Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
ljuspica
- Posts: 1000
- Joined: 02/11/2011 14:02
#3726 Re: Zeničani
Ima li negdje u Zenici ili u okolini Ze neka radnja sa polovnom bijelom tehnikom?
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#3727 Re: Zeničani
jel ti daleko Lasva?ljuspica wrote:Ima li negdje u Zenici ili u okolini Ze neka radnja sa polovnom bijelom tehnikom?
haj, enivejs
ako nekom zatreba...kad prodjes Fehru i tamo kod kretanja za Merdane, e tu ima kuca
bijela tehnika i namjestaj.
iz Njemacke.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3728 Re: Zeničani
Pogledaj ovo druze EborgEborg wrote:Postoji li u Zenici nešto slično bivšem Domu štampe gdje se može štampati kvalitetno i povoljno u većim količinama?
Jesu li kopirnice jedina opcija?
BTW, jesam li ja dobro upratio ili su neke kopirnice prešle i na izdavanje knjiga? Kako se zove ona na "donjoj Staroj čaršiji" pored Ultre, čini mi se da sam vidio njihov potpis negdje nedavno?
http://zenica-online.com/2013/12/nova-i ... -u-zenici/
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#3729 Re: Zeničani
Čini se jako fino, hvala ti puno! 
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#3730 Re: Zeničani
Ima li vode kod Vas,Radakovo nnema kod mene jbt.
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#3731 Re: Zeničani
jes to ziogu pa suhocenecimoveocino wrote:Ima li vode kod Vas,Radakovo nnema kod mene jbt.
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65965
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3732 Re: Zeničani
i u n. zenici slab pritisak vode
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#3733 Re: Zeničani
Odmut bez vode takodje
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3734 Re: Zeničani
Jucer su najavili iskljucenje Masarykove i Skolske, ali je izgleda neko pogresan ventil zavrnuo
. Mislim da skoro cijeli grad nema vode.
-
andr0id
- Posts: 925
- Joined: 03/02/2014 23:20
#3735 Re: Zeničani
Kruscica je zavrnuta. Koja napaja cijeli grad i prigradska naselja klopce lukovo p itd..
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65965
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#3737 Re: Zeničani
Vidim danas da su spržili i onu javnu halu u parku preko puta "Tena". Ima joj i 30-tak godina kako je napravljena a nikada nije zvanično proradila, nije dobila upotrebnu dozvolu zbog malog promjera cijevi i eto sada je otišla u vječna lovišta.
- CoCoLoCo
- Posts: 1455
- Joined: 12/10/2012 14:29
- Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P
#3738 Re: Zeničani
al to nije nikakav razlog da se i dalje ne piski u njoj 
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#3739 Re: Zeničani
Pa dobro, jednom mi je pritužilo da bacim piš nakon kafane i krenuo sam da uđem i zatekao govna na stepenicama i pobacane ispražnjene novčanike koje su lopovi pobacali. Okrenuo se i 'fala lijepo. 
Sada je poravnato, nema više.
Sada je poravnato, nema više.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#3740 Re: Zeničani
SDA sindikatkakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/zenica/vijest ... vanja.html
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3741 Re: Zeničani
Rudarska bolnica i ta javna hala nestadose. Valjda danak modernizaciji, ko bi sad tu bio pametan. Po mom skromnom misljenju, Rudarska bolnica je trebala biti pretvorena u muzej, pa makar eksproprisali Denaro i Sabe komerc radi kruzne raskrnice. Ali moje se ne pikaEborg wrote:Vidim danas da su spržili i onu javnu halu u parku preko puta "Tena". Ima joj i 30-tak godina kako je napravljena a nikada nije zvanično proradila, nije dobila upotrebnu dozvolu zbog malog promjera cijevi i eto sada je otišla u vječna lovišta.
Inace citao sam na Ze-online da je projektant te javne hale napravio haos gresku, nesto u fazonu da otpadna voda nije mogla oticati zbog nedovoljnog nagiba. Ali covjek usprkos toj blamazi, uspio je napraviti nekoliko vaznih gradjevina i jos zivi u Ze.
Jedne noci sam se , vracajuci se iz Tena, kvalitetno ispovracao na toj hali, pa onda jos pojeo kasnije rekabu u Lindapeku. Ne znam kako sam ziv ostao
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#3742 Re: Zeničani
Što smo pišali-pišali smo. I kenjali i povraćali dakako.
I ja se slažem za Rudarsku bolnicu, trebalo ju je sačuvati.
Ne znam je li to bilo potrebno zbog širine raskrsnice ili zbog ovih glasina da će tu valjda biti pumpa i/ili McDonald's drive-through.
I ja se slažem za Rudarsku bolnicu, trebalo ju je sačuvati.
Ne znam je li to bilo potrebno zbog širine raskrsnice ili zbog ovih glasina da će tu valjda biti pumpa i/ili McDonald's drive-through.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3743 Re: Zeničani
Pumpa
nece je valjda ondje krhnut , pa to bi bila bruka
Cuj poravnali zgradu stariju od 100 godina da bi se napravila benzinska.
Kontam da nema logike da je grade uz kruznu raskrsnicu. Vjerovatno ce biti siri rondo sa vise ulaznih i izlaznih traka jer ono je bas cvoriste, bice tu haos auta. Mada gdje logika prestaje pocinje Bosna. Vicemo'.
Ostaje nam povracanje na onu malu zelenu povrsinu pokraj Lagune
Samo jebeno tu rigat jer nemas intime 
Ostaje nam povracanje na onu malu zelenu povrsinu pokraj Lagune
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3744 Re: Zeničani
Doš'o račun za grijanje, bgm umanjen onol'ko kolko su radijatori bili hladni tj. 23 dana na 12 mjeseci. Ipak nas Kasim nije zajebo, mada mu neću halalit one dane kad sam se smrzavo a lafo vani toplo bilo (jest vani al nije u kući) 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3745 Re: Zeničani
Ne znam sta da kazem u vezi tih racuna. Da je smanjio koliko je trebao, to nije sigurno, ali me je opet iznenadio sa ovolikim umanjenjem.
Hajde Doff baci neku svoju procjenu koliko su nas grijali u postotcima u Februaru u odnosu koliko su trebali?
Hajde Doff baci neku svoju procjenu koliko su nas grijali u postotcima u Februaru u odnosu koliko su trebali?
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3746 Re: Zeničani
Ako uporedim sa januarom, umanjenje je bilo 10 dana, a sigurno je da je februar bio lošiji za min duplo, tako da ovo 23 dana su mi nekako ok. Ako se ne varam, krajem januara je bio jedan prekid par dana, poslije toga na početku februara isto par dana (il' 2 manja) i onda ona obustava oko 7 dana. Otprilike je to tu negdje
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3747 Re: Zeničani
Oni su nam zaracunali da su grijali 60 posto, mada cisto sumnjam da je bilo toliko jer je bilo 7-8 dana sa kvarom, nekih 12-13 dana ebeno reduciranog grijanja i nekih par dana koliko toliko dobrog grijanja. Znaci trebalo je jos to ici dole, ali od koga je ovo, dobro je. Ovako razmisljamo godinama pa tako nam se na kraju i vrati.doff wrote:Ako uporedim sa januarom, umanjenje je bilo 10 dana, a sigurno je da je februar bio lošiji za min duplo, tako da ovo 23 dana su mi nekako ok. Ako se ne varam, krajem januara je bio jedan prekid par dana, poslije toga na početku februara isto par dana (il' 2 manja) i onda ona obustava oko 7 dana. Otprilike je to tu negdje
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65965
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3748 Re: Zeničani
koliki su vam konkretno računi?
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3749 Re: Zeničani
Teško je sad retrospektivno analizirat, al ako pogledamo prethodne mjeseca, pa ne bude po par dana stekne se osjećaj da ga nema po' mjeseca a ustvari se radi o par dana. Možda zabunu pravi upravo onaj kvar pred sam kraj januara... Moguće je da i zakidaju, ali je rečeno da će biti umanjeno onoliko dana koliko nije bilo grijanja. Mogu jednog napravit budalom, al ne mogu par desetina hiljada. Od sad crtice pišem kad je kvar.
Umjesto cca 70 KM, došlo 16,50 KM
Umjesto cca 70 KM, došlo 16,50 KM
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3750 Re: Zeničani
22KM od mogucih 92. Kad se sve sabere i oduzme, grijali su sa nekih 30-ak posto kapaciteta, a naplatili su 60 posto. Ali ko nam je kriv.kakavdanakneiskustvu wrote:koliki su vam konkretno računi?
