GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#3726 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vivax »

Da pitam.Smijem li se ja na ovoj temi sjetiti familije ovim grasovcima?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#3727 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Woody »

Da bi poboljšali uslugu GRAS-a, svi moramo platiti kartu i uprijeti k'o jedan:

Image

A, kome se ne sviđa, ili ako GRAS iz objektivnih okolnosti ne vozi, uvijek je tu Sarajevo TAXI:

Image
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3728 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by hAZNADAR »

micki125 wrote:
pa to je opet do grasa.
Kako do njih,.. ne platiti kartu za voznju je isto kao oticu u njihov ured i ukrasti im iz kase tih par maraka za kartu - ista stvar. Oni su znaci na gubitku jer ih pokradosmo - a mi treba da ih kritikujemo sto nemaju bolji servis.
a kako drugačije otići na posao?
Da zivis u drugom gradu a radis u SA ne velim,.. ali u Sarajevu barem je svugdje moguce doci i pjesice i biciklom i javnim prijevozom, i autom naravno ako uslovi to dozvoljavaju. U gradu koji je zatrpan snijegom je glupost paliti auto samo zbog sebe. Prvo sto neces napraviti uslugu sebi buduci da nije dobro za auto provesti pola sata u guzvi, a jos manju uslugu gradu koji sa hiljadama takvih jednostavno ne moze sluzbama ni doci do snijega a kamoli ocistiti.
Javni prijevoz je pretrpan, neredovan u zimskim mjesecima,.. u skoro sve i jednom vecem gradu u Evropi danas . Licno vidio i dozivio - ljudi se bore, trpe i muku muce da dodju na posao svugdje - to je realnost danasnjeg zivota. Jedina razlika je sto je kod nas naglaseniji taj elitizam, i sto se prema neplacanju karte odnosimo kao da nije kriminal. Elitizam zato sto je u Evropi skroz normalno da neko prevali sto kilometara snevno do posla i koristi vise razlicitih javnih prijevoza, potrosi na to najmanje sat,dva u jednom pravcu i opet ne kuka koliko mi kojima je problem doci sa Alipasinog na Skenderiju. I sto je samo kod mladje populacije nomalno da se ponekad svera, a kod nas to rade obicni ljudi, porodice, cak i policajci koji nisu na duznosti - licno znam.

Hajmo cisto prakticno. U zimskim uvjetima nije strasno pjeske otici na posao koji je udaljen nekoliko kilometara - recimo maksimalno pola sata pjeske hoda. A ako je dalje i naporno pjeske - koliko to maks vremena uzme javnim prijevozom? Podsjecam - nije ovo milionski grad koji se proteze na puno vise kilometra - koliko to maks uzme vremena javni prijevoz, usporen i neredovan u zimskom mjesecu nekom prosjecnom vozacu? Pa skontaj koliko je to u odnosu na druge po Evropi.

u svoje ime. ja sve plaćam, i izgleda da previše tražim ako tražim redovan prijevoz.
U redu je da ocekujes bolji servis, ali da trazis vec nije s'obzirom na sve sto sam naveo i kakav nam je generalno mentalitet i odnos prema placanju usluga javnog prijevoza i kulture voznje auta u zimskom mjesecu. Ja se ne sveram, ali priznajem da ne ruzim i kritikujem sve one koji to otvoreno rade - nerjetko samnom u drustvu. Ne zato sto smatram da je to u redu - vec zato sto u nasim okolnostima mogu biti samo ismijan kao pateticni moralista. I zato i govorim u mnozini jer sam dio naseg mentaliteta i takve vecine. Pa kada je tako, kada se tako odnosimo prema placanju usluga javnog prometa, i kada smo tolika elita da radije vozimo u prvoj i drugoj pola sata-sat i onemogucimo servisima da ociste snijeg - onda je bolje da ne kukamo niti na komunalne usluge niti na Gras. Treba im skinuti kapu jer ikako rade i imalo uspiju u odnosu na uslove u kojima rade.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3729 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by hAZNADAR »

micki125 wrote:
un1ted wrote:Sada se javljam s trolejbudkog stajališta, ali im opet jebem sve po spisku. Gamad gerasovsja

Sent from my GT-I9000
:lol: :lol:

hajde kad si već on the face on the place, šta veliš o ovim pozivima da građani više koriste gras?
Elitizam, elitizam,...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3730 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

Prema riječima Adisa Šehića, v. d. direktora GRAS-a, najveće probleme imali su u ponedjeljak ujutro jer im dosta vozila nije bilo u funkciji.

- Proteklih dana nabavili smo permant da ne bi dolazilo do zaleđivanja zračnih i instalacija za hlađenje motora na autobusima i minibusima. Sutra (danas, o. p.) nam dolazi novi kontingent od 40 guma za autobuse, a već smo nešto guma nabavili prije zime. U narednom periodu očekujemo isporuku guma i za minibuse i trolejbuse - kazao je on.
Il' nisu u dobrim odnosima sa vladom KS il' nisu čiste ceste il' fali permanta il' nema guma il'...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3731 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

@hAZNADAR
Drug haznadar vjerovatno pise iz tople kuce ili kancelarije, te je jutros isto tako otisao na posao s privatnim prevozom ili je ostao kuci. Da je normalno koristio GRAS jutros nema sanse da bi ovako pricao. Toliko o meni o njegovim spamerskim postovima na ovoj temi danas.

Eh malo o mome iskustvu jutros:
-Predvidio sam da ce biti guzve na prevozima, te sam krenuo pola sata ranije nego uobicajeno. Dolazim na tramjvajsko stajaliste i vec se okupila fina masa raje, kazu zadnji tramvaj prosao prije deset minuta. Hajde dobro, kontas neki zastoj, nadas se da su umobolni strucnjaci skontali da puste vise tramvaja u saobracaj, da su skontali da ce vise raje koristiti JGS zbog losih uvijeta, kad ono malo sutra, jos gore, po mom skromnom misljenju izbacili par tramvaja iz voznje. Kazem to jer sam na svaki tramvaj cekao u prosjeku izmedju 10 i 15 minuta, no svaki koji bi dolazio bio je PRENATRPAN! Konacno, nakon 4 propustena tramvaja, vise od 40 minuta cekanja uspio sam naci sebi mjesto u tramvaju, vec na narednoj stanici tramvaj je bio pun, a na stanici iza bili smo kao sardine, ali pod presom.
Najgore od svega je i nadrkani vozac, koji kao da vozi hljebove a ne ljude.
Treba li spominjati babu kojoj je citav tramvaj jebao sve po spisku jer radi nje nije mogao krenuti 5 minuta !?
Treba li spominjati da sam propustio predavanja i da nema opravdanja !?
A treba li spominjati da sam se smrzao cekajuci tramvaj, a vala i u samom njemu, sto je dovelo evo vec do prehlade!?

Dobro, zavrsio predavanja, vracam se kuci kada ama bas ista situaicja u torlama. Pa boze dragi u 13-14h nema trola ni za lijeka. Prosle 2 za Otoku i onda tek za 20 minuta za Dobrinju, fala bogu ovaj put ne prepuna.


Sada se vracao na onog hAZNADAR, de ti meni objasni kako da vise ljudi korsiti ovaj GRAS !? KAKOOOO!?? Ti su mi najsmjesnij, jos kaze prosetaj! Ja sam prosetao dvije stanice, imam odlicne cipele i opet sam bio mokar po hlacama kako su ulice neociscene, sve mi se zgadilo danas.

Samo jos da se osvrnem na cicenje saobracajnica i naselja. Pa pobogu to se ne radi od 7.00 ujutro jebemu logiku vec cijelu noc kada krene padati. Pa jeste li vidjeli kada su se vecinom grtalice ukljucile u ciscenje !? JUTROS KADA JE RAJA KRENULA NA POSAO!!!

Mada najbitnije je da rata nebude...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3732 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BHF_Manijak »

Eto, braniocu gras-a gras hraknu u facu. E nek si se naceko i tramvaja i trolejbusa! :mrgreen:
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3733 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Reglan »

Pricam danas s jednim uposlenikom grasa,inace mi covjek komsija.Kaze ima barem 50% vise radnika nego sto treba,nece niko da vozi,svi hoce da su u kancelariji,kad odes u direkciju kaze 12 ih sjedi u 16 kvadrati.Kad odveze bus na popravku u garazu,garaza nema grijanja,majstorima se lijepi kljuc za ruke od zime.Uvalili foteljasi familiju u preduzece,dali im kancelarijske poslove i boli ih taki.

Kaze da su im plate odlicne,ne bi nikad dao otkaz,ali da nisu redovne.
Takodjer kaze da se platu u centri krecu od 500 do 700 maraka. :run:

Ovi imaju duplo i opet kukaju. :skoljka:
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3734 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

arshavin wrote:Pricam danas s jednim uposlenikom grasa,inace mi covjek komsija.Kaze ima barem 50% vise radnika nego sto treba,nece niko da vozi,svi hoce da su u kancelariji,kad odes u direkciju kaze 12 ih sjedi u 16 kvadrati.Kad odveze bus na popravku u garazu,garaza nema grijanja,majstorima se lijepi kljuc za ruke od zime.Uvalili foteljasi familiju u preduzece,dali im kancelarijske poslove i boli ih taki.

Kaze da su im plate odlicne,ne bi nikad dao otkaz,ali da nisu redovne.
Takodjer kaze da se platu u centri krecu od 500 do 700 maraka. :run:

Ovi imaju duplo i opet kukaju. :skoljka:
Mogu da potvrdim informaciju šta se tiće plata u Centru, prije 2 godine sam putovao u pravcu Zenica i kondukter se stalno svađao sa vozačem i uzvikivao je da mu ovo baš ne treba za 600 maraka mjesečno :razz:
User avatar
Logovan
Posts: 102851
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3735 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

arshavin wrote:Pricam danas s jednim uposlenikom grasa,inace mi covjek komsija.Kaze ima barem 50% vise radnika nego sto treba,nece niko da vozi,svi hoce da su u kancelariji,kad odes u direkciju kaze 12 ih sjedi u 16 kvadrati.Kad odveze bus na popravku u garazu,garaza nema grijanja,majstorima se lijepi kljuc za ruke od zime.Uvalili foteljasi familiju u preduzece,dali im kancelarijske poslove i boli ih taki.

Kaze da su im plate odlicne,ne bi nikad dao otkaz,ali da nisu redovne.
Takodjer kaze da se platu u centri krecu od 500 do 700 maraka. :run:

Ovi imaju duplo i opet kukaju. :skoljka:
Duplo manje plate a vozila čistija, ispravnija, vozači kulturniji, itd, itd. :thumbup:
Gras se polako raspada, polako ali sigurno... :dance:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3736 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

Jutros opet 3 trole za prevoz djece, naravno nisu ubacili dodatna vozila, sat vremena cekanja da bi dosao mali trolebus :roll:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3737 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by julisiz es grant »

Cholina_Lokica wrote:Jutros opet 3 trole za prevoz djece, naravno nisu ubacili dodatna vozila, sat vremena cekanja da bi dosao mali trolebus :roll:
Kakav prevoz djece, i koje djece, mamicu im jebem?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3738 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

julisiz es grant wrote:
Cholina_Lokica wrote:Jutros opet 3 trole za prevoz djece, naravno nisu ubacili dodatna vozila, sat vremena cekanja da bi dosao mali trolebus :roll:
Kakav prevoz djece, i koje djece, mamicu im jebem?
Nemam pojma, pise prevoz djece :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 102851
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3739 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

micki125 wrote:
zlo87 wrote:[q

Gras se polako raspada, polako ali sigurno... :dance:
pa u ovome i jeste problem, dokle ćemo trpiti agoniju grasa. evo već je godina prošla i ništa. da se bar raspao kako treba do sada bi neko drugi preuzeo linije. ovako nas jašu i mrcvare i na kraju će opet neko drugi uletiti.
Pa bolje išta nego ništa. :-) Kad tad će "krepati".
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3740 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

kakv ba prevoz djece

pa zbog radnika postoje škole plate profama budžet policija gras...... pa tek onda djeca

valjda radni svijet treba imati prednost
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3741 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

radni svijet? misliš robovi? :D

ali cudno mi (iako ne koristim trolejbuski prijevoz ni u snu!), ti trolejbusi sa natpisom "Prijevoz djece" uvijek su prazni kad prodju. Da ne voze neku nevidljivu djecu?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3742 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »



:D :D
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3743 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Troll_Happens »

sreca nisu nam jos autobusi i trolejbusi ovakvi hahaha

Code: Select all

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/358938/Pogledajte-Autobus-sa-rupom-u-podu-prevozio-Beogradjane
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3744 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

oni bar imaju autobuse koji prevoze putnike,
nama toga manjka, mi imamo samo vozace i revizore al ne i sredstva za prevoz ljudi
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3745 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Troll_Happens »

kokuz_sa wrote:oni bar imaju autobuse koji prevoze putnike,
nama toga manjka, mi imamo samo vozace i revizore al ne i sredstva za prevoz ljudi
:lol: :lol: :lol:
DON_eARL
Posts: 3847
Joined: 31/10/2010 22:26

#3746 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by DON_eARL »

Troll_Happens wrote:sreca nisu nam jos autobusi i trolejbusi ovakvi hahaha

Code: Select all

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/358938/Pogledajte-Autobus-sa-rupom-u-podu-prevozio-Beogradjane
Bila je ovakva situacija prije par godina i na relaciji Nedžarići - Dobrinja. :D
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3747 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by lajkujMe »

Primjetio sam da su grasovi "inzinjeri" svaki dan na sinama i vare ih, vozim svaki dan od carsije do ilidze i natrag nema sanse a da ih ne vidim da vare sine. Pucaju im po ovoj zimi izgleda mnogo :roll: Jeli sigurno koristiti tramvaj?

Jutros ih vidio kod srednje ekonomske a predvecer na kruznom toku u Ilidzi.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#3748 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by r_faruk »

jedino logicno objasnjenje bi bilo: losi varovi............. inace bi padale razne konstrukcije, stubovi itd.... medjutim, kako smo svi upoznati sa stanjem u grasu, ne moze me nista zacuditi, tako da....
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3749 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by lajkujMe »

Prije da su sine mnogo stare, mislim da su radjene prije 1980 i da su sine od Ilidze do malte "improvizirane" kao kratkorocno rjesenje.
Eto proslo 30 i kusur godina i jos su tamo :D

One su starije od onih sina koje su mijenjanje ove godine od carsije do holiday inna.
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#3750 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Gradski »

Koji primitivizam na onoj Ilidži i one rampe kao da smo na carini kad hoćeš iskaznicu proturiti ubacuješ ispod aparata za kontrolu novca sve na primitivnoj bazi i kad ti hoće rampu onu otvoriti klika na svakog putnika bog te i otvara manuelno-ručno i bulji stoji onaj revizor ko kreten i još je seljak smrdi. :lol:
Post Reply