A to je poseban problem.Nepass wrote:Jednom pomogao i zavrsio 5h u policiji na ispitivanju, sad prilazim samo ako znam osobu.zateznistub wrote:Bez obzira na sve, ljudski.je prici i pitati treba li pomoci.
Sarajevo se jednostavno pretvorilo u nesto sto ja ne prepoznajem kao svoj grad isto je i sa sugrađanima.
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
Hakiz
- Posts: 48413
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3726 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#3727 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Hakiz wrote: Profesionalac.
Naime, jedna od stvari koju učite kao reporter je ta de se ne miješate. Dakle, vi ste posmatrač, neko ko bilježi, niste učesnik.
Sa jedne strane to je nemoralno, nemoralno je ne pomoći nekome u nevolji, a bilježiti nevolju. Sa druge strane, miješanje znači biranje strane, napuštanje neutralnosti. A to vas čini čovjekom od principa, ali lošim profesionalcem.
A teško je ostati po strani. Kevin Carter je drastičan primjer borbe ljudskosti i profesionalizma.
da covjek nije snimao nego prisao ne bi bilo ove teme, ne bi se znalo da su sarajlije vake nake ili da su prosjaci vaki naki ... otalo bi na prici kao neka zena lezala, a price vise ne piju vode. samo slika.
nije bas adekvatan primjer, ali vezan je za moc medija, u ratu jedan snmatelj nikada ne bi mogao pomoci nekome koliko je pomogao snimcima koje su objevile sve tv kuce na planeti.
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#3728 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ide nena i vodi unucicu od 4-5 godina kod doma armije, i nena smrkelja valjda bolesna ja i zena na par metara iza njih...drag_gost wrote:Prosli vikend prolazim pored masinske oko 12 sati popodne, upekao zvjezdan, nigdje nikoga. Idem prema tramvajskoj i nosim praznu flasu vode da je bacim u onu zelenu kantu odmah pored masinske. Fulih kantu, flasa pade na asfalt, otkotrlja se, pa se vratih, podigoh je i ubacih u kantu iz drugog pokusaja. Nisam ni digao glavu kad neki stariji covjek, koji mi je valjda isao u susret, a nisam ga ni vidio po onom zvjezdanu govori: "Svaka cast, danas je to rijetkost vidjeti". Nisam balavac, nesto sam i prosao u zivotu, nabralo se tu i finih godina, ali nisam znao sta da mu kazem. Krenuh da kazem: "Hvala", ali mi stade knedla u grlu - postidih se, nasmijah i prodjoh. Gdje cu reci "Hvala" za nesto takvo...
nena obrisa nos, zguzva i neofirno ispusti maramicu papirnu
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3729 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Da to nije kao u onom vicu kad je prolaznik pomogao da petorica prebiju jednog hahahaNepass wrote:Jednom pomogao i zavrsio 5h u policiji na ispitivanju, sad prilazim samo ako znam osobu.zateznistub wrote:Bez obzira na sve, ljudski.je prici i pitati treba li pomoci.
Sarajevo se jednostavno pretvorilo u nesto sto ja ne prepoznajem kao svoj grad isto je i sa sugrađanima.
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#3730 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
rijec je bila o pruzanju prve pomoci dok hitna nije stigla osobi koju nikad u zivotu nisam vidio. kasnije jaran i ja glavni osumnjiceni. policija dosla po mene na posao i to oni sa crnim uniformama. saslusanje u odvojenim prostorijama da li se price poklapaju, mrcvarenje od 10:30 do haman 16h.Black swan wrote:Da to nije kao u onom vicu kad je prolaznik pomogao da petorica prebiju jednog hahahaNepass wrote:Jednom pomogao i zavrsio 5h u policiji na ispitivanju, sad prilazim samo ako znam osobu.zateznistub wrote:Bez obzira na sve, ljudski.je prici i pitati treba li pomoci.
Sarajevo se jednostavno pretvorilo u nesto sto ja ne prepoznajem kao svoj grad isto je i sa sugrađanima.
sefica popizdila, kasnije kod direktora na razgovor.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3731 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
koje sranje...Nepass wrote:
rijec je bila o pruzanju prve pomoci dok hitna nije stigla osobi koju nikad u zivotu nisam vidio. kasnije jaran i ja glavni osumnjiceni. policija dosla po mene na posao i to oni sa crnim uniformama. saslusanje u odvojenim prostorijama da li se price poklapaju, mrcvarenje od 10:30 do haman 16h.
sefica popizdila, kasnije kod direktora na razgovor.
jer si htio pomoci
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3732 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ah to poznati takt koji imaju policajci i drzavni sluzbenici
Sta ces kad neki kao ratni zlocinci imaju platu sta oni kontaju da neko moze imati problem sto mu se policija pojavila u firmi
Sta ces kad neki kao ratni zlocinci imaju platu sta oni kontaju da neko moze imati problem sto mu se policija pojavila u firmi
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#3733 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sranje je nastalo jer je zena preminula kasnije na kumu, ali najgore prvo je dosao obicni policajac i zatvorio me u jednu sobu (na mom radnom mjestu) da cekam patrolu, i onda su me pokupila cetiri policajca. meni prvi susret sa policijom, osim saobracajnomquarterback wrote:koje sranje...Nepass wrote:
rijec je bila o pruzanju prve pomoci dok hitna nije stigla osobi koju nikad u zivotu nisam vidio. kasnije jaran i ja glavni osumnjiceni. policija dosla po mene na posao i to oni sa crnim uniformama. saslusanje u odvojenim prostorijama da li se price poklapaju, mrcvarenje od 10:30 do haman 16h.
sefica popizdila, kasnije kod direktora na razgovor.
jer si htio pomoci
i ispitivanje, kaze koji je broj tablica od auta u kojem je zena bila, ja naravno pojma nemam, pa kako ne znas, morao si vidjeti, pa kako je obucena bila, a ja se ne sjecam ni lica zene a kamo li majice
jos sam jednom prisao momku da pomognem (epi napad) zvao hitnu, to je proslo bez policije.
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#3734 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ako imas free time onda pomozi, ako zuris na ispit, na razgovor za posao jebi ga okreni glavu i produzi.Black swan wrote:Ah to poznati takt koji imaju policajci i drzavni sluzbenici
Sta ces kad neki kao ratni zlocinci imaju platu sta oni kontaju da neko moze imati problem sto mu se policija pojavila u firmi
ja tad nisam imao ni godinu staza, ugovor na 3 mjeseca
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3735 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pravi destimulans za svaki sljedeci put...Nepass wrote:sranje je nastalo jer je zena preminula kasnije na kumu, ali najgore prvo je dosao obicni policajac i zatvorio me u jednu sobu (na mom radnom mjestu) da cekam patrolu, i onda su me pokupila cetiri policajca. meni prvi susret sa policijom, osim saobracajnom. sasro sam se bio od straha, mozda da sam imao 23 godine tad. dodje sefica kaze sto ne radis sta ces u sobi. reko policija me zatvorila
i ispitivanje, kaze koji je broj tablica od auta u kojem je zena bila, ja naravno pojma nemam, pa kako ne znas, morao si vidjeti, pa kako je obucena bila, a ja se ne sjecam ni lica zene a kamo li majice
jos sam jednom prisao momku da pomognem (epi napad) zvao hitnu, to je proslo bez policije.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51319
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3736 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mene cudi kako neko nije lezecu zenu nabio nogom, ovo je jos i dobro dok samo prolaze pored.
Pun grad papaka.
Pun grad papaka.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3737 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
a sljedeća takva će postati tema reklame za Reformsku agendu, sa prigodnim tekstom "Ovo će vam se desiti ako ne budete sexy na tržištu rada"
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3738 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne cudi me ovo.Nepass wrote:
rijec je bila o pruzanju prve pomoci dok hitna nije stigla osobi koju nikad u zivotu nisam vidio. kasnije jaran i ja glavni osumnjiceni. policija dosla po mene na posao i to oni sa crnim uniformama. saslusanje u odvojenim prostorijama da li se price poklapaju, mrcvarenje od 10:30 do haman 16h.
sefica popizdila, kasnije kod direktora na razgovor.
Jedne prilike sam bio svjedok momku kojeg je pijana budala umalo isjekla kroz prozor, poderala mu jaknu....drot pise u onaj blok....i prodje neko vrijeme od tog slucaja, situacija sa saobracajnim prekrsajem....lik u izvjestaju napisao da me ima odranije upisanog, kao ranije sam napravio neki prekrsaj
Dakle, ne znaju pojedini ni sta pisu, ni sto pisu, ni koga pisu....
- shiny
- Posts: 535
- Joined: 26/07/2012 15:22
- Location: Sarajevo
#3739 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Meni je ovaj reporter 100 puta gori nego bilo ko od ovih prolaznika. Profesionalnost je kada snimiš transfer novca u koverti za zapošljavanje nečije kćerke. Ali kad naletiš na ovo i već smatraš da je žena ugrožena, telefon iskoristiš za zvanje hitne, a ne snimanje... Muka mi je kad skontam koliko je lešinara oko mene. Jebo te klik, lajk and share...
Ima jedna žena koja je ovako prosila preko puta zgrade Predsjedništva, u onom parkiću. Nekoliko puta sam je vidjela. I nije da joj niko nije prilazio, samo je i odlazio kad je vidio o čemu se radi... Ljudi ne vjeruju nikome, ni ja nevjerujem nikome
Ima jedna žena koja je ovako prosila preko puta zgrade Predsjedništva, u onom parkiću. Nekoliko puta sam je vidjela. I nije da joj niko nije prilazio, samo je i odlazio kad je vidio o čemu se radi... Ljudi ne vjeruju nikome, ni ja nevjerujem nikome
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#3740 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Isto.. puno puta se 'uhvatim na djelu' kako refleksno bježim od bilo kakvog kontakta sa nepoznatim ljudima na ulici - bio to prosjak, prodavač 'olovki od kojih ja živim', razbojnik, džeparoš, neko ko me samo želi pitati koliko je sati ili neko koga zanima gdje je BBI centar.shiny wrote:Meni je ovaj reporter 100 puta gori nego bilo ko od ovih prolaznika. Profesionalnost je kada snimiš transfer novca u koverti za zapošljavanje nečije kćerke. Ali kad naletiš na ovo i već smatraš da je žena ugrožena, telefon iskoristiš za zvanje hitne, a ne snimanje... Muka mi je kad skontam koliko je lešinara oko mene. Jebo te klik, lajk and share...
Ima jedna žena koja je ovako prosila preko puta zgrade Predsjedništva, u onom parkiću. Nekoliko puta sam je vidjela. I nije da joj niko nije prilazio, samo je i odlazio kad je vidio o čemu se radi... Ljudi ne vjeruju nikome, ni ja nevjerujem nikome
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#3741 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mene je jednom davno lik tako štociro. Ono izvini da te nešto pitam, ja ono fin reko izvoli, kad pljus štos u vilicu.
Nikad nisam skontao zašto. Dok sam ustao frajera nigdje. Meni puko zub, probijena usna...
Otad ko mi god pridje na metar ja sam već spreman da prvi udarim.
Nikad nisam skontao zašto. Dok sam ustao frajera nigdje. Meni puko zub, probijena usna...
Otad ko mi god pridje na metar ja sam već spreman da prvi udarim.
- medjutim
- Posts: 990
- Joined: 11/08/2009 16:09
#3742 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Puk'o te lik stocem random?drugi profil wrote:Mene je jednom davno lik tako štociro. Ono izvini da te nešto pitam, ja ono fin reko izvoli, kad pljus štos u vilicu.
Nikad nisam skontao zašto. Dok sam ustao frajera nigdje. Meni puko zub, probijena usna...
Otad ko mi god pridje na metar ja sam već spreman da prvi udarim.
- shiny
- Posts: 535
- Joined: 26/07/2012 15:22
- Location: Sarajevo
#3743 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa ja sam htjela jednom da pomognem komšinici cekere da ponese, vidim teško joj. Kad me bakica nije zatukla njima.
Poslije su mi novčanik ukrali. Ja u policiju pet puta morala ići. Izjava, prijava, odjava... bila sretna što su me pustili da se branim sa slobode.
Ja bih svakom prišla, žao mi ljudi, imam tu humanu crtu, gledam Ispuni mi želju i rasplačem se koliko mi je žao, ali ne smijem prići.
Poslije su mi novčanik ukrali. Ja u policiju pet puta morala ići. Izjava, prijava, odjava... bila sretna što su me pustili da se branim sa slobode.
Ja bih svakom prišla, žao mi ljudi, imam tu humanu crtu, gledam Ispuni mi želju i rasplačem se koliko mi je žao, ali ne smijem prići.
- muha_sa
- Posts: 140470
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#3744 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ne gledat emisije takvog sadržajashiny wrote:Pa ja sam htjela jednom da pomognem komšinici cekere da ponese, vidim teško joj. Kad me bakica nije zatukla njima.
Poslije su mi novčanik ukrali. Ja u policiju pet puta morala ići. Izjava, prijava, odjava... bila sretna što su me pustili da se branim sa slobode.
Ja bih svakom prišla, žao mi ljudi, imam tu humanu crtu, gledam Ispuni mi želju i rasplačem se koliko mi je žao, ali ne smijem prići.
- Logovan
- Posts: 102866
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3745 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Samo kod nas majke mi. Bože sačuvaj. Ne smiješ ni pomoći u današnje vrijeme.Nepass wrote: rijec je bila o pruzanju prve pomoci dok hitna nije stigla osobi koju nikad u zivotu nisam vidio. kasnije jaran i ja glavni osumnjiceni. policija dosla po mene na posao i to oni sa crnim uniformama. saslusanje u odvojenim prostorijama da li se price poklapaju, mrcvarenje od 10:30 do haman 16h.
sefica popizdila, kasnije kod direktora na razgovor.
- insaneinthebrain
- Posts: 25556
- Joined: 12/08/2013 12:51
#3746 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
jednom ja u tramvaju se zadesio, krenuo momak da ustane nekoj starijoj zeni kad baba poce da mu psuje. sta ti imas meni da ustajes picka ti materina. ja se sjebo. svakakvih budala hoda gradom. cuvajte se ljudi 
- muha_sa
- Posts: 140470
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#3747 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
jednom mi u trolejbusu džeparoš zavuko ruku u džep
pravo mi muka bila, obrukah se
nisam imo prebijene banke 
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#3748 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
muha_sa wrote:jednom mi u trolejbusu džeparoš zavuko ruku u džeppravo mi muka bila, obrukah se
nisam imo prebijene banke
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#3749 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
nivo frustracija i nekulture je toliki da sve može biti povod za sve. ili ništa za sve 
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#3750 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
hahaha tako je moj stari jedno vrijeme, nije radio, nije imao mobitel, u dzepu samo kljucevi od stana. kaze bunari mene levat a ja se u ovoj muci svojoj smijem ko da sam dobio na lutriji.muha_sa wrote:jednom mi u trolejbusu džeparoš zavuko ruku u džeppravo mi muka bila, obrukah se
nisam imo prebijene banke
