doff wrote:Ne znam za vas al meni nije bilo dvosmisleno, jasno je reako. Inače i kad su bili "kvarovi" sistem je bio na toplom režimu isto kao i sada, pa vjerujem da će istu stvar primjeniti.
Što se mene tiće, ovo je sranje, trebali bi uvesti sistem da se noću gasi a preko dana da grije, meni je kuća skroz ohladila i nije baš ugodno sjediti.
Mozes li i ovo pojasniti, jer u prvom dijelu recenice govoris da treba gasiti grijanje nocu, a u drugom se zalis kako ti nije ugodno sjediti u kuci?
Ovo sto oni nama sada rade, to ne bi smjeli raditi jer ovaj nacin grijanja je bio predlozen prije 2-3 godine i nije prosao na opstinskom vijecu. Tada su trazili da se naplacuje 30 posto umjesto sadasnjih 10 posto za stanove i kuce koje su odjavile grijanje. U istom zahtjevu su trazili da nam gase grijanje od 22h-06h svaki dan, a da naplacuju regularno racune bez umanjenja.
Eh to sto su tada trazili i nije im dopusteno, sad nam to rade uz presutno odobravanje vjerovatno opstinskog vijeca. Evo recimo u ovom mjesecu nije bilo grijanja ni 5 dana kako treba, sve ostalo je bio topli rezim. Znaci za jos koji dan toplog rezima, oni nama ne bi smjeli isporuciti racun za ovaj mjesec, odnosno trebalo bi ga isporuciti sa cifrom od 0 KM.
Ako ovako nastave do kraja mjeseca, onda bi iz umanjenja naseg grijanja usli u dugovanje od strane njih prema nama (uz nuliran racun od februara)i za sljedeci mjesec (Mart) bez obzira sto Mart dolazi tek za 10 dana jer vecina potrosaca ima godisnji obracun pa se tako svaki dan "negrijanja" mnozi sa 2, tako da ovo sto imamo skoro cijeli period u ovom mjesecu je maltene vec preslo u iduci obracunski period po nacinu obracuna(znaci trebat ce umanjiti i martovski racun na ustrb februarskog grijanja, a u Martu sta bude--mozda se i tu prelije na iduci mjesec).
Eh sad ja tebe pitam, jel ti stvarno mislis da ce oni nama umanjiti toliko racune?
Evo sad je zakazano opstinsko vijece 25.02. pa cemo vidjeti hoce li biti kakve "akcije" od strane demonstranta koji su odradili zgrade RMK prometa, Opstine, Elektrodistribucije..