Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37126 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Ci-Nick wrote:A zašto odobri, to je opet neka diskriminacija i uzurpiranje javnog prostora,..
Ne vidim razlike između vozikanja nekih Alfa ekstremista i svadbe,.

a to moraš pitati nečelnika PU
Ne mora pitati nacelnika, nego treba procitati zakon o javnom okupljanju.
Svadba ne spada u javno okupljanje ili javnu priredbu/manifestaciju, dok okupljanje Alfista uredno najavljeno spada.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#37127 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

punac mu je radio u mup-u,bio na visokoj funkciji,trebam li dalje posati?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37128 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Radio je i kod mene stari i izuzetno je postovan i cijenjen od strane svih mup-ovaca i dan danas, pa mi nikada nije palo na pamet da se vadim kada me npr. zaustave. Jednom sam platio uredno kaznu, kada je napisao prekrsajni nalog kaze policajac sto ne rece da si od tog i tog, ma reko nista, kriv sam i to je to. Mene bilo sramota sto sam pocinio ocit prekrsaj oduzimanja prvenstva njima pred ocima...I ovim sto su taj dan radili na toj svadbi sigurno nije ugodno bilo, ali dobiju naredjenje i moraju to raditi.
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#37129 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

clio_dci120 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Ci-Nick wrote:A zašto odobri, to je opet neka diskriminacija i uzurpiranje javnog prostora,..
Ne vidim razlike između vozikanja nekih Alfa ekstremista i svadbe,.

a to moraš pitati nečelnika PU
Ne mora pitati nacelnika, nego treba procitati zakon o javnom okupljanju.
Svadba ne spada u javno okupljanje ili javnu priredbu/manifestaciju, dok okupljanje Alfista uredno najavljeno spada.
udruženje građana mogu osnovati i tri budale i onda u okviru vožnje mercedesa, audija, ili golfova dvica,... provozati i mladence. :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#37130 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ci-Nick wrote:A zašto odobri, to je opet neka diskriminacija i uzurpiranje javnog prostora,..
Ne vidim razlike između vozikanja nekih Alfa ekstremista i svadbe,.

ako cemo cjepidlaciti,i ZEPS je uzurpacija javnog prostora,zauzmu se kosarkaski tereni na kamberovicu
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#37131 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Ci-Nick wrote:A zašto odobri, to je opet neka diskriminacija i uzurpiranje javnog prostora,..
Ne vidim razlike između vozikanja nekih Alfa ekstremista i svadbe,.

ako cemo cjepidlaciti,i ZEPS je uzurpacija javnog prostora,zauzmu se kosarkaski tereni na kamberovicu
da, i parkiranje automobila od Kamenog mosta pa do Bosanke na dva Bajrama u godini,..al ko bi tu smio kaznu pisati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#37132 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

:thumbup:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37133 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

[


a to moraš pitati nečelnika PU[/quote]

Ne mora pitati nacelnika, nego treba procitati zakon o javnom okupljanju.
Svadba ne spada u javno okupljanje ili javnu priredbu/manifestaciju, dok okupljanje Alfista uredno najavljeno spada.[/quote]
udruženje građana mogu osnovati i tri budale i onda u okviru vožnje mercedesa, audija, ili golfova dvica,... provozati i mladence. :lol:[/quote]

Pa eto, sta da kazem, skontao si kako nesto upakovati da bude legalno. Eto, upisi pravo, pa istrazuj propise oko sverca, mozda ti se isplati. :izet: :D :-D
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#37134 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

clio_dci120 wrote:


Ne mora pitati nacelnika, nego treba procitati zakon o javnom okupljanju.
Svadba ne spada u javno okupljanje ili javnu priredbu/manifestaciju, dok okupljanje Alfista uredno najavljeno spada.
udruženje građana mogu osnovati i tri budale i onda u okviru vožnje mercedesa, audija, ili golfova dvica,... provozati i mladence. :lol:

Pa eto, sta da kazem, skontao si kako nesto upakovati da bude legalno. Eto, upisi pravo, pa istrazuj propise oko sverca, mozda ti se isplati. :izet: :D :-D[/quote]
prestar sam za sve osim da lajem,.. ko ovaj Mr. Tempo. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37135 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

channel10 wrote: Ne izgleda takav. Valjda si dosad pratio njegove istupe u medijima ili samo pratis istupe srbijanskih sportista :oops:
Joj ja tebe ko da ti je 13 godina pa vjerujes u medijske istupe :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37136 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Vidi se na covjeku da nije iskvaren i prepotentan, samo ce ga ove SDA papcine iskvariti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37137 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pa sto se fata sa njima u kolo? Je li ga neko tjera?

I meni su nudili svasta nesto, ali sam se kulturno zahvalio i odbio.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37138 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jbg, oni ga guraju u svemu. Da nije njih, vjerovatno bi i dan danas trcao za vozom.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37139 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:Pa sto se fata sa njima u kolo? Je li ga neko tjera?

I meni su nudili svasta nesto, ali sam se kulturno zahvalio i odbio.
Jesi li ozenjen!? Ozeni neku seljanku iz Nemile, SDA-ovku, pa cemo te vidjeti. Zaklinjat ces se u Baketa. :lol:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37140 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

kamberovica polje wrote:
Nivelacija wrote:Nadam se da se nece ljutiti Afan turisticki vodic zbog preuzimanja statusa
Današnja grupa arhitekata iz Sjedinjenih Američkih Država u Zenici je primijetila nešto zanimljivo.

Naime, oni su na balkansko tlo sletjeli u Beogradu, kojeg su obišli, zatim su posjetili Niš, Užice, Višegrad i Sarajevo.

Za Zenicu kažu da je najčišći i najljepše urbanistički uređen grad u cijeloj im dosadašnjoj turi, gdje su, šetajući ulicama, osjetili pravu jesen.

Ovdje bih želio pomenuti prof. dr Juraja Najdharta, koji nam je, 1955. godine ugrubo urbanistički uredio grad u ovom obliku kojim se danas hodamo i vozimo.

Baš sam bio ponosan
Pa Zenica je pojam urbanističkog planiranja za Sarajevo.
Nego, odakle ti ovo?

ovo nije nista novo, i arhitektusnki magazin Oris je uzimao Zenicu kao primjer urbanistickog planiranja. dobro bi bilo da se o tome vise govori, da bi uslo u svijest onim sto kao s gadjenjem govore o Zenici kao ruznom gradu.
uzgred, Neidhart mu je prezime i tako se izgovara.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37141 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Onome sto je projektovao onaj prilaz i parking pred Poliklinikom spomenem mater,oca i tetku...
Kakav idiot
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#37142 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ne znam, meni super izgleda, šta više...ima dodatnih parking mjesta.

Zanima me, vezano za otpuštanje ove radnice RMU Zenica, zašto se toliko narod buni? Problem je što je ona na određeno primljena. Istekao joj je ugovor u ovom ne povoljnom trenutku i zadesila se kao prva na udaru smanjenja ADMINISTRACIJE rudnika....Jer i ubuduće će se ići sa redukcijom administracije. U dobu tehnologije i računara nama ne treba više 3 radnice u računovodstvu, za svaku jamu po jedna...sve to može 1 osoba na račinaru odraditi. A tako i u pravno-ekonomskom sektoru. Ima ih previše i to previše je višak...Ako neko treba da ide s posla onda je to administracija...kao i u politici.
160 ljudi je u Stranjanima bilo, puta (×) 3 jame to dođe oko 500-600 proizvodnih radnika u RMU Zenica..ostalo 1000 od 1600 je čoškari i administracija. To treba smanjiti...i to je već počelo...
Poznavao sam muža ove gospođe Odobašić, bio mi je komšija. Ne znam za dogovor koji ona ima sa upravom ali...da nije ovih dešavanja u zadnjih mjesec-dva vjerovatno bi i ona radila još uvijek ali....biće njih još koji će plakati...
A iskreno, nije ni pošteno da smanje jamske radnike...ionako nas nema na smjeni ni 30 kako treba...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37143 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ne znam, meni super izgleda, šta više...ima dodatnih parking mjesta.

.
Probaj se parkirati na onaj parking kad neko izlazi,ili izaci s parkinga kad neko drugi autom udje
Ili proci do parkinga pred Lamelom
Hebo mu ivicnjak nanu naninu
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37144 Re: Zeničani

Post by Bobi »

kamen spoticanja wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Ne znam, meni super izgleda, šta više...ima dodatnih parking mjesta.

.
Probaj se parkirati na onaj parking kad neko izlazi,ili izaci s parkinga kad neko drugi autom udje
Ili proci do parkinga pred Lamelom
Hebo mu ivicnjak nanu naninu
Pravi zeničanin je makar jednom udario u te ivicnjake ispred Lamele :lol: :thumbup: ..ja sva sreca felgom jer smotao puni :mrgreen: ali davno je to bilo...proslom stoljecu :mrgreen:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#37145 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Rješenje bi bilo dobro da je ova lijeva traka za parkiranje jendosmjerna i da je otvorena prema lameli. Ovako nema smisla.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37146 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Pa to
Ovako moras u rikverc nazad...a ako neko ulazi onda imas knap prostora da se zaobidjete i obicno poderes trap od ivicnjak...jos ako na parking ulazi neko ko nije vichan onda obicno i nema prostora...pa se jos desi i vise takvih odjednom
Plus kad udjes prema Lameli,zatvorili su ivicnjakom i zelenom povrsinom ulaz u parking Lamele nego moras dole na izlazni krak iz parkinga pa se stvara čep
Neki strucnjak s Almyija garant ili ko je vec radio
A mozda im je direktorica Doma Zdravlja crtala projekat :roll:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37147 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ne znam, meni super izgleda, šta više...ima dodatnih parking mjesta.

Zanima me, vezano za otpuštanje ove radnice RMU Zenica, zašto se toliko narod buni? Problem je što je ona na određeno primljena. Istekao joj je ugovor u ovom ne povoljnom trenutku i zadesila se kao prva na udaru smanjenja ADMINISTRACIJE rudnika....Jer i ubuduće će se ići sa redukcijom administracije. U dobu tehnologije i računara nama ne treba više 3 radnice u računovodstvu, za svaku jamu po jedna...sve to može 1 osoba na račinaru odraditi. A tako i u pravno-ekonomskom sektoru. Ima ih previše i to previše je višak...Ako neko treba da ide s posla onda je to administracija...kao i u politici.
160 ljudi je u Stranjanima bilo, puta (×) 3 jame to dođe oko 500-600 proizvodnih radnika u RMU Zenica..ostalo 1000 od 1600 je čoškari i administracija. To treba smanjiti...i to je već počelo...
Poznavao sam muža ove gospođe Odobašić, bio mi je komšija. Ne znam za dogovor koji ona ima sa upravom ali...da nije ovih dešavanja u zadnjih mjesec-dva vjerovatno bi i ona radila još uvijek ali....biće njih još koji će plakati...
A iskreno, nije ni pošteno da smanje jamske radnike...ionako nas nema na smjeni ni 30 kako treba...
Nisu je trebali otpustiti jer joj je muz zivot izgubio u jami. Ona je tu morala penziju zaraditi jer ko ce othraniti njihovo dijete. Ako nista, on je zasluzio da ona tu radi, ne ulazeci u problematiku viska radnika. Ali ebes ti nase budale...

Ima li negdje slika novog prakinga ispred poliklinike? Negdje sam vidio samo onaj ulaz na parking gdje su podijelili traku nekim manjim ivicnjacima i nije mi jasno zasto su to radili.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37148 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

kamen spoticanja wrote:Pa to
Ovako moras u rikverc nazad...a ako neko ulazi onda imas knap prostora da se zaobidjete i obicno poderes trap od ivicnjak...jos ako na parking ulazi neko ko nije vichan onda obicno i nema prostora...pa se jos desi i vise takvih odjednom
Plus kad udjes prema Lameli,zatvorili su ivicnjakom i zelenom povrsinom ulaz u parking Lamele nego moras dole na izlazni krak iz parkinga pa se stvara čep
Neki strucnjak s Almyija garant ili ko je vec radio
A mozda im je direktorica Doma Zdravlja crtala projekat :roll:

malo su uprskali, istina. najvise sa tim parkingom i ivicnjakom koji ogradjuje parking od prolaza za auta koji nastavljaju dole prema lameli.
i taj nastavak prema lameli koji se prekida jer je potrebno desno, pa lijevo je dosta cudan, ali opravdavam da imaju plan za taj put vozila hitne pomoci.

uprskali su dosta toga, ali naviknut cemo se i sve ce biti kao prije. :)

o jablanu kojeg su eliminisali ne mogu puno da zborim, jer cu poceti da psujem.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37149 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Zakljucak: kako se jadni Tempo pojavio na forumu, svi su postali stari zenicani, te poceli da psuju. :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37150 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:Zakljucak: kako se jadni Tempo pojavio na forumu, svi su postali stari zenicani, te poceli da psuju. :lol:
:mrgreen:
Dobra
Post Reply