What to wear???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3701 Re: What to wear???

Post by Not My Idea »

e pa stvarno :?
*mima*

#3702 Re: What to wear???

Post by *mima* »

ukratko mi prepricajte sta se desava
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3703 Re: What to wear???

Post by Not My Idea »

ukratko, ova jedna svako malo dobaci i neko se upali na to i onda krene rasprava :oops: :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3704 Re: What to wear???

Post by wewa »

švicarska wrote:Izgleda da sam pokrenula neku bezveznu raspravu, žao mi je zbog toga . A znam i ja kupiti ,nije u tom problem, kad imam lovu .Blejzeri koje plaćate po 120€ /mislim da je tako pisalo/ su za mene i za većinu nas malo preskupi.Kada je prosječna plaća u BIH cca 800 KM, davati 240 KM za neki komad garederobe je ipak malo previše. Mada ako neko ima novaca neka kupuje , njegove su ili njene , kako god hoćete , ima pravo da ih troši kako želi.
meni tvoje pitanje nije bilo nimalo bezvezno.

sarajlije znaju, s vremena na vrijeme, izgubiti pojam o stvarnosti. zaborave da ne rastu svugdje trzni centri kao gljive poslije kise, a i da je prosjecna placa u kantonu sarajevo jedna vrlo vjestacka tvorevina - u nju ulaze i place trgovkinja koje, kao na badnjak, rade od 9 do 1 iza ponoci, sve za 400 KM.

u najmanju ruku je neukusno na pitanje gdje pronaci zanimljive komade odjece mimo sarajeva odgovarati s podacima o outletima u becu...

a na stranu sto iskreno vjerujem da za pronaci odjecu koja nam odgovara krojem i stilom ne moramo niti prici prodavnicama razvikanih brandova. stil ili imas ili nemas, ma da su ti svi novci na raspolaganju...
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3705 Re: What to wear???

Post by swirl »

švicarska wrote:Izgleda da sam pokrenula neku bezveznu raspravu, žao mi je zbog toga . A znam i ja kupiti ,nije u tom problem, kad imam lovu .Blejzeri koje plaćate po 120€ /mislim da je tako pisalo/ su za mene i za većinu nas malo preskupi.Kada je prosječna plaća u BIH cca 800 KM, davati 240 KM za neki komad garederobe je ipak malo previše. Mada ako neko ima novaca neka kupuje , njegove su ili njene , kako god hoćete , ima pravo da ih troši kako želi.
Joj ne mogu a da ne odgovorim, iako je off topic. Molim te nadji post gdje je neka od forumasica napisala da kupuje markiranu garderobu u Sarajevu? Ako su za tebe Mango, Belissima, Motivi, Orsay, Tiffany, Azel France, i ostali brand-ovi sto se nude u Sarajevu (vecina nas pise o ponudi u Sarajevu), markirana garderoba, onda stvarno nemam odgovora na tvoje pitanje otkud nam tolike pare. Zene striktno navode da im je puno dati odredjenu sumu novca za neke stvari, i traze snizenja ili rasprodaje, onda se pojavis ti i solis nam pamet otkud nam pare. Na kraju krajeva, otkud tebi anonimnoj pravo da zavirujes u nase novcanike. I kao sto kazes, svako ima pravo da trosi pare kako hoce i zeli, a otkud im pare, mislim da je to ponajmanje tvoja briga.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3706 Re: What to wear???

Post by alica.k »

jest wewa neukusno na ovakvo pitanje odgovarati outletima u becu, ali isto tako meni se ovaj komentar od svicarske (:D) cini kao neko pridikovanje, cemu isto nije mjesto na temi.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3707 Re: What to wear???

Post by wewa »

swirl wrote:
švicarska wrote:Izgleda da sam pokrenula neku bezveznu raspravu, žao mi je zbog toga . A znam i ja kupiti ,nije u tom problem, kad imam lovu .Blejzeri koje plaćate po 120€ /mislim da je tako pisalo/ su za mene i za većinu nas malo preskupi.Kada je prosječna plaća u BIH cca 800 KM, davati 240 KM za neki komad garederobe je ipak malo previše. Mada ako neko ima novaca neka kupuje , njegove su ili njene , kako god hoćete , ima pravo da ih troši kako želi.
Joj ne mogu a da ne odgovorim, iako je off topic. Molim te nadji post gdje je neka od forumasica napisala da kupuje markiranu garderobu u Sarajevu? Ako su za tebe Mango, Belissima, Motivi, Orsay, Tiffany, Azel France, i ostali brand-ovi sto se nude u Sarajevu (vecina nas pise o ponudi u Sarajevu), markirana garderoba, onda stvarno nemam odgovora na tvoje pitanje otkud nam tolike pare. Zene striktno navode da im je puno dati odredjenu sumu novca za neke stvari, i traze snizenja ili rasprodaje, onda se pojavis ti i solis nam pamet otkud nam pare. Na kraju krajeva, otkud tebi anonimnoj pravo da zavirujes u nase novcanike. I kao sto kazes, svako ima pravo da trosi pare kako hoce i zeli, a otkud im pare, mislim da je to ponajmanje tvoja briga.
jel tako tesko povjerovati da su nekome i navedeni brandovi van finansijskog dosega? i pri situaciji da je 40% ljudi u BiH nezaposleno i/ili neprijavljeno?
alica.k wrote:svakako se kod nas i hrana i odjeca i obuca i sve zivo kupuje na kartice :S

jest wewa neukusno na ovakvo pitanje odgovarati outletima u becu, ali isto tako meni se ovaj komentar od svicarske (:D) cini kao neko pridikovanje, cemu isto nije mjesto na temi.
a ne znam, ja se nisam nasla prozvanom :)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3708 Re: What to wear???

Post by swirl »

Nije mi tesko za povjerovati, jer vidim i sama sta se desava, ali isto tako znam da ne pricamo ovdje o Diorima, Chanel-ima i inim marakama, i trosenju stotina i hiljada, nego o gore pobrojanim brandovima i ponudama na pijacama.
*mima*

#3709 Re: What to wear???

Post by *mima* »

ma ja sam ljudi oplakala.....prvo kad je svica napisala ocajnicki komentar na kupovinu pa onda dalje komentari..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3710 Re: What to wear???

Post by wewa »

swirl wrote:Nije mi tesko za povjerovati, jer vidim i sama sta se desava, ali isto tako znam da ne pricamo ovdje o Diorima, Chanel-ima i inim marakama, i trosenju stotina i hiljada, nego o gore pobrojanim brandovima i ponudama na pijacama.
a kako ko, draga - recimo, od svih brandova i radnji koje si navela ja eventualno mogu naci sebi nesto u Mangu i to prije snizenja. kad si vel. 34-36 imas puno vise izbora...
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3711 Re: What to wear???

Post by alica.k »

ne znam ko se osjecao prozvanim, al podsjeca me na one sto dodju na teme na pdf kucni ljubimci i govore "sta hranite zivotinje bolje nahranite ljude".
tome nije mjesto ovdje. na recimo pdf ekonomija je mogla ovo pitati, il gdje vec.

ne radi se o tome da cure trose basnoslovne cifre na odjecu, iako ne sumnjam da ima i takvih. bas i ovdje, i na onoj shopping temi se prica cesce o snizenjima, pa i nadi na MZT pokusava s vremena na vrijeme ta snizenja da ubaci.

svicarska je to predstavila kao da su svi na ovoj sopingholicari i da se trosi svaki mjesec po 1000KM (lupam) na odjecu a sve su to svjetski brandovi ala dior, chanel, valentino, sto nije ni priblizno istina.
nisam se htjela uopste kaciti za taj komentar, jer mi je bas onako cisto pridikovanje, al onda jos i thea dodje sa svojim "outlet u becu, blazer 120 eura"....mislim...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3712 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

thea wrote:cure, ja kupujem i u gucci autlet Bec, blaser koji bude 2500€ ja ga platim 120€
tako da onaj tko zna zna, sory za vas, tako da mi ne pada na pamet da u sa kupujem blaser od 300-400
kuzite
ti si naš idol!
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3713 Re: What to wear???

Post by wewa »

alica.k wrote:ne znam ko se osjecao prozvanim, al podsjeca me na one sto dodju na teme na pdf kucni ljubimci i govore "sta hranite zivotinje bolje nahranite ljude".
tome nije mjesto ovdje. na recimo pdf ekonomija je mogla ovo pitati, il gdje vec.

ne radi se o tome da cure trose basnoslovne cifre na odjecu, iako ne sumnjam da ima i takvih. bas i ovdje, i na onoj shopping temi se prica cesce o snizenjima, pa i nadi na MZT pokusava s vremena na vrijeme ta snizenja da ubaci.

svicarska je to predstavila kao da su svi na ovoj sopingholicari i da se trosi svaki mjesec po 1000KM (lupam) na odjecu a sve su to svjetski brandovi ala dior, chanel, valentino, sto nije ni priblizno istina.
nisam se htjela uopste kaciti za taj komentar, jer mi je bas onako cisto pridikovanje, al onda jos i thea dodje sa svojim "outlet u becu, blazer 120 eura"....mislim...
vidis, sad se vratih da procitam izvorni post svicarske od kojeg je krenulo - ja sam to tako lezerno izignorisala pa mi nije bilo jasno u cemu je frka :lol:

sljedeci put kad budem stavljala link, prvo cu provjeriti da slucajno nema koji sa vecom cijenom 8-) :D mislim, dzemper za 45 KM, to stvarno nema smisla, ako vec postoji radnja na skenderiji :lol: :lol: :lol:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3714 Re: What to wear???

Post by swirl »

wewa wrote:
swirl wrote:Nije mi tesko za povjerovati, jer vidim i sama sta se desava, ali isto tako znam da ne pricamo ovdje o Diorima, Chanel-ima i inim marakama, i trosenju stotina i hiljada, nego o gore pobrojanim brandovima i ponudama na pijacama.
a kako ko, draga - recimo, od svih brandova i radnji koje si navela ja eventualno mogu naci sebi nesto u Mangu i to prije snizenja. kad si vel. 34-36 imas puno vise izbora...
Dobro, izvini.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3715 Re: What to wear???

Post by wewa »

swirl wrote:
wewa wrote:
swirl wrote:Nije mi tesko za povjerovati, jer vidim i sama sta se desava, ali isto tako znam da ne pricamo ovdje o Diorima, Chanel-ima i inim marakama, i trosenju stotina i hiljada, nego o gore pobrojanim brandovima i ponudama na pijacama.
a kako ko, draga - recimo, od svih brandova i radnji koje si navela ja eventualno mogu naci sebi nesto u Mangu i to prije snizenja. kad si vel. 34-36 imas puno vise izbora...
Dobro, izvini.
ama sta se izvinjavas :) nema potrebe.
samo velim, ni u ovoj naizgled ogromnoj sumi prodavnica nije lako naci odgovarajuce stvari, kamoli u manjim sredinama. travnik bar ima prednost da mu je vitez blizu...
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3716 Re: What to wear???

Post by swirl »

Nije poenta gdje naci stvari, i gdje ko kupuje. Tesko sa velicinama, visoke, ili previsoke cijene, sve ok. Ono sto pokusavam da kazem je da se ne lupamo ovdje markama i trosenjem basnoslovnih para na garderobu, sto Svicarska implicira svojim prvi postom. To je sve.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3717 Re: What to wear???

Post by wewa »

kuzim - gore sam napisala vec da sam njen prvi post izignorisala, pa mi se nije ucinio strasnim. a onda ga opet procitah maloprije i jos se cerekam :lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3718 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:
swirl wrote:Nije mi tesko za povjerovati, jer vidim i sama sta se desava, ali isto tako znam da ne pricamo ovdje o Diorima, Chanel-ima i inim marakama, i trosenju stotina i hiljada, nego o gore pobrojanim brandovima i ponudama na pijacama.
a kako ko, draga - recimo, od svih brandova i radnji koje si navela ja eventualno mogu naci sebi nesto u Mangu i to prije snizenja. kad si vel. 34-36 imas puno vise izbora...
haj' nemoj zafrkavat' ima i u drugim radnjama - u Orsay, ja sebi znam naći i u Azelu (prije oblačenja otkuhati :)) i u Benettonu na sniženjima, nađem u Happeningu, u Lindexu u Mangu, u Motivima, i to nađem i kad su sniženja....
Znam isto tako naći i u Naf Naf-u Polo-u i ostalim radnjama također na sniženjima nešto kvalitetno ili kasično što ću nositi godinama i što traje (iako većinu garderobe nosim godinama čak desecima godina jer sam klasičar)

naravno da se kupovna moć razlikuje i da će svako gledati prema svojim mogućnostima da se lijepo oblači, ali ja sam našla neki dan u Azelu majicu za 12 KM - mislim da nikoga neću uvrijediti ako kažem da to stvarno nije puno.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3719 Re: What to wear???

Post by wewa »

hadzinicasa wrote:
wewa wrote:
swirl wrote:Nije mi tesko za povjerovati, jer vidim i sama sta se desava, ali isto tako znam da ne pricamo ovdje o Diorima, Chanel-ima i inim marakama, i trosenju stotina i hiljada, nego o gore pobrojanim brandovima i ponudama na pijacama.
a kako ko, draga - recimo, od svih brandova i radnji koje si navela ja eventualno mogu naci sebi nesto u Mangu i to prije snizenja. kad si vel. 34-36 imas puno vise izbora...
haj' nemoj zafrkavat' ima i u drugim radnjama - u Orsay, ja sebi znam naći i u Azelu (prije oblačenja otkuhati :)) i u Benettonu na sniženjima, nađem u Happeningu, u Lindexu u Mangu, u Motivima, i to nađem i kad su sniženja....
Znam isto tako naći i u Naf Naf-u Polo-u i ostalim radnjama također na sniženjima nešto kvalitetno ili kasično što ću nositi godinama i što traje (iako većinu garderobe nosim godinama čak desecima godina jer sam klasičar)

naravno da se kupovna moć razlikuje i da će svako gledati prema svojim mogućnostima da se lijepo oblači, ali ja sam našla neki dan u Azelu majicu za 12 KM - mislim da nikoga neću uvrijediti ako kažem da to stvarno nije puno.
ma nadjem i ja majice, dzemperice - ali hlace su mi boljka...
*mima*

#3720 Re: What to wear???

Post by *mima* »

meni su boljka i nogavice i rukavi.....pa se ne hvalim
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3721 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:ma nadjem i ja majice, dzemperice - ali hlace su mi boljka...
pa joj, ne kupujem ni sva peciva u istoj pekari :)
somune na Logavinoj,
crne kifle na Bistriku,
perece preko puta pijace Markale,
kifle s viršlom na Baščaršiji
:lol: :lol: :lol: :lol:

ja samo kažem da se može naći pristojnih stvari po pristojnim cijenama. ako ti je neki komad odjeće poseban, spreman si izdvojiti više za njega ili kupiti nešto kvalitetnije.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3722 Re: What to wear???

Post by wewa »

*mima* wrote:meni su boljka i nogavice i rukavi.....pa se ne hvalim
pocni, vakat ti je! :D
hadzinicasa wrote:
wewa wrote:ma nadjem i ja majice, dzemperice - ali hlace su mi boljka...
pa joj, ne kupujem ni sva peciva u istoj pekari :)
somune na Logavinoj,
crne kifle na Bistriku,
perece preko puta pijace Markale,
kifle s viršlom na Baščaršiji
:lol: :lol: :lol: :lol:

ja samo kažem da se može naći pristojnih stvari po pristojnim cijenama. ako ti je neki komad odjeće poseban, spreman si izdvojiti više za njega ili kupiti nešto kvalitetnije.
jes' pa da me onda prozivaju na forumu :skoljka:

nego, ti bas insanu pristajes na muku tim nabrajanjem :skoljka: :cry: :(
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3723 Re: What to wear???

Post by alica.k »

a jel ko bio u azelu u zadnje vrijeme?
jel ima ikakvih malo svecanijih haljinica? ja hocu da odem, al mrsko mi izac iz kuce radi toga.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3724 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

alica.k wrote:a jel ko bio u azelu u zadnje vrijeme?
jel ima ikakvih malo svecanijih haljinica? ja hocu da odem, al mrsko mi izac iz kuce radi toga.
mislim da sam vidječa iza BBI nekih.
*mima*

#3725 Re: What to wear???

Post by *mima* »

onaj iza BBI je bolji od ovog u Titinoj
Post Reply