Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#37101 Re: Zeničani
I zvucnik s koga se šire milozvuci ekrema oruca,nake sabine ili sinana u najboljem slucaju
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37102 Re: Zeničani
Ci-Nick wrote:Malo pretjerujete sa kritikama.
Tuka je svojim rezultatima zaslužio VIP tretman i neke povlastice u društvu.
Ako može neki beznačajni političar sa policijskom pratnjom da me gura sa ceste i da mi ugrožava život,.. ili svaki kriminalac da parkira gdje stigne,..
zašto i neko ko je pod BH grbom toliko znoja prolio ne bi mogao pola sata koristiti neke povlastice.
Mislim da i najobičniji čovjek koji ima par stoja viška može platiti policijsku pratnju i koristiti privilegije takve pratnje.
Takav je život,..
Daj da pišemo o pozitivnim stvarima da od pozitivnih pravimo grudvu a ne samo kritika, kritika,.. i kritika,.. i odlazak iz BiH.
Evo za sve koji su kritikovali ono smrdljivo cvijeće na mostovima da kažem da ovo jesenje, ne smrdi,..
o čemu ti ??
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#37103 Re: Zeničani
Pa upravu je. Ako imaš par stotina viška možeš biti zaštićen pred zakonom.
Samo treba znati kome dat te pare.
Samo treba znati kome dat te pare.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37104 Re: Zeničani
kamberovica polje wrote:Pa upravu je. Ako imaš par stotina viška možeš biti zaštićen pred zakonom.
Samo treba znati kome dat te pare.
a to da,slazem se
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#37105 Re: Zeničani
danas najtopliji 13. Oktobar od 1990 godine ..u Zenici 
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37106 Re: Zeničani
[quote="Ci-Nick"]Malo pretjerujete sa kritikama.
Tuka je svojim rezultatima zaslužio VIP tretman i neke povlastice u društvu.
Ako može neki beznačajni političar sa policijskom pratnjom da me gura sa ceste i da mi ugrožava život,.. ili svaki kriminalac da parkira gdje stigne,..
zašto i neko ko je pod BH grbom toliko znoja prolio ne bi mogao pola sata koristiti neke povlastice.
Mislim da i najobičniji čovjek koji ima par stoja viška može platiti policijsku pratnju i koristiti privilegije takve pratnje.
Takav je život,..
Daj da pišemo o pozitivnim stvarima da od pozitivnih pravimo grudvu a ne samo kritika, kritika,.. i kritika,.. i odlazak iz BiH.
Evo za sve koji su kritikovali ono smrdljivo cvijeće na mostovima da kažem da ovo jesenje, ne smrdi,..[/quaote]
po cemu je zasluzio? i kakva ti je to logika? kad mogu politicari, moze i tuka?! ako je tako, kad mogu tuka i politicari, mogu i ja, ako mogu i ja mozemo svi. i na sta bi to onda licilo? na kurac bi licilo. serem ti se u logiku.
Tuka je svojim rezultatima zaslužio VIP tretman i neke povlastice u društvu.
Ako može neki beznačajni političar sa policijskom pratnjom da me gura sa ceste i da mi ugrožava život,.. ili svaki kriminalac da parkira gdje stigne,..
zašto i neko ko je pod BH grbom toliko znoja prolio ne bi mogao pola sata koristiti neke povlastice.
Mislim da i najobičniji čovjek koji ima par stoja viška može platiti policijsku pratnju i koristiti privilegije takve pratnje.
Takav je život,..
Daj da pišemo o pozitivnim stvarima da od pozitivnih pravimo grudvu a ne samo kritika, kritika,.. i kritika,.. i odlazak iz BiH.
Evo za sve koji su kritikovali ono smrdljivo cvijeće na mostovima da kažem da ovo jesenje, ne smrdi,..[/quaote]
po cemu je zasluzio? i kakva ti je to logika? kad mogu politicari, moze i tuka?! ako je tako, kad mogu tuka i politicari, mogu i ja, ako mogu i ja mozemo svi. i na sta bi to onda licilo? na kurac bi licilo. serem ti se u logiku.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37107 Re: Zeničani
sta sad ako on brzo trci? trebamo mi svi da se saseremo kad se on pojavi. dobio je nagrade, medalje, premije, karine i voz. to je to. jebo mater ko da je izmislio penicilin. treba sad bit ministar pravde, sta li.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#37108 Re: Zeničani
Vas ko da je udaralo svo to vrijeme dok je trajalo vjencanje i sve oko njega. Smirite malo. Ima milion drugih stvari oko kojih se treba brinuti, a ne zbog nekih sat dva uzurpiranja odredjenog prostora u ovolikom gradu. Tacno ne znate sta cete od sebe....
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#37109 Re: Zeničani
Istina je, ima puno većih problema, ali svi dolaze iz istog izvora i s iste adrese.channel10 wrote:Vas ko da je udaralo svo to vrijeme dok je trajalo vjencanje i sve oko njega. Smirite malo. Ima milion drugih stvari oko kojih se treba brinuti, a ne zbog nekih sat dva uzurpiranja odredjenog prostora u ovolikom gradu. Tacno ne znate sta cete od sebe....
Kriminalna organizacija, njeni sateliti i otpaci godinama sistematski uništavaju duh grada poturajući anticivilizacijski, džiberski mentalitet kao normu.
Nije nikakav problem što je radi svadbe blokirana jedna ulica, problem je što je to amenovano od strane onih koji moraju čuvati red makar im i vlastite matere i očevi bili u prekršaju.
Jedina utjeha je u tome što to nije isključivo naša bolest, svi gradovi na područuju bivše države suočavaju se sa sistematskim uništavanjem od strane primitivnom malograđansko-seljačkog mentaliteta koji zna samo za Ja.
Samo što je kod nas, zbog veličine grada, to vidljivije.
Svaka njemu čast na uspjehu i ne msilim da je loš momak, ali niko ne smije biti imun pred zakonom ako hoćemo normalno društvo.
Ako!
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#37110 Re: Zeničani
Dolaze, ali nije on isti kao oni (njegovi sponzori). Vidis na momku da nije problematican i vjerujem da su mu njegovi sponzori "nabacili" ideju da ovako sve to prodje(oni su to i osigurali). Nije to sigurno njemu palo na pamet, pa zato i ne treba puno komentarisati. Bilo proslo, idemo dalje...
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#37111 Re: Zeničani
Meni više smeta vidjeti kolonu sa pratnjom nekog političara koji je sve to platio TVOJIM parama...voza se trošeći tvoje pare u autu koje je kupio tvojim parama...
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#37112 Re: Zeničani
Ako znaš da organizuješ privatno okupljanje 200 ljudi sa 100 vozila u centru grada i da ćeš biti smetnja u saobraćaju zar nemaš pravo tražiti pomoć policije kao što tražiš u slučaju opasnog transporta,.. i da dobiješ pomoć uz određenu taksu, nadoknadu ?kakavdanakneiskustvu wrote:Ci-Nick wrote:Malo pretjerujete sa kritikama.
Tuka je svojim rezultatima zaslužio VIP tretman i neke povlastice u društvu.
Ako može neki beznačajni političar sa policijskom pratnjom da me gura sa ceste i da mi ugrožava život,.. ili svaki kriminalac da parkira gdje stigne,..
zašto i neko ko je pod BH grbom toliko znoja prolio ne bi mogao pola sata koristiti neke povlastice.
Mislim da i najobičniji čovjek koji ima par stoja viška može platiti policijsku pratnju i koristiti privilegije takve pratnje.
Takav je život,..
Daj da pišemo o pozitivnim stvarima da od pozitivnih pravimo grudvu a ne samo kritika, kritika,.. i kritika,.. i odlazak iz BiH.
Evo za sve koji su kritikovali ono smrdljivo cvijeće na mostovima da kažem da ovo jesenje, ne smrdi,..
o čemu ti ??
Ili da se upitamo po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37113 Re: Zeničani
kamberovica polje wrote:Istina je, ima puno većih problema, ali svi dolaze iz istog izvora i s iste adrese.channel10 wrote:Vas ko da je udaralo svo to vrijeme dok je trajalo vjencanje i sve oko njega. Smirite malo. Ima milion drugih stvari oko kojih se treba brinuti, a ne zbog nekih sat dva uzurpiranja odredjenog prostora u ovolikom gradu. Tacno ne znate sta cete od sebe....
Kriminalna organizacija, njeni sateliti i otpaci godinama sistematski uništavaju duh grada poturajući anticivilizacijski, džiberski mentalitet kao normu.
Nije nikakav problem što je radi svadbe blokirana jedna ulica, problem je što je to amenovano od strane onih koji moraju čuvati red makar im i vlastite matere i očevi bili u prekršaju.
Jedina utjeha je u tome što to nije isključivo naša bolest, svi gradovi na područuju bivše države suočavaju se sa sistematskim uništavanjem od strane primitivnom malograđansko-seljačkog mentaliteta koji zna samo za Ja.
Samo što je kod nas, zbog veličine grada, to vidljivije.
Svaka njemu čast na uspjehu i ne msilim da je loš momak, ali niko ne smije biti imun pred zakonom ako hoćemo normalno društvo.
Ako!
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37114 Re: Zeničani
Ci-Nick wrote:Ako znaš da organizuješ privatno okupljanje 200 ljudi sa 100 vozila u centru grada i da ćeš biti smetnja u saobraćaju zar nemaš pravo tražiti pomoć policije kao što tražiš u slučaju opasnog transporta,.. i da dobiješ pomoć uz određenu taksu, nadoknadu ?kakavdanakneiskustvu wrote:Ci-Nick wrote:Malo pretjerujete sa kritikama.
Tuka je svojim rezultatima zaslužio VIP tretman i neke povlastice u društvu.
Ako može neki beznačajni političar sa policijskom pratnjom da me gura sa ceste i da mi ugrožava život,.. ili svaki kriminalac da parkira gdje stigne,..
zašto i neko ko je pod BH grbom toliko znoja prolio ne bi mogao pola sata koristiti neke povlastice.
Mislim da i najobičniji čovjek koji ima par stoja viška može platiti policijsku pratnju i koristiti privilegije takve pratnje.
Takav je život,..
Daj da pišemo o pozitivnim stvarima da od pozitivnih pravimo grudvu a ne samo kritika, kritika,.. i kritika,.. i odlazak iz BiH.
Evo za sve koji su kritikovali ono smrdljivo cvijeće na mostovima da kažem da ovo jesenje, ne smrdi,..
o čemu ti ??
Ili da se upitamo po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju?
ja,ti,bilo ko , da imamo para ko blata,ne mozemo dobiti pratnju policije,jesi cuo za neku svadbu nekog bogatasa u ovom gradu da je svatove pratila policija?
evo ja se upitah,kontam da bi odgovor mogao biti,vrlo blizak SDA?
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 13/10/2019 17:23, edited 1 time in total.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#37115 Re: Zeničani
E pa ja sam multidimeziona licnost. Sve mi smeta. I tuka, i tukci, i glupani i klimoglavci. Ne migu ja sad pravit rang listu govana pa da mi smeta samo najvece. Isti mi kurac , turski konji na titovoj, ljakse koji baca opuske po cesti ili ovi sto od religije prave samopromociju.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#37116 Re: Zeničani
Ne možemo dobiti ali ako neko najavi svadbu sa 100 vozila može li se "procjeniti" da je potrebna pomoć policije?kakavdanakneiskustvu wrote:Ci-Nick wrote:Ako znaš da organizuješ privatno okupljanje 200 ljudi sa 100 vozila u centru grada i da ćeš biti smetnja u saobraćaju zar nemaš pravo tražiti pomoć policije kao što tražiš u slučaju opasnog transporta,.. i da dobiješ pomoć uz određenu taksu, nadoknadu ?kakavdanakneiskustvu wrote:
o čemu ti ??
Ili da se upitamo po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju?
ja,ti,bilo ko , da imamo para ko blata,ne mozemo dobiti pratnju policije,jesi cuo za neku svadbu nekog bogatasa u ovom gradu da je svatove pratila policija?
Kad smo već kod te teme po kom osnovu tamo neko udruženje građana vozača Alfe dobije pravo da na pola dana uzurpira dio GGM-a ?
Ko to odobri, policija ili opština ?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37117 Re: Zeničani
Ne možemo dobiti ali ako neko najavi svadbu sa 100 vozila može li se "procjeniti" da je potrebna pomoć policije?Ci-Nick wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:Ako znaš da organizuješ privatno okupljanje 200 ljudi sa 100 vozila u centru grada i da ćeš biti smetnja u saobraćaju zar nemaš pravo tražiti pomoć policije kao što tražiš u slučaju opasnog transporta,.. i da dobiješ pomoć uz određenu taksu, nadoknadu ?Ci-Nick wrote:
o čemu ti ??
Ili da se upitamo po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju?
ja,ti,bilo ko , da imamo para ko blata,ne mozemo dobiti pratnju policije,jesi cuo za neku svadbu nekog bogatasa u ovom gradu da je svatove pratila policija?
Kad smo već kod te teme po kom osnovu tamo neko udruženje građana vozača Alfe dobije pravo da na pola dana uzurpira dio GGM-a ?
Ko to odobri, policija ili opština ?
I opet ono isto pitanje, po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju ?
svadbe se ne najavljuju u policiji,šta policija ima s time,moze ih upozoriti ako u dva ujutro bude glasna muzika,nesto slicno tome
pa policija to odobri,za okuplanjja ovih ili onih,kakve veze ima opcina s tim??
vec ti odgovorih,pogledaj
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 13/10/2019 17:34, edited 1 time in total.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#37118 Re: Zeničani
A zašto odobri, to je opet neka diskriminacija i uzurpiranje javnog prostora,..
Ne vidim razlike između vozikanja nekih Alfa ekstremista i svadbe,.
Ne vidim razlike između vozikanja nekih Alfa ekstremista i svadbe,.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#37119 Re: Zeničani
Ci-Nick wrote:A zašto odobri, to je opet neka diskriminacija i uzurpiranje javnog prostora,..
Ne vidim razlike između vozikanja nekih Alfa ekstremista i svadbe,.
a to moraš pitati nečelnika PU
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#37120 Re: Zeničani
Nadam se da se nece ljutiti Afan turisticki vodic zbog preuzimanja statusa
Današnja grupa arhitekata iz Sjedinjenih Američkih Država u Zenici je primijetila nešto zanimljivo.
Naime, oni su na balkansko tlo sletjeli u Beogradu, kojeg su obišli, zatim su posjetili Niš, Užice, Višegrad i Sarajevo.
Za Zenicu kažu da je najčišći i najljepše urbanistički uređen grad u cijeloj im dosadašnjoj turi, gdje su, šetajući ulicama, osjetili pravu jesen.
Ovdje bih želio pomenuti prof. dr Juraja Najdharta, koji nam je, 1955. godine ugrubo urbanistički uredio grad u ovom obliku kojim se danas hodamo i vozimo.
Baš sam bio ponosan
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#37121 Re: Zeničani
Otkud ti znas?channel10 wrote:Nije to sigurno njemu palo na pamet, pa zato i ne treba puno komentarisati. Bilo proslo, idemo dalje...
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#37122 Re: Zeničani
Pa Zenica je pojam urbanističkog planiranja za Sarajevo.Nivelacija wrote:Nadam se da se nece ljutiti Afan turisticki vodic zbog preuzimanja statusa
Današnja grupa arhitekata iz Sjedinjenih Američkih Država u Zenici je primijetila nešto zanimljivo.
Naime, oni su na balkansko tlo sletjeli u Beogradu, kojeg su obišli, zatim su posjetili Niš, Užice, Višegrad i Sarajevo.
Za Zenicu kažu da je najčišći i najljepše urbanistički uređen grad u cijeloj im dosadašnjoj turi, gdje su, šetajući ulicama, osjetili pravu jesen.
Ovdje bih želio pomenuti prof. dr Juraja Najdharta, koji nam je, 1955. godine ugrubo urbanistički uredio grad u ovom obliku kojim se danas hodamo i vozimo.
Baš sam bio ponosan
Nego, odakle ti ovo?
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#37123 Re: Zeničani
Danasnji Fb status vec spomenutog najpoznatijeg zenickog vodica.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#37124 Re: Zeničani
[
o čemu ti ??[/quote]
Ako znaš da organizuješ privatno okupljanje 200 ljudi sa 100 vozila u centru grada i da ćeš biti smetnja u saobraćaju zar nemaš pravo tražiti pomoć policije kao što tražiš u slučaju opasnog transporta,.. i da dobiješ pomoć uz određenu taksu, nadoknadu ?
Ili da se upitamo po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju?[/quote]
ja,ti,bilo ko , da imamo para ko blata,ne mozemo dobiti pratnju policije,jesi cuo za neku svadbu nekog bogatasa u ovom gradu da je svatove pratila policija?[/quote]
Ne možemo dobiti ali ako neko najavi svadbu sa 100 vozila može li se "procjeniti" da je potrebna pomoć policije?
Kad smo već kod te teme po kom osnovu tamo neko udruženje građana vozača Alfe dobije pravo da na pola dana uzurpira dio GGM-a ?
Ko to odobri, policija ili opština ?
I opet ono isto pitanje, po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju ?
[/quote]
svadbe se ne najavljuju u policiji,šta policija ima s time,moze ih upozoriti ako u dva ujutro bude glasna muzika,nesto slicno tome
pa policija to odobri,za okuplanjja ovih ili onih,kakve veze ima opcina s tim??
vec ti odgovorih,pogledaj[/quote]
Prema zakonu policija odobrava mozes li uzurpirati javnu povrsinu. Tada obicno i patrolu posalju koja bude stalno ili obidje mjesto u nekoliko navrata. Tako je prema zakonima o javnom okupljanju, koji su na donjeti na nivou kantona. Uglavnom su slicne odredbe u svim zakonima.
Sto se tice osiguranja osoba, vise se ne sjecam, jednom sam bas u Zenicu dovodio jednu javnu licnost i samo sam pismeno obavijestio da dolazi taj i taj, oni su vjerovatno prema nekoj svojoj procjeni poslali patrolu i motorista je taj dan koliko je trebalo pratio nasu kolonu od dva auta.
Sto se tice Tuke ne bih ti znao reci kakvo je zakonsko uporiste, iskreno nikada me tako nesto nije zanimalo, pa nisam ni upucen.
o čemu ti ??[/quote]
Ako znaš da organizuješ privatno okupljanje 200 ljudi sa 100 vozila u centru grada i da ćeš biti smetnja u saobraćaju zar nemaš pravo tražiti pomoć policije kao što tražiš u slučaju opasnog transporta,.. i da dobiješ pomoć uz određenu taksu, nadoknadu ?
Ili da se upitamo po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju?[/quote]
ja,ti,bilo ko , da imamo para ko blata,ne mozemo dobiti pratnju policije,jesi cuo za neku svadbu nekog bogatasa u ovom gradu da je svatove pratila policija?[/quote]
Ne možemo dobiti ali ako neko najavi svadbu sa 100 vozila može li se "procjeniti" da je potrebna pomoć policije?
Kad smo već kod te teme po kom osnovu tamo neko udruženje građana vozača Alfe dobije pravo da na pola dana uzurpira dio GGM-a ?
Ko to odobri, policija ili opština ?
I opet ono isto pitanje, po kom osnovu je Tuka dobio policijsku pratnju ?
svadbe se ne najavljuju u policiji,šta policija ima s time,moze ih upozoriti ako u dva ujutro bude glasna muzika,nesto slicno tome
pa policija to odobri,za okuplanjja ovih ili onih,kakve veze ima opcina s tim??
vec ti odgovorih,pogledaj[/quote]
Prema zakonu policija odobrava mozes li uzurpirati javnu povrsinu. Tada obicno i patrolu posalju koja bude stalno ili obidje mjesto u nekoliko navrata. Tako je prema zakonima o javnom okupljanju, koji su na donjeti na nivou kantona. Uglavnom su slicne odredbe u svim zakonima.
Sto se tice osiguranja osoba, vise se ne sjecam, jednom sam bas u Zenicu dovodio jednu javnu licnost i samo sam pismeno obavijestio da dolazi taj i taj, oni su vjerovatno prema nekoj svojoj procjeni poslali patrolu i motorista je taj dan koliko je trebalo pratio nasu kolonu od dva auta.
Sto se tice Tuke ne bih ti znao reci kakvo je zakonsko uporiste, iskreno nikada me tako nesto nije zanimalo, pa nisam ni upucen.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#37125 Re: Zeničani
Ne izgleda takav. Valjda si dosad pratio njegove istupe u medijima ili samo pratis istupe srbijanskih sportista_BataZiv_0809 wrote:Otkud ti znas?channel10 wrote:Nije to sigurno njemu palo na pamet, pa zato i ne treba puno komentarisati. Bilo proslo, idemo dalje...
