Milorad Dodik ALL ABOUT
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#3726 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Za hapsenje navedenih je potrebna potpora sire javnosti iz svih naroda...najveci problem za sada je Dodik ,jer vecina srba u BIH smatra da je secesija ako ne sad trenutno, a ono za skorasjnju buducnost realna opcija(jer se srbe i tokom rata i svih posleratnih godina uvjerava da je BIH nemoguca kao drzava)...tako da Dodika treba malo vise kuhati i ofirati,a najbolji nacin je konstantno ponavljanje MZ da nema podjele BIH,jer Dodikovi aduti s kojim ubjedjuje srbe da je rs uskoro pripojena srbiji i aduti i pritisak MZ na istog dokazujuci mu da nema secesije, je na duge staze na strani MZ,jer Dodik nema love za odrzavanje socijalnog mira a postaje i sve providniji i za one najneupucenije u politicka perepetije doticnog....sto ranije uklanjanje doticnih jahaca magle je manje potresa i sukoba,sto se bude vise cekalo to je veca sansa da gospoda skupo(posebno Dodik) prodaju svoju kozu,a prodat ce je tako sto ce gurnut narod u sukob i jos vecu medjunacionalnu netrpeljivost...na potezu je MZ i Srbija...domaci ugursusi su samo izvrsioci zelja i ciljeva onih preko Drine...
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3727 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ode i ovo
a kako je zavrzlama i rekao, i prekodrinci ce dodu halaliti ovako ili onako*** SPAM *** - Opštinski odbor Saveza nezavisnih socijaldemokrata u Foči raspušten je zbog neuspjeha ove stranke na proteklim lokalnim izborima u BiH.
Prema riječima Njegoša Kovačevića, predsjednika fočanskoga odbora SNSD-a, za izborni neuspjeh najodgovorniji dosadašnji predsjednik fočanskog odbora SNSD-a Svetislav Kovačević, koji je i poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
"Članovi Komisije, koja je formirana shodno zaključcima Glavnog odbora SNSD-a, još nisu ušli u prostorije Opštinskog odbora u Foči, jer je smijenjeni predsjednik Svetislav Kovačević odbio da im preda ključeve", istakao je Kovačević.
Sjednici, na kojoj je donesena odluka o raspuštanju OO i smjeni njegovog predsjednika prisustvovao je Milko Čolaković, član Glavnog odbora SNSD-a, koji je potvrdio Srni ove navode.
kratko oliti sturo saopstenjePredsjednik Srbije Boris Tadić sastaće se sutra u Beogradu sa visokim predstavnikom u BiH Valentinom Inckom.
U saopštenju pres-službe predsjednika Srbije navodi se da je sastanak planiran za 13.00 časova, nakon čega će biti izdato saopštenje za javnost
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#3728 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
sad ce Tadic javit Dodiku da pod hitno sakupi ekipu Sulju i Dragana i naprave Prud II..ideja mora ici dalje
...upsss izleti mi prije Nezavisnih novina

- Socijalista
- Posts: 2304
- Joined: 19/01/2009 23:04
- Location: U Daytonu...
#3729 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Mozda ce sad Dodo pristati na sporazum?zavrzlama wrote:sad ce Tadic javit Dodiku da pod hitno sakupi ekipu Sulju i Dragana i naprave Prud II..ideja mora ici dalje...upsss izleti mi prije Nezavisnih novina
![]()
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#3730 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Kad kazes sad mislis valjda na sutra poslije Tadicevog sastanka sa Valentinom. Sve je ovo u reziji OHR-a, tresla se gora rodili se novi razgovori. Samo ovog puta nema Silajdzica da spasava Dodika nego ce to indirektno uraditi Valentin. I danasnji sastanak sa Mesicem je narucen od visokog predstavnika.zavrzlama wrote:sad ce Tadic javit Dodiku da pod hitno sakupi ekipu Sulju i Dragana i naprave Prud II..ideja mora ici dalje...upsss izleti mi prije Nezavisnih novina
![]()
Kladim se u 7 dana bana da ce Dodik i Covic ostati na svojim pozicijama jer je EU, preko OHR-a, isuvise ulozila u njih da bi ih sad skidali. Ko prihvata opkladu?
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3731 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
dodo je nakon bajicevog teksta o "crnom gavranu nad pcom" napisao prvo kolumnu u zivotu i ispljuvao bajica (ko bi se tome od tako kulturnog covjeka nadao)
a slijedi i bajiceva replika na dodinu kolumnu
interesantan tekst, steta sto nema vise javne rasprave da cujemo kakve su reakcije javnosti mimo ovog forumaBAJIĆ: Nemoj opet isto, ako Boga znaš Milorade
Bojan Bajić, naš kolumnista i lider Naše stranke, u polemičkom odgovoru na tekst Milorada Dodika objavljenom u "Glasu Srpske" upozorava na pogubnost retorike i djelovanja premijera RS za narod u čije ime se poziva
| 03.05.2009
Piše: Bojan BAJIĆ
Nije prošlo ni sedamdeset sati otkako sam na beogradskom portalu pescanik.net objavio tekst pod nazivom: ’’Crni gavran nad Republikom Srpskom’’, gdje sam primjetio da lik i djelo, te politika Milorada Dodika, neodoljivo podsjećaju na političke luđake iz bliske srpske prošlosti (Milošević, Martić, Karadžić, Krajišnik, Mladić i dr.), a najnoviji lažni srpski zaštitnik i slijepi vođa, Milorad bahati Dodik, je u javnost izašao sa svojom prvom kolumnom, svojim prvim novinskim člankom, izgubivši tako nevinost, a nastavljajući taktiku zbunjivanja i sluđivanja naroda – vrlo dobro znamo kog naroda. Pa je još kolumnu nazvao ’’Opet isto’’, što je stvarno za ne povjerovati.
Baš kao što su mu pobrojani prethodnici, po sistemu ličnog bogaćenja i stvaranja privilegovane klase ’’velikih Srba’’, tj. lopova, raspirivanja srpskih nacionalnih strasti preko dirigovanih medija, privatizacijom institucija, uključivanja sopstvenih sinova u velike poslove s narodnim novcima, Milorad bahati Dodik je sve to ’’Opet isto’’ ponovio, a sve je uspješniji u već oprobanom scenariju suprostavljanja srpskog naroda cijelom svijetu i velikim svjetskim silama. Baš kao što su Srbi već više puta izvukli deblji kraj u okršajima sa cijelim svijetom, tako će i ovaj put ako nastave da slijede MD bahatog. Za razliku od Slobodana Miloševića koji se suprostavljao svijetu sa 12, 13 miliona Srba i arsenalom JNA, čini se da je MD bahati mnogo veći ’’junak i vitez’’ kad protiv medjunarodne zajednice kreće sa šakom siromašnih bosanskih Srba, bez igdje ičega.
PROIZVODNJA STRAHA OD "TURAKA"
Pod nenormalnim vođama su stradali Srbi u Hrvatskoj, sarajevski Srbi se rasuli po brdima, a malo je nedostajalo da olujne devedesetpete isto prođu i banjalučki Srbi, baš kao što su nastradali Srbi iz 13 krajiških opština, pa onda Kosovo, da ne govorimo o bombardovanoj Srbiji, a evo sada, po svemu sudeći, dobismo još jednog, spremnog da odigra zadnju partiju pokera sa svjetskim silama, sa ulogom od oko jednog milončića bosanskih Srba.
Kaže Milorad u prvom pasusu, i to opet isto kao njegovi prethodnici: ’’Kada bi sada uspostavili islamski kalifat u Bosni i Hercegovini, to opet ne bi bilo dovoljno da neki bošnjački, a pogotovo islamski vjerski funkcioneri, prihvate da Srbi, Hrvati i ostali, imaju neka prava, osim da budu sirotinja raja’’. Ovaj stav se ni po čemu ne razlikuje od srpske propagande iz devedesetih godina. MD bahati ovdje igra na opravdane negativne emocije Srba spram Otomanske imperije i vrši nedopustivu redukciju te negativne emocije na bosanske muslimane. To je najslikovitije dočarao Ratko Mladić kada je ušao u Srebrenicu i kada je izjavio: ’’da je došlo vrijeme da se napokon osvetimo kadijama i spahijama’’. Tim tezama se žele bosanski muslimani poistovjetiti sa Osmanlijama, ili ti Turcima. Ova redukcija je toliko pogrešna i opasna, baš kao kad bi se neko svetio Srbima zbog nekih ruskih postupaka (da ne govorimo o neprihvatljivosti osvete u civilizovanom svijetu), tvrdeći da je to sve isto, jer su Srbi nastali od Slavena koji su došli na Balkan sa prostora današnje Rusije, kao i zbog iste pravoslavne vjere. U istom pasusu, MD bahati brani i Hrvate od bosanskih muslimana, aludirajući na neko srpsko-hrvatsko bratstvo, pokušavajući neka sitna dodvoravanja, a zanemaruje istorijsku činjenicu da Srbi u prošlosti nisu imali ni 1% problema sa bosanskim muslimanima u odnosu na količinu jada u medjusobnim srpsko-hrvatskim odnosima. Ako ništa drugo, makar je banjalučka regija osjetila NDH na svojoj koži, dok je u isto vrijeme nekoliko desetina uglednih banjalučkih muslimana potpisalo peticiju koja je osuđivala zločin NDH nad srpskim stanovništvom. A svakako bosanski Hrvati dobro znaju da im Milorad ovakvim izjavama nikakvo specijalno dobro ne želi, već pokušava niskom diplomatijom da podgrije strasti. Takođe, Dodik bi se trebao zapitati kako su to Srbi opstali na svim vjekovnim ognjištima pod Osmanlijama duže od 4 vijeka, kad već pominje srpsku raju, a kako to da su pod srpskim vođama i političkim luđacima iz devedesetih godina nestali sa mnogih područja Balkana, gdje su stotinama godina živjeli.
Dodik je ’’Opet isto’’ zaigrao na kartu islamofobije, baš kao što Srbi već dvadeset godina slušaju iste priče o tome kako svijet neće dozvoliti muslimanima ovo ili ono, i kako će eto Srbi biti brana čovječanstva od nadolazećeg islama. Samo što taj svijet svako malo pa nokautira nekog srpskog vođu, a podrazumjeva se da vođa za sobom u ambis povlači i narod, pa mi izgleda nevjerovatno da MD bahati opet prodaje istu priču, opet istom narodu, opet kroz iste dirigovane medije.
KO ČAČKA MEČKU
Nastavlja Milorad ’’Opet isto’’ u svojoj kolumni: ’’Svaki glas o potrebi da se sa što više tačnosti predstavljaju zločini svih ratujućih strana u BiH, odbija se o ratne propagandne stereotipe o izmišljenim brojevima žrtava samo na muslimanskoj strani. Tako se i dalje neodgovorno i lažno govori o 300.000 hiljada mrtvih muslimana, o 60.000 silovanih muslimanki, te da su od svih zločina Srbi počinili preko 80 odsto. Kako onda objasniti da u ukupnom broju od 97.207 popisanih žrtava, ima preko 25.000 Srba.’’ Ovako MD bahati u prilog odbrane svojih kriminalnih, nepotističkih i korupcionaških afera, gdje nam je između ostalih proćardao milijardu i trista miliona maraka od prodaje Telekoma, igra na kartu mrtvih i stradalih, dodatno otežavajući bol i patnju majki i djece, pokušavajući da preusmjeri pažnju javnosti. Prvo, kaže da se lažno govori o broju žrtava, neko govori, ko govori Milorade!? Možda Haris Silajdžić, onaj što ti je politički brat blizanac, onaj s kojim u saradnji od Srba i Bošnjaka pravite balkanske siromahe na račun kojih se strahovito bogatite obojica. Ti njemu nabaciš loptu na volej izjavom da je Sarajevo Teheran, on tebi vrati uslugu izjavljujući da su Srbi pobili 300.000 Bošnjaka, onda ti njemu pomogneš izjavom da ćeš se otcijepiti, a on tebi pomogne kad kaže da će ukinuti Republiku Srpsku... Nejasnim izjavama imaš za cilj Milorade da Srbi pomisle kako je to svebošnjački stav o 300.000 mrtvih, a kako si ti eto pobornik istine, koji tvrdi da je ukupno popisanih 97.207 žrtava, od kojih ima preko 25.000 Srba. Što ne reče Milorade otkud ti taj podatak od 97.207 žrtava? Što ne reče Srbima da je tu cifru utvrdio Mirsad Tokača sa svojim Istraživačko-dokumentacionim centrom iz Sarajeva? U svrhu manipulacije ti ne odgovara baš činjenica da je to utvrdio jedan Bošnjak, i to iz tvog omiljenog ’’Teherana’’, pa je bolje da to Srbi ne saznaju, kako bi ih po receptu tvojih prethodnika naveo na krive rezone i zaključke, te kako bi na talasu netrpeljivosti opstao na vlasti.
Opet isto Milorad objašnjava i razotkriva planove Amerike da se preko BiH ulizuje islamskom svijetu, kako je Pedi Ešdaun bezobrazan i naivan, kako će Al Kaida nastaviti udare na zapadne sile bez obzira što će se Amerika preko Bosne i Kosova ulizivati Saudijskoj Arabiji i ostalim islamskim zemljama. Stvarno nevjerovatno, Milorade živ bio, šta god da je plan Amerike i svjetskih sila, nemoj ti potpaljivati ovo malo siromašnog naroda da se diže protiv Amerike. Eno Rusije i Kine, pa nek’ se nosaju sa Amerikom, nismo li malo udaraca primili od svjetskih sila u zadnjih dvadesetak godina. Otkud ti ta ideja da se kao premijer jednog malog i siromašnag entiteta baviš svjetskom politikom? Šta bolan ti znaš o Al Kaidi i odnosu Amerike i islamskih zemalja, što čačkaš mečku, što ne vidiš malo da se sprijateljimo sa tim silama i da vidimo kako ćemo izvući kakvu korist. Ako nastaviš politiku odbacivanja BiH kao viševjekovne države i srpskog naroda, što je u koliziji sa stavom tih velikih sila, te ako nastaviš da nas svrstavaš na neprijateljsku stranu prema svjetskim silama, onda znaj da vodiš narod u propast. Nismo jednom gledali propast pred svojim očima, zbog iste politike koju su vodili tvoji prethodnici. Nemoj misliti da će tvoje ’’opet isto’’ ponašanje donijeti dobro, donijeće još samo jedan nokaut.
AMERIČKI PRIJATELJI U RS?!?
Nastavlja Milorad o državnim agencijama, pravosuđu i tužilaštvu, OHR-u, negira sve, a zna se zašto negira! Negira jer ga nervira! A nervira ga i sama pomisao da se bilo ko drzne da mu nešto prigovori, a kamoli spremi kakvu krivičnu prijavu. Zbog toga i želi sve da vrati na RS nivo, da stavi pod svoju kontrolu i da onda u stilu Mila Đukanovića apsolutno zagospodari našim životima. Ne dao Bog da su sve nadležnosti na entitetskom nivou i da nema državnog nivoa, pa ne bi niko smio ni da zucne. Bila bi nam uvedena dinastija Dodik, a pošto prestolonasljednik Dodik mlađi već stiče iskustva iz ekonomije kroz tromilionski kredit za uzgoj jabuke, ni tu ne bi bilo problema u vezi dileme: koga posle njega.
Navodno državno tužiteljstvo ne obrađuje zločine nad Srbima, što mi je teško da povjerujem, naročito nakon što sam čuo tužioca Milorada Barašanina (inače Srbina), koji kaže da se intenzivno radi na mnogim slučajevima. U jednoj tv emisiji na FTV-u je Barašanin odgovorio na optužbe RTRS-a da nikad neće da gostuje na toj televiziji, rekavši: ’’pa naravno da neću, svaki put me zovu da budem gost sa onim tipovima iz ’’Spone’’, da pričamo o zločinima nad Srbima, a ja im svaki put kažem da neću da gostujem sa nekompetentnim osobama’’. To je tačno, ne može se Milorade kampanjski djelovati u vezi zločina, sa ciljem skupljanja političkih poena, a očekivati da sudovi i tužilaštva slušaju tvoje naredbe. Sad za sad, oni nas jedini i mogu spasiti od tebe i tvog basnoslovnog bogaćenja. A sad, pošto je Dragan Lukač prošao disciplinsku komisiju SIPA-e u vezi predaje dokaza za zločinačko udruživanje u vezi gradnje zgrade Vlade RS-a, onda se nadamo da će ovaj Barašanin ubrzo podići optužnicu. Šteta što tužilac nije Bošnjak, mogao bi Milorad dočekati plavu kovertu iz tužilaštva sa izgovorom da je optužnicu protiv njega podigla Al Kaida lično, pa će ovako biti primoran optužiti Barašanina da je novi Miloš Obrenović, da ponovo Srbin na Srbina udara, a ne pravda na okrivljenog za teški kriminal i korupciju.
NEĆEMO OPET ISTO, MILORADE
Vidi čuda, u nastavku Milorad optužuje svijet da: ’’Čitava mreža kobajagi nevladinih organizacija, civilnog sektora, plaćenih medija, uz kvazi multietničke stranke – služi kršenju Dejtonskog sporazuma.’’ Čuj ko nam to kaže, najplaćeniji američki političar u BiH ikad. Čovjek kome su Amerikanci dali toliko podrške da bi došao na vlast, da to nije viđeno. Dali mu tenkove i vojnike da sruši Vladu na Palama, napravili mu Nezavisne novine, Nato helikopteri dovlačili poslanike koji su bili na operaciji u bolnici, samo da mu nategnu većinu u Skupštini, pružali mu obavještajnu podršku, belesi su Dodikovi ljudi švercovali preko granice CIA-in keš za kampanje SNSD-a i ko zna šta još. I sad, taj i takav Dodik, kritikuje plaćene medije i civilno društvo, pa to je stvarno smiješno i žalosno. A biće još žalosnije ako ga narod ne prepozna kao prevaranta i muljatora.
Od svih stranaka u BiH, Milorad pomenu samo jednu, i to Našu stranku. Kaže za Našu stranku: ’’Iz ovoga je vidljivo ko je oslonac za nakaradnu politiku nekih stranih faktora prema BiH, najvećim dijelom uperenu prema Srbima i Hrvatima.’’ Pa još pridoda da se radi o kvazi multietničarima. Prvo, hvala ti Milorade što nam toliko izdiže moć do mjere da Naša stranka upravlja politikom stranog faktora u BiH. Hvala ti na lijepim željama, iako to nije tačno, mada bih ja lično volio da Naša stranka bude tako moćna. Drugo, ti si Milorade nesreća za srpski narod, baš kao što su slične hrvatske vođe svele bosanske Hrvate na jednocifrene procente u BiH, ti koji ga pljačkaš, lažeš, zavađaš sa svijetom, a ne Naša stranka. Naša stranka govoreći istinu i udarajući na zablude kod Srba, Bošnjaka i Hrvata, zapravo pomaže svima da zbace sa grbače takve političare kao što si ti Milorade. Kao što je Čović. Kao što je Silajdžić. Da ne nabrajam dalje. Treće, kao Srbin, koji sam predsjednik jedne multietničke stranke: Naše stranke, upozoravam te da vodiš potpuno pogrešnu nacionalnu srpsku politiku. Ključ opstanka srpskog naroda u BiH i RS je prihvatanje BiH kao autohtone srpske države, na koju ravnopravno i isto pravo polažu Bošnjaci i Hrvati. Državni nivo vlasti u BiH je i srpski Milorade, Sarajevo je i srpsko Milorade, kao što je Banja Luka i bošnjačka i hrvatska Milorade. Srpska politika koju ja zastupam je bosanskohercegovačka, na liniji Dučića, Šantića, Kočića, Preloga, Ćorovića, Kašikovića, a tvoja je šta, separatistička, izolacionistička, na primitivnim i anticivilizacijskim tezama o neprihvatanju multietničnosti. Srbi treba da žive sa ostalima i drugima, to je civilizacijski stav, znak da pripadamo evropskom civilizacijskom krugu. Odbijanje da se živi sa drugim i drugačijim je primitivna faza razvoja neke zajednice, odlika plemenske zajednice, odlika davno prošlih vremena. Šteta je što si zaludio mnoge mlade ‘’intelektualce’’, koji javno iznose primitivan stav, stav o nemogućnosti zajedničkog života.
REPUBLIKA SRPSKA - TO SAM JA
Nastavlja Dodik da kritikuje i Danijela Servera iz Američkog instituta za mir, koji je izjavio da bi Bošnjaci lako dobili naredni rat. Umjesto da mu se zahvali na upozorenju i automatski promjeni svoju politiku, jer Server očigledno nešto poručuje Dodiku i Srbima u BiH, a vođa pred domaćom publikom ismijava Serverovo mirotvorstvo, tj. šprda se. Da bi bio uvjerljiviji, vođa je Serveru pridodao i reisa Cerića, koji stalno priziva nacionalnu državu Bošnjaka, što je svakako katastrofalno ponašanje jednog vjerskog lidera, ali je očito da ga Milorad koristi kao sredstvo manipulacije, baš kao i Silajdžića, a ne u pravcu želje da tom kritikom postanemo civilizovano multietničko društvo. Pa da Milorade, nije sporno izmanipulisati svoj narod, naročito kad kontrolišeš sve medije, ali zar sa takvim vođama kao što si ti Srbi ne izgubiše sve ratove do sad? Zato, ako prema nezavisnosti kreneš, a to znači prema ratu, to znači da će Srbi izgubiti taj rat. Reče ti to Server, a evo i ja ti govorim, i svako razuman ti to govori. Budi čovjek, ne uvlači nas u rat radi tvoje krivične prijave, podnesi zatvor viteški, ne mora narod propasti, ako već ti moraš. Aludiraš da će Bošnjaci biti nasamareni u tim velikim svjetskim igrama, ali se sve nešto sjećam da su tvoji prethodnici isto tako govorili, pa Srbi svaki put ostadoše nasamareni. Nemoj opet isto života ti!
I na kraju. U stilu svih velikih despota, poistovjetio si sebe sa državom, tj.entitetom, da budem precizan. Milorad kaže: ’’Na udaru instrumentalizovanih i nametnutih institucija u BiH je ono što vide kao atribute državnosti i samoodrživosti Republike Srpske – od zgrada Vlade, pa preko mreže autoputeva, do zgrade RTV javnog servisa Republike Srpske, koji se pokazao bolje organizovanim i jedino finansijski stabilnim dijelom javne mreže u BiH.’’ Da li su ove pobrojane investicije interesantne SIPA-i zato što su navodni atributi državnosti ili zato što ti i Stanković zgrćete milione iz državne kase, pa to je već svima jasno. Ako uspiješ prevariti Srbe da pomisle da je ovo udar na RS, a ne na tvoj kriminal Milorade, onda će narod teško platiti tu svoju naivnost.
Nemoj opet isto, ako Boga znaš Milorade. Znaš po čemu pamtimo tvoje prethodnike, znaš i sam kakve su nam rezultate ostavili, znaš i sam kako su uništili imidž srpskog naroda u svijetu, znaš i sam kako je narod materijalno i duhovno uništen pod njima. Sve to znaš Milorade, a ti ’’Opet isto’’. Šteta, šteta velika, po narod u prvom redu.
- nuernberg
- Posts: 403
- Joined: 27/01/2009 14:49
- Location: U trezoru tvoje banke
#3732 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
@dallton ....
U textu nista ne stoji novo sta mi,vi,oni neznaju...
A dodo.... ah pusti dzukelu njogovo vrijeme se blizi polako kraju
U textu nista ne stoji novo sta mi,vi,oni neznaju...
A dodo.... ah pusti dzukelu njogovo vrijeme se blizi polako kraju
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3733 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
nema nista novo u tekstu, jedina razlika u tome ko govorinuernberg wrote:@dallton ....
U textu nista ne stoji novo sta mi,vi,oni neznaju...
A dodo.... ah pusti dzukelu njogovo vrijeme se blizi polako kraju
- nuernberg
- Posts: 403
- Joined: 27/01/2009 14:49
- Location: U trezoru tvoje banke
#3734 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
dallton wrote:nema nista novo u tekstu, jedina razlika u tome ko govorinuernberg wrote:@dallton ....
U textu nista ne stoji novo sta mi,vi,oni neznaju...
A dodo.... ah pusti dzukelu njogovo vrijeme se blizi polako kraju
Zvakacha dallton :p
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3735 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
nastavlja se medijsko prepucavanje
*** SPAM *** - Na argumentovanu kritiku Milorada Dodika kojom je predsjednik Naše stranke Bojan Bajić u potpunosti demontirao taktiku zloupotrebe srpskih nacionalnih osjećanja u korist bogaćenja rukovodstva SNSD-a, lider SNSD-a je odgovorio izbacivanjem mamaca u vidu Rajka Vasića i Pera Simića.
Mamac je inače vojna sprava za jednokratnu upotrebu koja se izduvava iz zadnjeg dijela borbenog aviona, čime se pažnja naroda na zemlji, koji se brani, pokušava preusmjeriti na lažne ciljeve. Izduvani premijerovi mamci Vasić i Simić su u stilu Miloševićevih obmanjivača javnosti, u "Glasu Srpske" i "Fokusu" odgovorili na argumente predsjednika Naše stranke:
Na Bajićevo pitanje zašto su Dodik i Stanković proćerdali milijardu i trista miliona maraka od prodaje Telekoma, te zašto pepeljare i korpe za otpatke u zgradi Vlade po komadu koštaju kao 10 penzija u RS-u, mamci odgovaraju sa tvrdnjom da je Bajić "inostrani poštonoša", da "je prolupao", te da je "junoša, nesretnik i sumanuti kamikaza".
Na Bajićevo ukazivanje na multietnički zajednički kriminal Dodika, Čovića, Silajdžića i dr., te premijerov nepotizam u vidu davanja 3 miliona maraka iz budžeta RS-a svom devetnaestogodišnjem sinu, Dodikovi mamci kažu da je Bajić "budala", da je "totalno odlijepio" i da je "psihijatrijski slučaj".
Na Bajićevo upozorenje da je Dodik lažni nacionalni vođa koji narod i Republiku Srpsku vodi ka ivici provalije, koji se u stilu Miloševića, Martića i Karadžića počeo sukobljavati sa velikim svjetskim silama, od čega će štetu pretrpiti samo narod, jer Milorad ima rezervni položaj u skoro kupljenoj vili na Dedinju, Dodikovi izduvani mamci odgovaraju sa "argumentom" da je Bajić "štetočina", da "halucinira", te da je "sluđeni avanturista" i "glupi skeledžija" sa Drine, kome SNSD nudi pomoć u "skidanju crne magije".
Naša stranka poručuje SNSD-u da je ovakvo neprimjereno, primitivno i necivilizovano etiketiranje već viđeno, te da nedvosmisleno ukazuje na snagu Bajićevih argumenata, koji su očigledno pogodili u centar, te proizveli ovakvu vrstu histerije u SNSD-u. Naša stranka i predsjednik Bajić će nepokolebljivo istrajati na svom putu da budućnost naše djece oslobode od otrova i kandži lažno posvađanih srpskih, hrvatskih i bošnjačkih korumpiranih političkih elita, kako bi ostvarili san o svrstavanju svih naših naroda i građana među civilizovana i napredna evropska društva.
- nuernberg
- Posts: 403
- Joined: 27/01/2009 14:49
- Location: U trezoru tvoje banke
#3736 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
buhahahhahhahahahha izvinjavam se na upadu
ali procito sam ovu vijest i prvo sto mi je na um palo bilo je DODIK

Kina: Depresivni magarac počinio samoubistvo!
Nakon godina teškog rada u kineskom gradu Wenzhou jedan magarac je počinio samoubistvo čim je dobio svojih deset sekundi slobode.
Nesretna životinja bacila se sa litice odmah nakon što je bila odvezana po prvi put u svom životu. Inače magarac je radio cijeli život u kineskom kamenolomu u kome je na svojim leđima nosio kamenje.
Tokom pauze radnik je odvezao životinju, koja se odmah zatim zaletjela prema provaliji i skočila, te tako sebi skratila muke i prekinula sa dugogodišnjim teškim radom.
"Bio je to prvi put da ga je neko odvezao", kazao je radnik iz kamenoloma u Wenzhou.

Kina: Depresivni magarac počinio samoubistvo!
Nakon godina teškog rada u kineskom gradu Wenzhou jedan magarac je počinio samoubistvo čim je dobio svojih deset sekundi slobode.
Nesretna životinja bacila se sa litice odmah nakon što je bila odvezana po prvi put u svom životu. Inače magarac je radio cijeli život u kineskom kamenolomu u kome je na svojim leđima nosio kamenje.
Tokom pauze radnik je odvezao životinju, koja se odmah zatim zaletjela prema provaliji i skočila, te tako sebi skratila muke i prekinula sa dugogodišnjim teškim radom.
"Bio je to prvi put da ga je neko odvezao", kazao je radnik iz kamenoloma u Wenzhou.
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#3737 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
jel se neko sjeca iz rata onog konja sto se na zuci bacio u provaliju jer vise nije mogao izdrzati?
- Socijalista
- Posts: 2304
- Joined: 19/01/2009 23:04
- Location: U Daytonu...
#3738 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vasić: Ako mogu pederi, mogu i četnici
Apsurdno je da Republika Srpska obilježava Dan pobjede nad fašizmom i Dan Europe, a da poslanici vladajućeg SNSD u državnom Parlamentu nisu glasali da se donese zakon o zabrani svih neofašističkih organizacija u BiH koji je nedavno predlagao SDP.
Smatra to predlagač ovog zakona, poslanik SDP u Parlamentu BiH Denis Bećirović, koji je razočaran činjenicom da njegove kolege, poslanici stranaka iz RS nisu podrdžali jedan takav zakon.
"Mislim da je nemoralno sa jedne strane obilježavati 9. svibnja, svjetski Dan pobjede nad fašizmom, a sa druge strane ne željeti da se zaustavi fašizam u BiH. Moramo vrlo jasno reći da su četnički, ustaški i drugi kvinslinški pokreti u II svjetskom ratu bili na strani fašističke koalicije i borili su se protiv antifašističke koalicije. Sa druge strane, partizanski pokret je bio na strani svjetske antifašističke koalicije", podsjeća Bećirović.
On je siguran da se između antifašista i fašista ne može stavljati znak jednakosti.
"A u RS dobar dio ljudi koji trenutno predstavljaju vladajuće strukture, na žalost izjednačava fašistički i antifašistički pokret. To je objektivno problem u BiH koja mora napraviti vrlo jasnu razliku između fašizma i antifašizma jer bez toga ovdje nema sigurne budućnosti", kategoričan je Bećirović.
Izvršni sekretar SNSD Rajko Vasić pita, pak, "ako se u BiH okupljaju pederi zašto ne bi mogli i četnici ili oni koji sebe zovu četnicima".
"Sloboda okupljanja je nešto što je naslijeđe demokratskog svijeta ili diktature. Ne vidim tu nikakvu problematiku vezanu za Dan pobjede nad fašizmom. Na ovom prostoru, ne samo u BiH, evidentne su mnoge novoponikle ljubavi prema fašistima ili kolaboracionistima, od Slovenije do Nacionlnog fronta u Srbiji. To što se okupljaju neki ravnogorci, šubaraši, kokardaši, četnici..., ja ne vidim kao ozbiljan politički problem. To je više nešto što je iznuđeno sa sve tri strane. Sistemom spojenih posuda javljaju se nekakvi kvaziradikalni, kvazianarhistički pokreti koji u suštini nisu bitni", nastoji objasniti Vasić.
Za njega su četnici jedna vrsta kolaboracionista sa njemačkim nacizmom ili fašizmom uopće u II svjetskom ratu.
"Jesu li su fašisti, o tome ne mogu suditi. Četnici nisu imali koncentracione logore i treba praviti razliku između četnika i ustaša. Ovdje se kod nas često poistovjećuju ustaše, četnici i balije, odnosno Turci, zavisno kako ko zove muslimane Bošnjake ili Armiju BiH, mudžahedine. Ljudi iz neznanja trpaju sve u isti koš. Ja četnike shvaćam samo kao smiješnu parodiju, folklor, i ne vidim da je to nešto što treba zabraniti", kaže Vasić.
Ne treba, pojašnjava on, ponavljati grešku komunizma.
"Ništa ne treba zabranjivati. Ne treba, naravno, dozvoliti agresivno djelovanje prema drugim društvenim grupama ili društvu u cjelini, ali ako će se neko okupiti na nekom brdu i pričati da su četnici ili ustaše... Pa neka pričaju koliko hoće", zaključuje Vasić.
6.5.2009

Apsurdno je da Republika Srpska obilježava Dan pobjede nad fašizmom i Dan Europe, a da poslanici vladajućeg SNSD u državnom Parlamentu nisu glasali da se donese zakon o zabrani svih neofašističkih organizacija u BiH koji je nedavno predlagao SDP.
Smatra to predlagač ovog zakona, poslanik SDP u Parlamentu BiH Denis Bećirović, koji je razočaran činjenicom da njegove kolege, poslanici stranaka iz RS nisu podrdžali jedan takav zakon.
"Mislim da je nemoralno sa jedne strane obilježavati 9. svibnja, svjetski Dan pobjede nad fašizmom, a sa druge strane ne željeti da se zaustavi fašizam u BiH. Moramo vrlo jasno reći da su četnički, ustaški i drugi kvinslinški pokreti u II svjetskom ratu bili na strani fašističke koalicije i borili su se protiv antifašističke koalicije. Sa druge strane, partizanski pokret je bio na strani svjetske antifašističke koalicije", podsjeća Bećirović.
On je siguran da se između antifašista i fašista ne može stavljati znak jednakosti.
"A u RS dobar dio ljudi koji trenutno predstavljaju vladajuće strukture, na žalost izjednačava fašistički i antifašistički pokret. To je objektivno problem u BiH koja mora napraviti vrlo jasnu razliku između fašizma i antifašizma jer bez toga ovdje nema sigurne budućnosti", kategoričan je Bećirović.
Izvršni sekretar SNSD Rajko Vasić pita, pak, "ako se u BiH okupljaju pederi zašto ne bi mogli i četnici ili oni koji sebe zovu četnicima".
"Sloboda okupljanja je nešto što je naslijeđe demokratskog svijeta ili diktature. Ne vidim tu nikakvu problematiku vezanu za Dan pobjede nad fašizmom. Na ovom prostoru, ne samo u BiH, evidentne su mnoge novoponikle ljubavi prema fašistima ili kolaboracionistima, od Slovenije do Nacionlnog fronta u Srbiji. To što se okupljaju neki ravnogorci, šubaraši, kokardaši, četnici..., ja ne vidim kao ozbiljan politički problem. To je više nešto što je iznuđeno sa sve tri strane. Sistemom spojenih posuda javljaju se nekakvi kvaziradikalni, kvazianarhistički pokreti koji u suštini nisu bitni", nastoji objasniti Vasić.
Za njega su četnici jedna vrsta kolaboracionista sa njemačkim nacizmom ili fašizmom uopće u II svjetskom ratu.
"Jesu li su fašisti, o tome ne mogu suditi. Četnici nisu imali koncentracione logore i treba praviti razliku između četnika i ustaša. Ovdje se kod nas često poistovjećuju ustaše, četnici i balije, odnosno Turci, zavisno kako ko zove muslimane Bošnjake ili Armiju BiH, mudžahedine. Ljudi iz neznanja trpaju sve u isti koš. Ja četnike shvaćam samo kao smiješnu parodiju, folklor, i ne vidim da je to nešto što treba zabraniti", kaže Vasić.
Ne treba, pojašnjava on, ponavljati grešku komunizma.
"Ništa ne treba zabranjivati. Ne treba, naravno, dozvoliti agresivno djelovanje prema drugim društvenim grupama ili društvu u cjelini, ali ako će se neko okupiti na nekom brdu i pričati da su četnici ili ustaše... Pa neka pričaju koliko hoće", zaključuje Vasić.
6.5.2009
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#3739 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ma ko sluša vasića i koga briga šta srbi slave.
njihov kralj je uveo jugoslaviju u pakt s hitlerom pa šta to srba briga.
poslije zglajzo, herojski, u grčku i ostavio zemlju. pravo srpski, kraljevski i herojski....
četnici su sarađivali i sa nijemcima i sa talijanima. poklali desitine hiljada ljudi po bosni i sanđaku. al to su pravi srpski rodoljubi i hrabri borci za otađbinu.
kad su partizani preuzeli inicijativu i kraj se bližio kraju, večina četnika prešla u partizane a srbi poslije rata bili največi komunisti.
pa šta čovjek onda da očekuje od vasića ili dodika ili tadića ili ......
njihov kralj je uveo jugoslaviju u pakt s hitlerom pa šta to srba briga.
poslije zglajzo, herojski, u grčku i ostavio zemlju. pravo srpski, kraljevski i herojski....
četnici su sarađivali i sa nijemcima i sa talijanima. poklali desitine hiljada ljudi po bosni i sanđaku. al to su pravi srpski rodoljubi i hrabri borci za otađbinu.
kad su partizani preuzeli inicijativu i kraj se bližio kraju, večina četnika prešla u partizane a srbi poslije rata bili največi komunisti.
pa šta čovjek onda da očekuje od vasića ili dodika ili tadića ili ......
- konrad
- Posts: 724
- Joined: 27/03/2009 18:39
#3740 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ovo je vec kucno vaspitanjekiky wrote:ma ko sluša vasića i koga briga šta srbi slave.
njihov kralj je uveo jugoslaviju u pakt s hitlerom pa šta to srba briga.
poslije zglajzo, herojski, u grčku i ostavio zemlju. pravo srpski, kraljevski i herojski....
četnici su sarađivali i sa nijemcima i sa talijanima. poklali desitine hiljada ljudi po bosni i sanđaku. al to su pravi srpski rodoljubi i hrabri borci za otađbinu.
kad su partizani preuzeli inicijativu i kraj se bližio kraju, večina četnika prešla u partizane a srbi poslije rata bili največi komunisti.
pa šta čovjek onda da očekuje od vasića ili dodika ili tadića ili ......
-
mercur
- Posts: 55
- Joined: 22/04/2009 17:00
#3741 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
konrad wrote:Ovo je vec kucno vaspitanjekiky wrote:ma ko sluša vasića i koga briga šta srbi slave.
njihov kralj je uveo jugoslaviju u pakt s hitlerom pa šta to srba briga.
poslije zglajzo, herojski, u grčku i ostavio zemlju. pravo srpski, kraljevski i herojski....
četnici su sarađivali i sa nijemcima i sa talijanima. poklali desitine hiljada ljudi po bosni i sanđaku. al to su pravi srpski rodoljubi i hrabri borci za otađbinu.
kad su partizani preuzeli inicijativu i kraj se bližio kraju, večina četnika prešla u partizane a srbi poslije rata bili največi komunisti.
pa šta čovjek onda da očekuje od vasića ili dodika ili tadića ili ......
kakve veze sa srpskim herojstvom
ima njegovo kućno vaspitanje haha
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#3742 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
jel nije istina .... 
- konrad
- Posts: 724
- Joined: 27/03/2009 18:39
#3743 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nema veze sa herojstvom, nego sa nacionalizmom koje se donosi iz kuce.mercur wrote:konrad wrote:Ovo je vec kucno vaspitanjekiky wrote:ma ko sluša vasića i koga briga šta srbi slave.
njihov kralj je uveo jugoslaviju u pakt s hitlerom pa šta to srba briga.
poslije zglajzo, herojski, u grčku i ostavio zemlju. pravo srpski, kraljevski i herojski....
četnici su sarađivali i sa nijemcima i sa talijanima. poklali desitine hiljada ljudi po bosni i sanđaku. al to su pravi srpski rodoljubi i hrabri borci za otađbinu.
kad su partizani preuzeli inicijativu i kraj se bližio kraju, večina četnika prešla u partizane a srbi poslije rata bili največi komunisti.
pa šta čovjek onda da očekuje od vasića ili dodika ili tadića ili ......
kakve veze sa srpskim herojstvom
ima njegovo kućno vaspitanje haha
![]()
![]()
Tu je toliko izreceno generalizacije prema Srbima kao narodu, da je jedini cilj raspirivanje nacionalne netrpeljivosti.
- konrad
- Posts: 724
- Joined: 27/03/2009 18:39
#3744 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Naravno da nije, cijeli tvoj post frca od neistina, poluistina i insinuacija.kiky wrote:jel nije istina ....
Da uzmemo najblazu optuzbu, po cemu su to Srbi bili najveci komunisti u SFRJ. Koji je dokaz za to ?
Jedino ako tako kaze Azira i njene kasike.
Mislim da bi trebalo da oformi jedan novi podforum, Politika za djecu
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#3745 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
dragi konrade
laž je jedna od bitnih stvari kučnog (ne)vaspitanja.
nacionalizam je znati da je laž laž ali opet stati iza nje (( kad se odnosi na nešto o svojoj naciji ) ( čak je i propagirati, veličati, braniti i sl. ))
nekorektno je očekivat od ljudi, koji su svjedoci svega što se ovdje dešavalo, da šute i ne iznose istinu
laž je jedna od bitnih stvari kučnog (ne)vaspitanja.
nacionalizam je znati da je laž laž ali opet stati iza nje (( kad se odnosi na nešto o svojoj naciji ) ( čak je i propagirati, veličati, braniti i sl. ))
nekorektno je očekivat od ljudi, koji su svjedoci svega što se ovdje dešavalo, da šute i ne iznose istinu
-
mercur
- Posts: 55
- Joined: 22/04/2009 17:00
#3746 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
konrad wrote:Naravno da nije, cijeli tvoj post frca od neistina, poluistina i insinuacija.kiky wrote:jel nije istina ....
Da uzmemo najblazu optuzbu, po cemu su to Srbi bili najveci komunisti u SFRJ. Koji je dokaz za to ?
Jedino ako tako kaze Azira i njene kasike.
Mislim da bi trebalo da oformi jedan novi podforum, Politika za djecu
kod nas politiku za djecu ne vode djeca
već odrasli
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#3747 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
e sad, šta je istina .....
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#3748 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
svojim odgovorima samo dokazuješ da sam u pravu 
-
mercur
- Posts: 55
- Joined: 22/04/2009 17:00
#3749 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
kiky wrote:svojim odgovorima samo dokazuješ da sam u pravu
konrad je malo izgubio/la kompas
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#3750 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
nije konrad izgubio kompas
iz postova na drugim temama vidim da daje mirne i staložene postove
ja sam ga možda malo izbicaio iz takta
ako jesam, izvanjavam se
nisam imao tu namjeru

iz postova na drugim temama vidim da daje mirne i staložene postove
ja sam ga možda malo izbicaio iz takta
ako jesam, izvanjavam se
nisam imao tu namjeru
