BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#3726 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

Zott jogurt pise proizveden u BiH, uvezeno iz BiH, a bar kod pocinje sa 401?
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#3727 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by holowey »

probook wrote:Zott jogurt pise proizveden u BiH, uvezeno iz BiH, a bar kod pocinje sa 401?
vec apsolvirano, registracija branda nije kod nas uradjena ali je proizvedeno kod nas... birina pegla ima 387 bar kod ali je mejd in cajna...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#3728 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

Bas me interesuje koliki je profit na konzervi pastete s obzirom da je kilogram najjeftinije 10.ak KM, a kilogram prsa 7-8 KM, onda smece od kojeg se pastetea dodje 1 KM najvise? Gledam bas argeta reklamu i tamo ko pileca prsa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3729 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hemera »

Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3730 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

Treba mi preporuka za domaće svježe mlijeko. Hvala.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#3731 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

JanuaryJones wrote:Treba mi preporuka za domaće svježe mlijeko. Hvala.
Ima ovo, ako mislimo na industrijsko...
Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3732 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

@Naslovnica nisam vidjala ovo Meggleovo mlijeko. Hvala, pogledaću. Da, mislim na industrijsko jer viđam jedino Vindijino u bocama, a voljela bih kupovati domaće.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3733 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

Meni je Masterov petit keks odličan a povoljan.

Image
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#3734 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

JanuaryJones wrote:@Naslovnica nisam vidjala ovo Meggleovo mlijeko. Hvala, pogledaću. Da, mislim na industrijsko jer viđam jedino Vindijino u bocama, a voljela bih kupovati domaće.
Ima, ja mislim da ga je supruga kupovala u Bingu ili Amki. Vjerovatno ne zauzima veliki dio police pa ga je malo teže uočiti.
Pozz!
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3735 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

Hemera wrote:Image
Nije domace, vlasnik je Mid Europa Partners
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3736 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hemera »

ElRe wrote:
Hemera wrote:Image
Nije domace, vlasnik je Mid Europa Partners

Ma nemoj?
Pa proizvodi se u BiH
Mlijekoprodukt d.o.o.
Kozarska Dubica 79240 , Vrioci bb

http://www.mlijekoprodukt.com/o-nama

Bitno je da si se zakačio za moj post,a nisi zakačio Meggle. :roll:
Po toj logici ni Meggle nije domaći proizvod.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3737 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Naslovnica wrote:
JanuaryJones wrote:@Naslovnica nisam vidjala ovo Meggleovo mlijeko. Hvala, pogledaću. Da, mislim na industrijsko jer viđam jedino Vindijino u bocama, a voljela bih kupovati domaće.
Ima, ja mislim da ga je supruga kupovala u Bingu ili Amki. Vjerovatno ne zauzima veliki dio police pa ga je malo teže uočiti.
Pozz!
Vjerovatno ga ima i u Hošeu, oni su koliko znam zastupnici za Meggle u Sarajevu.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3738 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hemera »

Ima,kao i svi ostali proizvodi (sir,pavlaka i dr.) :)
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#3739 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dpjokala26 »

Bambi_na_kofeinu wrote:Teta Violeta detrdžent mi je odličan, baš prijatno iznenađenje.
violetine pelene za bebe su dobre. :thumbup: kupili, probali i sad ih stalno kupujemo. :) mali bebac zadovoljan. :shmizla:
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#3740 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dpjokala26 »

.
Last edited by dpjokala26 on 26/05/2015 23:43, edited 2 times in total.
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#3741 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

JanuaryJones wrote:Meni je Masterov petit keks odličan a povoljan.

Image
Meni je bezveze isto kao i Kent.
Pored SL, Stark, Plazma i Koestlin keksa nema sta da trazi osim ako kvalitet ne poprave
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3742 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3743 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

sve je to super ali Klas mora poboljšati kvalitet proizvoda baš kao i komplet AS group
Klasovo brašno svjetlosnu godinu izostaje od Mlin Majić Odžak a jufka Coly iz Živinica je isto bolja od Klas/Sprind ko za koga već radi ionako je to isti sistem
Znači domaće sve super ali kvalitet mora ići gore
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3744 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaffyDuck »

StupskaBitanga wrote:sve je to super ali Klas mora poboljšati kvalitet proizvoda baš kao i komplet AS group
Klasovo brašno svjetlosnu godinu izostaje od Mlin Majić Odžak a jufka Coly iz Živinica je isto bolja od Klas/Sprind ko za koga već radi ionako je to isti sistem
Znači domaće sve super ali kvalitet mora ići gore
U pravu si, prije nekoliko dana u kancelariji kupise ovaj keks iznad. Svi se iznenadili kad smo vidjeli da je Klas, pogotovo sto jos nije bilo reklame. Al ukus.... isto cajni kolutici sa par komadica cokolade. Znaci stari recept sanajjednostavnijim dodatkom. Ja ne znam jel iko od njih probao kekse iz te klase drugih proizvodjaca...
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#3745 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Mene kod Klasa malo nervira to sto im je sve rastrkano sto se tice dizajna i ambalaze. I sto se pogubim pa ni ne znam koji je proizvod njihov, koji nije.

Za svaki proizvod im je drugaciji dizajn, ambalaza, boja..a logo socijalisticki i neprimjetan.
Mislim da to treba da bude konciznije, kad udjem da odmah vidim to na polici gdje god se nalazilo.

Npr njihovu tjesteninu ja moram lupom traziti. Cak i kad joj je dobra pozicija na policama, zasto - pa zato jer je ista kao i ostalih 90% vrsta tjestenine, prozirna kesurina, malo nesta napisano.

Moraju na tome malo poraditi. Ako od 100 ljudi njih 10 kaze da je ovo od istog proizvodjaca, ja cu se se nogom u celo lupit.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
fini dečko
Posts: 405
Joined: 30/04/2009 14:02
Location: Ispod olimpijskih planina

#3746 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by fini dečko »

PREVENT PREUZEO NJEMAČKU FIRMU MACHALKE: Povijesna prilika za ekspanziju bh industrije namještaja!
Najveći privatni poslodavac u BiH, sarajevski Prevent u vlasništvu poduzetnika Nijaza Hastora, preuzeo je većinski paket dionica u vodećoj njemačkoj firmi za prozvodnju namještaja Machalke

Njemački gigant od prije nekoliko mjeseci posluje u okviru Grupe Prevent i u narednom razdoblju namjerava uspostaviti tijesnu poslovnu suradnju s proizvođačima namještaja u BiH.



Machalke je specijaliziran za proizvodnju skupog, luksuznog namještaja od prirodne kože punog drveta, a u Preventu procjenjuju da BiH u tom segmetu ima veliku konkurentsku prednost. Osim raspoloživog visokokvalitetnog drveta, BiH raspolaže i respektabilnim proizvodnim kapacitetima s dugom tradicijom u obradi drveta. Jedini problem s kojim se suočava bh industrija namještaja jeste malo i slabo razvijeno tržište i u Preventu procjenjuju da bi se taj problem mogao razriješiti prodorom na golemo njemačko tržište preko maloprodajne mreže Machalke.



U tom kontekstu treba posmatrati i poziv na suradnju koji je Machalke uputio bh proizvođačima namještaja.



„Drvoprerađivačka je jedna od rijetkih industrija u Bosni i Hercegovini koja ostvaruje trgovinski suficit i svake godine ostvaruje povećanje izvoza. Stoga smo uvjereni da već sada poznate komparativne prednosti BiH, kao tržišta za proizvodnju namještaja, mogu biti samo ojačane i usmjerene ka daljem stvaranju dodane vrijednosti u konačnim proizvodima. Prevent grupacija i Machalke nudi platformu za realizaciju ovih strateških ciljeva“ istakao je u javnom pozivu Hubertus Klaes, direktor divizije namještaja u Prevent grupaciji.



Navedeni poziv nudi značajnu priliku za industriju namještaja u BiH jer omogućava angažman bh. kapaciteta, diversifikaciju tržišta i proizvoda te stvaranje novih radnih mjesta.



Prevent grupacija posluje na 20 lokacija u svijetu i pri tome zapošljava preko 12.000 uposlenika u auto industriji, tekstilu, koži, modi, namještaju i zaštitnoj konfekciji.



Više informacija zaiteresirani mogu pronači na oficijelog veb stranici www.prevent.ba.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3747 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Još ga nisam probao, ali kolege ga maloprije pravo nahvališe.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3748 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by So What! »

aCme wrote:Poslovni uspjeh: Investicija od 5 miliona KM za proširenje kapaciteta kompanije Vispak

Vispak danas zapošljava 180 radnika, od kojih 40 sa visokom stručnom spremom, i izvozi u 25 zemalja svijeta na četiri kontinenta. Vispak je vlasnik tri certifikata za sigurnost hrane i upravljanje kvalitetom: ISO 9001:2008, HACCP i HALAL. Oborivši Ginisov rekord 2004. godine zajedno sa građanima Mostara, tako što je ispečena i popijena kafa iz najveće džezve na svijetu, Vispak je 2005. i zvanično dobio certifikat Ginisa, ušavši u knjigu rekorda.
(Faktor.ba)

Pozitivna stvar iz Visokog :izet:
Da jeste pozitivna, ali jedina veza s Visokom tu je što se fabrika nalazi u istom gradu. Novac i sve ostalo dolazi iz Tešnja tj. iz AS grupacije koja je vlasnik iste i koja bi propala da nije bilo AS-a. Visoko privredni gigant temeljen na industriji prerade kože i mesa, a pogotovo na manjim kompanijama koje se bave tim poslovima polahko prelazi u ruke Tešnjaka koji su inače vlasnici najvećeg pogona za preardu kože Koteks u Visokom. S druge strane MADI i Ovako su otpočeli rat za domaće tržište piletine i mada lično meni je Ovako ukusniji, Madijeva svježa piletina je bolja dok s druge strane MADI radi bolji marketing.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3749 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ciprol »

Probao sa Fit keks. Nije loš, meni odgovara.
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#3750 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by suspect_zero »

So What! wrote:
aCme wrote:Poslovni uspjeh: Investicija od 5 miliona KM za proširenje kapaciteta kompanije Vispak

Vispak danas zapošljava 180 radnika, od kojih 40 sa visokom stručnom spremom, i izvozi u 25 zemalja svijeta na četiri kontinenta. Vispak je vlasnik tri certifikata za sigurnost hrane i upravljanje kvalitetom: ISO 9001:2008, HACCP i HALAL. Oborivši Ginisov rekord 2004. godine zajedno sa građanima Mostara, tako što je ispečena i popijena kafa iz najveće džezve na svijetu, Vispak je 2005. i zvanično dobio certifikat Ginisa, ušavši u knjigu rekorda.
(Faktor.ba)

Pozitivna stvar iz Visokog :izet:
Da jeste pozitivna, ali jedina veza s Visokom tu je što se fabrika nalazi u istom gradu. Novac i sve ostalo dolazi iz Tešnja tj. iz AS grupacije koja je vlasnik iste i koja bi propala da nije bilo AS-a. Visoko privredni gigant temeljen na industriji prerade kože i mesa, a pogotovo na manjim kompanijama koje se bave tim poslovima polahko prelazi u ruke Tešnjaka koji su inače vlasnici najvećeg pogona za preardu kože Koteks u Visokom. S druge strane MADI i Ovako su otpočeli rat za domaće tržište piletine i mada lično meni je Ovako ukusniji, Madijeva svježa piletina je bolja dok s druge strane MADI radi bolji marketing.

Kad smo kod Madija :-) ....kupih jednom one njihove ćevape :oops: narastoše k'o buhtla :D a ukus k'o skodžbajt :D .....od tada više ništa od njih :evil:
Post Reply