sheikh! :lol: :lol: :lol:
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#391 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

fedor wrote:
sheikh wrote:
johntra wrote:@sheikh, haj definiši malo udoban, al kad uđeš u njega?
kako to ide inače? nije udoban kad mu sjediš na haubi, ili? :D

inace kad sjednes :D
jock na haubi :D
Nisam još sreo inžinjera a da se više isprovaljivao, do ovog zeničkog tzv.sheikh! :lol: :lol: :lol:

Hahahahahaha
sreca da imam tebe (poznatog konobara) da me ispravlja
hahahhhahhahaha 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) :dance: :dance: :dance: :dance:
paradjik
Posts: 91
Joined: 22/12/2010 23:58

#392 Re: VW Passat vs ostali

Post by paradjik »

sheikh wrote:
B6Redhell wrote:Postao/la sheikh dana 26/12/2010 21:15




hahhahhaha
pa bas zato sto pricas o "ozbiljnim motorima" :D :D :D :D :D
Opasan taj Pass pravo ako trosi ovoliko :D
Jedino ako je Bluemotion :shock: :? :? :? :lol: (verzija sa 105 konja,a ne 255) :dance: :dance: :dance:
Al ajde :) Furaj ti s njim i drago mi je da trosi toliko :)

P.S
Potrosnja vozila se racuna prema 100km ili milja :) ne znam odakle si :D
A ne koliko potrosi kada ga upalis :lol: :lol: :lol: 8-) 8-)
Mala opaska ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
vozilo najvise trosi kada se tek upali ;-)
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#393 Re: VW Passat vs ostali

Post by shlauf »

Image

CLOSED
Blobi bacio kost i ovo je sada izgubilo svaki smisao.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#394 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

paradjik wrote:
sheikh wrote:
B6Redhell wrote:Postao/la sheikh dana 26/12/2010 21:15




hahhahhaha
pa bas zato sto pricas o "ozbiljnim motorima" :D :D :D :D :D
Opasan taj Pass pravo ako trosi ovoliko :D
Jedino ako je Bluemotion :shock: :? :? :? :lol: (verzija sa 105 konja,a ne 255) :dance: :dance: :dance:
Al ajde :) Furaj ti s njim i drago mi je da trosi toliko :)

P.S
Potrosnja vozila se racuna prema 100km ili milja :) ne znam odakle si :D
A ne koliko potrosi kada ga upalis :lol: :lol: :lol: 8-) 8-)
Mala opaska ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
A to ti je rekao ko :D ????

vozilo najvise trosi kada se tek upali ;-)
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#395 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

sheikh wrote: Hahahahahaha
sreca da imam tebe (poznatog konobara) da me ispravlja
hahahhhahhahaha 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) :dance: :dance: :dance: :dance:
Daj inžinjeru još koju pametnu živ bio!! :D
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#396 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

evo pametna :)
VW preporucuje,radi smanjenja potrosnje goriva da se cak na semaforu gasi vozilo :)
istina da je prica o benznincu,ali i za dizelase to govore :)
ja sam naucio da je dizel motor puno lakse da radi nego da se pali i gasi :D
ali eto :)
Ovo nisu moje rijeci vec od strucnijih ljudi :)
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#397 Re: VW Passat vs ostali

Post by SadaMeHuseine »

sheikh wrote:evo pametna :)
VW preporucuje,radi smanjenja potrosnje goriva da se cak na semaforu gasi vozilo :)
istina da je prica o benznincu,ali i za dizelase to govore :)
ja sam naucio da je dizel motor puno lakse da radi nego da se pali i gasi :D
ali eto :)
Ovo nisu moje rijeci vec od strucnijih ljudi :)
A oni nemaju "stop & go" opciju....ono da se sam ugasi prilikom duzeg stajanja i upali prilikom pritiska papuchice gasa?? :?: :?:
:run:
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#398 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

SadaMeHuseine wrote:
sheikh wrote:evo pametna :)
VW preporucuje,radi smanjenja potrosnje goriva da se cak na semaforu gasi vozilo :)
istina da je prica o benznincu,ali i za dizelase to govore :)
ja sam naucio da je dizel motor puno lakse da radi nego da se pali i gasi :D
ali eto :)
Ovo nisu moje rijeci vec od strucnijih ljudi :)
A oni nemaju "stop & go" opciju....ono da se sam ugasi prilikom duzeg stajanja i upali prilikom pritiska papuchice gasa?? :?: :?:
:run:

Jock :D
Barem moj golf :)
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#399 Re: VW Passat vs ostali

Post by Jimmy_The_Saint »

Stariji vele radi smanjenja potrošnje goriva najbolje ga držat' u garaži, a od korozije neprejebiva zaštita je da ne voziš po kiši, to radi čak i na pezejcima....

Image
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#400 Re: VW Passat vs ostali

Post by drndalo »

Joj, da je meni sada jedan ovakav... Majko draga... :thumbup:
Post Reply