Ne salje on njemu nista na obraz i zasto bi trebao znati potencijalnog kupca?! To je transakcija koja s obe strane nosi rizik, cim ulazis u nju, znaci da si spreman da preuzmes taj rizik. Zasto? Jer je i kupac i prodavac svjestan da ne postoji sistem zastite ni refundacije u slucaju problema.propalismo wrote:@captainjack Ti si napravio pocetnicke greske Kao prvo nisi zahtjevao od kupca da ti klikne na Kupi Artikal prije nego isti i posaljes.Da ti je kliknuo na Kupi Artikal ti bi mu sada mogao ostaviti negativan dojam i upozoriti ostale potencijalne prodavace sta ih moze snaci ako saradjuju sa doticnim.Kao drugo slao si mu na obraz a ne znas ga.Trebao si mu traziti da ti prvo uplati na racun u banci 58km pa onda mu posaljes kopacke a on neka dize artikal iz poste kada mu je cejf Platio si sebi skolu 8km za drugi put.Sada mozes da mu prijavis profil i da ga podijelis sa nama ovde pa da znamo ko je
Dakle, poslao covjeku artikal, covjek nije preuzeo. Izgubio si postarinu slanja i povrata posiljke.
Drugo, onako kako je taj kupac njega izradio, isto tako je on mogao izraditi tog kupca, da mu je ovaj uplatio unaprijed. Zasto? Pa opet zato jer ne postoji sistem zastite.
Stoga, ko nije spreman da snosi ove rizike, neka ne ulazi u transakcije preko pik-a.

