Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37076 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Samo ste ljubomorni. :D Amel je dobar momak iz skromne porodice, ovo je vjerovatno nagovor Hife (obzirom da je sa njihovim autom kružio).
Helem nejse...
Tom prilikom je konstatovano da za vrijeme i nakon utakmice, na području Grada Zenica i stadiona Bilino Polje nisu zabilježeni bilo kakvi izgredi niti slučajevi ugrožavanja lične i imovinske sigurnosti navijača, stručnog osoblja i gostiju.

https://sport.avaz.ba/offside/522382/po ... ”-u-zenici :lol: :lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66029
Joined: 03/08/2010 19:04

#37077 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamberovica polje wrote:Seljačko kurčenje, ukratko.
:thumbup:

vjerovatno i usain bolt to isto tako radi
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#37078 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kamberovica polje wrote:Seljačko kurčenje, ukratko.
ne vjerujem da je kurcenje. samo je seljakluk u pitanju. i tukin i ovih koji imaju razumjevanja za takvo ponasanje. vidio sam juce neke konje kako paradiraju titovom, danas tu svadbu ne znajuci i kurac me boleci o kome se radi. oba puta sam od stida okrenuo glavu na drugu stranu. nisam imao osjecaj da se radi o razlicitim stvarima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83520
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37079 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sve su to seljacke malverzacije sto bi reko nazif gljiva :D i svadba i ovi pseudonavijaci.

A kad se zenio hajduk sin legende celika i stao na kratko u kruznom toku, onda su svi ovi sto brane tuku ovdje pricali kako je to krkanluk :lol:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37080 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Tempo wrote:
kamberovica polje wrote:Seljačko kurčenje, ukratko.
ne vjerujem da je kurcenje. samo je seljakluk u pitanju. i tukin i ovih koji imaju razumjevanja za takvo ponasanje. vidio sam juce neke konje kako paradiraju titovom, danas tu svadbu ne znajuci i kurac me boleci o kome se radi. oba puta sam od stida okrenuo glavu na drugu stranu. nisam imao osjecaj da se radi o razlicitim stvarima.

uz duzno postovanje prema Tuki, ali osobno mnogo kvalitetnih ljudi poznajem, i daju vazan doprinos drustvu na svoj nacin kao sto ni jedan sportas nece biti u mogucnosti. razlika je u tome sto njihova djela nisu medijski transparentna, a i ako jesu nisu u tim medijima za obican plebs, pa su opet skromni.

Tuka bi ostavio bi utisak na mene da je sve to uradio skromno, tiho i bez neke pumpe. tako bi postao uzor, pokazao novim klincima kako treba biti sofisticiran i kako je ispravno postupati u zivotu.
ovako prijeti da ce biti obican seljak, jer se povinovao kliki koja grama razuma nema, i obicni su prostaci.

boli me dupe za njegovo vjencanje, kao i bilo koje drugo.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#37081 Re: Zeničani

Post by notsure »

moet-perignon wrote:
Tempo wrote:
kamberovica polje wrote:Seljačko kurčenje, ukratko.
ne vjerujem da je kurcenje. samo je seljakluk u pitanju. i tukin i ovih koji imaju razumjevanja za takvo ponasanje. vidio sam juce neke konje kako paradiraju titovom, danas tu svadbu ne znajuci i kurac me boleci o kome se radi. oba puta sam od stida okrenuo glavu na drugu stranu. nisam imao osjecaj da se radi o razlicitim stvarima.

uz duzno postovanje prema Tuki, ali osobno mnogo kvalitetnih ljudi poznajem, i daju vazan doprinos drustvu na svoj nacin kao sto ni jedan sportas nece biti u mogucnosti. razlika je u tome sto njihova djela nisu medijski transparentna, a i ako jesu nisu u tim medijima za obican plebs, pa su opet skromni.

Tuka bi ostavio bi utisak na mene da je sve to uradio skromno, tiho i bez neke pumpe. tako bi postao uzor, pokazao novim klincima kako treba biti sofisticiran i kako je ispravno postupati u zivotu.
ovako prijeti da ce biti obican seljak, jer se povinovao kliki koja grama razuma nema, i obicni su prostaci.

boli me dupe za njegovo vjencanje, kao i bilo koje drugo.
Svadba jeste bila krkanska, ali ono krkanska-light... nije džigara nego Ž. Vasić.
Tuka jeste skroman i fin momak, ergo ne pita se skromnog nego mladu. Zna se čija je u kući zadnja (da, draga).
Samo ne znam od kojih je Pivića mlada, novine pišu od notara, ali Nermina nije notar nego advokat?
slavemaster
Posts: 375
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#37082 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

_BataZiv_0809 wrote:Sve su to seljacke malverzacije sto bi reko nazif gljiva :D i svadba i ovi pseudonavijaci.

A kad se zenio hajduk sin legende celika i stao na kratko u kruznom toku, onda su svi ovi sto brane tuku ovdje pricali kako je to krkanluk :lol:
ma ja ma ja kod nas vazda dupli standardi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66029
Joined: 03/08/2010 19:04

#37083 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

notsure wrote:
moet-perignon wrote:
kamberovica polje wrote:Seljačko kurčenje, ukratko.
ne vjerujem da je kurcenje. samo je seljakluk u pitanju. i tukin i ovih koji imaju razumjevanja za takvo ponasanje. vidio sam juce neke konje kako paradiraju titovom, danas tu svadbu ne znajuci i kurac me boleci o kome se radi. oba puta sam od stida okrenuo glavu na drugu stranu. nisam imao osjecaj da se radi o razlicitim stvarima.

uz duzno postovanje prema Tuki, ali osobno mnogo kvalitetnih ljudi poznajem, i daju vazan doprinos drustvu na svoj nacin kao sto ni jedan sportas nece biti u mogucnosti. razlika je u tome sto njihova djela nisu medijski transparentna, a i ako jesu nisu u tim medijima za obican plebs, pa su opet skromni.

Tuka bi ostavio bi utisak na mene da je sve to uradio skromno, tiho i bez neke pumpe. tako bi postao uzor, pokazao novim klincima kako treba biti sofisticiran i kako je ispravno postupati u zivotu.
ovako prijeti da ce biti obican seljak, jer se povinovao kliki koja grama razuma nema, i obicni su prostaci.

boli me dupe za njegovo vjencanje, kao i bilo koje drugo.
Svadba jeste bila krkanska, ali ono krkanska-light... nije džigara nego Ž. Vasić.
Tuka jeste skroman i fin momak, ergo ne pita se skromnog nego mladu. Zna se čija je u kući zadnja (da, draga).
Samo ne znam od kojih je Pivića mlada, novine pišu od notara, ali Nermina nije notar nego advokat?[/quote]


muž joj je notar,radio u mup-u
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#37084 Re: Zeničani

Post by Tempo »

nije u pitanju je li svadba light ili hard core, sta nas boli kurac. u pitanju je to sto to rade u centru grada. isto ko ovi janjicari na konjima. koji kurac dovode konje u centar grada? i ti navijaci... to je posebna vrsta socijalne bolesti.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#37085 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Džaba ti svadba ako čitava čaršija ne zna da si se oženio...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37086 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Sto ne pisete od koje elite su sinoc auta bila parkirana duz trotoara pored hotela Dubrovnik!? Sve i jedan cenat oba trotoara bio je zauzet, a jos i policija pred hotelom. Ili namjerno nece ili prije ce biti ne smiju da pisu kazne...
Kako god, Tuka kao uzor mladim ljudima trebao je biti primjer po skromnosti i to sve na kulturan nacin odraditi, ovako...Doduse, ne znam sta svi krivite i mladu, kao da je Tuka iz centra Londona. :lol:
Ne umanjujem njegove sportske rezultate, ali svakako mi je pao u ocima svojim politickim angazmanom, koji ce biti vidljiv za tri godine, kako se vec prica...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#37087 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa Tuka se i zenio u DUbrovniku cini mi se :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37088 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Aha, sad vidim na klixu.
Onda, jos veci jad i cemer, kada se zna da namjerno nisu htjeli pisati kazne. Namirit ce se danas na vozacima kedija. :izet:
Ci-Nick
Posts: 6888
Joined: 15/03/2015 17:38

#37089 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Malo pretjerujete sa kritikama.
Tuka je svojim rezultatima zaslužio VIP tretman i neke povlastice u društvu.
Ako može neki beznačajni političar sa policijskom pratnjom da me gura sa ceste i da mi ugrožava život,.. ili svaki kriminalac da parkira gdje stigne,..
zašto i neko ko je pod BH grbom toliko znoja prolio ne bi mogao pola sata koristiti neke povlastice.
Mislim da i najobičniji čovjek koji ima par stoja viška može platiti policijsku pratnju i koristiti privilegije takve pratnje.
Takav je život,..
Daj da pišemo o pozitivnim stvarima da od pozitivnih pravimo grudvu a ne samo kritika, kritika,.. i kritika,.. i odlazak iz BiH.
Evo za sve koji su kritikovali ono smrdljivo cvijeće na mostovima da kažem da ovo jesenje, ne smrdi,..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37090 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Porezna uprava Federacije BiH, Kantonalni porezni ured Zenica, oglasio je prodaju zaplijenjene imovine radi namirenja dužnih poreza poreznih obveznika. Riječ je o prodaji Rudarskog hotela u KO Zenica I koji je u vlasništvu JP Elektroprivreda BiH.

Procijenjena vrijednost ukupne imovine je 3.160.000,00 KM.

Na prodaju je kuća i zgrada sa dvorište površine 4.386 m2 i Rudarski hotel, kafana površine 864 m2.

Prva javna aukcija će se održati dana, 29.10.2019. godine. Upozoravaju se kupci na aukciji da su dužni izvršiti uplatu razlike između položenog depozita i prodajne cijene u roku od pet dana od dana održavanja aukcije
https://www.akta.ba/investicije/rudarsk ... CMNraAvEK0

ovdje samo zemljiste vrijedi vise..
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37091 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Prejeftino...
Nadam se da ce biti konkretan investitor, pa da ce hotel ili obnoviti ili nesto drugo praviti. Onako je bas zalosno, nedavno sam bas parkirao auto u onoj ulici (sporedna prema hotelu) i bas zagledam hotel. Nije zgrada toliko ni grohnula, ali treba dosta ulaganja. Najbolja varijanta je bio studentski dom o cemu se pricali prije nekoliko godina, ali izgleda nista od toga, ukoliko se u pricu oko kupovine ne bi ukljucilo kantonalno ministarstvo obrazovanja sa unze.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83520
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37092 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Svadba ko svadba, parada pijanstva i kiča. Nebitno cija.

Eh ko li ce se dokopat Rudara :hm: zar on nije vlasnistvo firme 21 decembar?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37093 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa upravo je prije par godina (mozda i pet-sest godina) prodaju i zakocio spor izmedju JP Eltektroprivreda i radnika 21. decembar. Nisam siguran, ali mislim da su polako rijesavali neuvezani staz i doprinose za radnike, pa je vjerovatno sada hotel vlasnistvo EP BiH.
Takodjer, koliko znam 21. decembar je bila poslovna jedinica hotela Metalurg, tako nesto, koji je bio opet zavisno drustvo rudnika, koji je pod okriljem EP BiH.
Ci-Nick
Posts: 6888
Joined: 15/03/2015 17:38

#37094 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Tu piše da je vlasnik EP BiH, a zapravo nije, vlasnik je rudnik i to je pokušaj naplate poreskih obaveza rudnika.
E sad možda uleti EP BiH pa uzme za ta tri miliona objekat i preuredi za svoje potrebe, ili je možda ipak namjenjeno nekom drugom.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37095 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kako god, jedan od rijetkih primjera gdje su radnici 21. decembar bili slozni do kraja, pa zajednicki rijesili svoj problem.
Ne vjerujem da je EP BiH zainteresirana za kupovinu hotela.
Najbolja solucija bi bilo da uzme kandonatlno min. obrazovanja za potrebe unze , odnosno studentskog doma.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#37096 Re: Zeničani

Post by notsure »

clio_dci120 wrote:Kako god, jedan od rijetkih primjera gdje su radnici 21. decembar bili slozni do kraja, pa zajednicki rijesili svoj problem.
Ne vjerujem da je EP BiH zainteresirana za kupovinu hotela.
Najbolja solucija bi bilo da uzme kandonatlno min. obrazovanja za potrebe unze , odnosno studentskog doma.
Da je pameti i poštenja bilo bi tako.
Ali naša vl0st tako ne razmišlja.
To ide Almiju, ITCu, Ekri, Arelu, Hifi i drugim sponzorima selj0čke vl0sti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83520
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37097 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I onda ce priuceni pseudonovinari pisati odé radosti, u fazonu dugogodisnje ruglo dobilo novo ruho zahvaljujuci hrabrosti i viziji Hifa, Almy, Arel.....posao za 20 mladih ljudi :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#37098 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

A sta je sa onom kucom od EP BiH na Smetovima!? Proslog mjeseca bas isao gore i prohodam malo od parkinga do doma i koliko vidim i ta kuca propada, "zakatanceno" i stoji tako...tuga.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83520
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37099 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kao i sa svim lokacijama koje se godinama pustaju zubu vremena da bi se onda prodale podobnom privatniku uz pricu "pa jel bolje da kupi Almy ili da ostane ono ruglo".
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4111
Joined: 28/01/2012 11:38

#37100 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Svi koji su se obogatili na ratu su za mene ista govna i bagra, ali Ekro je neka nova dimenzija lopovskog seljakluka.
Da Hifa, Arel ili Almy kupe Rudar bar bi bilo 20% šanse da će ličit na nešto, ali ako ga Ekro kupi već vidim da bi "sređena" Zeničanka bila mila majka za to.
Napadne boje (zelena ponajviše), neon reklame i "disko klub" ne ginu.
Post Reply