Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37426 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:Pa ispade kriv MUP a ne ovaj balavac za udes :-)
Šta je u pilećem mozgu da sa oduzetom vozačkom, pijan i preko pune divljaš u sitne sate?
Nema policije koja će spriječiti toliki nedostatak savjesti
:thumbup:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37427 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Da je cijeli sistem funkcionisao, balavac se ne bi vozio, pa neka govori sad ko sta hoce.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#37428 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Pa Mup je odradio svoj dio posla, oduzeo mu vozačku. Ostali nisu ništa ni pokušali.
Najveći krivci za ovakvo stanje su Sud i Tužilaštvo. Mozes Mup imat perfektan, ali dzaba kad oni svoj dio odrade i proslijede dalje, i tu zapne.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37429 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Dok se loptica stalno prebacuje izmedju pravosudnih organa i mupa, dotle ljudi ginu...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37430 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Niti ovdje moze biti jedan krivac, napisao sam vec gore...
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#37431 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Da sistem funkcioniše ne bi bivši kriminalci(možda su i sadašnji) bili u vlasti. A u ovom slučaju i da funkcioniše sistem ovaj mali bi vjerovatno isto uradio.

Moja zamjerka na ovaj sistem jeste što će ovo biti prekršaj u saobraćaju, a ne ubistvo.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37432 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nakon što je Muhamed Agić (22) iz Zenice u noći sa subote na nedjelju izazvao stravičnu saobraćajnu nesreću na putu M-17 u Zenici, u kojoj je jedna osoba podlegla povredama, a četiri su povrijeđene, postupajući tužilac Tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) pustio ga je na slobodu, saznaje “Avaz”.

Uprkos činjenici da je Agić automobilom upravljao u alkoholiziranom stanju, pod izrečenom mjerom zabrane upravljanja vozilom, da je pretjecao, navodno, na punoj liniji, vozeći velikom brzinom, to, očigledno, nije ništa značilo za tužioca koji je odlučio nesavjesnog vozača pustiti na slobodu.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#37433 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Fino sam ja na vrijeme pitao ko je? Jer u par prvih clanaka nakon nesrece nema niti inicijala ovog majmuna. Sad vidim izgled glave u avazu. Prva glavurda iz IT sektora.

Naravno da nije mup nikad kriv. Kao ni kad pijanog vozaca na autoput puste.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37434 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

super vijest
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37435 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kao, sin vlasnika AG petrol pumpe na Bristu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37436 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Freamon Lester wrote:Fino sam ja na vrijeme pitao ko je? Jer u par prvih clanaka nakon nesrece nema niti inicijala ovog majmuna. Sad vidim izgled glave u avazu. Prva glavurda iz IT sektora.

Naravno da nije mup nikad kriv. Kao ni kad pijanog vozaca na autoput puste.

patola policije zaustavi,alkotestira,utvrdi da je vozac pod uticajem alkohola,ne kazne ga nego ga puste da dalje vozi auto?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37437 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ne testiraju nego uzmu cvaju...pa ubije čovjeka..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37438 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:Ne testiraju nego uzmu cvaju...pa ubije čovjeka..
moguće
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37439 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma ja sam vec medju prvima napisao da se jos jucer pricalo u gradu po kaficima da ce odmah biti pusten, eventualno mjesec. Cak sam cuo da govore da su se policajci dovoumili koja ce ga patrola sprovesti do tuzilastva, kao da se pojedinci ne zamjere porodici, koja je ocito veoma uticajna i ulijeva strah ...ostalo im je samo da ovako preko foruma glume strogocu, mozda kao Dofu oforme tim za drustvene mreze i promociju.
Ali nije to nista novo, par porodica vedri i oblaci gradom vec duze vrijeme, to je tzv. javna tajna.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#37440 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Freamon Lester wrote:Fino sam ja na vrijeme pitao ko je? Jer u par prvih clanaka nakon nesrece nema niti inicijala ovog majmuna. Sad vidim izgled glave u avazu. Prva glavurda iz IT sektora.

Naravno da nije mup nikad kriv. Kao ni kad pijanog vozaca na autoput puste.

patola policije zaustavi,alkotestira,utvrdi da je vozac pod uticajem alkohola,ne kazne ga nego ga puste da dalje vozi auto?
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/52 ... e-poginulo
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37441 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma pravi se Kinez, i ja sam mu to spomenuo, pa je presutio...haman po direktivi komesara i ministra brani svoje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83476
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37442 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne pisu ovdje svi po direktivi i smatram da je krajnje vrijeme da pustis @danka na miru. Covjek nikome nista nije ucinio nazao, niti treba da bude personifikacija MUP-a i njegovih korumpiranih struktura.
User avatar
N.N.
Posts: 3552
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#37443 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ja sam misljenja da je @danak bas osoba za primjer i pravi profesionalac u obavljanju svog posla :)

Ne treba generalizirati jer u MUPu ima bas casne i postene raje. Briga su mi ova mladjarija sto je primljena, tu nemas 10 % njih sa nekim stavom i autoritetom.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37444 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa valja toj mladariji otplatiti kesh sto su uletili...
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#37445 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Freamon Lester wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Freamon Lester wrote:Fino sam ja na vrijeme pitao ko je? Jer u par prvih clanaka nakon nesrece nema niti inicijala ovog majmuna. Sad vidim izgled glave u avazu. Prva glavurda iz IT sektora.

Naravno da nije mup nikad kriv. Kao ni kad pijanog vozaca na autoput puste.

patola policije zaustavi,alkotestira,utvrdi da je vozac pod uticajem alkohola,ne kazne ga nego ga puste da dalje vozi auto?
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/52 ... e-poginulo
I šta sad s tim? Jel treba generalizovat stvari? Jesul kažnjeni? Problem bi bio da nisu.
Jesul svi profesori pedofili zato što je onaj Mesud pedofil?

Ako je istina da je malac pušten, jel opet Mup kriv?
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37446 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

N.N. wrote:Ja sam misljenja da je @danak bas osoba za primjer i pravi profesionalac u obavljanju svog posla :)

Ne treba generalizirati jer u MUPu ima bas casne i postene raje. Briga su mi ova mladjarija sto je primljena, tu nemas 10 % njih sa nekim stavom i autoritetom.

stojim uz to misljenje. @danak je osoba koju postujem, i imam dobar osjecaj da je od onih na kojima svijet opstaje.
ne znam tipa, ali cijenim njegove rezone i postupke.
mislim da u MUP-u ima, kao i u svakom sektoru, sljama. no svaki sektor ima i sjajnih pojedinaca.

sada, meni je jasno da u Bosni nismo nauceni da izrazimo javnu pobunu zbog neke nepravde, pa i ne ocekujem da
ce se ljudi pobuniti kao sto su ucinili u subotu u Hrvatskoj.
iskreno, Hrvatska ne bi trebala biti primjer ni u cemu, jer je potpuni fijasko u ljudskim pravima, ali jako ohrabrujuce vidjeti da postoje
pojedinci koji su rijesili izaci na protest.

nikada se necemo pobuniti. zato su nam "utjecajni" ljudi koji drze neke marginalne benzinske pumpe.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37447 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa zenicka elita jesu bivse kamiondzije, prodavaci banana na pijaci, pekari, mesari, vlasnici kladionica i nargila barova...ne znam jesam li ikoga izostavio, mozda sada u novije vrijeme vlasnici zelenara. Za pet godina na ovome spisku bit ce i ugledni prodavaci cigara ispred pijace.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#37448 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Pušten na slobodu vozač koji je izazvao nesreću u Zenici
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37449 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Freamon Lester wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Freamon Lester wrote:Fino sam ja na vrijeme pitao ko je? Jer u par prvih clanaka nakon nesrece nema niti inicijala ovog majmuna. Sad vidim izgled glave u avazu. Prva glavurda iz IT sektora.

Naravno da nije mup nikad kriv. Kao ni kad pijanog vozaca na autoput puste.

patola policije zaustavi,alkotestira,utvrdi da je vozac pod uticajem alkohola,ne kazne ga nego ga puste da dalje vozi auto?
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/52 ... e-poginulo

opravdano su suspendovani,nisam znao za ovo,to ne znaci da su svi ovakvi
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 21/10/2019 19:27, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37450 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Ne pisu ovdje svi po direktivi i smatram da je krajnje vrijeme da pustis @danka na miru. Covjek nikome nista nije ucinio nazao, niti treba da bude personifikacija MUP-a i njegovih korumpiranih struktura.

jebo budalu bolan,ne zna da je ministar policije iz stranke njegovog idola,koji je otjeran iz MUP-a,a cestita mi sto spomenem da me jeste stid nekih koji su cinili k. djela a rade u policiji,cak sam iako nisam ovlašteni sluzbenik,policajac,bio budala pa prijavljivao neke koji su svasta radili pa ne bi nista od toga
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 21/10/2019 19:57, edited 1 time in total.
Post Reply