Ilegalni migranti u BiH
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3702 Re: Migranti
Ključ nije na migrantskoj ruti, bog ti pamet dao
Odi pred Đački dom u Bihać, na obale Korane u Cazin, pa nam pošalji slike.
Ja ne govorim u ime svih Krajišnika, već samo one većine Krajišnika koji će fizički spriječiti da im se u dvorišta dovoze bjelosvjetski kriminalci kojima se obećavaju brda i doline, a onda nas optužuje da smo fašisti, Viktor Orban i koješta jer se tome protivimo. Opet kažem, ne poduzme li se nešto da se smanji pritisak sa 30-50 ljudi sedmično koji stižu do zime, i ako svi ne podijelimo teret od ovih nekoliko hiljada ilegalnih migranata, biće svega.
Odi pred Đački dom u Bihać, na obale Korane u Cazin, pa nam pošalji slike.
Ja ne govorim u ime svih Krajišnika, već samo one većine Krajišnika koji će fizički spriječiti da im se u dvorišta dovoze bjelosvjetski kriminalci kojima se obećavaju brda i doline, a onda nas optužuje da smo fašisti, Viktor Orban i koješta jer se tome protivimo. Opet kažem, ne poduzme li se nešto da se smanji pritisak sa 30-50 ljudi sedmično koji stižu do zime, i ako svi ne podijelimo teret od ovih nekoliko hiljada ilegalnih migranata, biće svega.
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3703 Re: Migranti
Sad se fatas za svaku rijec... Proteklih dana sam proseo vecinu gradova i jos uvijek sam ziv. Sreo migrante, sreo policajce. Vidio cak i kako migranti caskaju sa policajcima. Mozes mislit? Pored tolike opasnosti i haosa? Ti uradi sta hoces. Samo nemoj to racionalizirati kao lesto patriotski, legalno ili plemenito jer nije.It_is_a_Leclerc wrote:Ključ nije na migrantskoj ruti, bog ti pamet dao![]()
Odi pred Đački dom u Bihać, na obale Korane u Cazin, pa nam pošalji slike.
Ja ne govorim u ime svih Krajišnika, već samo one većine Krajišnika koji će fizički spriječiti da im se u dvorišta dovoze bjelosvjetski kriminalci kojima se obećavaju brda i doline, a onda nas optužuje da smo fašisti, Viktor Orban i koješta jer se tome protivimo. Opet kažem, ne poduzme li se nešto da se smanji pritisak sa 30-50 ljudi sedmično koji stižu do zime, i ako svi ne podijelimo teret od ovih nekoliko hiljada ilegalnih migranata, biće svega.
Da pratis vijesti koliko siris histeriju znao bi da ce te ljude smjestiti u B. Petrovcu. Zimu tamo nace docekati ni 100 ljudi. Nema potrebe za histerijom.Sta jos EU sprema u pravcu kontrole migracije sigurno znas, zar ne?
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3704 Re: Migranti
Aha, a rat ce zavrsiti prije bozicaCPT wrote:Sad se fatas za svaku rijec... Proteklih dana sam proseo vecinu gradova i jos uvijek sam ziv. Sreo migrante, sreo policajce. Vidio cak i kako migranti caskaju sa policajcima. Mozes mislit? Pored tolike opasnosti i haosa? Ti uradi sta hoces. Samo nemoj to racionalizirati kao lesto patriotski, legalno ili plemenito jer nije.It_is_a_Leclerc wrote:Ključ nije na migrantskoj ruti, bog ti pamet dao![]()
Odi pred Đački dom u Bihać, na obale Korane u Cazin, pa nam pošalji slike.
Ja ne govorim u ime svih Krajišnika, već samo one većine Krajišnika koji će fizički spriječiti da im se u dvorišta dovoze bjelosvjetski kriminalci kojima se obećavaju brda i doline, a onda nas optužuje da smo fašisti, Viktor Orban i koješta jer se tome protivimo. Opet kažem, ne poduzme li se nešto da se smanji pritisak sa 30-50 ljudi sedmično koji stižu do zime, i ako svi ne podijelimo teret od ovih nekoliko hiljada ilegalnih migranata, biće svega.
Da pratis vijesti koliko siris histeriju znao bi da ce te ljude smjestiti u B. Petrovcu. Zimu tamo nace docekati ni 100 ljudi. Nema potrebe za histerijom.Sta jos EU sprema u pravcu kontrole migracije sigurno znas, zar ne?
- Acid25
- Posts: 1891
- Joined: 04/04/2013 01:48
#3705 Re: Migranti
It_is_a_Leclerc wrote:https://usn.co.ba/usn-novosti/velika-kl ... si/117160/Više desetina migranata sukobilo se danas na livadi u Velikoj Kladuši. U masovnoj tučnjavi korišteno je hladno oružje i drugi predmeti. Povrijeđeno je 15 osoba, dok su tri osobe s težim tjelesnim povredama prevezene u Kantonalnu bolnicu Bihać. Kako nezvanično saznaje portal USN, osoba porijeklom iz Pakistana je podlegla povredama.

Niko nije umro.
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#3706 Re: Migranti
Pa evo kaze da je u Bihacu,It_is_a_Leclerc wrote:https://usn.co.ba/usn-novosti/velika-kl ... si/117160/Više desetina migranata sukobilo se danas na livadi u Velikoj Kladuši. U masovnoj tučnjavi korišteno je hladno oružje i drugi predmeti. Povrijeđeno je 15 osoba, dok su tri osobe s težim tjelesnim povredama prevezene u Kantonalnu bolnicu Bihać. Kako nezvanično saznaje portal USN, osoba porijeklom iz Pakistana je podlegla povredama.
Fini, mirni i jako prihvatljivi "izbjegli" Pakistanci koji imaju svu dokumentaciju (kako mjesecima u svojim akutnim izljevima agresivnog zalaganja za kriminal i ilegalnu migraciju čini ovaj CPT) su ubili još jednog čovjeka.
Život u Krajini je svakim danom sve opasniji. Ne znaju to i ne zanima to ljude poput CPT-a. Njemu je USK tamo daleko, iza sedam mora i iza sedam gora, zato nam i ovako patronistički drži lekcije o humanosti. No, srećom, primjeri iz Izačića i Vikića gdje građani fizički sprečavaju dovoženje novih ilegalnih migranata pokazuje da će Krajišnici, kad opet dođe mak na konac, preuzeti stvari u svoje ruke.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3707 Re: Migranti
za ova sranja su najmanje odgovorni danci i njihovi političari te asutrijanci
danci su plaćali džambo plakate po tim zemljama
dok austrijanci mijenjaju zakone npr 5 godina moraš neš raditi pa socijala
dok nijemci i francuzi kao i britanci i naravno džejšveđani daju dvostruke izjave... kao mi smo protiv šaljemo vojsku na granice ali ne može te zaustaviti
mi smo za deportaciju ali bin ladenovog tjelohranitelja nećemo deportirati...
znači angela merkl je najkrivlja pa onda onaj sarkozi i bruna mu u njega pa makron... onda dalje prethodne talijanske vlade...vučić kurčić hrvatska vlada i čitava liberalna švedska
danci su plaćali džambo plakate po tim zemljama
dok austrijanci mijenjaju zakone npr 5 godina moraš neš raditi pa socijala
dok nijemci i francuzi kao i britanci i naravno džejšveđani daju dvostruke izjave... kao mi smo protiv šaljemo vojsku na granice ali ne može te zaustaviti
mi smo za deportaciju ali bin ladenovog tjelohranitelja nećemo deportirati...
znači angela merkl je najkrivlja pa onda onaj sarkozi i bruna mu u njega pa makron... onda dalje prethodne talijanske vlade...vučić kurčić hrvatska vlada i čitava liberalna švedska
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3708 Re: Migranti
Cim ti vidis ove neke znj portale znas da je samo klikanje u pitanju. Garant u ostalim vjestima Mirza Hatić il Veljko Raznatovic nesto porucuju
Istina je medjutim tamo nedje
Migrant iz Pakistana od meningitisa preminuo u bolnici u Bihaću
http://www.klix.ba/clanak/180726059
Istina je medjutim tamo nedje
Migrant iz Pakistana od meningitisa preminuo u bolnici u Bihaću
http://www.klix.ba/clanak/180726059
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3709 Re: Migranti
bitno je reći da nema opasnosti od širenja zaraze
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#3710 Re: Migranti
Kako gledate na ovo sakupljanje novca da se posalje tijelo umrlog nazad u Pakistan porodici ?
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3711 Re: Migranti
Ideja je humana a kako ce biti sprovedena ostavit cemo za drugi puta.Janjicar wrote:Kako gledate na ovo sakupljanje novca da se posalje tijelo umrlog nazad u Pakistan porodici ?
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#3712 Re: Migranti
Mislim da te pare neće doći ni do Dubokog Potoka a kamoli do Pakistana. Al o tome drugi put.triconja wrote:Ideja je humana a kako ce biti sprovedena ostavit cemo za drugi puta.Janjicar wrote:Kako gledate na ovo sakupljanje novca da se posalje tijelo umrlog nazad u Pakistan porodici ?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3713 Re: Migranti
Pa pare ni ne idu u pakistan. Ostaju ovdje. Odavdje se plati avion
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3714 Re: Migranti
Odavde se plati stranoj avio kompaniji. Joj zaključka...
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3715 Re: Migranti
rodiš se u pakistanu i kažu ti majci umrijet će za 19 godina u jednoj zemlji na balkanu
ne znaju ni gdje je balkan ni bosna...
tuga
ne znaju ni gdje je balkan ni bosna...
tuga
- Steph
- Posts: 3205
- Joined: 02/05/2013 19:37
- Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!
#3716 Re: Migranti
Zašto država ne deportuje ove ljude?
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#3717 Re: Migranti
Pa u vladi bosne i Hercegovine (na drzaavnom nivou) toliko tih ministarstava... .
Nemoguce je da nijedno od njih za ovakve slucajeve nije nadlezan.
Halo vi u vladi Unsko Sanskog kantona, natjerajte te vase uhljebe da nadleznosti prouce.
Sramota, stvarno sramota sta se od gradjana sve ocekuje a oni visu gospodu glume.
Nemoguce je da nijedno od njih za ovakve slucajeve nije nadlezan.
Halo vi u vladi Unsko Sanskog kantona, natjerajte te vase uhljebe da nadleznosti prouce.
Sramota, stvarno sramota sta se od gradjana sve ocekuje a oni visu gospodu glume.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3718 Re: Migranti
Pa nije to tako humano jaro koliko se u prvu ruku cini a bogami ni u drugu, tek tamo negdje oko trece postaje normalno.Steph wrote:Zašto država ne deportuje ove ljude?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3719 Re: Migranti
Koja drzava? Nema tu nikakve drzave
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#3720 Re: Migranti
U Bihac svaki dan stize par desetina. U nekim danima i po par stotinjak (kad idu skupa organizovano). Kada vozite iz Bihaca prema Ripcu vidjecete svako malo grupicu koja stize jal pjesike, jal autostopom. Dosta ih se vraca iz pravca Uzljebic (sporedni granicni prelaz sa HR). Imati par hiljada izbjeglica u gradu od nesto vise od 60.000 stanovnika je jako puno.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51263
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3721 Re: Migranti
U Bosnu ulaze, iz Bosne ne izlaze, Austrija odavno vec govori da ce vojskom blokirati granicu, Hrvatska ima slicne namjere vec policija radi termovizijom uz granicu ne moze muha proci, gore prema Orbanu ne mogu, Srbija ih pusta ovamo a ovdje se pravi cep.
Sta rade nasi, nista ne rade. Planiraju kamp u Medenom polju, kojeg ovi iz Petrovca i Medenog ne zele. Mektic gura ove ljude a niko ih ne zeli. Niti iko zeli pomoci Mekticu odnosno kao da i nema vlasti, valjda su na godisnjim odmorima.
Problem u nastajanju, i kao po pravilu, svi cekaju da eksplodira. Mislim na vladajuca vnago.
Sta rade nasi, nista ne rade. Planiraju kamp u Medenom polju, kojeg ovi iz Petrovca i Medenog ne zele. Mektic gura ove ljude a niko ih ne zeli. Niti iko zeli pomoci Mekticu odnosno kao da i nema vlasti, valjda su na godisnjim odmorima.
Problem u nastajanju, i kao po pravilu, svi cekaju da eksplodira. Mislim na vladajuca vnago.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#3722 Re: Migranti
Ugostiti ljude u nevolji - do malo prije se kukalo na fasisticku Evropu , pa sta bi ? Eto prilike da se pokaze dobrotafosna2014 wrote:U Bihac svaki dan stize par desetina. U nekim danima i po par stotinjak (kad idu skupa organizovano). Kada vozite iz Bihaca prema Ripcu vidjecete svako malo grupicu koja stize jal pjesike, jal autostopom. Dosta ih se vraca iz pravca Uzljebic (sporedni granicni prelaz sa HR). Imati par hiljada izbjeglica u gradu od nesto vise od 60.000 stanovnika je jako puno.
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#3723 Re: Migranti
Dosta ih se snadje kod gradjana u privatnim objektima. Neki i rade ili su sebi nasli porodicu kod kojih se povremeno hrane ili operu ves itd. Biscani su pokazali ljudskost ali svako kaze da treba imati i neku granicu t.j. da drzava pocne brigu o migrantima.славянин wrote:Ugostiti ljude u nevolji - do malo prije se kukalo na fasisticku Evropu , pa sta bi ? Eto prilike da se pokaze dobrotafosna2014 wrote:U Bihac svaki dan stize par desetina. U nekim danima i po par stotinjak (kad idu skupa organizovano). Kada vozite iz Bihaca prema Ripcu vidjecete svako malo grupicu koja stize jal pjesike, jal autostopom. Dosta ih se vraca iz pravca Uzljebic (sporedni granicni prelaz sa HR). Imati par hiljada izbjeglica u gradu od nesto vise od 60.000 stanovnika je jako puno.
Zima ce biti problem.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3724 Re: Migranti
Eki rade. Vidis da ima posla ko hoce da radi
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#3725 Re: Migranti
Pa zarade sebi antragarskim poslovima da kupe sebi za dopunu ili da imaju neki dzeparac. Ono sto trenutno prosjecni Bosanac nece da radi. Ali hej ako si elektricar, mehanicar ili konobar onda u Bihacu mozes naci posao odmah!insomnia78 wrote:Eki rade. Vidis da ima posla ko hoce da radi
