IRAN

Post Reply
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3701 Re: IRAN

Post by mO k3 »

Republic of Bosnia wrote:Joj ovi naftasi su mi najdrazi. :-)
Bez americkih dolara sve te zemlje bi pocrkale od gladi. Amerika placa(veoma skupo) svu tu naftu! Nafta je 2000. bila 10$po barelu a dans je 100$.
Zamisli da Amerika ukine slobodno trziste nafte i da odluci da naftu kupije kao drzava. Pa cijena bi bila mozda 20$.
ili zamisli jos gore da Amerika i ostatak svijeta uopste ne treba naftu pa Iran i mnoge druge zemlje vise nebi postojale.
Kupovina i prodaja nafte je uzajamna korist. Koliko god Amerika treba naftu toliko Iran( i slicne zemlje) treba novac od te nafte. Cak sta vise Amerika ima mnogo drugih energetskih opcija dok je jedina opcija Irana da prodaje naftu.
Po ovome se vidi da ti nemas blage.....
User avatar
alibegoa
Posts: 1054
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#3702 Re: IRAN

Post by alibegoa »

Ženski Dr.Med wrote:
Republic of Bosnia wrote:Joj ovi naftasi su mi najdrazi. :-)
Bez americkih dolara sve te zemlje bi pocrkale od gladi. Amerika placa(veoma skupo) svu tu naftu! Nafta je 2000. bila 10$po barelu a dans je 100$.
Zamisli da Amerika ukine slobodno trziste nafte i da odluci da naftu kupije kao drzava. Pa cijena bi bila mozda 20$.
ili zamisli jos gore da Amerika i ostatak svijeta uopste ne treba naftu pa Iran i mnoge druge zemlje vise nebi postojale.
Kupovina i prodaja nafte je uzajamna korist. Koliko god Amerika treba naftu toliko Iran( i slicne zemlje) treba novac od te nafte. Cak sta vise Amerika ima mnogo drugih energetskih opcija dok je jedina opcija Irana da prodaje naftu.
Po ovome se vidi da ti nemas blage.....
O novim 'naftnim' sankcijama i koliko vi imate blage.
http://news.yahoo.com/screws-tighten-ir ... 19154.html
Ali da pa ovo je zapadnjački izvor, a vi se više uzdajete 'divine assistance' kao i Iranci.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3703 Re: IRAN

Post by mO k3 »

@ali sta zelis da nam kazes ... svojim rijecima??
StudentskiIC
Posts: 76
Joined: 01/04/2011 20:57

#3704 Re: IRAN

Post by StudentskiIC »

Iran plans more war games in strait as sanctions bite

(Reuters) - Iran announced plans on Friday for new military exercises in the world's most important oil shipping lane, the latest in weeks of bellicose gestures towards the West as new sanctions threaten Tehran's oil exports.

Real Admiral Ali Fadavi, naval commander of the Revolutionary Guards Corps, said exercises next month would focus directly on the Strait of Hormuz, which leads out of the Gulf and provides the outlet for most Mid-East oil.

Iran held a 10-day drill which ended on Monday in neighboring seas.

"Today the Islamic Republic of Iran has full domination over the region and controls all movements within it," Fadavi said in remarks reported by the Fars news agency.
nastavak
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3705 Re: IRAN

Post by snaga_znanja »

Nakon najave da ce vojsci smanjiti budzet za 450 milijardi ovaj rat nikad nije bio blizi...
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3706 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

MUNAFIK wrote:
Republic of Bosnia wrote:Joj ovi naftasi su mi najdrazi. :-)
Bez americkih dolara sve te zemlje bi pocrkale od gladi. Amerika placa(veoma skupo) svu tu naftu! Nafta je 2000. bila 10$po barelu a dans je 100$.
Zamisli da Amerika ukine slobodno trziste nafte i da odluci da naftu kupije kao drzava. Pa cijena bi bila mozda 20$.
ili zamisli jos gore da Amerika i ostatak svijeta uopste ne treba naftu pa Iran i mnoge druge zemlje vise nebi postojale.
Kupovina i prodaja nafte je uzajamna korist. Koliko god Amerika treba naftu toliko Iran( i slicne zemlje) treba novac od te nafte. Cak sta vise Amerika ima mnogo drugih energetskih opcija dok je jedina opcija Irana da prodaje naftu.
hahahahahahahah :-) :-) :-) :-) :-)

Hajd Ok podrzavas USA i kauboje, mogu razumjeti, ali pisati i vjerovati u ove gluposti e to je vec nesto... Svaka ti cast :lol: :lol: :lol: :lol:
Sta od ovoga gore je glupost? Ocigledno niste upoznati sa mnogim stvarima. Samo reci koji ti dio konkretno nije jasan..... :?
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#3707 Re: IRAN

Post by MUNAFIK »

Republic of Bosnia wrote:
MUNAFIK wrote:
Republic of Bosnia wrote:Joj ovi naftasi su mi najdrazi. :-)
Bez americkih dolara sve te zemlje bi pocrkale od gladi. Amerika placa(veoma skupo) svu tu naftu! Nafta je 2000. bila 10$po barelu a dans je 100$.
Zamisli da Amerika ukine slobodno trziste nafte i da odluci da naftu kupije kao drzava. Pa cijena bi bila mozda 20$.
ili zamisli jos gore da Amerika i ostatak svijeta uopste ne treba naftu pa Iran i mnoge druge zemlje vise nebi postojale.
Kupovina i prodaja nafte je uzajamna korist. Koliko god Amerika treba naftu toliko Iran( i slicne zemlje) treba novac od te nafte. Cak sta vise Amerika ima mnogo drugih energetskih opcija dok je jedina opcija Irana da prodaje naftu.
hahahahahahahah :-) :-) :-) :-) :-)

Hajd Ok podrzavas USA i kauboje, mogu razumjeti, ali pisati i vjerovati u ove gluposti e to je vec nesto... Svaka ti cast :lol: :lol: :lol: :lol:
Sta od ovoga gore je glupost? Ocigledno niste upoznati sa mnogim stvarima. Samo reci koji ti dio konkretno nije jasan..... :?

Da nema Amerike i dolara svi bi umrli od gladi, da nema Amerike ovaj svijet ne bi ni postojao, nema dalje, slazem se sa tobom :thumbup: samo nastavi tako
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#3708 Re: IRAN

Post by simpozijum delirijum »

mali predah i povratak u realnost , ako se desi napad na Iran od strane imperijalista ?
i naravno ja ponavljam ; Iranski rezim je diktatura , samo da pusti ove lijepe i pametne zene i svi cemo se rastopiti :D
mada Iranske zene imaju neka prava , ( pogledajte na videu kako lahotno pokrivaju kosu , a utegnute hodaju Teheranom , nije bas tako kako zapadna propaganda zeli prikazati ) zar ne ? i jesu medju najobrazovanijom populacijomu Muslimanki u Iranu i na svijetu za razliku od jedne S. Arabije
Americkoga saveznika ...koja trenutno ubija demonstrante ( da ! Arapsko proljece je i tamo , ali to ne odgovara imperijalistima )
i nije laz , fakat , samo kratko ; bio sam u Njemackoj i vidjeo sam par Iranskih zena , i okolo par drzava , vecinom su lijepe do bola !
i ove lijepe zene ce ginuti , majke , sestre , i treba li nam to ?
User avatar
luckylaka
Posts: 26216
Joined: 15/01/2010 06:28

#3709 Re: IRAN

Post by luckylaka »

U slučaju rata sa Iranom, Izrael će nestati



U slučaju rata sa Iranom, Izrael će nestati

Autor: Sudo, Objavljeno: 04-01-2012 18:23

Pregledano : 145

Objavljeno u : , Vijesti Svijet

Bivši agent i analitičar Centralne obavještajne službe (CIA) kaže kako bi napad na Iran mogao biti najveća američka greška koja bi dovela do nestanka Izraela.

Ray McGovern kaže kako bi napad na Iran bio velika greška američkih snaga, jer bi ona automatski značila i početak rata u regiji.

"Bojim se da bi Izrael na taj način mogao nestati. U slučaju da uvedemo sankcije Iranu na njihovu naftu, nijedna kap neće proći kroz zaljev Hormuz nad kojim kontrolu ima Iran", kazao je Ray McGovern američkim medijima.

Iranski potpredsjednik Mohammad-Reza Rahimi upozorio je 27. decembra kako uvođenje sankcija Iranu automatski povlači odluku o zatvaranju prolaza Hormuz u Perzijskom zaljevu. To znači da nafta prema zapadnim zemljama ne može proći.

Iranski zvaničnici napominju kako bi bilo kakav oružani napad na tu zemlju izazvao masovnu odmazdu, a rat bi dobio svjetski karakter.

"Savjetujemo američkom nosaču aviona da se ne vraća u Perzijski zaljev. Mi upozoravamo samo jednom i ne mislimo mijenjati našu praksu", kazao je iranski vojni zapovjednik Ataollah Salehi.

Izvor:- Sarajevo-x.com

Objavljeno u : , Vijesti Svijet

Bivši agent i analitičar Centralne obavještajne službe (CIA) kaže kako bi napad na Iran mogao biti najveća američka greška koja bi dovela do nestanka Izraela.

Ray McGovern kaže kako bi napad na Iran bio velika greška američkih snaga, jer bi ona automatski značila i početak rata u regiji.

"Bojim se da bi Izrael na taj način mogao nestati. U slučaju da uvedemo sankcije Iranu na njihovu naftu, nijedna kap neće proći kroz zaljev Hormuz nad kojim kontrolu ima Iran", kazao je Ray McGovern američkim medijima.

Iranski potpredsjednik Mohammad-Reza Rahimi upozorio je 27. decembra kako uvođenje sankcija Iranu automatski povlači odluku o zatvaranju prolaza Hormuz u Perzijskom zaljevu. To znači da nafta prema zapadnim zemljama ne može proći.

Iranski zvaničnici napominju kako bi bilo kakav oružani napad na tu zemlju izazvao masovnu odmazdu, a rat bi dobio svjetski karakter.

"Savjetujemo američkom nosaču aviona da se ne vraća u Perzijski zaljev. Mi upozoravamo samo jednom i ne mislimo mijenjati našu praksu", kazao je iranski vojni zapovjednik Ataollah Salehi.

Izvor:- Sarajevo-x.com Ma ovi izgleda ne hebu Ameriku ni jedan posto.Bas imaju muda
User avatar
libertyBiH
Posts: 617
Joined: 24/12/2004 06:14

#3710 Re: IRAN

Post by libertyBiH »

Nosac aviona se samo izmakao da nebi bio na dometu iranske artiljerije a napad samo sto nije poceo pa ovo nije normalno,spremite se za nestanak nafte i nebi bilo lose malo uskladistit namjernica ako imate viska novca.........Rusi objektivno prate sta se desava.....


http://rt.com/usa/news/us-troops-israel-iran-257/
User avatar
AlienBiH
Posts: 319
Joined: 21/03/2011 17:42

#3711 Re: IRAN

Post by AlienBiH »

libertyBiH wrote:Nosac aviona se samo izmakao da nebi bio na dometu iranske artiljerije a napad samo sto nije poceo pa ovo nije normalno,spremite se za nestanak nafte i nebi bilo lose malo uskladistit namjernica ako imate viska novca.........Rusi objektivno prate sta se desava.....


http://rt.com/usa/news/us-troops-israel-iran-257/

Fakat se treba spremit za osnovne namirnice.

:(
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#3712 Re: IRAN

Post by nellington »

libertyBiH wrote:Nosac aviona se samo izmakao da nebi bio na dometu iranske artiljerije a napad samo sto nije poceo pa ovo nije normalno,spremite se za nestanak nafte i nebi bilo lose malo uskladistit namjernica ako imate viska novca.........Rusi objektivno prate sta se desava.....


http://rt.com/usa/news/us-troops-israel-iran-257/
Primam opklade, dajem 10 na 1 da se neće desiti apsolutno ništa.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3713 Re: IRAN

Post by amoninan »

zicer X/X :D
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#3714 Re: IRAN

Post by anthraxQ »

ajde da detektujemo strane:

Ko je za Jiran, a ko sa Amerika?

Hajde..

Ja: Jiran :D .
User avatar
black
Posts: 18642
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#3715 Re: IRAN

Post by black »

simpozijum delirijum wrote:mali predah i povratak u realnost , ako se desi napad na Iran od strane imperijalista ?
i naravno ja ponavljam ; Iranski rezim je diktatura , samo da pusti ove lijepe i pametne zene i svi cemo se rastopiti :D
mada Iranske zene imaju neka prava , ( pogledajte na videu kako lahotno pokrivaju kosu , a utegnute hodaju Teheranom , nije bas tako kako zapadna propaganda zeli prikazati ) zar ne ? i jesu medju najobrazovanijom populacijomu Muslimanki u Iranu i na svijetu za razliku od jedne S. Arabije
Americkoga saveznika ...koja trenutno ubija demonstrante ( da ! Arapsko proljece je i tamo , ali to ne odgovara imperijalistima )
i nije laz , fakat , samo kratko ; bio sam u Njemackoj i vidjeo sam par Iranskih zena , i okolo par drzava , vecinom su lijepe do bola !
i ove lijepe zene ce ginuti , majke , sestre , i treba li nam to ?
ja sam bio u Iranu pa sam poblize vidio, prelijepe su perzijanke ;-) a svakom normalnom covjeku je jasno da je sve ovo zbog resursa, prica o nuklearci je smjesna...
StudentskiIC
Posts: 76
Joined: 01/04/2011 20:57

#3716 Re: IRAN

Post by StudentskiIC »

Royal Navy sends its mightiest ship to take on the Iranian show of force in the Gulf

The Royal Navy's most formidable warship is being sent to the Gulf for its first mission as tensions rise in the strategically vital region, it can be disclosed.

Iran has threatened to block the Strait of Hormuz, which served as the conduit for 17 millions barrels of oil every day last year.
Naval commanders believe the deployment of HMS Daring, a Type 45 destroyer, will send a significant message to the Iranians because of the firepower and world-beating technology carried by the warship.
Philip Hammond, the Defence Secretary, has publicly warned Iran that any blockade of the Strait of Hormuz would be "illegal and unsuccessful".
nastavak
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#3717 Re: IRAN

Post by glade »

Republic of Bosnia wrote:Joj ovi naftasi su mi najdrazi. :-)
Bez americkih dolara sve te zemlje bi pocrkale od gladi. Amerika placa(veoma skupo) svu tu naftu! Nafta je 2000. bila 10$po barelu a dans je 100$.
Zamisli da Amerika ukine slobodno trziste nafte i da odluci da naftu kupije kao drzava. Pa cijena bi bila mozda 20$.
ili zamisli jos gore da Amerika i ostatak svijeta uopste ne treba naftu pa Iran i mnoge druge zemlje vise nebi postojale.
Kupovina i prodaja nafte je uzajamna korist. Koliko god Amerika treba naftu toliko Iran( i slicne zemlje) treba novac od te nafte. Cak sta vise Amerika ima mnogo drugih energetskih opcija dok je jedina opcija Irana da prodaje naftu.
Pa Amerika ionako ne kupuje naftu od Irana. O cemu pricas ti?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50669
Joined: 29/12/2005 01:20

#3718 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

libertyBiH wrote:Rusi objektivno prate sta se desava.....


http://rt.com/usa/news/us-troops-israel-iran-257/
Nema gore, licemjernije i sugavije televizije od ovog RT.
Imam ih priliku pratiti u zadnje vrijeme, apsolutno sve vijesti su im usmjerene na blacenje SAD i svega sto dolazi sa Zapada, sirenja teorija zavjere i slicno, dok s druge strane kad pricaju o tome sta se desava u Rusiji - sve je bajno i krasno. Sto se tice Irana i Bliskog Istoka, vijesti se svode na podgrijavanje vatre i naglasavanje iranske vojne moci. Ko ima priliku nek pogleda malo.
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#3719 Re: IRAN

Post by glade »

jeza u ledja wrote:
libertyBiH wrote:Rusi objektivno prate sta se desava.....


http://rt.com/usa/news/us-troops-israel-iran-257/
Nema gore, licemjernije i sugavije televizije od ovog RT.
Imam ih priliku pratiti u zadnje vrijeme, apsolutno sve vijesti su im usmjerene na blacenje SAD i svega sto dolazi sa Zapada, sirenja teorija zavjere i slicno, dok s druge strane kad pricaju o tome sta se desava u Rusiji - sve je bajno i krasno. Sto se tice Irana i Bliskog Istoka, vijesti se svode na podgrijavanje vatre i naglasavanje iranske vojne moci. Ko ima priliku nek pogleda malo.
za razliku od Fox-a i CNN-a jel'? :D
scimitar19
Posts: 71
Joined: 24/03/2011 16:14

#3720 Re: IRAN

Post by scimitar19 »

amoninan wrote:zicer X/X :D
ovo kao ono na kladionici Bet and Live samo sto je u ovom slucaju Bet and Die
koeficijenti na 1 Iran 3.34, a na 2 USA 1.56 :lol:
ja igram na X 1.86

a ako izrael sam odluci napast koeficijent na Izrael 6.78 na Iran 1.00 :lol:
nuki_cika
Posts: 1155
Joined: 06/07/2010 16:19

#3721 Re: IRAN

Post by nuki_cika »

Republic of Bosnia wrote:
MUNAFIK wrote:
Republic of Bosnia wrote:Joj ovi naftasi su mi najdrazi. :-)
Bez americkih dolara sve te zemlje bi pocrkale od gladi. Amerika placa(veoma skupo) svu tu naftu! Nafta je 2000. bila 10$po barelu a dans je 100$.
Zamisli da Amerika ukine slobodno trziste nafte i da odluci da naftu kupije kao drzava. Pa cijena bi bila mozda 20$.
ili zamisli jos gore da Amerika i ostatak svijeta uopste ne treba naftu pa Iran i mnoge druge zemlje vise nebi postojale.
Kupovina i prodaja nafte je uzajamna korist. Koliko god Amerika treba naftu toliko Iran( i slicne zemlje) treba novac od te nafte. Cak sta vise Amerika ima mnogo drugih energetskih opcija dok je jedina opcija Irana da prodaje naftu.
hahahahahahahah :-) :-) :-) :-) :-)

Hajd Ok podrzavas USA i kauboje, mogu razumjeti, ali pisati i vjerovati u ove gluposti e to je vec nesto... Svaka ti cast :lol: :lol: :lol: :lol:
Joj jarane jesi naivan.Ti si jedan od onih koji vidim podržava amriku.Zar misliš da je eventualni napad na iran samo zbog nukleranog oružja-jest al mlo sutra.Jedini motiv je nafta,što bi oni placali tu naftu kad mogu đaba da je uzmu.Zar mislis da su oni libiju napali zato što im je gadafi smetao,opet,jest al malo sutra.
Kako crno nauružanje,jesu li ikad u iraku pronasli te ogromne količine hemiijskog i biološkog oružja-naravno da nisu,jer nije ni postojalo,jedini razlog opet-pogodi? :D

Sta od ovoga gore je glupost? Ocigledno niste upoznati sa mnogim stvarima. Samo reci koji ti dio konkretno nije jasan..... :?
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3722 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

MUNAFIK wrote:
hahahahahahahah :-) :-) :-) :-) :-)

Hajd Ok podrzavas USA i kauboje, mogu razumjeti, ali pisati i vjerovati u ove gluposti e to je vec nesto... Svaka ti cast :lol: :lol: :lol: :lol:
Sta od ovoga gore je glupost? Ocigledno niste upoznati sa mnogim stvarima. Samo reci koji ti dio konkretno nije jasan..... :?[/quote]


Da nema Amerike i dolara svi bi umrli od gladi, da nema Amerike ovaj svijet ne bi ni postojao, nema dalje, slazem se sa tobom :thumbup: samo nastavi tako[/quote]


U vecini zemalja koje prodaju naftu ona cini ogroman dio prihoda. U slucaju Irana 80% prihoda vlade Irana dolazi od nafte. cijena nafte se odredjuje ponudom i potraznjom. Ukoliko je potraznja mala cijena pada. Dakle bez Amerike i evrope potraznja bi pala za otprilike 50%. Gdje bi onda cijena nafte bila?
Moja poenta je da Kupac kupuje a Prodavac prodaje na uzajamnu korist. Dakle ta prica o nafti je smjesna zbog toga sto Iran mora prodavati svoju naftu. Mnogi se ovdje prave da npr Amerika otima naftu. Naravno to laiku, na prvu i bez razmisljanja, izgleda logicno i jednostavno objasnjenje: Amerika "okupira" zemlju i "uzima" naftu. Ali ako se malo upoznate sa trzistem nafte shvatit cete da to nije tako.


Druga stvar koja utice na cijenu nafte su spekulacije na slobodnom trzistu. Kada bi Amerika (i ostali zapadnoi svijet)odustala od slobodnog trzista i odlucila da kupuje naftu kao drzava tada bi cijena nafte drasticno pala.

Ili npr kada bi sve zemlje koje uvoze naftu stvorile nesto kao OPEC kupaca, cijena bi opet drasticno pala.

Dakle ne samo da Amerika ne otima naftu vec je jako skupo placa. Realno cijena od 100$ po barelu je previsoka ali opstaje zbog "zapanjackog" slobodnog trzista i naravno Amerike.
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3723 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

MUNAFIK wrote:
Da nema Amerike i dolara svi bi umrli od gladi, da nema Amerike ovaj svijet ne bi ni postojao, nema dalje, slazem se sa tobom :thumbup: samo nastavi tako
Znam da nije tema ali me vuce za jezik. Kad bi se sutra probudili bez Amerike Nas "svijet" definitivno nebi postojao. Dodik bi se odvojio odmah, a vec drugog dana slijedili bi ga i hrvati i Bosna bi nestala.
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#3724 Re: IRAN

Post by Richard Wagner »

i tvoje bi tijelo instinktivno prestalo da funkcionira zato što bosne nema
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3725 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

glade wrote:
Republic of Bosnia wrote:Joj ovi naftasi su mi najdrazi. :-)
Bez americkih dolara sve te zemlje bi pocrkale od gladi. Amerika placa(veoma skupo) svu tu naftu! Nafta je 2000. bila 10$po barelu a dans je 100$.
Zamisli da Amerika ukine slobodno trziste nafte i da odluci da naftu kupije kao drzava. Pa cijena bi bila mozda 20$.
ili zamisli jos gore da Amerika i ostatak svijeta uopste ne treba naftu pa Iran i mnoge druge zemlje vise nebi postojale.
Kupovina i prodaja nafte je uzajamna korist. Koliko god Amerika treba naftu toliko Iran( i slicne zemlje) treba novac od te nafte. Cak sta vise Amerika ima mnogo drugih energetskih opcija dok je jedina opcija Irana da prodaje naftu.
Pa Amerika ionako ne kupuje naftu od Irana. O cemu pricas ti?
Da, znam, moja poenta je bila da niko nikome ne uzima naftu vec da se ista prodaje i kupuje na uzajamnu korist.
Svi ovi sto podrzavaju Iran misle da ih Amerika napada zbog nafte.
Post Reply