Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 9266
Joined: 19/03/2004 18:31

#3701 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Altsa »

otkrit cu vam jednu tajnu...ulice grada sarajeva su napravljene samo za jebene taksiste...one su njihovo vlasnistvo i mogu da rade sta hoce
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3702 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mahalas505 »

mirzet87sa wrote:Ja price majko draga, reko bi covjek ugrozena smo vrsta, maltretiraju nas na sve strane. Eto od 1000 taksista 1000 ih ne valja, aha - al u qrcu. Isto ko sto od 100 granapa, 20 ne valja, tako i od 100 taksista 20 ne valja. Ne svidja ti se, uzmi drugi imas mogucnosti izbora, niko te ne tjera da se vozas.
Naravno, zato i radi tih kao sto kazes 20% (mislim da je ovdje postotak losih dosta veci, inace ne bi bilo ove teme), ja se nisam provozao Sa-taxijem ima 5-6 godina mozda i vise.

Djesi @Jon Spencer trolu stari, nije te bilo ima, ima i previse vremena :-D
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#3703 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

mahalas505 wrote:
mirzet87sa wrote:Ja price majko draga, reko bi covjek ugrozena smo vrsta, maltretiraju nas na sve strane. Eto od 1000 taksista 1000 ih ne valja, aha - al u qrcu. Isto ko sto od 100 granapa, 20 ne valja, tako i od 100 taksista 20 ne valja. Ne svidja ti se, uzmi drugi imas mogucnosti izbora, niko te ne tjera da se vozas.
Naravno, zato i radi tih kao sto kazes 20% (mislim da je ovdje postotak losih dosta veci, inace ne bi bilo ove teme), ja se nisam provozao Sa-taxijem ima 5-6 godina mozda i vise.

Djesi @Jon Spencer trolu stari, nije te bilo ima, ima i previse vremena :-D
Oo mahalas moj. I ja sam se tebi obradovao. Ma nisam imao vremena bavio sam se nekim ozbiljnim stvarima. Vidim ovdje sve po starom, ti opet sa nekim procentima - računice neke opasne ha?!
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#3704 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

dede merdzane wrote:
Jon Spencer wrote: Regulativa već postoji ali je nadležni ne sprovode nego ganjaju regularne jel mu isteko pp aparat dok pored njih neometano radi sto miliona hiljada tisuća divljih. Taxi je luksuz svugdje u svijetu samo je ovdje zamjena za gradski prevoz. Da se londonski test primjeni ovdje ti ga nikad u taksi sjeo nebi.
Ne znam zasto meni spominjes divlje taksiste? Sta ja imam sa njima? I kada mogu sjesti u taksi u Londonu, sto ne bi u Sarajevu? Nazalost, londonski taksi, u odnosu na sarajevski, zajednicko ima samo vrstu djelatnosti. Mozda bi i ti trebao uporediti.

A dobro si primjetio to za gradski prevoz. U zadnjih par godina se bas trudim da izbjegnem voznju taksijem, radije pjesacim, pa ako treba i po nekoliko kilometara. Gostima koji dolaze, ne preporucujem voznju taksijem, kao ni gradskim prevozom. Mozes reci da je problem u meni, ali vjeruj da bi mi bilo draze da neko lokalni zaradi pare nego da ja vozam do aerodroma i autobuskih stanica, a i sam vise volim komfor voznje u taksiju umjesto hodanja.

Naravno, imam par brojeva taksista sa kojima je voznja uzivanje, ali zao mi je ljude dovlaciti mozda i s kraja grada zbog 10 ili 20 km. Dakle novac nije problem. Problem je usluga. Zao mi je sto je tako, ali dok god se situacija ne promijeni vise cete liciti na gradski prevoz nego na taksi. A sudeci po reakcijama na ovaj najmanji pokusaj promjena, dabogda.
Pa i nisam tebi spominjao, meščini da sam nekom drugom ali nebitno. Pa spominjem divlje jer ste se uhvatili nekih pravilnika i regula kao da će to nešto rješiti, a ljudi već imaju divljeg "staža" haman za penzije. Zakon već postoji ali nam je i dalje haos u taxi službi. Izgleda da nije do zakona nego do sprovođenja. Možeš ti prepisati londonski zakon ali ti to ovdje ne pije vode jer se ne sprovodi ni jedno slovo zakona. Dok je mister Hashim i njemu slični u inspekciji i policiji nema od zakona ništa.

Nelegalno i neuređeno tržište je svelo cjenu na minimum a s tim ti je i usluga čučnula. Ne možeš očekivati vrhunsku uslugu u skupocjenim automobilima za 3-4 marke. Da je cjena veća i mušterije bi više obaćale pažnju kome i u kakva vozila sjedaju, i taksisti bi (vjerovatno ne svi) gledali da ti ugode i privuku bolje mušterije.

E hajd sad opletite Spencer vaki Spencer naki, trol itd...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#3705 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Ne rece ti meni sto si se ti upalio na moj post
Jon Spencer wrote:
drugi profil wrote:Au pi*u materinu... :-)

Pa sta sad trebamo, poklopiti se i nek nas prcaju krkani? Hos pare da zaradis? Pa potrudi se majka mu stara. Kako? Pa donosenjem regulative gdje nema bogomdanih taksista. Ko nece i ne zna, ima dostava pizza i bureka.
Samo oni koji nece da rade, grcevito se protive promjenama. Ima i sad bar 10% ljudi koji rade. a da bi ko od sale prosli i Londosnki test primjenjen u Sarajevu.
Krkane odjebati.
Je li se trudiš da održiš taj nivo komunikacije ili to jednostavno izlazi samo iz tebe?

Regulativa već postoji ali je nadležni ne sprovode nego ganjaju regularne jel mu isteko pp aparat dok pored njih neometano radi sto miliona hiljada tisuća divljih. Taxi je luksuz svugdje u svijetu samo je ovdje zamjena za gradski prevoz. Da se londonski test primjeni ovdje ti ga nikad u taksi sjeo nebi.

PS molim administarciju* da ovo sankcioniše!
Da nije kakav problem? :D
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#3706 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

drugi profil wrote:Ne rece ti meni sto si se ti upalio na moj post
Jon Spencer wrote:
drugi profil wrote:Au pi*u materinu... :-)

Pa sta sad trebamo, poklopiti se i nek nas prcaju krkani? Hos pare da zaradis? Pa potrudi se majka mu stara. Kako? Pa donosenjem regulative gdje nema bogomdanih taksista. Ko nece i ne zna, ima dostava pizza i bureka.
Samo oni koji nece da rade, grcevito se protive promjenama. Ima i sad bar 10% ljudi koji rade. a da bi ko od sale prosli i Londosnki test primjenjen u Sarajevu.
Krkane odjebati.
Je li se trudiš da održiš taj nivo komunikacije ili to jednostavno izlazi samo iz tebe?

Regulativa već postoji ali je nadležni ne sprovode nego ganjaju regularne jel mu isteko pp aparat dok pored njih neometano radi sto miliona hiljada tisuća divljih. Taxi je luksuz svugdje u svijetu samo je ovdje zamjena za gradski prevoz. Da se londonski test primjeni ovdje ti ga nikad u taksi sjeo nebi.

PS molim administarciju* da ovo sankcioniše!
Da nije kakav problem? :D
Vidi bezkičmenog što je sretan jer ga nisu banovali.

PS Je li ovo tvoj konačan odgovor?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#3707 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Jon Spencer wrote:
drugi profil wrote:
Da nije kakav problem? :D
Vidi bezkičmenog što je sretan jer ga nisu banovali.

PS Je li ovo tvoj konačan odgovor?
Za sta da me banuju? :lol:
Ako pod beskicmenjak i bezmudan asociras na moj edit posta, stojim iza oba teksta, samo sam smatrao primjerenijim ovaj drugi pa sam ga korigovao, ali ne lezi vraze, ti si poletio da napravis save.
To uopste nije problem, a ti bratko pokusaj odgovoriti na pitanje koje ti je postavljeno ili se poklopi.
Sta tebi smeta da svi taksisti budu pismeni i civilizovani, a ne krkani i sta tebi smeta da licenca nije privatno vlasnistvo?
Imas neki velik problem s tim, ocigledno je, jer odmah ti rasprava ide na ad hominem.
(To ti je znas latinski izraz za ovo kad ti pokusavas da druge napravis krkanima pa da skrijes svoju supljinu.. :lol:)
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#3708 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

drugi profil wrote:
Jon Spencer wrote:
drugi profil wrote:
Da nije kakav problem? :D
Vidi bezkičmenog što je sretan jer ga nisu banovali.

PS Je li ovo tvoj konačan odgovor?
Za sta da me banuju? :lol:
Ako pod beskicmenjak i bezmudan asociras na moj edit posta, stojim iza oba teksta, samo sam smatrao primjerenijim ovaj drugi pa sam ga korigovao, ali ne lezi vraze, ti si poletio da napravis save.
To uopste nije problem, a ti bratko pokusaj odgovoriti na pitanje koje ti je postavljeno ili se poklopi.
Sta tebi smeta da svi taksisti budu pismeni i civilizovani, a ne krkani i sta tebi smeta da licenca nije privatno vlasnistvo?
Imas neki velik problem s tim, ocigledno je, jer odmah ti rasprava ide na ad hominem.
(To ti je znas latinski izraz za ovo kad ti pokusavas da druge napravis krkanima pa da skrijes svoju supljinu.. :lol:)
Dobro bezkičmeni izvini što sam se upalio!
User avatar
Edin H.
Posts: 53688
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3709 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

dede merdzane wrote:
Jon Spencer wrote: Regulativa već postoji ali je nadležni ne sprovode nego ganjaju regularne jel mu isteko pp aparat dok pored njih neometano radi sto miliona hiljada tisuća divljih. Taxi je luksuz svugdje u svijetu samo je ovdje zamjena za gradski prevoz. Da se londonski test primjeni ovdje ti ga nikad u taksi sjeo nebi.
Ne znam zasto meni spominjes divlje taksiste? Sta ja imam sa njima? I kada mogu sjesti u taksi u Londonu, sto ne bi u Sarajevu? Nazalost, londonski taksi, u odnosu na sarajevski, zajednicko ima samo vrstu djelatnosti. Mozda bi i ti trebao uporediti.

A dobro si primjetio to za gradski prevoz. U zadnjih par godina se bas trudim da izbjegnem voznju taksijem, radije pjesacim, pa ako treba i po nekoliko kilometara. Gostima koji dolaze, ne preporucujem voznju taksijem, kao ni gradskim prevozom. Mozes reci da je problem u meni, ali vjeruj da bi mi bilo draze da neko lokalni zaradi pare nego da ja vozam do aerodroma i autobuskih stanica, a i sam vise volim komfor voznje u taksiju umjesto hodanja.

Naravno, imam par brojeva taksista sa kojima je voznja uzivanje, ali zao mi je ljude dovlaciti mozda i s kraja grada zbog 10 ili 20 km. Dakle novac nije problem. Problem je usluga. Zao mi je sto je tako, ali dok god se situacija ne promijeni vise cete liciti na gradski prevoz nego na taksi. A sudeci po reakcijama na ovaj najmanji pokusaj promjena, dabogda.
Kakav ba London, o cemu ti pricas? Nema vecih cirkusanata i bjelosvjetskih prevaranata od londonskih taksista. Ti vjerovatno mislis na black cab kojih u principu nema puno, izuzetno su skupi, pa se njima uglavnom vozis samo kada firma placa. U principu svi koriste mini-cab, kojih ima na svakom cosku i koji su cirkus od usluge, namaju taksimetra. Ja jednom krenuo za Heathrow, a vozac prije dva dana dosao u Englesku iz Karachija i vozi, nema pojma frajer gdje je Hethrow, govorim mu kuda da vozi. Da ne govorimo o slucajevima silovanja koji su se desavali.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#3710 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Edin H. wrote:
dede merdzane wrote:
Jon Spencer wrote: Regulativa već postoji ali je nadležni ne sprovode nego ganjaju regularne jel mu isteko pp aparat dok pored njih neometano radi sto miliona hiljada tisuća divljih. Taxi je luksuz svugdje u svijetu samo je ovdje zamjena za gradski prevoz. Da se londonski test primjeni ovdje ti ga nikad u taksi sjeo nebi.
Ne znam zasto meni spominjes divlje taksiste? Sta ja imam sa njima? I kada mogu sjesti u taksi u Londonu, sto ne bi u Sarajevu? Nazalost, londonski taksi, u odnosu na sarajevski, zajednicko ima samo vrstu djelatnosti. Mozda bi i ti trebao uporediti.

A dobro si primjetio to za gradski prevoz. U zadnjih par godina se bas trudim da izbjegnem voznju taksijem, radije pjesacim, pa ako treba i po nekoliko kilometara. Gostima koji dolaze, ne preporucujem voznju taksijem, kao ni gradskim prevozom. Mozes reci da je problem u meni, ali vjeruj da bi mi bilo draze da neko lokalni zaradi pare nego da ja vozam do aerodroma i autobuskih stanica, a i sam vise volim komfor voznje u taksiju umjesto hodanja.

Naravno, imam par brojeva taksista sa kojima je voznja uzivanje, ali zao mi je ljude dovlaciti mozda i s kraja grada zbog 10 ili 20 km. Dakle novac nije problem. Problem je usluga. Zao mi je sto je tako, ali dok god se situacija ne promijeni vise cete liciti na gradski prevoz nego na taksi. A sudeci po reakcijama na ovaj najmanji pokusaj promjena, dabogda.
Kakav ba London, o cemu ti pricas? Nema vecih cirkusanata i bjelosvjetskih prevaranata od londonskih taksista. Ti vjerovatno mislis na black cab kojih u principu nema puno, izuzetno su skupi, pa se njima uglavnom vozis samo kada firma placa. U principu svi koriste mini-cab, kojih ima na svakom cosku i koji su cirkus od usluge, namaju taksimetra. Ja jednom krenuo za Heathrow, a vozac prije dva dana dosao u Englesku iz Karachija i vozi, nema pojma frajer gdje je Hethrow, govorim mu kuda da vozi. Da ne govorimo o slucajevima silovanja koji su se desavali.
User avatar
Edin H.
Posts: 53688
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3711 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

To je to Joe Spencer :izet:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3712 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mahalas505 »

Jon Spencer wrote:Oo mahalas moj. I ja sam se tebi obradovao. Ma nisam imao vremena bavio sam se nekim ozbiljnim stvarima. Vidim ovdje sve po starom, ti opet sa nekim procentima - računice neke opasne ha?!
Nisu to samo moje racunice stari trolu, valjda toliko mozes zakljuciti iz prilozenog. Inace, kako biznis, propustas one kratke rute dok se obrazujes o pravopisu.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#3713 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

mahalas505 wrote:
Jon Spencer wrote:Oo mahalas moj. I ja sam se tebi obradovao. Ma nisam imao vremena bavio sam se nekim ozbiljnim stvarima. Vidim ovdje sve po starom, ti opet sa nekim procentima - računice neke opasne ha?!
Nisu to samo moje racunice stari trolu, valjda toliko mozes zakljuciti iz prilozenog. Inace, kako biznis, propustas one kratke rute dok se obrazujes o pravopisu.
Biznis skromno za cekera sinoć iz Banjaluke sutra za Međugorje, ništa posebno. Od mene niko ni neočekuje poznavanje pravopisa samo ne znam šta ćemo sa svim ovim svjetskim putnicima, obišli pola svjeta a nepismeni, moj mahalaš.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#3714 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Jon Spencer wrote:
drugi profil wrote:
Jon Spencer wrote:
Vidi bezkičmenog što je sretan jer ga nisu banovali.

PS Je li ovo tvoj konačan odgovor?
Za sta da me banuju? :lol:
Ako pod beskicmenjak i bezmudan asociras na moj edit posta, stojim iza oba teksta, samo sam smatrao primjerenijim ovaj drugi pa sam ga korigovao, ali ne lezi vraze, ti si poletio da napravis save.
To uopste nije problem, a ti bratko pokusaj odgovoriti na pitanje koje ti je postavljeno ili se poklopi.
Sta tebi smeta da svi taksisti budu pismeni i civilizovani, a ne krkani i sta tebi smeta da licenca nije privatno vlasnistvo?
Imas neki velik problem s tim, ocigledno je, jer odmah ti rasprava ide na ad hominem.
(To ti je znas latinski izraz za ovo kad ti pokusavas da druge napravis krkanima pa da skrijes svoju supljinu.. :lol:)
Dobro bezkičmeni izvini što sam se upalio!
Sve ces ti uraditi osim da objasnis sto ti smeta zavodjenje civilizacije u taksi saobracaj.
Ja se nisam sakrio na tvoje besmislene prozivke, ali ti konstantno bjezis od odgovora i pokusavas sa ad hominem da ucinis da pitanje nestane.
Ovdje kicma ne fali meni, nego tebi. A cini se da ni muda nemas.
titanik
Posts: 45
Joined: 06/10/2012 02:46

#3715 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by titanik »

Jon Spencer wrote:
mahalas505 wrote:
Jon Spencer wrote:Oo mahalas moj. I ja sam se tebi obradovao. Ma nisam imao vremena bavio sam se nekim ozbiljnim stvarima. Vidim ovdje sve po starom, ti opet sa nekim procentima - računice neke opasne ha?!
Nisu to samo moje racunice stari trolu, valjda toliko mozes zakljuciti iz prilozenog. Inace, kako biznis, propustas one kratke rute dok se obrazujes o pravopisu.
Biznis skromno za cekera sinoć iz Banjaluke sutra za Međugorje, ništa posebno. Od mene niko ni neočekuje poznavanje pravopisa samo ne znam šta ćemo sa svim ovim svjetskim putnicima, obišli pola svjeta a nepismeni, moj mahalaš.
Kolega ima li koja voznja za mene jedno mi auto trenutno stoji?
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#3716 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dede merdzane »

Edin H. wrote: Kakav ba London, o cemu ti pricas? Nema vecih cirkusanata i bjelosvjetskih prevaranata od londonskih taksista. Ti vjerovatno mislis na black cab kojih u principu nema puno, izuzetno su skupi, pa se njima uglavnom vozis samo kada firma placa. U principu svi koriste mini-cab, kojih ima na svakom cosku i koji su cirkus od usluge, namaju taksimetra. Ja jednom krenuo za Heathrow, a vozac prije dva dana dosao u Englesku iz Karachija i vozi, nema pojma frajer gdje je Hethrow, govorim mu kuda da vozi. Da ne govorimo o slucajevima silovanja koji su se desavali.
Nista firma nije placala. A nisu bili ni (puno) skuplji nego u ostalim gradovima. Istina, krace su relacije bile, voznja oko 30-40 km.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#3717 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mirzet87sa »

Sto te izofira :skoljka:
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#3718 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dede merdzane »

mirzet87sa wrote:Sto te izofira :skoljka:
Na mene mislis? Ko i kako?
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3719 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Reglan »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/vozaci-s ... /131106090


koji su oni qrac da blokiraju saobracaj kako im je qrcu cejf
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3720 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by perfect_guy »

arshavin wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/vozaci-s ... /131106090


koji su oni qrac da blokiraju saobracaj kako im je qrcu cejf
nek se jebu, kad su njihovi neki dan napali taksistu druge firme to je bilo OK i samo se zataškalo
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3721 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by quarterback »

lijepi bicikl, mrš gras, mrš taksisti, mrš naftna mafijo
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3722 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by The Realist »

perfect_guy wrote:
arshavin wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/vozaci-s ... /131106090


koji su oni qrac da blokiraju saobracaj kako im je qrcu cejf
nek se jebu, kad su njihovi neki dan napali taksistu druge firme to je bilo OK i samo se zataškalo
Nemoj tako, je li fino onaj kriminalac na čelu SA Taxi-a rekao, kako taksisti iz Taxi 8 provociraju vozače SA Taxia. Vjerovatno tako što uzimaju vožnje, koje ovi imbecili odbijaju.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#3723 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by holowey »

quarterback wrote:lijepi bicikl, mrš gras, mrš taksisti, mrš naftna mafijo
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#3724 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Kad ce policija ovu marvu olesiti konacno?
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3725 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by The Realist »

drugi profil wrote:Kad ce policija ovu marvu olesiti konacno?
Navodno pišu kazne, a vjerujem da ih smiju i nasilno ukloniti, ako odbiju da se sklone.
Post Reply