Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3701 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

da...mi smo poznati kao nepedantni i nemetodični
tojest površni smo i jednostavni ljudi

npr za razliku od amera britanaca i nijemaca

zato nam i jes sve ovako :D
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3702 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

sabanss wrote:
Black swan wrote:pa valjda su i ljudi na cvili u tih 40 godina nešto uložili
Postoje dijelovi zgrade koje jednostavno ne mozes renovirati ili ne zelis da radis sam. Krov, zajednicka vodo / toplotna instalacija, podrumi, liftovi... Instalacije i krov narocito znaju stvoriti ogromne probleme.

Prosao sam horor renoviranja stana u zgradi iz 72. i sto se mene tice ne bih ga ponovio.
hm mislio sam na individualna ulaganja

znam da je krov prokišnjavao i na novim zgradama...
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3703 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

evo nešto prikladno temi.
https://www.klix.ba/biznis/rasprodaja-u ... /170511071

73 kvadrata za 150k KM, koliko li je ovakvih stanova...
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3704 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

gidra wrote:evo nešto prikladno temi.
https://www.klix.ba/biznis/rasprodaja-u ... /170511071

73 kvadrata za 150k KM, koliko li je ovakvih stanova...
Zbog ovoga sam i dosao na temu samo ne znam odakle im sad ove cijene. Po drugom tekstu koji sam ja nasao pocetna cijena bi trebala da bude ispod 1k po kvadratu. Ima li lista stanova koji su dostupni po spratovima? Dosta stanova je na prodaju.
Ja sam isto zainteresovan.
kakve su zgrade, koliko je mjesecno odrzavanje i da li ce biti jeftinije jer se zgrade imati vise stanova prodatih nakon aukcije? Kakva su ocekivanja od aukcije, za koje pare bi stanovi relano trebali da se prodaju??
Edit: Evo vidim odrzavanje je 1.5KM po kvadratu.
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#3705 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

gidra wrote:evo nešto prikladno temi.
https://www.klix.ba/biznis/rasprodaja-u ... /170511071

73 kvadrata za 150k KM, koliko li je ovakvih stanova...
Nema bas puno, to su vrlo mali stanovi za standarde Bosmala.

Kada sam trazio stan, Bosmal je bio jako kvalitetno izgradjen i skoro u vrhu sto se novogradnje tice. Vjeruj mi da nema sekunde fukarluka.

Po 2k KM ovo je povoljno iako ce vjerovatno ici jos. Meni je licno mrvicu prevelika zgrada ali za 100 m2 Bosmala ili npr. Lorisa po skupljoj cijeni ne bih se dvoumio. Ukoliko u poredenje ubacis neku manje cijenjenu zgradu, Bosmal postaje jos bolja kupovina.
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3706 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

Ja nesto sumnjam da ce se ko usreciti ovdje sa kupovinom stana, u smislu da ce ti doci firmi za nekretnine metar, i pokupovat to sve u prvom krugu, mislim ako bude dosta ljudi doslo da ceka drugi krug :D


al et vidjet cemo :D inace neko mi rece da se tamo samo odrzavanje/kucepazitelj placa cirka 400-600km.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3707 Re: Cijene stanova All about

Post by Alfons Kauders »

pepeljara wrote:Ja nesto sumnjam da ce se ko usreciti ovdje sa kupovinom stana, u smislu da ce ti doci firmi za nekretnine metar, i pokupovat to sve u prvom krugu, mislim ako bude dosta ljudi doslo da ceka drugi krug :D


al et vidjet cemo :D inace neko mi rece da se tamo samo odrzavanje/kucepazitelj placa cirka 400-600km.
Na stranu sve, ali Bosmal ima reputaciju "suhveli" zgrade i ja tamo nikad ne bi uzeo stan. Sve go hohstapler i tako od pocetka gradnje.

Sad neko kao treba kihnuti 200-300 milja za stan u zgradi koja je problematicna jos od prije pocetka gradnje? Na "nevidjeno", kupis nekretninu a nemas pojma sta ce se desavati sa zgradom, odrzavanjem i sl. Znajuci nase pravosudje i ostale sluzbe, ne bi me cudilo da za pet godina "nadodju" na neku drugu odluku i poniste ovu prodaju i sve kupoprodajne ugovore. :-)

Ja s hohstaplerima ne poslujem. Ne bi dao ni 500 maraka za kvadrat stana u zgradi koja je 15 godina izvor problema. Rentao bih, ali kupio nikad.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3708 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Alfons Kauders wrote:
pepeljara wrote:Ja nesto sumnjam da ce se ko usreciti ovdje sa kupovinom stana, u smislu da ce ti doci firmi za nekretnine metar, i pokupovat to sve u prvom krugu, mislim ako bude dosta ljudi doslo da ceka drugi krug :D


al et vidjet cemo :D inace neko mi rece da se tamo samo odrzavanje/kucepazitelj placa cirka 400-600km.
Na stranu sve, ali Bosmal ima reputaciju "suhveli" zgrade i ja tamo nikad ne bi uzeo stan. Sve go hohstapler i tako od pocetka gradnje.

Sad neko kao treba kihnuti 200-300 milja za stan u zgradi koja je problematicna jos od prije pocetka gradnje? Na "nevidjeno", kupis nekretninu a nemas pojma sta ce se desavati sa zgradom, odrzavanjem i sl. Znajuci nase pravosudje i ostale sluzbe, ne bi me cudilo da za pet godina "nadodju" na neku drugu odluku i poniste ovu prodaju i sve kupoprodajne ugovore. :-)

Ja s hohstaplerima ne poslujem. Ne bi dao ni 500 maraka za kvadrat stana u zgradi koja je 15 godina izvor problema. Rentao bih, ali kupio nikad.

Jeste jer vecina ljudi na zalost u Bosni razmislja kao ti. Narod ima jebene neki mentalni poremecaj, nema boga koji bi svima ugodio. Ako ne moze da priusti stann odma su svi koji mogu budale,lopovi, hohstapler.... Zar ima bolja zgrada od Bosmala u Bosni igdje? Ovo ti je bukvalno hotel sa 5 zvjezdica a tebi ne valja.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3709 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

pepeljara wrote:Ja nesto sumnjam da ce se ko usreciti ovdje sa kupovinom stana, u smislu da ce ti doci firmi za nekretnine metar, i pokupovat to sve u prvom krugu, mislim ako bude dosta ljudi doslo da ceka drugi krug :D


al et vidjet cemo :D inace neko mi rece da se tamo samo odrzavanje/kucepazitelj placa cirka 400-600km.
Odrzavanje je 1.50KM po kvadratu sto nije strasno jer se dosta dobije za te pare. Sretno tebi prikupljanje para za neku staru zgradu da se obnovi lift ili fasada ili cijevi zajednicke pa ces tek onda vidjeto koliko je vrijedno imati ovako nesto.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3710 Re: Cijene stanova All about

Post by Alfons Kauders »

Tuzla111 wrote:
Alfons Kauders wrote:
pepeljara wrote:Ja nesto sumnjam da ce se ko usreciti ovdje sa kupovinom stana, u smislu da ce ti doci firmi za nekretnine metar, i pokupovat to sve u prvom krugu, mislim ako bude dosta ljudi doslo da ceka drugi krug :D


al et vidjet cemo :D inace neko mi rece da se tamo samo odrzavanje/kucepazitelj placa cirka 400-600km.
Na stranu sve, ali Bosmal ima reputaciju "suhveli" zgrade i ja tamo nikad ne bi uzeo stan. Sve go hohstapler i tako od pocetka gradnje.

Sad neko kao treba kihnuti 200-300 milja za stan u zgradi koja je problematicna jos od prije pocetka gradnje? Na "nevidjeno", kupis nekretninu a nemas pojma sta ce se desavati sa zgradom, odrzavanjem i sl. Znajuci nase pravosudje i ostale sluzbe, ne bi me cudilo da za pet godina "nadodju" na neku drugu odluku i poniste ovu prodaju i sve kupoprodajne ugovore. :-)

Ja s hohstaplerima ne poslujem. Ne bi dao ni 500 maraka za kvadrat stana u zgradi koja je 15 godina izvor problema. Rentao bih, ali kupio nikad.

Jeste jer vecina ljudi na zalost u Bosni razmislja kao ti. Narod ima jebene neki mentalni poremecaj, nema boga koji bi svima ugodio. Ako ne moze da priusti stann odma su svi koji mogu budale,lopovi, hohstapler.... Zar ima bolja zgrada od Bosmala u Bosni igdje? Ovo ti je bukvalno hotel sa 5 zvjezdica a tebi ne valja.
Boljih zgrada ima, barem meni. To je subjektivno. Jebes dobru zgradu u negotivnom dijelu grada.

A ovo je stvar vise principa nego iceg drugog... 15 godina zgrada afera, i sad tamo kupovati stan? Ko zna sta ce tu jos isplivati na povrsinu kad tad...

1/1 ili ne, neka hvala.

Hohstapleri pokrenuli projekt, hohstapleri 15 godina kasnije rasprodaju sto je ostalo... Ko voli nek izvoli, ali bez mene
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3711 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Ja koliko sam izracunao pocetne cijene su ok 1k po kvadratu. Kad bi mogao uletiti neki od 100 kvadrata za 130 hiljada ne bi bilo lose. I kad se uracuna odrzavanje za narednih 50 godina opet jeftiniji nego vecina po SA
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3712 Re: Cijene stanova All about

Post by seoBIH »

Tuzla111 wrote:Ja koliko sam izracunao pocetne cijene su ok 1k po kvadratu. Kad bi mogao uletiti neki od 100 kvadrata za 130 hiljada ne bi bilo lose. I kad se uracuna odrzavanje za narednih 50 godina opet jeftiniji nego vecina po SA
Nema sanse po toj cijeni, barem ne za obicne smrtnike.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#3713 Re: Cijene stanova All about

Post by Ci-Nick »

Da imam milion viška kupio bi taj najveći stan od 616 m2 za pišljivih 900 hiljada KM.
To je samo 1500 KM po m2. Prije ili kasnije će se pojaviti neki arapin koji bi bio spreman dati 2 do 3 miliona KM.
Ili ovaj od 242 m2 za 388 hiljada. Pa za te pare u Minhenu možeš kupiti samo garsonjeru.
Last edited by Ci-Nick on 12/05/2017 14:04, edited 2 times in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#3714 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Slatke muke.

Sarajevo tower ili Bosmal. :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3715 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Nije pocetna,cijena je mnogo veca.Imam ja cjenovnik ako kome treba.Ne smije se prodati ispod pola cijene procijenjene vrijednosti.Za 1300 mozes sanjat.Prodalo bi se za 5 minuta da je po 1300.Mislim mozes ti ponuditi vjerovatno ali stan po 1300 neces kupiti.I ja bi rado,i mnogi drugi po 1300.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3716 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Samo dio...


Image


Image
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3717 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

ti si kapitalista :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3718 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Koja im je kula A, a koja B ?
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3719 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Dvije kule :mrgreen:

jedna je na a1
druga je na h1 :mrgreen:
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#3720 Re: Cijene stanova All about

Post by baxus »

Moze li mi neko nabaviti tlocrte stanova u Kuli B.
Nema nigdje javno dostupno.

Ko ce preuzeti gazdovanje zgradom nakon sto Bosmal doo završi svoje gazdovanje?

Ima ovdje isuviše jedinica da bi svaka ostvarila ovu procijenjeni vrijednost, dosta toga ce se prodati puno ispod 2000 KM/m2.

Vidjet cemo koliko ce ih do utorka uplatit 10.000 KM za licitaciju.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#3721 Re: Cijene stanova All about

Post by musicman80 »

Ima li ko da kupuje stan na Otoci?


http://stanprodaja.co.nf
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3722 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Haris.ba wrote:Slatke muke.

Sarajevo tower ili Bosmal. :D
to su te muke. :D Sa tower je lokacija 10 uta jaca al Bosmal je sigurno bolja gradnja.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3723 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

baxus wrote:Moze li mi neko nabaviti tlocrte stanova u Kuli B.
Nema nigdje javno dostupno.

Ko ce preuzeti gazdovanje zgradom nakon sto Bosmal doo završi svoje gazdovanje?

Ima ovdje isuviše jedinica da bi svaka ostvarila ovu procijenjeni vrijednost, dosta toga ce se prodati puno ispod 2000 KM/m2.

Vidjet cemo koliko ce ih do utorka uplatit 10.000 KM za licitaciju.
I ja nesto nevjerujem da ce se bad prodati po visokoj cijeni. Ipak je ovo nabrzaka ispalo i nevjerujem da u SA ima 200 ljudi sa tim parama samo da ceka da to kupi. Ja bi bio zainteresovan do nekih 1800KM po kvadratu. Problem je sto sam vani pa moram kontaktirati agenta da vidim da li moze sta uraditi.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3724 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

HAVANA wrote:Nije pocetna,cijena je mnogo veca.Imam ja cjenovnik ako kome treba.Ne smije se prodati ispod pola cijene procijenjene vrijednosti.Za 1300 mozes sanjat.Prodalo bi se za 5 minuta da je po 1300.Mislim mozes ti ponuditi vjerovatno ali stan po 1300 neces kupiti.I ja bi rado,i mnogi drugi po 1300.
Pa pocetna ce biti u pola procjenjene vrijednosti, sto znaci oko 1k KM po kvadtratu, jel tako?
Mozes li mi kako proslijediti listu stanova na prodaju i njihove vrijednosti.
Jel fakat mislis da ima toliko ljudi u SA da sjedi na ovolikim parama?
Koji su po vama stanovi dobri i koji spratovi? Do 100njak kvadrata?? Meni se cini da su A5 ili A7 ne sjecam se tacno koji. gleda na Miljacku.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3725 Re: Cijene stanova All about

Post by Alfons Kauders »

Tuzla111 wrote:
baxus wrote:Moze li mi neko nabaviti tlocrte stanova u Kuli B.
Nema nigdje javno dostupno.

Ko ce preuzeti gazdovanje zgradom nakon sto Bosmal doo završi svoje gazdovanje?

Ima ovdje isuviše jedinica da bi svaka ostvarila ovu procijenjeni vrijednost, dosta toga ce se prodati puno ispod 2000 KM/m2.

Vidjet cemo koliko ce ih do utorka uplatit 10.000 KM za licitaciju.
I ja nesto nevjerujem da ce se bad prodati po visokoj cijeni. Ipak je ovo nabrzaka ispalo i nevjerujem da u SA ima 200 ljudi sa tim parama samo da ceka da to kupi. Ja bi bio zainteresovan do nekih 1800KM po kvadratu. Problem je sto sam vani pa moram kontaktirati agenta da vidim da li moze sta uraditi.
Varas se, debelo.

I ne kupuju samo ljudi iz Sarajeva nekretnine u Sarajevu, narocito ne novogradnju.
Post Reply