Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37301 Re: Zeničani
A to ti igrom slucaja nisi islamofob? 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37302 Re: Zeničani
a ja sam kao kandidat neke stranke za gradonacelnika?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37303 Re: Zeničani
Nisi kandidat pa je ok da si islamofob? 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37304 Re: Zeničani
a jesam islamofob?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37305 Re: Zeničani
Pa takva je analogija
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37306 Re: Zeničani
koliko ja vidim,a evo ponovo sam procitao,blla je prica o kandidatima za gradonacelnika
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#37308 Re: Zeničani
Ozbiljan je biznis stvoren sada sa parkingom i naplatom. Ako IZ ima dio kolaca boli njih briga za rugobu i ruglo.
Unistili su pored centra grada takodjer i Radakovo.
Unistili su pored centra grada takodjer i Radakovo.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37309 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:Nisi kandidat pa je ok da si islamofob?
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#37310 Re: Zeničani
To nije ozbiljan biznis, to je katastrofalan biznis kad se uzme u obzir uloženo i dobijeno.Nivelacija wrote:Ozbiljan je biznis stvoren sada sa parkingom i naplatom. Ako IZ ima dio kolaca boli njih briga za rugobu i ruglo.
Unistili su pored centra grada takodjer i Radakovo.
Samo, boli ih kurko kad para redovno kapa.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#37311 Re: Zeničani
Pa nisu oni ni ulagali 
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37312 Re: Zeničani
ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#37313 Re: Zeničani
pa manir je da se prisiva ljudima koji imaju fobiju od Islama.Tempo wrote:ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
isto je vezano i za osjecaj, kad si u komunikaciji sa ortodoksnim Jevrejem, i drzis da je degutantan sa svojim radikalnim stavovima, prisiva ti se
da si antisemita, a osoba je krajnje degutantna i pri tome vrlo opasna.
ako vjerujes statistickim podacima da su ateisti manje agresivni ljudi, gotovo nikako, u usporedbi sa onima sto su religiozni, smatraju da si sami vrag iz ponora pakla.
jednostavan recept, ako se odvazis kazati nesto protiv religioznih i njihove religioznosti i njihove vrlo upitne vjere, smatra se da si fobican.
dakle, ako ateista uzurpira prostor i rijesi da to bude parking, on je manijak. ako religiozan covjek to poduzme, onda svaka kritika podlozna prema njemu je fobija. tako ja to shvatam.
ispravite me ako grijesim.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37314 Re: Zeničani
Tempo wrote:ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
čuo si za borisa dežulovića,novinara?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37315 Re: Zeničani
Pa imaju dvije vrste islamofoba
Jedna je ona kojoj se gadi sve sto ima veze s islamom,pokusava sve islamsko staviti u negativan kontekst i muslimane postaviti u funkciju globalne mete i na taj nacin pravdate neke svoje,najcesce,fasistoidne pokrete
Druga vrsta su islamofobi koje takvim proglasavaju najcesce nosioci muslimanskih imena koji se krijuci iza istih rade razne pizdarije,najcesce kleptomanskog tipa,i tako se brane od kritika
Mozda.postoji jos koja definicija ali ja ne znam
Jedna je ona kojoj se gadi sve sto ima veze s islamom,pokusava sve islamsko staviti u negativan kontekst i muslimane postaviti u funkciju globalne mete i na taj nacin pravdate neke svoje,najcesce,fasistoidne pokrete
Druga vrsta su islamofobi koje takvim proglasavaju najcesce nosioci muslimanskih imena koji se krijuci iza istih rade razne pizdarije,najcesce kleptomanskog tipa,i tako se brane od kritika
Mozda.postoji jos koja definicija ali ja ne znam
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#37316 Re: Zeničani
mislim da je to vrlo subjektivno shvatanje.kamen spoticanja wrote:Pa imaju dvije vrste islamofoba
Jedna je ona kojoj se gadi sve sto ima veze s islamom,pokusava sve islamsko staviti u negativan kontekst i muslimane postaviti u funkciju globalne mete i na taj nacin pravdate neke svoje,najcesce,fasistoidne pokrete
Druga vrsta su islamofobi koje takvim proglasavaju najcesce nosioci muslimanskih imena koji se krijuci iza istih rade razne pizdarije,najcesce kleptomanskog tipa,i tako se brane od kritika
Mozda.postoji jos koja definicija ali ja ne znam
dakle, ako uputim kritiku prema sistemu/sustavu jer zloupotrebljava svoju poziciju pa uzurpira, recimo, prostor u centru grada pokusajem gradnje Islamskog centra, a pri tome tu ambiciju izmijene u jedan parking prostor.
mislim da se taj centar mogao izgraditi da se to lijepo libiralo, da se pazljivo planiralo.
osobno bi me radovalo i cinilo da se ponosim da se u centru grada izgradilo nesto poput Jean Nouvelovog Institut du Monde Arabe.
medjutim to se nije desilo. nista se nije isplaniralo. i kritikujem da je sve to uradjeno bahato i beskrupulozno. takodjer vrijedi i za onaj
prostor u Radakovu.
svi ti postupci su vrlo degutantni. nista nisu izveli kako treba, i ostavljaju dojam da su obicne neznalice i seoske varalice.
ne zelim da se to prisiva pod islamofobijom, jer nije. neka se to prihvati kao kritika, i neka se nadju spsoobni ljudi koji ce se zalagati da se dovede Jean Nouvele i napravi drugi primjer Institut du Monde Arabe.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37317 Re: Zeničani
da, nekoliko puta, iako dosta rijetko.kakavdanakneiskustvu wrote:Tempo wrote:ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
čuo si za borisa dežulovića,novinara?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37318 Re: Zeničani
Tempo wrote:[quote="kakavdanakneiskustvu"ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
čuo si za borisa dežulovića,novinara?[/quote]
da, nekoliko puta, iako dosta rijetko.[/quote]
znači znaš ko je u pitanju?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37319 Re: Zeničani
Moet
A da procitas ponovo sta sam napisao
A da procitas ponovo sta sam napisao
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37320 Re: Zeničani
tu mi se javlja nejasnoca. fobija je strah, right?, i mene objektivno jeste strah religije i u tom kontekstu ja jesam islamofob, ali i budofob, katolifob, ortodofob itd., ali ne mogu povezati svoj strah od teistickog drustva, tacnije od onoga sto teisticko drustvo nosi, sa ovim tvojim primjerom. kazes seljaku da ne pravi parking, a on ti odgovori da je tebe strah islama. i just dont get it.moet-perignon wrote:pa manir je da se prisiva ljudima koji imaju fobiju od Islama.Tempo wrote:ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
isto je vezano i za osjecaj, kad si u komunikaciji sa ortodoksnim Jevrejem, i drzis da je degutantan sa svojim radikalnim stavovima, prisiva ti se
da si antisemita, a osoba je krajnje degutantna i pri tome vrlo opasna.![]()
ako vjerujes statistickim podacima da su ateisti manje agresivni ljudi, gotovo nikako, u usporedbi sa onima sto su religiozni, smatraju da si sami vrag iz ponora pakla.
jednostavan recept, ako se odvazis kazati nesto protiv religioznih i njihove religioznosti i njihove vrlo upitne vjere, smatra se da si fobican.
dakle, ako ateista uzurpira prostor i rijesi da to bude parking, on je manijak. ako religiozan covjek to poduzme, onda svaka kritika podlozna prema njemu je fobija. tako ja to shvatam.
ispravite me ako grijesim.
inace, nisam nikad parkirao dole. ja jesam ateista i u boga ne vjerujem, ali ne parkiram auto u dzamiji. jebi ti to. sta ako boga ipak ima, pa mi na poslednjem sudu kaze, alo ljakse sto si mi parkiro auto ispred radnje? hoš sad da te pretvorim u onu resetku na rasimovom rostilju?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37321 Re: Zeničani
Ti si svakako tu negdje bare bare sa Rasimovom resetkom na rostilju.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37322 Re: Zeničani
da, nekoliko puta, iako dosta rijetko.[/quote]kakavdanakneiskustvu wrote:Tempo wrote:[quote="kakavdanakneiskustvu"ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
čuo si za borisa dežulovića,novinara?
znači znaš ko je u pitanju?[/quote]
da, kazem ti. ljudi ga rijetko spominju, tako da rijetko cujem za njega, ali znam o kome se radi. as a matter of fact, procitao sam valjda sve sto je napisao. aj ne bas sve, ali najveci dio. od ferala naovamo. sto pitas?
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37323 Re: Zeničani
a jest, pakas sam ja. a vi, kako ste?clio_dci120 wrote:Ti si svakako tu negdje bare bare sa Rasimovom resetkom na rostilju.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37324 Re: Zeničani
da, nekoliko puta, iako dosta rijetko.[/quote]Tempo wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:[quote="kakavdanakneiskustvu"ova rijec mi je iskocila unazad par godina, ali nikad nisam uspio da shvatim sta to tacno znaci i u kojem kontekstu se ona pojavila i koristi. ako bi neko mogao da mi objasni, bio bih mu vrlo zahvalan.islamofob
čuo si za borisa dežulovića,novinara?
znači znaš ko je u pitanju?[/quote]
da, kazem ti. ljudi ga rijetko spominju, tako da rijetko cujem za njega, ali znam o kome se radi. as a matter of fact, procitao sam valjda sve sto je napisao. aj ne bas sve, ali najveci dio. od ferala naovamo. sto pitas?[/quote]
pitam zato što su njega prije 4 godine zbog jednog teksta poceli pojedinci nazivati baš tako,islamofobom,a kao da sam vidio da si negdje citirao da li njega ili nesto u vezi ferala pa te i zbog toga upitah,necu upitati znaju li ko je b. dezulovic neke koji se kunu u r.isaka,ne ide to jedno s drugim
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37325 Re: Zeničani
ne ide..
dovoditi borisa u vezu sa takvim stvarima je blesavo. malo je takvih prijatelja kao sto je dezulovic.
ista stvar se desila, zamalo ga nisu lincovali, predragu lucicu kad je napisao pjesmu ići, mići ahmici.
ta kretenska banda, ti majmunoliki majmunoidi, ne shvatajuci o cemu se radi, su zakljucili da predrag, stajaznam, velica genocid, pjeva u slavu koljaca iz ahmica. mislim...
dovoditi borisa u vezu sa takvim stvarima je blesavo. malo je takvih prijatelja kao sto je dezulovic.
ista stvar se desila, zamalo ga nisu lincovali, predragu lucicu kad je napisao pjesmu ići, mići ahmici.
ta kretenska banda, ti majmunoliki majmunoidi, ne shvatajuci o cemu se radi, su zakljucili da predrag, stajaznam, velica genocid, pjeva u slavu koljaca iz ahmica. mislim...
