Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3701 Re: Migranti

Post by CPT »

..
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3702 Re: Migranti

Post by It_is_a_Leclerc »

Ključ nije na migrantskoj ruti, bog ti pamet dao :lol:

Odi pred Đački dom u Bihać, na obale Korane u Cazin, pa nam pošalji slike.

Ja ne govorim u ime svih Krajišnika, već samo one većine Krajišnika koji će fizički spriječiti da im se u dvorišta dovoze bjelosvjetski kriminalci kojima se obećavaju brda i doline, a onda nas optužuje da smo fašisti, Viktor Orban i koješta jer se tome protivimo. Opet kažem, ne poduzme li se nešto da se smanji pritisak sa 30-50 ljudi sedmično koji stižu do zime, i ako svi ne podijelimo teret od ovih nekoliko hiljada ilegalnih migranata, biće svega.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3703 Re: Migranti

Post by CPT »

It_is_a_Leclerc wrote:Ključ nije na migrantskoj ruti, bog ti pamet dao :lol:

Odi pred Đački dom u Bihać, na obale Korane u Cazin, pa nam pošalji slike.

Ja ne govorim u ime svih Krajišnika, već samo one većine Krajišnika koji će fizički spriječiti da im se u dvorišta dovoze bjelosvjetski kriminalci kojima se obećavaju brda i doline, a onda nas optužuje da smo fašisti, Viktor Orban i koješta jer se tome protivimo. Opet kažem, ne poduzme li se nešto da se smanji pritisak sa 30-50 ljudi sedmično koji stižu do zime, i ako svi ne podijelimo teret od ovih nekoliko hiljada ilegalnih migranata, biće svega.
Sad se fatas za svaku rijec... Proteklih dana sam proseo vecinu gradova i jos uvijek sam ziv. Sreo migrante, sreo policajce. Vidio cak i kako migranti caskaju sa policajcima. Mozes mislit? Pored tolike opasnosti i haosa? Ti uradi sta hoces. Samo nemoj to racionalizirati kao lesto patriotski, legalno ili plemenito jer nije.

Da pratis vijesti koliko siris histeriju znao bi da ce te ljude smjestiti u B. Petrovcu. Zimu tamo nace docekati ni 100 ljudi. Nema potrebe za histerijom.Sta jos EU sprema u pravcu kontrole migracije sigurno znas, zar ne?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3704 Re: Migranti

Post by triconja »

CPT wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ključ nije na migrantskoj ruti, bog ti pamet dao :lol:

Odi pred Đački dom u Bihać, na obale Korane u Cazin, pa nam pošalji slike.

Ja ne govorim u ime svih Krajišnika, već samo one većine Krajišnika koji će fizički spriječiti da im se u dvorišta dovoze bjelosvjetski kriminalci kojima se obećavaju brda i doline, a onda nas optužuje da smo fašisti, Viktor Orban i koješta jer se tome protivimo. Opet kažem, ne poduzme li se nešto da se smanji pritisak sa 30-50 ljudi sedmično koji stižu do zime, i ako svi ne podijelimo teret od ovih nekoliko hiljada ilegalnih migranata, biće svega.
Sad se fatas za svaku rijec... Proteklih dana sam proseo vecinu gradova i jos uvijek sam ziv. Sreo migrante, sreo policajce. Vidio cak i kako migranti caskaju sa policajcima. Mozes mislit? Pored tolike opasnosti i haosa? Ti uradi sta hoces. Samo nemoj to racionalizirati kao lesto patriotski, legalno ili plemenito jer nije.

Da pratis vijesti koliko siris histeriju znao bi da ce te ljude smjestiti u B. Petrovcu. Zimu tamo nace docekati ni 100 ljudi. Nema potrebe za histerijom.Sta jos EU sprema u pravcu kontrole migracije sigurno znas, zar ne?
Aha, a rat ce zavrsiti prije bozica :lol:
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#3705 Re: Migranti

Post by Acid25 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Više desetina migranata sukobilo se danas na livadi u Velikoj Kladuši. U masovnoj tučnjavi korišteno je hladno oružje i drugi predmeti. Povrijeđeno je 15 osoba, dok su tri osobe s težim tjelesnim povredama prevezene u Kantonalnu bolnicu Bihać. Kako nezvanično saznaje portal USN, osoba porijeklom iz Pakistana je podlegla povredama.
https://usn.co.ba/usn-novosti/velika-kl ... si/117160/
Image
Niko nije umro.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3706 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Više desetina migranata sukobilo se danas na livadi u Velikoj Kladuši. U masovnoj tučnjavi korišteno je hladno oružje i drugi predmeti. Povrijeđeno je 15 osoba, dok su tri osobe s težim tjelesnim povredama prevezene u Kantonalnu bolnicu Bihać. Kako nezvanično saznaje portal USN, osoba porijeklom iz Pakistana je podlegla povredama.
https://usn.co.ba/usn-novosti/velika-kl ... si/117160/

Fini, mirni i jako prihvatljivi "izbjegli" Pakistanci koji imaju svu dokumentaciju (kako mjesecima u svojim akutnim izljevima agresivnog zalaganja za kriminal i ilegalnu migraciju čini ovaj CPT) su ubili još jednog čovjeka.

Život u Krajini je svakim danom sve opasniji. Ne znaju to i ne zanima to ljude poput CPT-a. Njemu je USK tamo daleko, iza sedam mora i iza sedam gora, zato nam i ovako patronistički drži lekcije o humanosti. No, srećom, primjeri iz Izačića i Vikića gdje građani fizički sprečavaju dovoženje novih ilegalnih migranata pokazuje da će Krajišnici, kad opet dođe mak na konac, preuzeti stvari u svoje ruke.
Pa evo kaze da je u Bihacu, :roll: Za mnoge je ovo unosan biznis - nebrani on njih dzaba. :cry:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3707 Re: Migranti

Post by Truba »

za ova sranja su najmanje odgovorni danci i njihovi političari te asutrijanci
danci su plaćali džambo plakate po tim zemljama
dok austrijanci mijenjaju zakone npr 5 godina moraš neš raditi pa socijala

dok nijemci i francuzi kao i britanci i naravno džejšveđani daju dvostruke izjave... kao mi smo protiv šaljemo vojsku na granice ali ne može te zaustaviti
mi smo za deportaciju ali bin ladenovog tjelohranitelja nećemo deportirati...

znači angela merkl je najkrivlja pa onda onaj sarkozi i bruna mu u njega pa makron... onda dalje prethodne talijanske vlade...vučić kurčić hrvatska vlada i čitava liberalna švedska
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3708 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Cim ti vidis ove neke znj portale znas da je samo klikanje u pitanju. Garant u ostalim vjestima Mirza Hatić il Veljko Raznatovic nesto porucuju
Istina je medjutim tamo nedje
Migrant iz Pakistana od meningitisa preminuo u bolnici u Bihaću
http://www.klix.ba/clanak/180726059
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3709 Re: Migranti

Post by Truba »

bitno je reći da nema opasnosti od širenja zaraze
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3710 Re: Migranti

Post by Janjicar »

Kako gledate na ovo sakupljanje novca da se posalje tijelo umrlog nazad u Pakistan porodici ?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3711 Re: Migranti

Post by triconja »

Janjicar wrote:Kako gledate na ovo sakupljanje novca da se posalje tijelo umrlog nazad u Pakistan porodici ?
Ideja je humana a kako ce biti sprovedena ostavit cemo za drugi puta.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3712 Re: Migranti

Post by Janjicar »

triconja wrote:
Janjicar wrote:Kako gledate na ovo sakupljanje novca da se posalje tijelo umrlog nazad u Pakistan porodici ?
Ideja je humana a kako ce biti sprovedena ostavit cemo za drugi puta.
Mislim da te pare neće doći ni do Dubokog Potoka a kamoli do Pakistana. Al o tome drugi put.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3713 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Pa pare ni ne idu u pakistan. Ostaju ovdje. Odavdje se plati avion
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3714 Re: Migranti

Post by un1ted »

Odavde se plati stranoj avio kompaniji. Joj zaključka...
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3715 Re: Migranti

Post by Truba »

rodiš se u pakistanu i kažu ti majci umrijet će za 19 godina u jednoj zemlji na balkanu

ne znaju ni gdje je balkan ni bosna...

tuga
User avatar
Steph
Posts: 3205
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#3716 Re: Migranti

Post by Steph »

Zašto država ne deportuje ove ljude?
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3717 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

Pa u vladi bosne i Hercegovine (na drzaavnom nivou) toliko tih ministarstava... .
Nemoguce je da nijedno od njih za ovakve slucajeve nije nadlezan.
Halo vi u vladi Unsko Sanskog kantona, natjerajte te vase uhljebe da nadleznosti prouce.
Sramota, stvarno sramota sta se od gradjana sve ocekuje a oni visu gospodu glume. :twisted:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3718 Re: Migranti

Post by triconja »

Steph wrote:Zašto država ne deportuje ove ljude?
Pa nije to tako humano jaro koliko se u prvu ruku cini a bogami ni u drugu, tek tamo negdje oko trece postaje normalno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3719 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Koja drzava? Nema tu nikakve drzave
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3720 Re: Migranti

Post by fosna2014 »

U Bihac svaki dan stize par desetina. U nekim danima i po par stotinjak (kad idu skupa organizovano). Kada vozite iz Bihaca prema Ripcu vidjecete svako malo grupicu koja stize jal pjesike, jal autostopom. Dosta ih se vraca iz pravca Uzljebic (sporedni granicni prelaz sa HR). Imati par hiljada izbjeglica u gradu od nesto vise od 60.000 stanovnika je jako puno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51263
Joined: 29/06/2011 23:39

#3721 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

U Bosnu ulaze, iz Bosne ne izlaze, Austrija odavno vec govori da ce vojskom blokirati granicu, Hrvatska ima slicne namjere vec policija radi termovizijom uz granicu ne moze muha proci, gore prema Orbanu ne mogu, Srbija ih pusta ovamo a ovdje se pravi cep.

Sta rade nasi, nista ne rade. Planiraju kamp u Medenom polju, kojeg ovi iz Petrovca i Medenog ne zele. Mektic gura ove ljude a niko ih ne zeli. Niti iko zeli pomoci Mekticu odnosno kao da i nema vlasti, valjda su na godisnjim odmorima.

Problem u nastajanju, i kao po pravilu, svi cekaju da eksplodira. Mislim na vladajuca vnago.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3722 Re: Migranti

Post by славянин »

fosna2014 wrote:U Bihac svaki dan stize par desetina. U nekim danima i po par stotinjak (kad idu skupa organizovano). Kada vozite iz Bihaca prema Ripcu vidjecete svako malo grupicu koja stize jal pjesike, jal autostopom. Dosta ih se vraca iz pravca Uzljebic (sporedni granicni prelaz sa HR). Imati par hiljada izbjeglica u gradu od nesto vise od 60.000 stanovnika je jako puno.
Ugostiti ljude u nevolji - do malo prije se kukalo na fasisticku Evropu , pa sta bi ? Eto prilike da se pokaze dobrota :D
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3723 Re: Migranti

Post by fosna2014 »

славянин wrote:
fosna2014 wrote:U Bihac svaki dan stize par desetina. U nekim danima i po par stotinjak (kad idu skupa organizovano). Kada vozite iz Bihaca prema Ripcu vidjecete svako malo grupicu koja stize jal pjesike, jal autostopom. Dosta ih se vraca iz pravca Uzljebic (sporedni granicni prelaz sa HR). Imati par hiljada izbjeglica u gradu od nesto vise od 60.000 stanovnika je jako puno.
Ugostiti ljude u nevolji - do malo prije se kukalo na fasisticku Evropu , pa sta bi ? Eto prilike da se pokaze dobrota :D
Dosta ih se snadje kod gradjana u privatnim objektima. Neki i rade ili su sebi nasli porodicu kod kojih se povremeno hrane ili operu ves itd. Biscani su pokazali ljudskost ali svako kaze da treba imati i neku granicu t.j. da drzava pocne brigu o migrantima.

Zima ce biti problem.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3724 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Eki rade. Vidis da ima posla ko hoce da radi
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3725 Re: Migranti

Post by fosna2014 »

insomnia78 wrote:Eki rade. Vidis da ima posla ko hoce da radi
Pa zarade sebi antragarskim poslovima da kupe sebi za dopunu ili da imaju neki dzeparac. Ono sto trenutno prosjecni Bosanac nece da radi. Ali hej ako si elektricar, mehanicar ili konobar onda u Bihacu mozes naci posao odmah! :thumbup:
Locked