BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3726 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Filter »

mirsek wrote:Evo brzina izmjerena maloprije..

Image

Izgleda da me ipak prebacuju na Moja TV ..Ovo je brzina standardna za nju...super :)

znaci nisam sam, sinoc kontam posandrcalo sve.
paket 1 Mb, kad sam testirao bihnet brzina je bila u granicama paketa, ali kad sam opleo prema vani :shock: 5x brze dere :-) pustim nesto da se skida i fakat, pici ko mahnito... valjda cackaju da narihtaju za mtv

btw. meni su prikljucili adsl u roku od 4 dana, bez stele, da naglasim...
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3727 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Tiger 033 »

iPod wrote:Da, pa ipak nemoze se porediti mpeg2 (mmds) sa mpeg4 (iptv)..... Ali opet nezahvalno je porediti te dvije stvari.. Trebalo bi probati pravu digitalu sa IPTV, naravno uz neki od HD kablovskih resivera i to bi bilo pravo poređenje...
O kakvom ti MPEG4 pricas :-) ???Koliko znam (nisam bas siguran...nek' neko potvrdi ili ME demantuje) MojaTV je u MPEG2 bas kao i MMDS Telemach-a samo sto je slika na MojojTV 1000000 puta bolja od Telemach-a...ako je MojaTV u MPEG2 onda je MMDS Telemach-a VHS...tolika je razlika u kvalitetu slike.
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#3728 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Hendrix »

Možda da uporediš pravu ''kablovsku'' D3 sliku sa MojaTv, za MMDS se zna da je lošija slika, ali nisu svi korisnici kablovske ba na MMDS-u, kako ti pričaš ispade svima ovakva slika.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3729 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Tiger 033 »

Hendrix wrote:Možda da uporediš pravu ''kablovsku'' D3 sliku sa MojaTv, za MMDS se zna da je lošija slika, ali nisu svi korisnici kablovske ba na MMDS-u, kako ti pričaš ispade svima ovakva slika.
Burazer mi ima telemach kablovsku vido sam sliku na istoj, kratko KANTA...ti ocito nisi vidio nista bolje pa si zadovoljan, sa tim sto imas :skoljka:
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#3730 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Hendrix »

Buraz ima D3 kablovsku?↲ja sam bio na Moja Tv pola godine,zato ne pricaj bezveze.↲Probaj HD kanal koji nekad pa pricaj o kvaliteti slike.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#3731 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Maystor »

Ova rasprava je spala ispod svakog nivoa. Za Ponosnog logosoftovca ću reći da firma kojoj se divi može dobaciti jedno kilometar i po oko Mašinskog fakulteta u Sarajevu i kao takvi se ne mogu uopšte porediti niti sa HS-om i Telemachom, a da ne spominjem BHT. Bio sam korisnik Logosofta od kada su osnovani i mogu reći da su OK, ali da su nešto posebno bolji od drugih - nisu nikada ni bili. A kad već pričamo o HD-u, ja sam isprobao i Logosoft i HS i tvrdim da HD kanali na Enesovom HS-u izgledaju 5 puta bolje nego na logosoftoj super tv.
Telemach je smeće obično, iako je tačno da su malo bolji nego što su bile firme od kojih su nastali.
Najveći potencijal ima BHT, iako ga ne iskorištavaju ni 20%. MojaTV je sada puno bolja nego u početku. Ne govorim napamet, imam je u kući. Za 25 KM mjesečno (+pdv) imam neograničeno korištenje telefona u BHT mreži i dobru ponudu kanala. Koji to još provajder ima sve Arene u standardnoj ponudi? Hendrixe, gdje vi ponosni korisnici Telemacha gledate tekme Barcelona - Real ?
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#3732 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Hendrix »

Fakat ode rasprava u pm, ne gledam baš fudbal pa ti ne mogu reći za te utakmice, ali eto recimo ima HD kanal Premier League ako ti šta znači, čitav dan samo engleska liga....
Da je smeće, nije majstore, a dok Telecom iskoristi svoj potencijal ja ostajem na Telemachu.
Nisam ponosan uopšte koliko se vi ložite na Telecom, to mi je nevjerovatno stvarno.

I na kraju idemo opet....recite svi hvala Telemachu što je pritisko cijenama sve ostale provajdere pa i Telecom, a načeko bi se ti tog gledanja za 25KM+PDV inače.
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3733 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Mustafapasa »

Hendrix, sta fali kvaliteti slika koje sam stavio na prethodnim postovima ove teme? Koliko je losija od HD kanala?

Moj komentar: meni licno HD ne treba jer imam top kvalitet na svim kanalima sto je i dokumentovano slikama...uslikao sam kanale koji su standardni, ali idu preko HDMI i dobar je TV tako da uopste nemam potrebu za HD...
EUROBIH
Posts: 1031
Joined: 03/09/2009 18:57

#3734 Re: MojaTV BHtelecom

Post by EUROBIH »

Maystor wrote:Ova rasprava je spala ispod svakog nivoa. Za Ponosnog logosoftovca ću reći da firma kojoj se divi može dobaciti jedno kilometar i po oko Mašinskog fakulteta u Sarajevu i kao takvi se ne mogu uopšte porediti niti sa HS-om i Telemachom, a da ne spominjem BHT. Bio sam korisnik Logosofta od kada su osnovani i mogu reći da su OK, ali da su nešto posebno bolji od drugih - nisu nikada ni bili. A kad već pričamo o HD-u, ja sam isprobao i Logosoft i HS i tvrdim da HD kanali na Enesovom HS-u izgledaju 5 puta bolje nego na logosoftoj super tv.
Telemach je smeće obično, iako je tačno da su malo bolji nego što su bile firme od kojih su nastali.
Najveći potencijal ima BHT, iako ga ne iskorištavaju ni 20%. MojaTV je sada puno bolja nego u početku. Ne govorim napamet, imam je u kući. Za 25 KM mjesečno (+pdv) imam neograničeno korištenje telefona u BHT mreži i dobru ponudu kanala. Koji to još provajder ima sve Arene u standardnoj ponudi? Hendrixe, gdje vi ponosni korisnici Telemacha gledate tekme Barcelona - Real ?
misliš li da ti arene neće dodatno naplatiti od nove godine?
samo prvi put je besplatno........ :lol: :lol:
User avatar
jyqan
Posts: 255
Joined: 01/06/2011 13:22

#3735 Re: MojaTV BHtelecom

Post by jyqan »

I na kraju idemo opet....recite svi hvala Telemachu što je pritisko cijenama sve ostale provajdere pa i Telecom, a načeko bi se ti tog gledanja za 25KM+PDV inače.
Telemach je super, a BH Telecom je veliki zli vuk.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#3736 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Maystor »

Hendrix wrote:Fakat ode rasprava u pm, ne gledam baš fudbal pa ti ne mogu reći za te utakmice, ali eto recimo ima HD kanal Premier League ako ti šta znači, čitav dan samo engleska liga....
Da je smeće, nije majstore, a dok Telecom iskoristi svoj potencijal ja ostajem na Telemachu.
Nisam ponosan uopšte koliko se vi ložite na Telecom, to mi je nevjerovatno stvarno.

I na kraju idemo opet....recite svi hvala Telemachu što je pritisko cijenama sve ostale provajdere pa i Telecom, a načeko bi se ti tog gledanja za 25KM+PDV inače.
Ma pretjero sam, naravno da nije smeće. Htio sam reć da je sve to tu negdje i nije tačno (kao što neki pričaju) logosoft je super, telemach je super, Enes je seljak i HS ništa ne valja, a u BHTu se bez štele ne može ni televizija gledat. Evo ja sam korisnik i HS-a (kablovska, digitalna, internet) i BHT-a (mojatv, voip) i Logosofta (na poslu, internet), a dosta mi prijatelja ima Telemach, pa znam kakva je situacija kod svih. A tačno je da je Telemach doprinjeo obaranju cijena.
Fozgen
Posts: 581
Joined: 14/09/2006 12:52

#3737 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Fozgen »

Zapravo, ja licno, nikada nisam poredio BHT sa nekim drugim firmama, istina je da sam govorio, i jos uvijek stojim iza toga, da je konkurencija uveliko dovela do obaranja cijena u BHT a onda ponuda BHT je dovela do poboljsanja usluga drugih firmi. Npr. u Telekabelu Zenica nisu pomisljali da puste ovu konekciju a ja sada imam 4096Kbps za 30KM flat, na pocetku su mislili da te vase cuvene arene dodatno naplacuju a sada su ArenaSport1, 2, 3 i 4 u standardnom paketu ( mada meni i nisu toliko zanimljivi koliko su se ovdje koplja lomila oko njih ), ima tu i nekih HD kanala ali ja imam CRT TV pa mi to manje vise i nije potrebno, i pored svega ovoga ja Telekabel ne hvalim, nit mi smrde nit mi mirisu.
Hocu reci ja BHT ne poredim sa drugim firmama. U principu bi se ostali trebali ugledati na njih ali nazalost to nije tako.
Ovdje neki igraju na kartu patriotizma.
Meni tu nema nista patriotski, pogotovo na pocetku MojeTV, kada sam ja trebao da placam Full paket oko 70KM cini mi se, prikljucak 70KM i jos cekati 3 i po mjeseca, objesim ja to macku o rep.
Ako ti neko u skoljki jaja podvali 10 mucaka taj je seronja a drugi ti podvali 5 taj je kao dobar.
Et ne znam kako bi drugacije to prikazao sto ja vidim kod ovih nasih providera.
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#3738 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Hendrix »

Mustafapasa wrote:Hendrix, sta fali kvaliteti slika koje sam stavio na prethodnim postovima ove teme? Koliko je losija od HD kanala?

Moj komentar: meni licno HD ne treba jer imam top kvalitet na svim kanalima sto je i dokumentovano slikama...uslikao sam kanale koji su standardni, ali idu preko HDMI i dobar je TV tako da uopste nemam potrebu za HD...
Na fali ništa, nisam reko da je loša uopšte, za SD signal slika je super, ali sad nemoj tako počinjat koliko je lošija od HD kanala dok ih ne vidiš na tom svom televizoru, razlika je drastična. Druga je stvar to što tebi ne treba HD i zadovoljan si sa tim signalom, nema problema, ali nemoj onda hvaliti to kao da je najbolje što Tv može ponuditi.

Ja HD navodim radi toga jer počinje priča kako MojaTv ima najbolje kanale ovo ono, pa eto kažem da nema jer HD je realnost danas, što ljudi kupuju Full HD plazme i LCD-ove ako nigdje ne mogu gledati kako treba sliku.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3739 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Tiger 033 »

Hendrix wrote:recite svi hvala Telemachu što je pritisko cijenama sve ostale provajdere pa i Telecom, a načeko bi se ti tog gledanja za 25KM+PDV inače.
Jest vala HVALA TeleSMEĆU sto je jedini u Sarajevu digao pretplatu (MMDS-a) sa 11,90 na 16,90KM!!!!!!!Digli bi oni i kablovsku da je popustio Enes (HS) kojeg su svi blatitli kad je rekao kako Telemach hoce da digne pretplatu :dance:
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#3740 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Hendrix »

Pa dignuta je uvijek bila kablovska D3, 16,50KM je pretplata, šta je tu sporno.
Ode tema nizbrdo...nema smisla raspravljati se više fakat.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3741 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Tiger 033 »

Hendrix wrote:Pa dignuta je uvijek bila kablovska D3, 16,50KM je pretplata, šta je tu sporno.
Ode tema nizbrdo...nema smisla raspravljati se više fakat.
Jest' a koliko imas kanala na D3 :?: ja 60 na MMDS-u i sliku istu kao da pustaju s prvog VHS-a :dance: i to sve kosta 16,90KM...da NE pisem sad kako uredno svaki dan fali min. 5 kanala i kad prva kisa zarosi NEmam niti jednog,TTX NEma na NovojTV,TV1 jer NEmaju "tehnickih mogucnosti" ,u 21 stoljecu :-) na Pink-BH isto k'o da ga NEma jer NEmozes ucitat stranice...ali kad bolje razmislim nije ni cudo sto NEmaju "tehnickih mogucnosti" jer im je slka kao i oprema s pocetka 20 stoljeca tad vjerovatno i nije bilo TTX-a a i slika za to doba je bila vrhunac tehnologije koju danas pustaju i masno naplacuju.
User avatar
jyqan
Posts: 255
Joined: 01/06/2011 13:22

#3742 Re: MojaTV BHtelecom

Post by jyqan »

sve je to u 10 deka
neka ih ima što više, bolja je cijena
čim jedan osjeti da može, ode cijena u nebo

lično, privatnici mi malo idu na živce, jedini koji hajruje u svemu tome su vlasnici, a radnike odraše

kako su vam uveli kanalice ljudi iz hs-a u haustor? meni je ličilo na desant
Animal
Posts: 151
Joined: 20/05/2006 17:18

#3743 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Animal »

Pošto koristim usluge i Telemacha i HS-a mislim da mogu napraviti realno usporedbu. Pored toga sam upoznat sa ponudom Moje TV.

Telemach ima ubjedljivo najbolji izbor kanala (osnovna ponuda, kao i dodatni paketi). HD kanali su fantazija - imaju 13 kanala na engleskom jeziku (dokumentarni, sprotski, muzicki), neki sa prevodima, a vrhunac je premier league HD.

HS ima relativno los izbor HD kanala, sa izuzetkom Arena HD koje su super (i koje ce se papreno placati predpostavljam), ali dva eurosporta i jos dva dokumentarna nisu ni blizu Telemachu.. Njemački HD i jos onaj francuski su totalno nepotrebni i negledljivi.. Naravno cijena je skoro pa identicna - 7 KM HS, 8 KM telemach.

MMDS je satelitski prenos slike na Telemachu i kvalitet je neuporedivo losiji u odnosu na klasicnu digitalnu sliku. Prije sam bio pretplatnik i onako mutna slika ne vrijedi marke. Ali dobro, nekome je i to jedini izbor.

Kvalitet slike je po meni identican ako govorimo o digitalnoj televiziji i HD kanalima.

Moja TV ima najslabiji izbor kanala, ali i najbolji omjer ulozeno-dobijeno. Za svoje pakete na telemachu i za internet, ja placam više od cijene Full paketa Moje TV gdje je ukljucen i telefon. To je stvar licnih preferencija. Ako ljudi nisu previse zahtjevni glede HD-a, HBO-a, Moja tv je najbolji izbor.

Mislim da ovdje zakljucka nema, jer je sve stvar toga ko sta gleda i ko sta zeli da ima od paketa / mogucnosti.. Mojim potrebama najvise odgovara Telemach, ali bi npr. mnogi željeli imati besplatan telefon prema fiksnim brojevima, jer im je krajnji domet Hayat i NOVA TV..

:thumbup: :bih:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3744 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Tiger 033 »

Iole objektivan post :thumbup: nego da se ne bi vise prepucavali koja je slika bolja...nek' neko od TelemaČovaca postavi sliku HD kanala ili Kablov.-D3 koje imaju ,jer su slike MojeTV i MMDS-a vec postavljene,pa da uporedimo.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3745 Re: MojaTV BHtelecom

Post by arnes_king »

Joj al mrzim kad krenu srat za brzinu znamo mi svi da je 2 mb/s stvarno presporo gledajuci na druge itd ali de mi reci zasto ti treba 20 mb/s konekcija ? Jos pogovot ovima sto skidaju filmice od 700 MB, pa ja imam ta 2 jadna megabita i opet mjesecno se naskidam i filmova u HD rezoluciji, igrica za PC i PS3 i super mi, jest nema sta i ja bi volio da imam 10 megabita konekciju ali i sa ovim stignem do cilja, ostavim preko noci upaljen pc i svaka igra od 10 GB je gotova za noc .... zar nije opet brze i bolje gotovo nego otici u prodavnicu sutra dan i platit stotinjak KM za tu istu koju sam vidjeo prije na noc ???

Jos kad vidim rodjak mi ima 6 megabita brzinu a ima samo 12 GB na raspolaganju :D hahahahaha Zar to nije smijesno znaci djaba njemu 3 puta brza konekcija nego u mene opet meni bolje milion puta :D

Jos plus sto koristim 9 racunara + PS3 na istoj konekciji i opet mi super i ne treba brze, jedino da mogu za iste pare dobit brze tada bih presao a ovako ....

:)
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3746 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ala7 »

Animal wrote:Pošto koristim usluge i Telemacha i HS-a mislim da mogu napraviti realno usporedbu. Pored toga sam upoznat sa ponudom Moje TV.

Telemach ima ubjedljivo najbolji izbor kanala (osnovna ponuda, kao i dodatni paketi). HD kanali su fantazija - imaju 13 kanala na engleskom jeziku (dokumentarni, sprotski, muzicki), neki sa prevodima, a vrhunac je premier league HD.

HS ima relativno los izbor HD kanala, sa izuzetkom Arena HD koje su super (i koje ce se papreno placati predpostavljam), ali dva eurosporta i jos dva dokumentarna nisu ni blizu Telemachu.. Njemački HD i jos onaj francuski su totalno nepotrebni i negledljivi.. Naravno cijena je skoro pa identicna - 7 KM HS, 8 KM telemach.

MMDS je satelitski prenos slike na Telemachu i kvalitet je neuporedivo losiji u odnosu na klasicnu digitalnu sliku. Prije sam bio pretplatnik i onako mutna slika ne vrijedi marke. Ali dobro, nekome je i to jedini izbor.

Kvalitet slike je po meni identican ako govorimo o digitalnoj televiziji i HD kanalima.

Moja TV ima najslabiji izbor kanala, ali i najbolji omjer ulozeno-dobijeno. Za svoje pakete na telemachu i za internet, ja placam više od cijene Full paketa Moje TV gdje je ukljucen i telefon. To je stvar licnih preferencija. Ako ljudi nisu previse zahtjevni glede HD-a, HBO-a, Moja tv je najbolji izbor.

Mislim da ovdje zakljucka nema, jer je sve stvar toga ko sta gleda i ko sta zeli da ima od paketa / mogucnosti.. Mojim potrebama najvise odgovara Telemach, ali bi npr. mnogi željeli imati besplatan telefon prema fiksnim brojevima, jer im je krajnji domet Hayat i NOVA TV..

:thumbup: :bih:
Sasvim realan post.. i pohvale i kritike sve u jednom..
Individualni su ukusi..
Neko zeli HBO paket uz HD kanale tu je Telemach,
neko zeli i SportKlub i ArenaSport paket kao IPTV soluciju tu je Logosoft, a
neko zeli ArenaSport kanale i neogranicen fiksni saobracaj u BhLine mrezi (033,032,035,070 i sl..) tu je BhTelecom..
Neko zeli 50Mbit konekciju tu je opet Telemach
Neko zeli 2Mbit konekciju i 30KM gratis mobilnog saobracaja tu je BhTelecom/mojaTV premi
i sl. usluge..

Realno je sto mnogi traze vece brzine interneta, ali kad pogledate unazad dvije godine mnogi su sa 256/64 Kbit/s bili zadovoljni,prezadovoljni.. Internet koristim jos od Dial up konekcije.. Uspon veliki je postignut sto se tice brzine,kvalitete i cijena internet usluga u BiH.. od kablovskog do bezicnog pristupa internetu imamo na raspolaganju..
Internet brzina u sklopu mojaTV net/full/premi paketa trebala bi biti veca bar sa 2Mbit/s na 3Mbit/s..
Internet pristup brzine 3Mbit/s u okviru IPTV paketa je ispod svjetskog standarda,realno..
Od mogucih 20-25MBit/s (adsl2+) preko parice mojaTV koristi oko 12Mbit/s [minus 2Mbit/s adsl, 2 STB-a(tv) i telefon] . Sto znaci da postoji jos kapaciteta za prosirenja ponude..
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#3747 Re: MojaTV BHtelecom

Post by cappy_tempo »

arnes_king wrote:Joj al mrzim kad krenu srat za brzinu znamo mi svi da je 2 mb/s stvarno presporo gledajuci na druge itd ali de mi reci zasto ti treba 20 mb/s konekcija ? Jos pogovot ovima sto skidaju filmice od 700 MB, pa ja imam ta 2 jadna megabita i opet mjesecno se naskidam i filmova u HD rezoluciji, igrica za PC i PS3 i super mi, jest nema sta i ja bi volio da imam 10 megabita konekciju ali i sa ovim stignem do cilja, ostavim preko noci upaljen pc i svaka igra od 10 GB je gotova za noc .... zar nije opet brze i bolje gotovo nego otici u prodavnicu sutra dan i platit stotinjak KM za tu istu koju sam vidjeo prije na noc ???

Jos kad vidim rodjak mi ima 6 megabita brzinu a ima samo 12 GB na raspolaganju :D hahahahaha Zar to nije smijesno znaci djaba njemu 3 puta brza konekcija nego u mene opet meni bolje milion puta :D

Jos plus sto koristim 9 racunara + PS3 na istoj konekciji i opet mi super i ne treba brze, jedino da mogu za iste pare dobit brze tada bih presao a ovako ....

:)
realno pretjera ga ti :)
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#3748 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Hendrix »

Tiger, smiješno je slikati Full 1080i HD signal radi neke usporedbe sa SD signalom, slika ti je ko na računaru kada gledaš nešto u rezoluciji 1920×1080. Nema ''boljeg'' HD signala, i na MojaTv da ga ima bi bio isti, ali poenta je da ga nema jer nemaju mogućnosti da puste, e to je nedostatak veliki, nekome nije, meni jeste.
Ali uslikaću neki SD kanal čisto da pokažem da ni tu nema neke razlike, da ne bude da se lažemo možda.
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#3749 Re: MojaTV BHtelecom

Post by zaritisinebrute »

e imam jedan problem

skoro sam kupio lg lcd televizor i povezao sam na njega preko skarta motorolin resiver moje tv ... i sve je radilo ...

posto sam vidio da isto to mogu povezati sa hdmi kablom tu je nastao problem kada sam povezao resiver i tv preko hdmi kabla ... tv je ukazivao da nema signala ...

zatim sam resiver iskljucio iz struje i ponovo ukljucio i napokon je sve pocelo da radi kako treba i na tv-u su se vidjeli oni veliki krugovi koji se pune i iznad pise moja tv ...

problem nastaje opet kada se krugovi napune i upali se naslovna strana na kojoj trebam unjeti svoju moja tv sifru ... prije nego sep ojavi tqaj glavni ekran tada opet nestaje signal i tv obavjestava da nema signala ...

pa ako neko zna kako to mogu popraviti bio bih mu/joj zahvalan ... pozdrav :D

(imam osjecaj da nije problem do resivera posto ... preko hdmi kabla mi rade konzole sasvim normalno i tv sve to prepozna)
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3750 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ala7 »

Code: Select all

"Nakon što se Set-Top Box aktivira, pritisnite i držite tipku MENI da biste unijeli meni
za podešavanje TV uređaja.
Pojavit će se ekran kao na slici. Dok pregledate prozor za konfigurisanje kutije, LED
na prednjem panelu će mijenjati boju svake sekunde iz crvene u zelenu i obratno.
LED će takođe svjetlucati crveno i zeleno svaki put kad se pritisne neka tipka na
daljinskom upravljaču."
Image

Code: Select all

"Ako vaš TV uređaj ima mogućnost za HDTV i priključen je na Set-Top Box putem
HDMI ili komponentnih video priključaka sa Set-Top Box-a, u specifikaciji vašeg TV
aparata provjerite koju rezoluciju podržava. Ako ne možete naći rezoluciju,
preporučujemo da koristite postavke HD izlaza od 720p. Pritisnite OK na ono što ste
odabrali."
http://www.mojatv.ba/fileadmin/user_upl ... utstvo.pdf
Locked