Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#37277 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

moet-perignon wrote:

cim ti rijesis da eliminiras suvisne tacke na kraju recenice.
nisi pismen kao sto mislis.
no, ako te nesto tjesi, pismeniji si od fude.
I pismeniji od tebe... :D Tačkica nikad nije viška... Ima u gramatici i pravopisu jasno objašnjenje za to... Ipak, čitajući tvoje postove, shvatam da je to prekomplikovano za tebe... SA pismenošću se nije igrati, ili da ti približim i prevedem na tvoj jezik - S pismenošću...

...

:D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37278 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Nivelacija wrote:
kamen spoticanja wrote:Ma nece nista
Koristi sda metodu blokiranja politickog oponenta pa uslovljava tu neku izgradnju,renoviranje po bolnici nekim prostornim planovima,mostovima,zicarama i sta sve vec nije rekao a samo da mu politicki oponent me bi zabiljezio koji poen
Dakle radi ono sto njemu rade zeleni dok rulja,salyveni,carsije i qurci aplaudiraju "svojoj strani"
Kamen odluci se :mrgreen:

Jedan dan pises treba ostati jos 4 godine, drugi dan skontas da ces onda jos 4 godine slusati ublehe blokiraju nas, nedaju nam, zaduzeni smo itd.
I tako onda prodje skoro decenija ili 8 godina(2 mandata) a bez ijednog projekta a jedini grad bez trga npr, da ne nabrajam kompleksnije stvari
ili slusas o led rasvjeti a evo treci put tender( manji za 4 miliona od prva dva) raspisan a dvije godine slusamo o ledovima na tamnim zenickim ulicama itd.

Ali nazalost sela ce poraziti promjenu bilo kakvu jer su kupljeni asfaltom i to je to :mrgreen:
Nivelacijo, dodje li tebi sta Dzaferbeg, osim sto ti je komsija( vidim po ovim slikama)?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37279 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Casual's wrote:Je l' se iko od ovih vijecnika i klinaca ikada provozao Masarykovom? Bolji je put u seocima kojeg opet radi. :D
Da dodamo i Strosmajerovu...
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37280 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Zaitsev wrote:
moet-perignon wrote:

cim ti rijesis da eliminiras suvisne tacke na kraju recenice.
nisi pismen kao sto mislis.
no, ako te nesto tjesi, pismeniji si od fude.
I pismeniji od tebe... :D Tačkica nikad nije viška... Ima u gramatici i pravopisu jasno objašnjenje za to... Ipak, čitajući tvoje postove, shvatam da je to prekomplikovano za tebe... SA pismenošću se nije igrati, ili da ti približim i prevedem na tvoj jezik - S pismenošću...

...

:D
ni nemoj se truditi ulaziti u dimenziju koja ti nije poznata. uopce nisi upravu.
i zvanicno si nepismen. gori od fude. :)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37281 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

channel10 wrote: Nivelacijo, dodje li tebi sta Dzaferbeg, osim sto ti je komsija( vidim po ovim slikama)?
Samo komsija :skoljka:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#37282 Re: Zeničani

Post by Throttle »

MEŠČINI da je malo smutljao ovo za novi broj i novi telefon al haj'...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37283 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:
MEŠČINI da je malo smutljao ovo za novi broj i novi telefon al haj'...

sve je moguce,samo ne znam sta je cekao toliko mjeseci da prodjwe a da se tek sad oglassi
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#37284 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ma sad se vadi. Čuj kupio novi broj i novi mobitel i kao žrtva cyber napada. A kaže da je kupio neku najobičniju Nokiju :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37285 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kad je se to prvi put objavilo,bilo je na fb puno komentara osoba koje su slicne stvari dozivljavalje od strane ovog kretena i prije 10,15,20 godina
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#37286 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

moet-perignon wrote:
Zaitsev wrote:
moet-perignon wrote:

cim ti rijesis da eliminiras suvisne tacke na kraju recenice.
nisi pismen kao sto mislis.
no, ako te nesto tjesi, pismeniji si od fude.
I pismeniji od tebe... :D Tačkica nikad nije viška... Ima u gramatici i pravopisu jasno objašnjenje za to... Ipak, čitajući tvoje postove, shvatam da je to prekomplikovano za tebe... SA pismenošću se nije igrati, ili da ti približim i prevedem na tvoj jezik - S pismenošću...

...

:D
ni nemoj se truditi ulaziti u dimenziju koja ti nije poznata. uopce nisi upravu.
i zvanicno si nepismen. gori od fude. :)
:lol: :lol: :lol:

Imaš ga pravo. Oprosti.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37287 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kakavdanakneiskustvu wrote:kad je se to prvi put objavilo,bilo je na fb puno komentara osoba koje su slicne stvari dozivljavalje od strane ovog kretena i prije 10,15,20 godina
Da, a i bila je njegova slika, nag pozira! Slao ucenici...
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#37288 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Casual's wrote:Je l' se iko od ovih vijecnika i klinaca ikada provozao Masarykovom? Bolji je put u seocima kojeg opet radi. :D
Koga boli kurac za grad.
Eno i Ulica Ivana Gundulića pored gradskog groblja, ko da je haubica 155 mm djelovala mjesec dana po njoj.
Bitno je da bagra koja se može kupit za paket dobije asfalt.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37289 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ulica kod kineskog, pa pored pijace - Allahumesali. Centar jebenog grada.
Zato ulice do privatnih vikendica i avlija idu ko lude
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37290 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Pa recite mi gradsku ulicu koja je rekonstruirana ? Samo jednu u zadnje 3 godine?

Možete nabrajati ulice do prekosutra, sela odlucuju :gunjastajl:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37291 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

trg kod pozorista,gradske uprave,mup-a
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37292 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

kakavdanakneiskustvu wrote:trg kod pozorista,gradske uprave,mup-a
plocice na tom trgu nisu vise polomljene, vec su smrskane od silnih automobila. kao da hodas po pustinjskim dinama. :)
isti slucaj je kod lamele, na strani bulevara.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#37293 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:Ulica kod kineskog, pa pored pijace - Allahumesali. Centar jebenog grada.
Zato ulice do privatnih vikendica i avlija idu ko lude
60 miliona ste spiskali a niste završili posao. Kilometar GGM-a koštao skuplje od kilometra autoputa...Grad uložio u regionalnu cestu 30 mil. a kanton u regionalnu 1 milion i hvale se time, doduše planirali sredstva još nisu realizovali...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37294 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Budi faca pa se javi kada te neko nesto konkretno pita, nemoj izbjegavati odgovore. Kada tu naviku steknes mozes pisati nebuloze.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#37295 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Pa de ospori činjenice.
Sve ima uzrok i posljedice, samo se neki prve grbavi...
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#37296 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Neka sela su u nemilosti "Kr0lja" jer valjda nisu glasali za njeg.

@Smart ceste su nam grbave. Trenutno je tu "Kr0lj" i trenutno je on kriv. Prije tog je bila kriva SDA za grbave ceste u njihov vakat.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#37298 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ima li ijedan kandidat za gradonačelnika muda prozvati IZ za ono ruglo od Sultan Ahmedovog kompleksa?
Retoričko pitanje, naravno.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37299 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

kamberovica polje wrote:Ima li ijedan kandidat za gradonačelnika muda prozvati IZ za ono ruglo od Sultan Ahmedovog kompleksa?
Retoričko pitanje, naravno.

ne treba petlja, vec osjecaj za estetiku koja se stice od dana kad smo rodjeni, pa kroz skolu i nastojanje da sirimo svjetonazore.
kako su zadnjih godina obicni prostaci na vlasti koji su stoposto odrastali u prljavim avlijama, ali vazno je napomenuti da su imali ciste goozice.
tako da je i dan danas njima bitno cisto doope, a to sto je u avliji haos, zbuka sa strane i kuca bez fasade to ne igra bitnu ulogu kod Boga.
isti princip njihovog promisljanja o prostoru primjeni i na Sultan Ahmedov kompleks i dobit ces odgovor. odgovor da u doglednoj budnocnosti nema citaonica, biblioteka, novih skola, laboratorija, ali neka nama kapitalnih ulaganja, merkatora, zare i ha-und-ema i kafana pa da se dicimo po svijetu.
nikada se necemo rijesiti neotesanih i poroznih seljacina.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#37300 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamberovica polje wrote:Ima li ijedan kandidat za gradonačelnika muda prozvati IZ za ono ruglo od Sultan Ahmedovog kompleksa?
Retoričko pitanje, naravno.

jedem laptop ako to neko upita,jedino mozda onaj mirad,svakom ko bi to spomenuo,pojedini bi dali etiketu islamofoba i hajd se ti kasnije operi od toga
Post Reply