madner wrote:Lupas gluposti.
Prvo si rekao da ovakvi objekti nisu postojali u drugim zemljama, sto nije tacno. Sada mjenjas svoju pricu i govoris o mogucnostima. Vojni objekti se ne prave po ekonomskim racunicima, jer ni jedan se ne isplati, osim sto se svaki isplati ako ne dodje do napada.
Madnerčiću, nemoj živ bio ti nekome o kredibilitetu i procjenama. Ljubi te tvoj Veliki Vođa. Ovaj, bivši Veliki Vođa.
To što se na brzinu nisam dovoljno precizno izrazio ne mijenja suštinu priče - a to je da je jedna siromašna komunistička Yugoslavija prvo trebala raditi na infrastrukturi, na konkurentnosti kompanija i industriji, pa tek onda uzdurisavati tako skupe objekte (a u najmanju ruku višestruko jeftinije). Da nije bilo nesvrstanih ili par diktatora sa kojima je Bravar bio dobar (tipa Saddama ili Gaddafia), šipak bi naše firme igdje išta vani uspjele uraditi. Proizvodili smo krš automobile, rijetko šta se moglo mjeriti sa onima po kojima se i danas probamo mjeriti pa ko biva sad smo miljama daleko. Bili smo uvijek daleko iz razloga koje sam naveo.
Znaš i sam da trollaš i hvataš se za neprecizno mišljenje, a suštinu ostavljaš po strani.
Kao što rekoh, Sjeverna Koreja ima nuklearno oružje - no, koga briga kad im ljudi umiru od gladi. Nominalno jesu koja po redu vojska na svijetu, ali to ne mijenja činjenicu da su njezine vođe diktatori i kreteni.
Da sad ne idem skroz u off dovodeći uopšte u pitanje i mit o toem da je exYu vojska bila 4-ta u Evropi, jer znamo kako je prošla u proteklom ratu. Do sljedeće pouke živi i zdravi bili.
