Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37376 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

de obilježi koja je koja vrsta, meni isto :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37377 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

A jesu joj porumenili :oops:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37378 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

kakva bi krompiruša oTih bila? :? il šarena :?
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37379 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

moonca wrote: 22/01/2020 18:41 Moram ovo postati..
:oops: kako Sam sinoc u ponoc odolila probat

~~••dvije vrste slatkog krompira••~~

.ulje i curry par zrncadi soli


Image

prvi je japanski, - dvije polovice iznad , white sveet

Image
Kod nas se može kupiti samo ovaj narandžasti.
Kakva je razlika u odnosu na japanski?
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37380 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

đe ima sad taj narandžasti :?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37381 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Santic_Aleksa wrote: 22/01/2020 19:15 kakva bi krompiruša oTih bila? :? il šarena :?
..probala sam, sa--- yam- ovaj treci i nisam odusevljena- nisam ponovila..

Nije za pite... kolac -moze..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37382 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote: 22/01/2020 19:16

Kod nas se može kupiti samo ovaj narandžasti.
Kakva je razlika u odnosu na japanski?
Ima ih jos -vrsta- japanski -takodje s ljubicastom korom- i tekstrura - suva kao kesten je, -- i jako sladak.

ovaj na slici- u odnosu na drugog- je manje vode ima- suvlji je- drugi -- tekstura s vise vode- a, narandjasti je, najvise vode - tj- jako je mekan mozes ga mazati kao pekmez..Ovag ameri koriste kao pire--prilog kao i za kolace
japanski je najsladji- pa redom do narandjastog- i narandzastog ima vishe vrste.. ah... :-)

sve sam ih isprobala.. :lol:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37383 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

malo ćufteta da pokupe temperaturu :izet:
Image
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37384 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Jesu ove ćuftete pohovane :zoka:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37385 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

takoe ma'am :ruza:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37386 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:

.gdje sta zeleno---
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37387 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Čekam moncin komentar
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37390 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ne volim ništa zeleno uz ovo, jedino ćušpajz, a neam zelja

štae hejteri jel vam se to gadi :evil:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37391 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

.. mogao bi i kiseli kupus.. a tu masnocu -papirom pokupi.. :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37392 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 22/01/2020 20:55 Jedna cufta za mooncu :(
ne znam bil' prezivjela-

..jesi li imao hljeb?? :lol:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37393 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

kupusa kiselog sam ćopo dok sam pravio :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37394 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

"masnoca" je tu maxuzija :mrgreen: :thumbup:

santicu..od mene ti je LIKE
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37395 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ako iko zna, zna Loo :izet:

ćao vegani :oops:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#37396 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 22/01/2020 20:56
Sto ne bi?

Kod tebe su manje :mrgreen:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37397 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Lajk i od mene nego nisam nikad pohovala ćufte
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37398 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

cendlerbing wrote: 22/01/2020 20:59 Lajk i od mene nego nisam nikad pohovala ćufte
Ja sam tek nedavno sazno da postoje nepohovana ćufteta, a ove što kolačiće nazivaju ćuftetama ne bi komentariso :oops:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37399 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

Od rođaka mi nana filuje bamju (nečim), moram otić da me poduči, pa ćete se onda zgrozit, sarma je mila majka. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37400 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

jesu li to -kadun butici :-)
Post Reply