Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

znam sve,ja sam na popisu rekao bosanac,kaze nema to ,e reko onda cu bit dzedaj i tako je upisao :D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Jutros glavna ulica, smjer prema gradu, guzva ide se mic po mic, idiot vozac komercijale nakon semafora samo ostane u desnoj traci pored prosirenja dok putnici izadju i udju i to kod svake stanice i pravi dodatnu guzvu, a bas sam gledao da je svako prosirenje bilo prazno, bez auta zbog kojih bi to morao raditi.
Razumijem da mu se tesko ukljuciti u guzvi ali nema opravdanja za to.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Ateista wrote: 08/02/2022 14:12 Jutros glavna ulica, smjer prema gradu, guzva ide se mic po mic, idiot vozac komercijale nakon semafora samo ostane u desnoj traci pored prosirenja dok putnici izadju i udju i to kod svake stanice i pravi dodatnu guzvu, a bas sam gledao da je svako prosirenje bilo prazno, bez auta zbog kojih bi to morao raditi.
Razumijem da mu se tesko ukljuciti u guzvi ali nema opravdanja za to.
primijetio sam i ja da to rade ima mjesec...debilcine ..
User avatar
escobar__
Posts: 10000
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#37404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

Uklopio se u okruženje svjestan da ga bukvalno niko neće propustit da se uključi na saobraćajnicu nakon što završi utovar/istovar putnika.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by oruzana_pobuna »

escobar__ wrote: 08/02/2022 14:50 Uklopio se u okruženje svjestan da ga bukvalno niko neće propustit da se uključi na saobraćajnicu nakon što završi utovar/istovar putnika.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

to je to

najgore od svega je sto se niko nikad nigdje ne pita kako je zlocinac nastao - nego mu opale samo presudu..... ne mozes biti vjecno fin u gradu krmaka i ljaksana..... seljajvo se moze iz petnih zila upirat da je velegrad al je po civilizacijskim parametrima kasaba baš kao i ovaj kvaziforum u biti DJL.....
User avatar
simbabimba
Posts: 728
Joined: 18/03/2008 09:35

#37406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by simbabimba »

Laertes wrote: 08/02/2022 11:46
zdruzdjo wrote: 08/02/2022 09:56 Znaci juce pade ono nesto "jada" od snijega na brzinu.
Da je opasno, nije. Ali kad imas "JullBriner" gume iz 2015-te onda je sve opasno.
Penjem se uz cestu prema kuci. To je jedna kratica koju koristim da ne bih morao kruziti 3-4 kilometra okolo. Cesta je dvosmjerna. na puno mjesta je tesko se mimoici jer, naravno, ima auta parkiranih na cesti ispred kuca koje zauzimaju knap onoliko kvadrata koliko je plac na kojoj se ista nalazi nalazi. Niz brdo prema meni ide(tacnije klizi) golf 6-ica. blicnem mu jer naravno lola ide sredinom ceste. Vidim nema namjeru skloniti se jer valjda ocekuje da ja stanem(ili se zavucem u prosirenje ispred necije kuce) da on prodje, da on slucajno ne bi usao u dio ceste kuda nisu auta prolazila gdje je 5-6 cm snijega. Ma ne pada mi na pamet. Kako je vidio da ja ne namjeravam to da uradim skloni se kraj ceste gdje i pripada. kako se skloni tako i podje da klize iako tockovi se ne okrecu. Zaustavim se da ne bi opalio u mene jer vec klize 3-4 metra. zaustavi se, ali se iskosio preko ceste skroz. Napominjem, ima obilazni put na kojem nije ni izbliza takva strmina. ja uredno stojim(pod rucnom) i cekam da se izravna. nema sile da krene u rikverc klize. naprijed ne moze jer je zeljezna ograda ispred njega. izadje levat, lopaticu nekakvu iz gepeka, i lopata to sto je uklizao pod tockovima. i nesto drobi meni i grana. izadjem iz auta: reko sta je. Kaze sto nisi stao da prodjem. pa reko imas mjesta, ne znam sta je sporno. kaze pa vidis da je snijeg. pogledam u gume kod njega. Dublja je kod mene linija zivota na dlanu nego kod njega sara na gumama. Pa reko ne znam gdje si krenuo ovuda bez kurxx u svatove, vidi ti guma. znas da ima okolo put gdje nije strmina ali ti sa ovakvim gumama kontas ovuda ces. vec se naredalo auta iza mene i iza njega. izadje neki dedo iz kuce i posu mu pepela ispod tockova. izvuce se. i niz cestu pored mene. hladno krenem cak i pod rucnom i kako se penjem, vidim na retrovizoru, kako ide niz cestu i koci tako ga baca. Daj boze da do dna nije spucao u nekoga ili u neciju ogradu/kucu.
KOJI KLOC TREBAS biti da krenes niz cestu za koju znas da je strma, dok pada snijeg sa gumama koje su realno za baciti.
Gledam juce na portalima kolaps na prevojima i putevima. zavaljanih auta i niz brdo i uz brdo. Posaljes policiju sa sublerom na pocetak penjnja na npr karaulu i mjeri saru gume. Ko nema adekvatne, stavi lance. Ako nemas, pucas kaznu i ne moze tuda. zavrsena prica. isto tako i gore koji su ostali zaredas. Natrpalo bi se u budzet za godinu narednu.
:lol:

+1 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
escobar__
Posts: 10000
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#37407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

oruzana_pobuna wrote: 08/02/2022 15:08
escobar__ wrote: 08/02/2022 14:50 Uklopio se u okruženje svjestan da ga bukvalno niko neće propustit da se uključi na saobraćajnicu nakon što završi utovar/istovar putnika.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

to je to

najgore od svega je sto se niko nikad nigdje ne pita kako je zlocinac nastao - nego mu opale samo presudu..... ne mozes biti vjecno fin u gradu krmaka i ljaksana..... seljajvo se moze iz petnih zila upirat da je velegrad al je po civilizacijskim parametrima kasaba baš kao i ovaj kvaziforum u biti DJL.....
Slabo ko ovdje zna išta o saobraćajnoj kulturi i nekim adetima koji čak i ne moraju bit upisani u zakon da bi bili sprovođeni.

Seljadija neće da propusti djecu preko pješačkog prijelaza, o čemu mi dalje da pričamo.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

oruzana_pobuna wrote: 08/02/2022 15:08
escobar__ wrote: 08/02/2022 14:50 Uklopio se u okruženje svjestan da ga bukvalno niko neće propustit da se uključi na saobraćajnicu nakon što završi utovar/istovar putnika.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

to je to

najgore od svega je sto se niko nikad nigdje ne pita kako je zlocinac nastao - nego mu opale samo presudu..... ne mozes biti vjecno fin u gradu krmaka i ljaksana..... seljajvo se moze iz petnih zila upirat da je velegrad al je po civilizacijskim parametrima kasaba baš kao i ovaj kvaziforum u biti DJL.....
Ne ide braniti svoj papankuk tudjim. Jasno je zasto to radi, ali to ne moze biti opravdanje za njegov papanluk.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Ateista wrote: 08/02/2022 17:46
oruzana_pobuna wrote: 08/02/2022 15:08

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

to je to

najgore od svega je sto se niko nikad nigdje ne pita kako je zlocinac nastao - nego mu opale samo presudu..... ne mozes biti vjecno fin u gradu krmaka i ljaksana..... seljajvo se moze iz petnih zila upirat da je velegrad al je po civilizacijskim parametrima kasaba baš kao i ovaj kvaziforum u biti DJL.....
Ne ide braniti svoj papankuk tudjim. Jasno je zasto to radi, ali to ne moze biti opravdanje za njegov papanluk.
opravdanje za njegov papanluk je red voznje a on je javni prevoznik koji ipak vise znaci gradu nego ti ja ili peti deseti forumas kao pojedinac
a zasto on radi taj papanluk je zbog papanluka pojedinaca koji cak mislim da moraju mada nisam siguran da su obavezni po zakonu pustiti bus
znam da na svakom busu je bar bila ona naljepnica stop i bus se ukljucuje ispred tebe
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#37410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Juka Jebach »

foxlife wrote: 08/02/2022 18:04
Ateista wrote: 08/02/2022 17:46

Ne ide braniti svoj papankuk tudjim. Jasno je zasto to radi, ali to ne moze biti opravdanje za njegov papanluk.
opravdanje za njegov papanluk je red voznje a on je javni prevoznik koji ipak vise znaci gradu nego ti ja ili peti deseti forumas kao pojedinac
a zasto on radi taj papanluk je zbog papanluka pojedinaca koji cak mislim da moraju mada nisam siguran da su obavezni po zakonu pustiti bus
znam da na svakom busu je bar bila ona naljepnica stop i bus se ukljucuje ispred tebe
Ako se ne varam duzan si stati i pustiti ga da se ukljuci ako je ukljucio zmigavac da hoce da se ukljuci u saobracaj
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#37411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Soldier0209 »

Voznja ispod ogranicenja i naglo kočenje kada se vidi policija tj ako je ogranicenje 50km/h pa smanje na 30km/h i tako prođu pored njih.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

foxlife wrote: 08/02/2022 18:04
Ateista wrote: 08/02/2022 17:46

Ne ide braniti svoj papankuk tudjim. Jasno je zasto to radi, ali to ne moze biti opravdanje za njegov papanluk.
opravdanje za njegov papanluk je red voznje a on je javni prevoznik koji ipak vise znaci gradu nego ti ja ili peti deseti forumas kao pojedinac
a zasto on radi taj papanluk je zbog papanluka pojedinaca koji cak mislim da moraju mada nisam siguran da su obavezni po zakonu pustiti bus
znam da na svakom busu je bar bila ona naljepnica stop i bus se ukljucuje ispred tebe
Jeste, po pravilu bi ga trebalo propustiti, opet to sto mnogi to nece nije opravdanje da on staje u trazi umjesto na prosirenje koje je za to predvidjeno.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Ateista wrote: 08/02/2022 18:41
foxlife wrote: 08/02/2022 18:04

opravdanje za njegov papanluk je red voznje a on je javni prevoznik koji ipak vise znaci gradu nego ti ja ili peti deseti forumas kao pojedinac
a zasto on radi taj papanluk je zbog papanluka pojedinaca koji cak mislim da moraju mada nisam siguran da su obavezni po zakonu pustiti bus
znam da na svakom busu je bar bila ona naljepnica stop i bus se ukljucuje ispred tebe
Jeste, po pravilu bi ga trebalo propustiti, opet to sto mnogi to nece nije opravdanje da on staje u trazi umjesto na prosirenje koje je za to predvidjeno.
red voznje
sve dok kreteni ne puste bus i oni koj parkiraju po stajalistima ja vozacima busa ovo opravdavam iako krse zakon
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ne bude niko parkiran na prosirenju ,a oni blokiraju traku,iduci put kad me neki tako zaustavi ,preteci cu ga i zaustaviti ga nize 200m isto kao on mene ;-)
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

foxlife wrote: 08/02/2022 18:43
Ateista wrote: 08/02/2022 18:41
Jeste, po pravilu bi ga trebalo propustiti, opet to sto mnogi to nece nije opravdanje da on staje u trazi umjesto na prosirenje koje je za to predvidjeno.
red voznje
sve dok kreteni ne puste bus i oni koj parkiraju po stajalistima ja vozacima busa ovo opravdavam iako krse zakon
Ma kakav red voznje, oni ga kao postuju... :-)
Kakva sam samo iskustva imao sa vozacima tramvaja i autobusa dok sam bio mladju i koristio gradski prevoz, to je tema za sebe, a dosta ih je stoka na nivou taksista.
I ja razumijem da to rade kad neko parkira na prosirenje i ne moze stati, nema izbora, ali kad ima mjesta, to sto ga ne pustaju nije opravdanje.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/02/2022 18:45 ne bude niko parkiran na prosirenju ,a oni blokiraju traku,iduci put kad me neki tako zaustavi ,preteci cu ga i zaustaviti ga nize 200m isto kao on mene ;-)
:thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Ateista wrote: 08/02/2022 19:56
foxlife wrote: 08/02/2022 18:43

red voznje
sve dok kreteni ne puste bus i oni koj parkiraju po stajalistima ja vozacima busa ovo opravdavam iako krse zakon
Ma kakav red voznje, oni ga kao postuju... :-)
Kakva sam samo iskustva imao sa vozacima tramvaja i autobusa dok sam bio mladju i koristio gradski prevoz, to je tema za sebe, a dosta ih je stoka na nivou taksista.
I ja razumijem da to rade kad neko parkira na prosirenje i ne moze stati, nema izbora, ali kad ima mjesta, to sto ga ne pustaju nije opravdanje.
nigdje nisam rekao da nema papaka medju njima nego samo da tu situaciju opravdavam sve dok ostali vozaci ne pustaju istog da se ukljuci ili su parkirani na stajalistu
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ateista wrote: 08/02/2022 19:56
foxlife wrote: 08/02/2022 18:43

red voznje
sve dok kreteni ne puste bus i oni koj parkiraju po stajalistima ja vozacima busa ovo opravdavam iako krse zakon
Ma kakav red voznje, oni ga kao postuju... :-)
Kakva sam samo iskustva imao sa vozacima tramvaja i autobusa dok sam bio mladju i koristio gradski prevoz, to je tema za sebe, a dosta ih je stoka na nivou taksista.
I ja razumijem da to rade kad neko parkira na prosirenje i ne moze stati, nema izbora, ali kad ima mjesta, to sto ga ne pustaju nije opravdanje.
Mi već godinama muku mučimo sa vozačima Centrotransa. Likovi na zadnju liniju krenu deset minuta prije reda vožnje, a učenici ne sitgnu na autobus ni brzim hodom, jedva ako od škole do stanice trče. Hiljade puta se obraćali upravi stanice, par dana se situacija popravi pa opet isto. Baš večeras prolazim, četiri autobusa su pet minuta prije reda vožnje već van stanice, i to fino odmakli. Gospoda hoće da prije stignu kući., a po djecu neka dolaze roditelji (koji su uredno platili katrtu).
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Laplace wrote: 08/02/2022 20:48
Ateista wrote: 08/02/2022 19:56
Ma kakav red voznje, oni ga kao postuju... :-)
Kakva sam samo iskustva imao sa vozacima tramvaja i autobusa dok sam bio mladju i koristio gradski prevoz, to je tema za sebe, a dosta ih je stoka na nivou taksista.
I ja razumijem da to rade kad neko parkira na prosirenje i ne moze stati, nema izbora, ali kad ima mjesta, to sto ga ne pustaju nije opravdanje.
Mi već godinama muku mučimo sa vozačima Centrotransa. Likovi na zadnju liniju krenu deset minuta prije reda vožnje, a učenici ne sitgnu na autobus ni brzim hodom, jedva ako od škole do stanice trče. Hiljade puta se obraćali upravi stanice, par dana se situacija popravi pa opet isto. Baš večeras prolazim, četiri autobusa su pet minuta prije reda vožnje već van stanice, i to fino odmakli. Gospoda hoće da prije stignu kući., a po djecu neka dolaze roditelji (koji su uredno platili katrtu).
Da, to se i meni desavalo, samo sa GRAS-om, zadnji autobus ili tramvaj krenu ranije i lete, prolaze kroz crveno samo da sto prije dodju kuci sto kazes, jednom nije ni stao na stanicu a bilo ljudi.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#37420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

Ateista wrote: 08/02/2022 18:41
foxlife wrote: 08/02/2022 18:04

opravdanje za njegov papanluk je red voznje a on je javni prevoznik koji ipak vise znaci gradu nego ti ja ili peti deseti forumas kao pojedinac
a zasto on radi taj papanluk je zbog papanluka pojedinaca koji cak mislim da moraju mada nisam siguran da su obavezni po zakonu pustiti bus
znam da na svakom busu je bar bila ona naljepnica stop i bus se ukljucuje ispred tebe
Jeste, po pravilu bi ga trebalo propustiti, opet to sto mnogi to nece nije opravdanje da on staje u trazi umjesto na prosirenje koje je za to predvidjeno.
po kojem pravilu ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#37421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Po pravilu da vozila JGS imaju prednost kod ukljucivanja u promet.
BadBoy
Posts: 9612
Joined: 01/11/2005 21:55

#37422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Ateista wrote: 08/02/2022 18:41
foxlife wrote: 08/02/2022 18:04

opravdanje za njegov papanluk je red voznje a on je javni prevoznik koji ipak vise znaci gradu nego ti ja ili peti deseti forumas kao pojedinac
a zasto on radi taj papanluk je zbog papanluka pojedinaca koji cak mislim da moraju mada nisam siguran da su obavezni po zakonu pustiti bus
znam da na svakom busu je bar bila ona naljepnica stop i bus se ukljucuje ispred tebe
Jeste, po pravilu bi ga trebalo propustiti, opet to sto mnogi to nece nije opravdanje da on staje u trazi umjesto na prosirenje koje je za to predvidjeno.
Ovo je vrlo dobar primjer one izreke "djela drugog ne opravdavaju tvoja (ne)djela".

Na ovom forumu često možemo čuti kako ljudi svoje preticanje preko pune opravdavaju time što neko pegla ispod ograničenja. A sada se ljute na vozača busa zato što on isto tako neće da stane u nišu jer mu ostali vozači kasnije ne daju da se uključi.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#37423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

drug_profi wrote: 09/02/2022 09:44 Po pravilu da vozila JGS imaju prednost kod ukljucivanja u promet.
Clan ili se nije desilo
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#37424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

azdralovic wrote: 09/02/2022 09:52
drug_profi wrote: 09/02/2022 09:44 Po pravilu da vozila JGS imaju prednost kod ukljucivanja u promet.
Clan ili se nije desilo
Uzmi ZOBS.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#37425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

drug_profi wrote: 09/02/2022 10:03
azdralovic wrote: 09/02/2022 09:52

Clan ili se nije desilo
Uzmi ZOBS.
ne mogu da nadjem :sad:
Post Reply