Eto ti gore dijela liste sa kvadraturom i cijenama..Recimo 73m2 153000km.Sad kako ce to ici i kako zavrsiti haj mu ga znaj,al za 1300 neces sigurno kupiti.Moja pretpostavka.Mislim da ce najvise ponuda i biti za ove probrane,odredjene spratnosti,pogleda...Ja da idem licitiro bi na ove sto gledaju na kontra stranu i sto djeluju najmanje interesantni, ali sa tom cijenom koju ti spominjes.1300 je smijesno,gdje god da gleda.Drugo kako ces licitirati,na jedan da ides interesantne pozicije,ici ce i drugi...ode cijena gore.Da probas na vise stanova,vece sanse ali sta ako prodjes?Tuzla111 wrote:Pa pocetna ce biti u pola procjenjene vrijednosti, sto znaci oko 1k KM po kvadtratu, jel tako?HAVANA wrote:Nije pocetna,cijena je mnogo veca.Imam ja cjenovnik ako kome treba.Ne smije se prodati ispod pola cijene procijenjene vrijednosti.Za 1300 mozes sanjat.Prodalo bi se za 5 minuta da je po 1300.Mislim mozes ti ponuditi vjerovatno ali stan po 1300 neces kupiti.I ja bi rado,i mnogi drugi po 1300.
Mozes li mi kako proslijediti listu stanova na prodaju i njihove vrijednosti.
Jel fakat mislis da ima toliko ljudi u SA da sjedi na ovolikim parama?
Koji su po vama stanovi dobri i koji spratovi? Do 100njak kvadrata?? Meni se cini da su A5 ili A7 ne sjecam se tacno koji. gleda na Miljacku.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#3726 Re: Cijene stanova All about
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3727 Re: Cijene stanova All about
a ti si moj komsija znaci. Imam ja stan u palmi.HAVANA wrote:Eto ti gore dijela liste sa kvadraturom i cijenama..Recimo 73m2 153000km.Sad kako ce to ici i kako zavrsiti haj mu ga znaj,al za 1300 neces sigurno kupiti.Moja pretpostavka.Mislim da ce najvise ponuda i biti za ove probrane,odredjene spratnosti,pogleda...Ja da idem licitiro bi na ove sto gledaju na kontra stranu i sto djeluju najmanje interesantni, ali sa tom cijenom koju ti spominjes.1300 je smijesno,gdje god da gleda.Drugo kako ces licitirati,na jedan da ides interesantne pozicije,ici ce i drugi...ode cijena gore.Da probas na vise stanova,vece sanse ali sta ako prodjes?Tuzla111 wrote:Pa pocetna ce biti u pola procjenjene vrijednosti, sto znaci oko 1k KM po kvadtratu, jel tako?HAVANA wrote:Nije pocetna,cijena je mnogo veca.Imam ja cjenovnik ako kome treba.Ne smije se prodati ispod pola cijene procijenjene vrijednosti.Za 1300 mozes sanjat.Prodalo bi se za 5 minuta da je po 1300.Mislim mozes ti ponuditi vjerovatno ali stan po 1300 neces kupiti.I ja bi rado,i mnogi drugi po 1300.
Mozes li mi kako proslijediti listu stanova na prodaju i njihove vrijednosti.
Jel fakat mislis da ima toliko ljudi u SA da sjedi na ovolikim parama?
Koji su po vama stanovi dobri i koji spratovi? Do 100njak kvadrata?? Meni se cini da su A5 ili A7 ne sjecam se tacno koji. gleda na Miljacku.Ne idem ja na to,nako uvijek gledam te stvari.Svakako sam prefinansiran i prezaduzen.Ne pada mi na pamet jos nesto kupovati.A za zivjeti,ne bi lorisa dao za sprat bosmala.
Pa isao bi na vise stanova pa ako sta ubode dobro i jest. Samo nema detalja auckije, da li 10k KM omogucuje kupovinu i bidovanje na vise stanova ili ako kupis jedan ne mozes bidovati na vise. Ne mogu na ovoj listi nista da vidim.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#3728 Re: Cijene stanova All about
Da si ti zainteresovan, znao bi vec detalje i sve pripremio
Ne radi se to preko foruma nikako.
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3729 Re: Cijene stanova All about
haj ne seri.seoBIH wrote:Da si ti zainteresovan, znao bi vec detalje i sve pripremioNe radi se to preko foruma nikako.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#3730 Re: Cijene stanova All about
Ne serem, vec sam objektivan, a i upoznat
Ne kupuje se nesto na pijaci, gdje dodjes i cjenkas se, moze li ovako, moze li onako. Imaju pravila, propisi, a bogami i ostali. Ako neko misli da ce nesto povoljno naci na forumu i da ce doci do informacije koja ce mu ustediti desetine k, grdno se vara.
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3731 Re: Cijene stanova All about
A ne znam kako mislis da nadjem informacije kad na internetu nema nista. Agent ce tek u ponedjeljak otici do banke da se raspita i uplati depozit ako treba.seoBIH wrote:Ne serem, vec sam objektivan, a i upoznatNe kupuje se nesto na pijaci, gdje dodjes i cjenkas se, moze li ovako, moze li onako. Imaju pravila, propisi, a bogami i ostali. Ako neko misli da ce nesto povoljno naci na forumu i da ce doci do informacije koja ce mu ustediti desetine k, grdno se vara.
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#3732 Re: Cijene stanova All about
Niko ne zna kako izgledaju stanovi u kuli B.
Ustvari znaju samo odabrani.
Ne mogu nikako da dodjem do toga.
Jedino da Golosa zovem
Ustvari znaju samo odabrani.
Ne mogu nikako da dodjem do toga.
Jedino da Golosa zovem
- Truba
- Posts: 93806
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3733 Re: Cijene stanova All about
Da sam dijasporac pa da si kupim stancinu
Pa jos jednu
Pa jos jednu
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3734 Re: Cijene stanova All about
Ono bas, nigdje nema informacija kao i uvijek u Bosni. Sve preko poznanstva.baxus wrote:Niko ne zna kako izgledaju stanovi u kuli B.
Ustvari znaju samo odabrani.
Ne mogu nikako da dodjem do toga.
Jedino da Golosa zovem
- Arc_Angel
- Posts: 587
- Joined: 14/08/2008 09:49
- Location: Sarajevo
#3735 Re: Cijene stanova All about
Ekipa,
meni samo nije jasno od kad je za Alipasino polje, za stanove u originalnom stanju, normalna cijena postala cca 1600 KM po kvadratu.
Bez namjere da nekog uvrijedim, nego doslo vrijeme da se stambeno pitanje rjesava, pa mi ono nije jasno sta se desilo
Sta to tacno Alipasino polje nudi da ima cijene u rangu stanova na Dobrinji, ili da ima cijene kao novogradnja na odredjenim lokacijama.
Samo da napomenem, stanovi su doslovno u originalu, pa te zgrade su stare po 30 godina i vise, nikada u njima nisu promjenjene instalcije, stare cijevi stare zice, stari liftovi, znaci ono u tim stanovima bi minimalno trebalo uloziti cca 300 KM po kvadratu za renoviranje, struja, mokri cvorovi, podovi, kupatila, vanjska stolarija.
Ja stvarno ne znam sta se dogodilo, ono ako ima neko da podijeli neku informaciju, bio bih zahvalan.
meni samo nije jasno od kad je za Alipasino polje, za stanove u originalnom stanju, normalna cijena postala cca 1600 KM po kvadratu.
Bez namjere da nekog uvrijedim, nego doslo vrijeme da se stambeno pitanje rjesava, pa mi ono nije jasno sta se desilo
Sta to tacno Alipasino polje nudi da ima cijene u rangu stanova na Dobrinji, ili da ima cijene kao novogradnja na odredjenim lokacijama.
Samo da napomenem, stanovi su doslovno u originalu, pa te zgrade su stare po 30 godina i vise, nikada u njima nisu promjenjene instalcije, stare cijevi stare zice, stari liftovi, znaci ono u tim stanovima bi minimalno trebalo uloziti cca 300 KM po kvadratu za renoviranje, struja, mokri cvorovi, podovi, kupatila, vanjska stolarija.
Ja stvarno ne znam sta se dogodilo, ono ako ima neko da podijeli neku informaciju, bio bih zahvalan.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#3736 Re: Cijene stanova All about
pa da poslije imas probleme. jarane, vise nekretnina vise problema.Black swan wrote:Da sam dijasporac pa da si kupim stancinu
Pa jos jednu
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#3737 Re: Cijene stanova All about
Cijene su takve kakve su. trziste odredjuje cijene.Arc_Angel wrote:Ekipa,
meni samo nije jasno od kad je za Alipasino polje, za stanove u originalnom stanju, normalna cijena postala cca 1600 KM po kvadratu.
Bez namjere da nekog uvrijedim, nego doslo vrijeme da se stambeno pitanje rjesava, pa mi ono nije jasno sta se desilo![]()
Sta to tacno Alipasino polje nudi da ima cijene u rangu stanova na Dobrinji, ili da ima cijene kao novogradnja na odredjenim lokacijama.
Samo da napomenem, stanovi su doslovno u originalu, pa te zgrade su stare po 30 godina i vise, nikada u njima nisu promjenjene instalcije, stare cijevi stare zice, stari liftovi, znaci ono u tim stanovima bi minimalno trebalo uloziti cca 300 KM po kvadratu za renoviranje, struja, mokri cvorovi, podovi, kupatila, vanjska stolarija.
Ja stvarno ne znam sta se dogodilo, ono ako ima neko da podijeli neku informaciju, bio bih zahvalan.
Tih 300KM/m2 da ulozis odmah ide i cijena gore.
- Truba
- Posts: 93806
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3738 Re: Cijene stanova All about
od viska glava ne boliMaraschino wrote:pa da poslije imas probleme. jarane, vise nekretnina vise problema.Black swan wrote:Da sam dijasporac pa da si kupim stancinu
Pa jos jednu
-
2001
- Posts: 201
- Joined: 24/06/2012 12:31
#3739 Re: Cijene stanova All about
Prije svega, nije bas da je ta cijena "normalna" za stanove koji su u izvornom stanju, bez i najmanjeg ulaganja kroz niz godina...te navedene cijene odgovaraju realno onima koji su adaptirani, naravno a da se sasvim jasno vidi to ulaganje. Krecenje i postavljanje laminata od 5.00KM/m2 ne spada u to.Arc_Angel wrote:Ekipa,
meni samo nije jasno od kad je za Alipasino polje, za stanove u originalnom stanju, normalna cijena postala cca 1600 KM po kvadratu.
Bez namjere da nekog uvrijedim, nego doslo vrijeme da se stambeno pitanje rjesava, pa mi ono nije jasno sta se desilo![]()
Sta to tacno Alipasino polje nudi da ima cijene u rangu stanova na Dobrinji, ili da ima cijene kao novogradnja na odredjenim lokacijama.
Samo da napomenem, stanovi su doslovno u originalu, pa te zgrade su stare po 30 godina i vise, nikada u njima nisu promjenjene instalcije, stare cijevi stare zice, stari liftovi, znaci ono u tim stanovima bi minimalno trebalo uloziti cca 300 KM po kvadratu za renoviranje, struja, mokri cvorovi, podovi, kupatila, vanjska stolarija.
Ja stvarno ne znam sta se dogodilo, ono ako ima neko da podijeli neku informaciju, bio bih zahvalan.
Ono po cemu je Alipasino polje zanimljivo kao lokacija za stanovanje i po cemu se mnogo razlikuje od vecine naselja u Sarajevu je cisti URBANIZAM gradnje jer ima sve sto treba, od parkinga, zelenih povrsina, ogromnog prostora medju zgradama i svega ostalog sto se tice infrastrukture o cemu mogu mastati danasnje zgradurine u divljoj novogradnji!
Kod kupovine stana ne treba biti ogranicen i gledati samo gole zidove i zgradu, puno je bitnija cjelina koju cini sama zgrada i okolis jer sta ti predstavlja na prvi pogled "vrhunski" uredjena i opremljena zgrada ako je komunikacija losa, nemas postenog parkinga, vrtica, skole i svega ostalog potrebnog za ugodno stanovanje?
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3740 Re: Cijene stanova All about
Ovo bas ne izgleda dobro. Kompanija koja prodaje stanove za milion KM prekoracila bandwidth limit.
http://www.bosmal.com/en/
Mislim da ovo govori i vise nego dovoljno/ Kakva ce tek podrska biti kad se stanovi rasprodaju.
http://www.bosmal.com/en/
Mislim da ovo govori i vise nego dovoljno/ Kakva ce tek podrska biti kad se stanovi rasprodaju.
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3741 Re: Cijene stanova All about
Prijatelju imas li skicu zgrade, da vidim kako su koji stanovi okrenuti i koliki su?HAVANA wrote:Samo dio...
Isto tako da li mozda znas koliko je to famozno odrzavanje, neko kaze 2 a neko 4KM>
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#3742 Re: Cijene stanova All about
kompanija namjerno nije "platila" veci bandwidth jer ne želi da joj se stanovi rasprodaju tj. namjerno je uklonila skoro sve podatke s neta...Tuzla111 wrote:Ovo bas ne izgleda dobro. Kompanija koja prodaje stanove za milion KM prekoracila bandwidth limit.
http://www.bosmal.com/en/
Mislim da ovo govori i vise nego dovoljno/ Kakva ce tek podrska biti kad se stanovi rasprodaju.
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#3743 Re: Cijene stanova All about
bilo je 1,5KM/m2 ako se nešto nije promijenilo a s obzirom da je prodato samo 80 stanova od 306...Tuzla111 wrote: Prijatelju imas li skicu zgrade, da vidim kako su koji stanovi okrenuti i koliki su?
Isto tako da li mozda znas koliko je to famozno odrzavanje, neko kaze 2 a neko 4KM>
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3744 Re: Cijene stanova All about
Informacija koju sam ja dobio preko poznanika iz banke ke da je 4KM po kvadratu. Za te pare mogu rentati nov stan skoro.VladaFBiH wrote:bilo je 1,5KM/m2 ako se nešto nije promijenilo a s obzirom da je prodato samo 80 stanova od 306...Tuzla111 wrote: Prijatelju imas li skicu zgrade, da vidim kako su koji stanovi okrenuti i koliki su?
Isto tako da li mozda znas koliko je to famozno odrzavanje, neko kaze 2 a neko 4KM>
Puno smrdi oko ovoga.
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3745 Re: Cijene stanova All about
stanovi ce otici kako god. Sad in ionako niko nece platiti 3k po kvadratu.VladaFBiH wrote:kompanija namjerno nije "platila" veci bandwidth jer ne želi da joj se stanovi rasprodaju tj. namjerno je uklonila skoro sve podatke s neta...Tuzla111 wrote:Ovo bas ne izgleda dobro. Kompanija koja prodaje stanove za milion KM prekoracila bandwidth limit.
http://www.bosmal.com/en/
Mislim da ovo govori i vise nego dovoljno/ Kakva ce tek podrska biti kad se stanovi rasprodaju.
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#3746 Re: Cijene stanova All about
vjerovatno i hoće ali ima jedna "začkoljica" - ukoliko pobijediš na aukciji u roku 15 dana moraš uplatiti novac u prevodu moraš imati keš ili debelu štelu u banci da dobiješ kredit za 15 dana....Tuzla111 wrote:stanovi ce otici kako god. Sad in ionako niko nece platiti 3k po kvadratu.VladaFBiH wrote:kompanija namjerno nije "platila" veci bandwidth jer ne želi da joj se stanovi rasprodaju tj. namjerno je uklonila skoro sve podatke s neta...Tuzla111 wrote:Ovo bas ne izgleda dobro. Kompanija koja prodaje stanove za milion KM prekoracila bandwidth limit.
http://www.bosmal.com/en/
Mislim da ovo govori i vise nego dovoljno/ Kakva ce tek podrska biti kad se stanovi rasprodaju.
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#3747 Re: Cijene stanova All about
ovo je pisalo na zvaničnoj stranici prije 7 godinaTuzla111 wrote:Informacija koju sam ja dobio preko poznanika iz banke ke da je 4KM po kvadratu. Za te pare mogu rentati nov stan skoro.VladaFBiH wrote:bilo je 1,5KM/m2 ako se nešto nije promijenilo a s obzirom da je prodato samo 80 stanova od 306...Tuzla111 wrote: Prijatelju imas li skicu zgrade, da vidim kako su koji stanovi okrenuti i koliki su?
Isto tako da li mozda znas koliko je to famozno odrzavanje, neko kaze 2 a neko 4KM>
Puno smrdi oko ovoga.
"Bosmal City Center je prvi kondominium na ovim prostorima, što znači „grad u gradu“, i za ovakav luksuzan način života mjesečno se plaća održavanje od 2,00 KM/m², što predstavlja rad privatne recepcije, video nadzor stanova, održavanje luksuznih liftova, svakodnevno čišćenje hodnika i zajedničkih prostorija, te odnošenje smeća."
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3748 Re: Cijene stanova All about
vidio sam i ja to al kad bi to rekao zeni i na kraju ispadne stvarno 4km onda bi sr bas sjebo.VladaFBiH wrote:ovo je pisalo na zvaničnoj stranici prije 7 godinaTuzla111 wrote:
bilo je 1,5KM/m2 ako se nešto nije promijenilo a s obzirom da je prodato samo 80 stanova od 306..
Informacija koju sam ja dobio preko poznanika iz banke ke da je 4KM po kvadratu. Za te pare mogu rentati nov stan skoro.
Puno smrdi oko ovoga.... i ne zaboravi da je ovo u trenutku kada nije bilo prodato ni 80 stanova koliko je do sada prodato
"Bosmal City Center je prvi kondominium na ovim prostorima, što znači „grad u gradu“, i za ovakav luksuzan način života mjesečno se plaća održavanje od 2,00 KM/m², što predstavlja rad privatne recepcije, video nadzor stanova, održavanje luksuznih liftova, svakodnevno čišćenje hodnika i zajedničkih prostorija, te odnošenje smeća."
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#3749 Re: Cijene stanova All about
Imao sam ja pare al je sve nekako bez detaljnih informacija. Kad ovako tretiraju kupce kako ce tek stanare tretirati. A iskreno lokacija je sranje. Nije dobar pogled ni sa jedne strane stana.
- Haris.ba
- Posts: 35290
- Joined: 08/09/2005 20:08
#3750 Re: Cijene stanova All about
Podsjeti me...Tuzla111 wrote:Pa pocetna ce biti u pola procjenjene vrijednosti, sto znaci oko 1k KM po kvadtratu, jel tako?HAVANA wrote:Nije pocetna,cijena je mnogo veca.Imam ja cjenovnik ako kome treba.Ne smije se prodati ispod pola cijene procijenjene vrijednosti.Za 1300 mozes sanjat.Prodalo bi se za 5 minuta da je po 1300.Mislim mozes ti ponuditi vjerovatno ali stan po 1300 neces kupiti.I ja bi rado,i mnogi drugi po 1300.
Mozes li mi kako proslijediti listu stanova na prodaju i njihove vrijednosti.
Jel fakat mislis da ima toliko ljudi u SA da sjedi na ovolikim parama?
Koji su po vama stanovi dobri i koji spratovi? Do 100njak kvadrata?? Meni se cini da su A5 ili A7 ne sjecam se tacno koji. gleda na Miljacku.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/uprkos- ... /170517074
Uprkos velikom interesovanju, odgođena licitacija za kupovinu objekata u Bosmalu
U Općinskom sudu u Sarajevu danas je trebala bit održana rasprodaja objekata u Bosmalu, stambenom kompleksu u sarajevskom naselju Hrasno, a koja je na kraju odgođena do 8. juna.
Sala Općinskog suda u Sarajevu bila je premala da primi oko stotinu osoba koje su bile zainteresovane da kupe objekte u Bosmalu.
Uslov za današnju licitaciju bio je polog od 10 hiljada KM koji je, kako nam je objašnjeno, zapravo služio kao garant za kupovinu nekretnina.
Uprkos velikom interesovanju današnja licitacija ipak je odgođena s obzirom na to da su određene osobe tražile uvid u nekretnine prije početka samog procesa licitacije.
Na kraju je donesena odluka da se ponovna licitacija održi 8. juna, a da se svim zainteresovani u 22. i 23. maja kao i 29. i 30. moja omogući uvid u nekretnine i to u periodu od 10 do 12 sati.
Podsjećamo, predmet prodaje bit će 231 stan, 97 u kuli A i 134 u kuli B, 371 garaža, odnosno parking mjesto, te 46 poslovnih prostora i restorana. Ukupno će se na prodaji naći 648 etažnih jedinica u vrijednosti od 83.404.831 KM, ukupne površine 43.915,46 metara kvadratnih.
Minimalna cijena za jedno garažno mjesto određena je na 9.800 konvertibilnih maraka, dok je najveći broj garažnih mjesta procijenjen na 11.500 konvertibilnih maraka.
Što se tiče stambenih objekata, najmanji stan u kuli B od 73 kvadrata prodavat će se za 153.867 konvertibilnih maraka. Jedna od najvećih "običnih" stambenih jedinica u kuli A od 234 kvadrata koštat će 412.684 konvertibilne marke.
Definitivno najskuplji stan je tzv. predsjednički apartman od 616 kvadrata koji će se naći u ponudi za 925.410 konvertibilnih maraka. Jedan od "najpovoljnijih" stanova kada je riječ o cijeni kvadrata jeste penthouse na 21. spratu od 242 kvadrata koji će se naći na ponudi za 388.000 KM.


