Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3726 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Ima li negdje u Zenici ili u okolini Ze neka radnja sa polovnom bijelom tehnikom?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3727 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

ljuspica wrote:Ima li negdje u Zenici ili u okolini Ze neka radnja sa polovnom bijelom tehnikom?
jel ti daleko Lasva?


haj, enivejs
ako nekom zatreba...kad prodjes Fehru i tamo kod kretanja za Merdane, e tu ima kuca

bijela tehnika i namjestaj.



iz Njemacke. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3728 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Eborg wrote:Postoji li u Zenici nešto slično bivšem Domu štampe gdje se može štampati kvalitetno i povoljno u većim količinama?

Jesu li kopirnice jedina opcija?

BTW, jesam li ja dobro upratio ili su neke kopirnice prešle i na izdavanje knjiga? Kako se zove ona na "donjoj Staroj čaršiji" pored Ultre, čini mi se da sam vidio njihov potpis negdje nedavno?
Pogledaj ovo druze Eborg :thumbup:

http://zenica-online.com/2013/12/nova-i ... -u-zenici/
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3729 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Čini se jako fino, hvala ti puno! :thumbup:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3730 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Ima li vode kod Vas,Radakovo nnema kod mene jbt.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#3731 Re: Zeničani

Post by _mufljuz_ »

cenecimoveocino wrote:Ima li vode kod Vas,Radakovo nnema kod mene jbt.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
jes to ziogu pa suho :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#3732 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

i u n. zenici slab pritisak vode
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3733 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Odmut bez vode takodje
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3734 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jucer su najavili iskljucenje Masarykove i Skolske, ali je izgleda neko pogresan ventil zavrnuo :skoljka: . Mislim da skoro cijeli grad nema vode.
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#3735 Re: Zeničani

Post by andr0id »

Kruscica je zavrnuta. Koja napaja cijeli grad i prigradska naselja klopce lukovo p itd..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3737 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Vidim danas da su spržili i onu javnu halu u parku preko puta "Tena". Ima joj i 30-tak godina kako je napravljena a nikada nije zvanično proradila, nije dobila upotrebnu dozvolu zbog malog promjera cijevi i eto sada je otišla u vječna lovišta.
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#3738 Re: Zeničani

Post by CoCoLoCo »

al to nije nikakav razlog da se i dalje ne piski u njoj :D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3739 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Pa dobro, jednom mi je pritužilo da bacim piš nakon kafane i krenuo sam da uđem i zatekao govna na stepenicama i pobacane ispražnjene novčanike koje su lopovi pobacali. Okrenuo se i 'fala lijepo. :mrgreen:

Sada je poravnato, nema više. :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3740 Re: Zeničani

Post by Bobi »

SDA sindikat :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3741 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Eborg wrote:Vidim danas da su spržili i onu javnu halu u parku preko puta "Tena". Ima joj i 30-tak godina kako je napravljena a nikada nije zvanično proradila, nije dobila upotrebnu dozvolu zbog malog promjera cijevi i eto sada je otišla u vječna lovišta.
Rudarska bolnica i ta javna hala nestadose. Valjda danak modernizaciji, ko bi sad tu bio pametan. Po mom skromnom misljenju, Rudarska bolnica je trebala biti pretvorena u muzej, pa makar eksproprisali Denaro i Sabe komerc radi kruzne raskrnice. Ali moje se ne pika :lol:

Inace citao sam na Ze-online da je projektant te javne hale napravio haos gresku, nesto u fazonu da otpadna voda nije mogla oticati zbog nedovoljnog nagiba. Ali covjek usprkos toj blamazi, uspio je napraviti nekoliko vaznih gradjevina i jos zivi u Ze.

Jedne noci sam se , vracajuci se iz Tena, kvalitetno ispovracao na toj hali, pa onda jos pojeo kasnije rekabu u Lindapeku. Ne znam kako sam ziv ostao :izet:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3742 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Što smo pišali-pišali smo. I kenjali i povraćali dakako. :mrgreen:

I ja se slažem za Rudarsku bolnicu, trebalo ju je sačuvati.

Ne znam je li to bilo potrebno zbog širine raskrsnice ili zbog ovih glasina da će tu valjda biti pumpa i/ili McDonald's drive-through.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3743 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pumpa :? nece je valjda ondje krhnut , pa to bi bila bruka :roll: Cuj poravnali zgradu stariju od 100 godina da bi se napravila benzinska. :run: Kontam da nema logike da je grade uz kruznu raskrsnicu. Vjerovatno ce biti siri rondo sa vise ulaznih i izlaznih traka jer ono je bas cvoriste, bice tu haos auta. Mada gdje logika prestaje pocinje Bosna. Vicemo'.

Ostaje nam povracanje na onu malu zelenu povrsinu pokraj Lagune :D Samo jebeno tu rigat jer nemas intime :D
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3744 Re: Zeničani

Post by doff »

Doš'o račun za grijanje, bgm umanjen onol'ko kolko su radijatori bili hladni tj. 23 dana na 12 mjeseci. Ipak nas Kasim nije zajebo, mada mu neću halalit one dane kad sam se smrzavo a lafo vani toplo bilo (jest vani al nije u kući) :twisted:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3745 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ne znam sta da kazem u vezi tih racuna. Da je smanjio koliko je trebao, to nije sigurno, ali me je opet iznenadio sa ovolikim umanjenjem.


Hajde Doff baci neku svoju procjenu koliko su nas grijali u postotcima u Februaru u odnosu koliko su trebali?
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3746 Re: Zeničani

Post by doff »

Ako uporedim sa januarom, umanjenje je bilo 10 dana, a sigurno je da je februar bio lošiji za min duplo, tako da ovo 23 dana su mi nekako ok. Ako se ne varam, krajem januara je bio jedan prekid par dana, poslije toga na početku februara isto par dana (il' 2 manja) i onda ona obustava oko 7 dana. Otprilike je to tu negdje
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3747 Re: Zeničani

Post by channel10 »

doff wrote:Ako uporedim sa januarom, umanjenje je bilo 10 dana, a sigurno je da je februar bio lošiji za min duplo, tako da ovo 23 dana su mi nekako ok. Ako se ne varam, krajem januara je bio jedan prekid par dana, poslije toga na početku februara isto par dana (il' 2 manja) i onda ona obustava oko 7 dana. Otprilike je to tu negdje
Oni su nam zaracunali da su grijali 60 posto, mada cisto sumnjam da je bilo toliko jer je bilo 7-8 dana sa kvarom, nekih 12-13 dana ebeno reduciranog grijanja i nekih par dana koliko toliko dobrog grijanja. Znaci trebalo je jos to ici dole, ali od koga je ovo, dobro je. Ovako razmisljamo godinama pa tako nam se na kraju i vrati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#3748 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

koliki su vam konkretno računi?
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3749 Re: Zeničani

Post by doff »

Teško je sad retrospektivno analizirat, al ako pogledamo prethodne mjeseca, pa ne bude po par dana stekne se osjećaj da ga nema po' mjeseca a ustvari se radi o par dana. Možda zabunu pravi upravo onaj kvar pred sam kraj januara... Moguće je da i zakidaju, ali je rečeno da će biti umanjeno onoliko dana koliko nije bilo grijanja. Mogu jednog napravit budalom, al ne mogu par desetina hiljada. Od sad crtice pišem kad je kvar.

Umjesto cca 70 KM, došlo 16,50 KM
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3750 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kakavdanakneiskustvu wrote:koliki su vam konkretno računi?
22KM od mogucih 92. Kad se sve sabere i oduzme, grijali su sa nekih 30-ak posto kapaciteta, a naplatili su 60 posto. Ali ko nam je kriv.
Post Reply