Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37376 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Fali njima bogami i ljudstva na terenu, najavili uposljavanje jos 100 pocetnika ima vec podosta..nista za sada a imam osjecaj da 50 istih policajaca iznese sve na svojim ledjima.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37377 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kome ovo štimaju?
Koliko znam ovo je prvi put da PU ima drugu licitaciju isti dan (odnosno pola sata kasnije :D )
https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /191020033
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#37378 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Casual's wrote:Kome ovo štimaju?
Koliko znam ovo je prvi put da PU ima drugu licitaciju isti dan (odnosno pola sata kasnije :D )
https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /191020033
Seljak komerc, Banana Boy i Halmy.
Samo je pitanje, ko je na redu.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37379 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ja bi volio da neko od sirijaca, palestinaca, arapa i slicnih iz Sarajeva uzme ovo a ne nasi nabrojani.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#37380 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Čuo sam da su oni policajci na motoriću neslavno završili ovogodišnju epizodu i to upravo u Gradišću. Ne znam je li istina, ali valjda su pretjerali sa prekršajnim nalozima što se lokalnom stanovništvu i nije baš svidjelo :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37381 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Navikli seljani da vozaju neregistrovana vozila...Svi bi pravnu drzavu, a sela drzava u drzavi...
S tim da sam negdje cuo podatak da su kamere za neregistrovana vozila u Ze zabiljezila oko 500 neregistrovanih vozila za mjesec ili dva. Prica mi drug da je odprilike tu cifru cuo na seminaru od onog Adisa Imamovica, on je MUP-ovac pa to zna.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37382 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Neki dan je lik sebi nabio 10.000 kazne tako.
Vozao se po gradu sa neregistrovanim, a one bilježe svaki prolazak i to je nova kazna.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37383 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

I neka je...kada vec ne sanckionisu ulicne svercere, neka neko ima da uredi makar te pametnjakovice .
User avatar
N.N.
Posts: 3551
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#37384 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Motorista je iz Gradisca :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3551
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#37385 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Motorista je iz Gradisca :mrgreen:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#37386 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

N.N. wrote:Motorista je iz Gradisca :mrgreen:
A drugi iz Tetova, zato su ih i dočekali :) opet ne znam je li istina, ali selo tako priča.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37387 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Eto lokalni seljaci jaci od policije...kako da ne... :oops:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37388 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote:Eto lokalni seljaci jaci od policije...kako da ne... :oops:
Pa samo je jedan "lokalni seljak" iz Gradisca jaci od mup-a
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37389 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ne vjerujem da je jaci, nego dobro podmaze. :wink:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37390 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Gledam render sto je Nivelacija okacio na Zenica construction temi, pa fakat ne kontam vise ni Britvara koji neumorno za svaki najavljeni objekat pjeni i bori se protiv...cemu to? Gradnjom pristojnih objekata, kakav je i sa Nivelacijinog rendera samo je grad na dobitku. Ne treba dati parkove, ne treba dati zelene povrsine, ali biti protivnik svega, pa ebemu misa ne moze ni tako. Treba i njemu neko sasuti u lice sve. Ono je ocigledno pljuvanje po svemu. Jer tamo gdje se sada vrte doneri pored gim, gdje je blatnjava povrsina, navodno treba ici izgradnja zgrade, a ovaj stao odmah pljuvati. Ispada da treba grad ostaviti ovako kako jeste i narednih 50 godina nista ne dirati. Bezveze...Uvazavao sam ga, a sada vidim da je fakat postao obicni pljuvac po direktivi ko zna koga ili mu je krivo sto on kao arhitekta nije napravio ni jedan znacajniji objekat u Zenici. Jebes takvog arhitektu. :run:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#37391 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

clio_dci120 wrote:Gledam render sto je Nivelacija okacio na Zenica construction temi, pa fakat ne kontam vise ni Britvara koji neumorno za svaki najavljeni objekat pjeni i bori se protiv...cemu to? Gradnjom pristojnih objekata, kakav je i sa Nivelacijinog rendera samo je grad na dobitku. Ne treba dati parkove, ne treba dati zelene povrsine, ali biti protivnik svega, pa ebemu misa ne moze ni tako. Treba i njemu neko sasuti u lice sve. Ono je ocigledno pljuvanje po svemu. Jer tamo gdje se sada vrte doneri pored gim, gdje je blatnjava povrsina, navodno treba ici izgradnja zgrade, a ovaj stao odmah pljuvati. Ispada da treba grad ostaviti ovako kako jeste i narednih 50 godina nista ne dirati. Bezveze...Uvazavao sam ga, a sada vidim da je fakat postao obicni pljuvac po direktivi ko zna koga ili mu je krivo sto on kao arhitekta nije napravio ni jedan znacajniji objekat u Zenici. Jebes takvog arhitektu. :run:
Nije problem gradnja i manjak zelenih površina, nego manjak parkinga i manjak podzemnih garaža.
Imaš primjer nove zgrade na Talića brdu, koja će po svemu sudeći imat više od 10 spratova, a nema niti podzemnu garažu, niti predviđena parking mjesta.
Ako investitor ima izbor da ne gradi podzemne garaže naravno da ih neće gradit, jer podzemna garaža značajno poskupljuje projekt.
Već smo sad svjedoci da je grad pretrpan autima i da neka naselja grcaju od auta parkiranih na trotoaru, a u budućnosti će bit još gore.
Ja sam za definitivno za građenje novih zgrada, ali nekih pravila mora bit.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37392 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

clio_dci120 wrote:Gledam render sto je Nivelacija okacio na Zenica construction temi, pa fakat ne kontam vise ni Britvara koji neumorno za svaki najavljeni objekat pjeni i bori se protiv...cemu to? Gradnjom pristojnih objekata, kakav je i sa Nivelacijinog rendera samo je grad na dobitku. Ne treba dati parkove, ne treba dati zelene povrsine, ali biti protivnik svega, pa ebemu misa ne moze ni tako. Treba i njemu neko sasuti u lice sve. Ono je ocigledno pljuvanje po svemu. Jer tamo gdje se sada vrte doneri pored gim, gdje je blatnjava povrsina, navodno treba ici izgradnja zgrade, a ovaj stao odmah pljuvati. Ispada da treba grad ostaviti ovako kako jeste i narednih 50 godina nista ne dirati. Bezveze...Uvazavao sam ga, a sada vidim da je fakat postao obicni pljuvac po direktivi ko zna koga ili mu je krivo sto on kao arhitekta nije napravio ni jedan znacajniji objekat u Zenici. Jebes takvog arhitektu. :run:
Druze ne obracaj patnju na njega, na zadatku je.
Ali ima problem sto spiku puse namjerno ili nenamjerno neobrazovani vijecnici i drze razvoj grada u zastoju.

Npr onu skicu trga Rudara je vjerovatno radila Vedina Babahmetovic koja je medju 3 najcjenjenija arhitekta u BiH.

Kada cujes Bostjancica, Babahmetovic, Aksu Turkica i ostale da su protiv onda se treba obratiti paznja a ovoga samo preskakati.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#37393 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Casual's wrote:
clio_dci120 wrote:Eto lokalni seljaci jaci od policije...kako da ne... :oops:
Pa samo je jedan "lokalni seljak" iz Gradisca jaci od mup-a
Hule iz Gradišča :D
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37394 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Nivelacija wrote:Npr onu skicu trga Rudara je vjerovatno radila Vedina Babahmetovic koja je medju 3 najcjenjenija arhitekta u BiH.

Kada cujes Bostjancica, Babahmetovic, Aksu Turkica i ostale da su protiv onda se treba obratiti paznja a ovoga samo preskakati.
sve ih poznajem, i dobro saradjujem sa njima. no pitam te, zasto mislis da su oni dovoljno dobri da se obrati paznja? koliko god ih poznajem dobro, imaju mane i znaju da se zanesu, pa zaborave na pravila koja je kamberovica polje spomenuo. gdje god vide zelenu povrsinu, oni bi tu zgradu da zasade.
osobno mi se ne dopada ideja okupacije oko IK banke, i dijela gdje je Smajlovic obecavao nekakve kule i gradove.
ne dopada mi se okupacija gradskog parka, da se tamo grade nekakve spavaonice.

poenta je da svo vrijeme gradite spavaonice ili potpuno beskorisne objekte koji mogu da vec sutra pokazu disfunkciju, a hoce.
da u onom planu postoji izgradnja nekog univerzitetskog odjela, laboratorije, skole, instituta, muzeja, necega sto bi drustvu stvarno koristilo - ali ne, oni nude spavaonice ciji ce za stanari za koju godinu po balkonima ili pendzerima susiti dosnji ves i carape. ne racunam sa ovim da svaki objekat bude narusen, jer stanarima sinu glupe ideje da nadograde ili ograde ili ruse nekakve zidove, i onda izgled zgrade bude cisti cirkus.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#37395 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Ko je vozio BMW pa nece ni inicijale objaviti?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#37396 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Al sto je problem izgradit sprat ili dva garaza? Svakako se ta parking mjesta prodaju za masne pare ili rentaju dugorocno tako da investitor ne moze biti nikako u minusu time.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#37397 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Freamon Lester wrote:Ko je vozio BMW pa nece ni inicijale objaviti?
Inicijali M.A., ima na havazu (ako mislimo na isto)
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/52 ... ovrijedeno
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#37398 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Throttle wrote:Al sto je problem izgradit sprat ili dva garaza? Svakako se ta parking mjesta prodaju za masne pare ili rentaju dugorocno tako da investitor ne moze biti nikako u minusu time.
Dublji iskop, više materijala, skuplje temeljenje, ako si okružen zgradama i ako je tlo nikakvo onda moraš radit zaštitu građevinske jame+geotehnička sidra.
Dakle dosta je skuplje, čak i kad prodaješ parking ili iznajmljuješ nikome se ne da jebavat s tim stvarima ako ne moraju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#37399 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakav li će haos oko parkiranja vozila na talića brdu i u mejdandžiku biti kad se ta zgrada zavrsi i useli se
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#37400 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

kakavdanakneiskustvu wrote:kakav li će haos oko parkiranja vozila na talića brdu i u mejdandžiku biti kad se ta zgrada zavrsi i useli se
Boli nas kurko, samo nek se gradi. Ha ja.
Post Reply