Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37151 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

clio_dci120 wrote:Zakljucak: kako se jadni Tempo pojavio na forumu, svi su postali stari zenicani, te poceli da psuju. :lol:

a stvarno, koje je tvoje porijeklo? veci gradovi od Zenice su bili Banja Luka i Sarajevo. Sarajevo je oduvijek bila kasaba. mozda Banja Luka?
koja je, doduse, jos veca kasaba i obicni svinjac od rata pa na ovamo.
Mostar nije veci od Zenice, Tuzla?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37152 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Budite ponosni što je Zenica dobila el. energiju prije nego Sarajevo :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37153 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sve je dobro dok nam mjera nisu Tesanj i Gracanica.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37154 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

moet-perignon wrote:
clio_dci120 wrote:Zakljucak: kako se jadni Tempo pojavio na forumu, svi su postali stari zenicani, te poceli da psuju. :lol:

a stvarno, koje je tvoje porijeklo? veci gradovi od Zenice su bili Banja Luka i Sarajevo. Sarajevo je oduvijek bila kasaba. mozda Banja Luka?
koja je, doduse, jos veca kasaba i obicni svinjac od rata pa na ovamo.
Mostar nije veci od Zenice, Tuzla?
Ako sam dobro upratio napisao je da su mu roditelji dosli iz veceg grada van Bosne..Znaci, Nis, Novi Sad, Beograd, Zagreb, Split, Ljubljana, Skoplje..
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37155 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

moet-perignon wrote:
clio_dci120 wrote:Zakljucak: kako se jadni Tempo pojavio na forumu, svi su postali stari zenicani, te poceli da psuju. :lol:

a stvarno, koje je tvoje porijeklo? veci gradovi od Zenice su bili Banja Luka i Sarajevo. Sarajevo je oduvijek bila kasaba. mozda Banja Luka?
koja je, doduse, jos veca kasaba i obicni svinjac od rata pa na ovamo.
Mostar nije veci od Zenice, Tuzla?
Tko kaze da sam iz BiH rodom!?
Da sam Sandzklija, ubio bi se davno... :lol:

A ima i ona mjesta da grad ne cine ulice, nego ljudi. Moet spomenu BL, pa eto to moze biti dokaz. Lijep grad, hodas, kontas vidi kako je fino sredjena i naletis u po grada na majice raznih ratnih zlocinaca, od 40-ih pa na ovamo.
Tako ne zelim vjerovati da je Tempo primjer pravog autohtonog zenicanina, jer ako jeste, zaista zalosno i tuzno...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37156 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Sve je dobro dok nam mjera nisu Tesanj i Gracanica.
Kako je ubleha na vlasti Kakanj nam je.postao mjerna jedinica :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37157 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kakanj jeste bio kasaba zesca do 2010 ili 11...Da se promjenio infrastrukturno, mora se priznati da jeste. Jedan fin gradic, ziv, imaju fine place, pocev od Heidelberga, pa do TE, jak lobi imaju. Uzmi Zenicu, ko je predstvalja i gdje!? Pivke kao nekakav zamjenik, to nam je mjera...
Navedi nekog drugog na nekoj poziciji da je iz ZE!? Ako ne racunate Dzaferovica :D
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37158 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

clio_dci120 wrote:
moet-perignon wrote:
clio_dci120 wrote:Zakljucak: kako se jadni Tempo pojavio na forumu, svi su postali stari zenicani, te poceli da psuju. :lol:

a stvarno, koje je tvoje porijeklo? veci gradovi od Zenice su bili Banja Luka i Sarajevo. Sarajevo je oduvijek bila kasaba. mozda Banja Luka?
koja je, doduse, jos veca kasaba i obicni svinjac od rata pa na ovamo.
Mostar nije veci od Zenice, Tuzla?
Tko kaze da sam iz BiH rodom!?
Da sam Sandzklija, ubio bi se davno... :lol:

A ima i ona mjesta da grad ne cine ulice, nego ljudi. Moet spomenu BL, pa eto to moze biti dokaz. Lijep grad, hodas, kontas vidi kako je fino sredjena i naletis u po grada na majice raznih ratnih zlocinaca, od 40-ih pa na ovamo.
Tako ne zelim vjerovati da je Tempo primjer pravog autohtonog zenicanina, jer ako jeste, zaista zalosno i tuzno...
te majice su gotovo benigne u odnosu na stvarne probleme uzurpacije koje su tamo od rata na ovamo.
mada se Banja Luka pocela vidno mijenjati jos nakon zemljotresa koncem sezdesetih i pocetkom sedamdesetih. no s ratom se zapecatilo, i ljudi koji su poceli naseljavati i nacin na koji su tjerali, ponizavali, okupirali prostore je bilo jezivo.
pokusali su zadrzati taj njen sjaj, ali nema ga. mozda ih zavarava sjaj tog novog shopping malla.

Zenica je imala neku energiju koju je volio i Juraj. i sada kad gledam gradove koji su kapitalno jaki, ali njenog su obima i slicnu istoriju imaju.
da nije bilo rata, grad bi imao potencijala da bude atraktivan. no prekjucerasnji konjanici su zabetonirali. :) doduse, bilo je epizoda kada su oni
sto su hodili prema Ajvatovici pa su pravili cirkus po fakultetskoj ulici.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37159 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I svi lete da zive u Kakanj i Tesanj. Ma hajte molim vas.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37160 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:Kakanj jeste bio kasaba zesca do 2010 ili 11...Da se promjenio infrastrukturno, mora se priznati da jeste. Jedan fin gradic, ziv, imaju fine place, pocev od Heidelberga, pa do TE, jak lobi imaju. Uzmi Zenicu, ko je predstvalja i gdje!? Pivke kao nekakav zamjenik, to nam je mjera...
Navedi nekog drugog na nekoj poziciji da je iz ZE!? Ako ne racunate Dzaferovica :D
De ne zahebaji
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37161 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

moet-perignon wrote: te majice su gotovo benigne u odnosu na stvarne probleme uzurpacije koje su tamo od rata na ovamo.
mada se Banja Luka pocela vidno mijenjati jos nakon zemljotresa koncem sezdesetih i pocetkom sedamdesetih. no s ratom se zapecatilo, i ljudi koji su poceli naseljavati i nacin na koji su tjerali, ponizavali, okupirali prostore je bilo jezivo.
pokusali su zadrzati taj njen sjaj, ali nema ga. mozda ih zavarava sjaj tog novog shopping malla.

Zenica je imala neku energiju koju je volio i Juraj. i sada kad gledam gradove koji su kapitalno jaki, ali njenog su obima i slicnu istoriju imaju.
da nije bilo rata, grad bi imao potencijala da bude atraktivan. no prekjucerasnji konjanici su zabetonirali. :) doduse, bilo je epizoda kada su oni
sto su hodili prema Ajvatovici pa su pravili cirkus po fakultetskoj ulici.
:thumbup: :thumbup:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37162 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kamen spoticanja wrote:
clio_dci120 wrote:Kakanj jeste bio kasaba zesca do 2010 ili 11...Da se promjenio infrastrukturno, mora se priznati da jeste. Jedan fin gradic, ziv, imaju fine place, pocev od Heidelberga, pa do TE, jak lobi imaju. Uzmi Zenicu, ko je predstvalja i gdje!? Pivke kao nekakav zamjenik, to nam je mjera...
Navedi nekog drugog na nekoj poziciji da je iz ZE!? Ako ne racunate Dzaferovica :D
De ne zahebaji
Sta sam pogresno napisao!?
Sada nemas covjeka iz Zenice da obavlja neku bitnu funkciju, sto je dokaz kapaciteta nase intelektualne elite.
BTW, je li istina sto se suska da bi Sedad Dedic mogao biti vas kandidat za gradonacelnika!? Navodno ga podrzava Dizdarevic. Navodno Kaknjo opet ne zeli prihvatiti kandidaturu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37163 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bas ce ti kameni direktno odgovorit :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#37164 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Nivelacija wrote:
moet-perignon wrote:
clio_dci120 wrote:Zakljucak: kako se jadni Tempo pojavio na forumu, svi su postali stari zenicani, te poceli da psuju. :lol:

a stvarno, koje je tvoje porijeklo? veci gradovi od Zenice su bili Banja Luka i Sarajevo. Sarajevo je oduvijek bila kasaba. mozda Banja Luka?
koja je, doduse, jos veca kasaba i obicni svinjac od rata pa na ovamo.
Mostar nije veci od Zenice, Tuzla?
Ako sam dobro upratio napisao je da su mu roditelji dosli iz veceg grada van Bosne..Znaci, Nis, Novi Sad, Beograd, Zagreb, Split, Ljubljana, Skoplje..
Sve da su sa Manhattana, sve dok su ti metrike uspjeha ko voda Ramajanu i ko voza koje auto, ostaješ seljačina.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37165 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:
kamen spoticanja wrote:
clio_dci120 wrote:Kakanj jeste bio kasaba zesca do 2010 ili 11...Da se promjenio infrastrukturno, mora se priznati da jeste. Jedan fin gradic, ziv, imaju fine place, pocev od Heidelberga, pa do TE, jak lobi imaju. Uzmi Zenicu, ko je predstvalja i gdje!? Pivke kao nekakav zamjenik, to nam je mjera...
Navedi nekog drugog na nekoj poziciji da je iz ZE!? Ako ne racunate Dzaferovica :D
De ne zahebaji
Sta sam pogresno napisao!?
Sada nemas covjeka iz Zenice da obavlja neku bitnu funkciju, sto je dokaz kapaciteta nase intelektualne elite.
BTW, je li istina sto se suska da bi Sedad Dedic mogao biti vas kandidat za gradonacelnika!? Navodno ga podrzava Dizdarevic. Navodno Kaknjo opet ne zeli prihvatiti kandidaturu.
Koliko ja znam,celave budale iz Starine ce kandidovati Čizmu
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37166 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Znaci traze zrtveno jagnje...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37167 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Stvar je u tome da koga god da stave, izgubit ce :D

Da izvuku Smajlovica ili Aliju iz mezara(tobe stakvirla :-) :D ), opet ce izgubiti.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37168 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:Znaci traze zrtveno jagnje...
Pa nije Cizmo lose rjesenje ali je sve ostalo vela havle vela kuvete
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37169 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Sa nekim ko nije Cizmo ili Kaknjo dobit ce samo Naidinove rezultate
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37170 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ne vjerujem da moze dobiti Dofua...
Po mome misljenju jedino Kaknjo moze biti pravi izbor, ostalo sve pise sa kao i Naidinu, s tim da su i Cizmo i Kaknjo dosta bolji izbor nego Naidin. Naidinu cak i Bake nije pridavao paznju tako sto bi mu makar ime upamtio.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37171 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zaokruzio bi i Ramu kada bi znao da ce onog konja nogirat...moze i fizicki..
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37172 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa ne bi bilo lose da zeleni predloze Ramu. Mislim da bi i on prihvatio kandidaturu, ustvari on ce svakako biti kandidat. Da imaju zajednickog kandidata, sto da ne?!
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37173 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:Pa ne bi bilo lose da zeleni predloze Ramu. Mislim da bi i on prihvatio kandidaturu, ustvari on ce svakako biti kandidat. Da imaju zajednickog kandidata, sto da ne?!
Pa bice Ramo
Ali Pivic
Zamjenit ce Cizmino ime dan pred kandidature opet :mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37174 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

channel10 wrote:Stvar je u tome da koga god da stave, izgubit ce :D

Da izvuku Smajlovica ili Aliju iz mezara(tobe stakvirla :-) :D ), opet ce izgubiti.
Ne voli ih narod to stoji, ali misljenja sam da bi ga Kaknjo porazio.

Fudo i nema nekih djela da se moze kazati zasluzio je novi mandat iako cu opet njemu dati glas ako bude borba kontra SDA ljakova izuzev Kaknje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37175 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Nivelacija wrote:
channel10 wrote:Stvar je u tome da koga god da stave, izgubit ce :D

Da izvuku Smajlovica ili Aliju iz mezara(tobe stakvirla :-) :D ), opet ce izgubiti.
Ne voli ih narod to stoji, ali misljenja sam da bi ga Kaknjo porazio.

Fudo i nema nekih djela da se moze kazati zasluzio je novi mandat iako cu opet njemu dati glas ako bude borba kontra SDA ljakova izuzev Kaknje.
Dovoljno se vidjelo sta su ovi ljakani radili kontra Fude i da ih je bolio qrc za narodom i da su gledali samo da njemu belaj naprave, bez obzira sto je to na ustrb naroda i grada.

Zato su gamad vjerovatno ebana za sva vremena. Oni i dalje ne vide da i dalje padaju i gube podrsku na svim nivoima. Tu vidis kakve budale vode tu stranku.
Post Reply