GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- vivax
- Posts: 1004
- Joined: 04/07/2011 20:07
#3726 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Da pitam.Smijem li se ja na ovoj temi sjetiti familije ovim grasovcima?
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
- Woody
- Posts: 1690
- Joined: 17/12/2003 00:00
- Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine
#3727 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Da bi poboljšali uslugu GRAS-a, svi moramo platiti kartu i uprijeti k'o jedan:

A, kome se ne sviđa, ili ako GRAS iz objektivnih okolnosti ne vozi, uvijek je tu Sarajevo TAXI:


A, kome se ne sviđa, ili ako GRAS iz objektivnih okolnosti ne vozi, uvijek je tu Sarajevo TAXI:

-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#3728 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kako do njih,.. ne platiti kartu za voznju je isto kao oticu u njihov ured i ukrasti im iz kase tih par maraka za kartu - ista stvar. Oni su znaci na gubitku jer ih pokradosmo - a mi treba da ih kritikujemo sto nemaju bolji servis.micki125 wrote:
pa to je opet do grasa.
Da zivis u drugom gradu a radis u SA ne velim,.. ali u Sarajevu barem je svugdje moguce doci i pjesice i biciklom i javnim prijevozom, i autom naravno ako uslovi to dozvoljavaju. U gradu koji je zatrpan snijegom je glupost paliti auto samo zbog sebe. Prvo sto neces napraviti uslugu sebi buduci da nije dobro za auto provesti pola sata u guzvi, a jos manju uslugu gradu koji sa hiljadama takvih jednostavno ne moze sluzbama ni doci do snijega a kamoli ocistiti.a kako drugačije otići na posao?
Javni prijevoz je pretrpan, neredovan u zimskim mjesecima,.. u skoro sve i jednom vecem gradu u Evropi danas . Licno vidio i dozivio - ljudi se bore, trpe i muku muce da dodju na posao svugdje - to je realnost danasnjeg zivota. Jedina razlika je sto je kod nas naglaseniji taj elitizam, i sto se prema neplacanju karte odnosimo kao da nije kriminal. Elitizam zato sto je u Evropi skroz normalno da neko prevali sto kilometara snevno do posla i koristi vise razlicitih javnih prijevoza, potrosi na to najmanje sat,dva u jednom pravcu i opet ne kuka koliko mi kojima je problem doci sa Alipasinog na Skenderiju. I sto je samo kod mladje populacije nomalno da se ponekad svera, a kod nas to rade obicni ljudi, porodice, cak i policajci koji nisu na duznosti - licno znam.
Hajmo cisto prakticno. U zimskim uvjetima nije strasno pjeske otici na posao koji je udaljen nekoliko kilometara - recimo maksimalno pola sata pjeske hoda. A ako je dalje i naporno pjeske - koliko to maks vremena uzme javnim prijevozom? Podsjecam - nije ovo milionski grad koji se proteze na puno vise kilometra - koliko to maks uzme vremena javni prijevoz, usporen i neredovan u zimskom mjesecu nekom prosjecnom vozacu? Pa skontaj koliko je to u odnosu na druge po Evropi.
U redu je da ocekujes bolji servis, ali da trazis vec nije s'obzirom na sve sto sam naveo i kakav nam je generalno mentalitet i odnos prema placanju usluga javnog prijevoza i kulture voznje auta u zimskom mjesecu. Ja se ne sveram, ali priznajem da ne ruzim i kritikujem sve one koji to otvoreno rade - nerjetko samnom u drustvu. Ne zato sto smatram da je to u redu - vec zato sto u nasim okolnostima mogu biti samo ismijan kao pateticni moralista. I zato i govorim u mnozini jer sam dio naseg mentaliteta i takve vecine. Pa kada je tako, kada se tako odnosimo prema placanju usluga javnog prometa, i kada smo tolika elita da radije vozimo u prvoj i drugoj pola sata-sat i onemogucimo servisima da ociste snijeg - onda je bolje da ne kukamo niti na komunalne usluge niti na Gras. Treba im skinuti kapu jer ikako rade i imalo uspiju u odnosu na uslove u kojima rade.u svoje ime. ja sve plaćam, i izgleda da previše tražim ako tražim redovan prijevoz.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#3729 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Elitizam, elitizam,...micki125 wrote:un1ted wrote:Sada se javljam s trolejbudkog stajališta, ali im opet jebem sve po spisku. Gamad gerasovsja
Sent from my GT-I9000![]()
![]()
hajde kad si već on the face on the place, šta veliš o ovim pozivima da građani više koriste gras?
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3730 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Il' nisu u dobrim odnosima sa vladom KS il' nisu čiste ceste il' fali permanta il' nema guma il'...Prema riječima Adisa Šehića, v. d. direktora GRAS-a, najveće probleme imali su u ponedjeljak ujutro jer im dosta vozila nije bilo u funkciji.
- Proteklih dana nabavili smo permant da ne bi dolazilo do zaleđivanja zračnih i instalacija za hlađenje motora na autobusima i minibusima. Sutra (danas, o. p.) nam dolazi novi kontingent od 40 guma za autobuse, a već smo nešto guma nabavili prije zime. U narednom periodu očekujemo isporuku guma i za minibuse i trolejbuse - kazao je on.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3731 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
@hAZNADAR
Drug haznadar vjerovatno pise iz tople kuce ili kancelarije, te je jutros isto tako otisao na posao s privatnim prevozom ili je ostao kuci. Da je normalno koristio GRAS jutros nema sanse da bi ovako pricao. Toliko o meni o njegovim spamerskim postovima na ovoj temi danas.
Eh malo o mome iskustvu jutros:
-Predvidio sam da ce biti guzve na prevozima, te sam krenuo pola sata ranije nego uobicajeno. Dolazim na tramjvajsko stajaliste i vec se okupila fina masa raje, kazu zadnji tramvaj prosao prije deset minuta. Hajde dobro, kontas neki zastoj, nadas se da su umobolni strucnjaci skontali da puste vise tramvaja u saobracaj, da su skontali da ce vise raje koristiti JGS zbog losih uvijeta, kad ono malo sutra, jos gore, po mom skromnom misljenju izbacili par tramvaja iz voznje. Kazem to jer sam na svaki tramvaj cekao u prosjeku izmedju 10 i 15 minuta, no svaki koji bi dolazio bio je PRENATRPAN! Konacno, nakon 4 propustena tramvaja, vise od 40 minuta cekanja uspio sam naci sebi mjesto u tramvaju, vec na narednoj stanici tramvaj je bio pun, a na stanici iza bili smo kao sardine, ali pod presom.
Najgore od svega je i nadrkani vozac, koji kao da vozi hljebove a ne ljude.
Treba li spominjati babu kojoj je citav tramvaj jebao sve po spisku jer radi nje nije mogao krenuti 5 minuta !?
Treba li spominjati da sam propustio predavanja i da nema opravdanja !?
A treba li spominjati da sam se smrzao cekajuci tramvaj, a vala i u samom njemu, sto je dovelo evo vec do prehlade!?
Dobro, zavrsio predavanja, vracam se kuci kada ama bas ista situaicja u torlama. Pa boze dragi u 13-14h nema trola ni za lijeka. Prosle 2 za Otoku i onda tek za 20 minuta za Dobrinju, fala bogu ovaj put ne prepuna.
Sada se vracao na onog hAZNADAR, de ti meni objasni kako da vise ljudi korsiti ovaj GRAS !? KAKOOOO!?? Ti su mi najsmjesnij, jos kaze prosetaj! Ja sam prosetao dvije stanice, imam odlicne cipele i opet sam bio mokar po hlacama kako su ulice neociscene, sve mi se zgadilo danas.
Samo jos da se osvrnem na cicenje saobracajnica i naselja. Pa pobogu to se ne radi od 7.00 ujutro jebemu logiku vec cijelu noc kada krene padati. Pa jeste li vidjeli kada su se vecinom grtalice ukljucile u ciscenje !? JUTROS KADA JE RAJA KRENULA NA POSAO!!!
Mada najbitnije je da rata nebude...
Drug haznadar vjerovatno pise iz tople kuce ili kancelarije, te je jutros isto tako otisao na posao s privatnim prevozom ili je ostao kuci. Da je normalno koristio GRAS jutros nema sanse da bi ovako pricao. Toliko o meni o njegovim spamerskim postovima na ovoj temi danas.
Eh malo o mome iskustvu jutros:
-Predvidio sam da ce biti guzve na prevozima, te sam krenuo pola sata ranije nego uobicajeno. Dolazim na tramjvajsko stajaliste i vec se okupila fina masa raje, kazu zadnji tramvaj prosao prije deset minuta. Hajde dobro, kontas neki zastoj, nadas se da su umobolni strucnjaci skontali da puste vise tramvaja u saobracaj, da su skontali da ce vise raje koristiti JGS zbog losih uvijeta, kad ono malo sutra, jos gore, po mom skromnom misljenju izbacili par tramvaja iz voznje. Kazem to jer sam na svaki tramvaj cekao u prosjeku izmedju 10 i 15 minuta, no svaki koji bi dolazio bio je PRENATRPAN! Konacno, nakon 4 propustena tramvaja, vise od 40 minuta cekanja uspio sam naci sebi mjesto u tramvaju, vec na narednoj stanici tramvaj je bio pun, a na stanici iza bili smo kao sardine, ali pod presom.
Najgore od svega je i nadrkani vozac, koji kao da vozi hljebove a ne ljude.
Treba li spominjati babu kojoj je citav tramvaj jebao sve po spisku jer radi nje nije mogao krenuti 5 minuta !?
Treba li spominjati da sam propustio predavanja i da nema opravdanja !?
A treba li spominjati da sam se smrzao cekajuci tramvaj, a vala i u samom njemu, sto je dovelo evo vec do prehlade!?
Dobro, zavrsio predavanja, vracam se kuci kada ama bas ista situaicja u torlama. Pa boze dragi u 13-14h nema trola ni za lijeka. Prosle 2 za Otoku i onda tek za 20 minuta za Dobrinju, fala bogu ovaj put ne prepuna.
Sada se vracao na onog hAZNADAR, de ti meni objasni kako da vise ljudi korsiti ovaj GRAS !? KAKOOOO!?? Ti su mi najsmjesnij, jos kaze prosetaj! Ja sam prosetao dvije stanice, imam odlicne cipele i opet sam bio mokar po hlacama kako su ulice neociscene, sve mi se zgadilo danas.
Samo jos da se osvrnem na cicenje saobracajnica i naselja. Pa pobogu to se ne radi od 7.00 ujutro jebemu logiku vec cijelu noc kada krene padati. Pa jeste li vidjeli kada su se vecinom grtalice ukljucile u ciscenje !? JUTROS KADA JE RAJA KRENULA NA POSAO!!!
Mada najbitnije je da rata nebude...
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#3732 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Eto, braniocu gras-a gras hraknu u facu. E nek si se naceko i tramvaja i trolejbusa! 
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3733 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pricam danas s jednim uposlenikom grasa,inace mi covjek komsija.Kaze ima barem 50% vise radnika nego sto treba,nece niko da vozi,svi hoce da su u kancelariji,kad odes u direkciju kaze 12 ih sjedi u 16 kvadrati.Kad odveze bus na popravku u garazu,garaza nema grijanja,majstorima se lijepi kljuc za ruke od zime.Uvalili foteljasi familiju u preduzece,dali im kancelarijske poslove i boli ih taki.
Kaze da su im plate odlicne,ne bi nikad dao otkaz,ali da nisu redovne.
Takodjer kaze da se platu u centri krecu od 500 do 700 maraka.
Ovi imaju duplo i opet kukaju.
Kaze da su im plate odlicne,ne bi nikad dao otkaz,ali da nisu redovne.
Takodjer kaze da se platu u centri krecu od 500 do 700 maraka.
Ovi imaju duplo i opet kukaju.
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#3734 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Mogu da potvrdim informaciju šta se tiće plata u Centru, prije 2 godine sam putovao u pravcu Zenica i kondukter se stalno svađao sa vozačem i uzvikivao je da mu ovo baš ne treba za 600 maraka mjesečnoarshavin wrote:Pricam danas s jednim uposlenikom grasa,inace mi covjek komsija.Kaze ima barem 50% vise radnika nego sto treba,nece niko da vozi,svi hoce da su u kancelariji,kad odes u direkciju kaze 12 ih sjedi u 16 kvadrati.Kad odveze bus na popravku u garazu,garaza nema grijanja,majstorima se lijepi kljuc za ruke od zime.Uvalili foteljasi familiju u preduzece,dali im kancelarijske poslove i boli ih taki.
Kaze da su im plate odlicne,ne bi nikad dao otkaz,ali da nisu redovne.
Takodjer kaze da se platu u centri krecu od 500 do 700 maraka.![]()
Ovi imaju duplo i opet kukaju.
- Logovan
- Posts: 102851
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3735 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Duplo manje plate a vozila čistija, ispravnija, vozači kulturniji, itd, itd.arshavin wrote:Pricam danas s jednim uposlenikom grasa,inace mi covjek komsija.Kaze ima barem 50% vise radnika nego sto treba,nece niko da vozi,svi hoce da su u kancelariji,kad odes u direkciju kaze 12 ih sjedi u 16 kvadrati.Kad odveze bus na popravku u garazu,garaza nema grijanja,majstorima se lijepi kljuc za ruke od zime.Uvalili foteljasi familiju u preduzece,dali im kancelarijske poslove i boli ih taki.
Kaze da su im plate odlicne,ne bi nikad dao otkaz,ali da nisu redovne.
Takodjer kaze da se platu u centri krecu od 500 do 700 maraka.![]()
Ovi imaju duplo i opet kukaju.
Gras se polako raspada, polako ali sigurno...
- Cholina_Lokica
- Posts: 11119
- Joined: 20/10/2008 23:16
- Location: ...
#3736 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Jutros opet 3 trole za prevoz djece, naravno nisu ubacili dodatna vozila, sat vremena cekanja da bi dosao mali trolebus 
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#3737 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kakav prevoz djece, i koje djece, mamicu im jebem?Cholina_Lokica wrote:Jutros opet 3 trole za prevoz djece, naravno nisu ubacili dodatna vozila, sat vremena cekanja da bi dosao mali trolebus
- Cholina_Lokica
- Posts: 11119
- Joined: 20/10/2008 23:16
- Location: ...
#3738 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nemam pojma, pise prevoz djecejulisiz es grant wrote:Kakav prevoz djece, i koje djece, mamicu im jebem?Cholina_Lokica wrote:Jutros opet 3 trole za prevoz djece, naravno nisu ubacili dodatna vozila, sat vremena cekanja da bi dosao mali trolebus
- Logovan
- Posts: 102851
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3739 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pa bolje išta nego ništa.micki125 wrote:pa u ovome i jeste problem, dokle ćemo trpiti agoniju grasa. evo već je godina prošla i ništa. da se bar raspao kako treba do sada bi neko drugi preuzeo linije. ovako nas jašu i mrcvare i na kraju će opet neko drugi uletiti.zlo87 wrote:[q
Gras se polako raspada, polako ali sigurno...
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3740 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kakv ba prevoz djece
pa zbog radnika postoje škole plate profama budžet policija gras...... pa tek onda djeca
valjda radni svijet treba imati prednost
pa zbog radnika postoje škole plate profama budžet policija gras...... pa tek onda djeca
valjda radni svijet treba imati prednost
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#3741 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
radni svijet? misliš robovi?
ali cudno mi (iako ne koristim trolejbuski prijevoz ni u snu!), ti trolejbusi sa natpisom "Prijevoz djece" uvijek su prazni kad prodju. Da ne voze neku nevidljivu djecu?
ali cudno mi (iako ne koristim trolejbuski prijevoz ni u snu!), ti trolejbusi sa natpisom "Prijevoz djece" uvijek su prazni kad prodju. Da ne voze neku nevidljivu djecu?
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
- Troll_Happens
- Posts: 2796
- Joined: 25/04/2007 20:04
- Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...
#3743 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
sreca nisu nam jos autobusi i trolejbusi ovakvi hahaha
Code: Select all
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/358938/Pogledajte-Autobus-sa-rupom-u-podu-prevozio-Beogradjane- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#3744 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
oni bar imaju autobuse koji prevoze putnike,
nama toga manjka, mi imamo samo vozace i revizore al ne i sredstva za prevoz ljudi
nama toga manjka, mi imamo samo vozace i revizore al ne i sredstva za prevoz ljudi
- Troll_Happens
- Posts: 2796
- Joined: 25/04/2007 20:04
- Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...
#3745 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kokuz_sa wrote:oni bar imaju autobuse koji prevoze putnike,
nama toga manjka, mi imamo samo vozace i revizore al ne i sredstva za prevoz ljudi
-
DON_eARL
- Posts: 3847
- Joined: 31/10/2010 22:26
#3746 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Bila je ovakva situacija prije par godina i na relaciji Nedžarići - Dobrinja.Troll_Happens wrote:sreca nisu nam jos autobusi i trolejbusi ovakvi hahaha
Code: Select all
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/358938/Pogledajte-Autobus-sa-rupom-u-podu-prevozio-Beogradjane
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#3747 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Primjetio sam da su grasovi "inzinjeri" svaki dan na sinama i vare ih, vozim svaki dan od carsije do ilidze i natrag nema sanse a da ih ne vidim da vare sine. Pucaju im po ovoj zimi izgleda mnogo
Jeli sigurno koristiti tramvaj?
Jutros ih vidio kod srednje ekonomske a predvecer na kruznom toku u Ilidzi.
Jutros ih vidio kod srednje ekonomske a predvecer na kruznom toku u Ilidzi.
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#3748 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
jedino logicno objasnjenje bi bilo: losi varovi............. inace bi padale razne konstrukcije, stubovi itd.... medjutim, kako smo svi upoznati sa stanjem u grasu, ne moze me nista zacuditi, tako da....
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#3749 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Prije da su sine mnogo stare, mislim da su radjene prije 1980 i da su sine od Ilidze do malte "improvizirane" kao kratkorocno rjesenje.
Eto proslo 30 i kusur godina i jos su tamo
One su starije od onih sina koje su mijenjanje ove godine od carsije do holiday inna.
Eto proslo 30 i kusur godina i jos su tamo
One su starije od onih sina koje su mijenjanje ove godine od carsije do holiday inna.
- Gradski
- Posts: 274
- Joined: 05/12/2012 18:41
- Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI
#3750 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Koji primitivizam na onoj Ilidži i one rampe kao da smo na carini kad hoćeš iskaznicu proturiti ubacuješ ispod aparata za kontrolu novca sve na primitivnoj bazi i kad ti hoće rampu onu otvoriti klika na svakog putnika bog te i otvara manuelno-ručno i bulji stoji onaj revizor ko kreten i još je seljak smrdi. 
