Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36851 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Sta ono Vraco jutros na fb pise da ga navodno MUP reketira, odnosno Babici preko MUP-a!?
I jos lik javno napise da ce im klanjati djenazu, pa to kasnije pobrise.
Eto, sada imamo politicare vlasnike bordela koji javno upucuju prijetnje smrcu!?
Da li je Zenica dala maksimum sto se tice lokalnih polticara!?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#36852 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jučer su napisali par kazni pored CD-a. Vjerovatno zbog toga.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4108
Joined: 28/01/2012 11:38

#36853 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

clio_dci120 wrote:Sta ono Vraco jutros na fb pise da ga navodno MUP reketira, odnosno Babici preko MUP-a!?
I jos lik javno napise da ce im klanjati djenazu, pa to kasnije pobrise.
Eto, sada imamo politicare vlasnike bordela koji javno upucuju prijetnje smrcu!?
Da li je Zenica dala maksimum sto se tice lokalnih polticara!?
Nije.
Kad Ramzes i Shisha King dođu na vlast u gradu, to će bit vrhunac.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36854 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Casual's wrote:Jučer su napisali par kazni pored CD-a. Vjerovatno zbog toga.
Pa ima znak zabrane, barem koliko se ja sjecam?
I hajd nekako mogu shvatiti likove da nece da placaju parking, ali zasto nedjeljom bude gore prazno, a onaj prilaz pun...

Kako god, napisati da ces nekome klanjati djenazu i to javno napisati, nije bas bezazleno, a jos dolazi od federalnog zastupnika. U normlanoj drzavi bi isti dan podnio ostavku.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36855 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa treba sad iz inata slat svaki dan da lijepe kazne onim debilima.
Hoces izaci s parkinga, neko usao a samo jedna traka i lik se mora vratit na cestu u rikverc da prodjes jer je debilima kul da se parkiraju u zabrani
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36856 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sto bi reko Nazif Gljiva to su seljacke malverzacije :D zar i dalje traje taj sukob :-)
DD_ASD
Posts: 71
Joined: 05/09/2011 21:03

#36857 Re: Zeničani

Post by DD_ASD »

clio_dci120 wrote:Pogledaj Lena optika, povoljni su, a covjek vrsi inservis, a imas nize i njegovog sina, preki outa Gafurra na Kamneom.
Hvala ti puno! Riješio kod njih, super profesionalni i povoljni.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36858 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#36859 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:Jučer su napisali par kazni pored CD-a. Vjerovatno zbog toga.
:lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36860 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ne bi me iznenadilo da su pisali kazne zato sto ih je masila kakva besplatna kafica... Mislim, da rade kako treba non-stop bi pisali, a ne samo jucer (ponekad).
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#36861 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Sistem javnih bicikala...kako bi to trebalo funkcionisati?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36862 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ima nextbike u sarajevu il tako nekako
Placas godisnju clanarinu koja je reda 10-20-30KM, uglavnom smijesno i imas dnevno vozit odredjen period. Kad prekoracis placas dodatno po satu. Ne znam samo kako ide to otkljucavanje iz stendera, vjerovatno il telefonom il dobijes neku karticu. Uglavnom, dobra stvar, vidim cesto po Sarajevu ljudi pice na tim biciklima, da se smanje guzve u saobracaju, ekologija, zdravlje itd
To i kod nas hoce uvest?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#36863 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

U Crkvicama postavljen štender.
Ima na Salivenom slika.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36864 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Super, valjda ce ljudi koristit :thumbup:
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#36865 Re: Zeničani

Post by notsure »

Kralj Tvrtko I. wrote:Sistem javnih bicikala...kako bi to trebalo funkcionisati?
http://www.zenica.ba/aktuelnosti/javne- ... 06022a3c07

Htjeli su ovako ali mora se provesti tender, ne znam gdje je zapelo:
https://www.nextbike.ba/bs/sarajevo/informacije/
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#36866 Re: Zeničani

Post by Bobi »

clio_dci120 wrote:
Casual's wrote:Jučer su napisali par kazni pored CD-a. Vjerovatno zbog toga.
Pa ima znak zabrane, barem koliko se ja sjecam?
I hajd nekako mogu shvatiti likove da nece da placaju parking, ali zasto nedjeljom bude gore prazno, a onaj prilaz pun...

Kako god, napisati da ces nekome klanjati djenazu i to javno napisati, nije bas bezazleno, a jos dolazi od federalnog zastupnika. U normlanoj drzavi bi isti dan podnio ostavku.
Pa tako ce nam biti i dalje kad ljudi glasaju za "rijaliti" igrače :mrgreen: , ko napravi veci cirkus u predizbornoj kampanji taj pobjedjuje :mrgreen: ...psovanje, vrijedjanje, vatrometi, podjebavanje...to se trazi :mrgreen:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#36867 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

notsure wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Sistem javnih bicikala...kako bi to trebalo funkcionisati?
http://www.zenica.ba/aktuelnosti/javne- ... 06022a3c07

Htjeli su ovako ali mora se provesti tender, ne znam gdje je zapelo:
https://www.nextbike.ba/bs/sarajevo/informacije/

ovo je stvarno lijepa vijest. sigurno ce ljudi koristiti ove bajkove, jer je citav sistem koristenja jednostavan.
odlicno.
srecem vec godinama jednu zenu koja je dosta zanimljiva - po fizionomiji kao da je Nijemica, ali mozda grijesim - i vozi se jutrom na posao.
takodjer se i onaj dizajner, sto je nekoc imao prvi internet klub, uputi bajkom na posao koji je dosta retro model.
zatim, srecem Haruna sto je godinama svirao za Stari Sat. mislim da danas drzi Gatto?
ima jos par osoba koji se voze na posao, a znam da su dosta green. zbog nekolicine njih koje vidjam da koriste bicikla osjecam se kao u sred Berlina. :)
na ove sto vozaju poslije posla vozikaju po kojekakvim rutama i plasiraju po drustvenim mrezama ne racunam, jer garant svi do jednog idu na posao dizelasima. :)
koncept sa nextbikeom moze mnogo doprinijeti da se novi klinci furaju na retro bajkove. :)
Last edited by moet-perignon on 06/10/2019 08:31, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36868 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ja sam se sa auta prebacio na bajk. Ponekad odem autom al vecinom pedalam gdje god trebam. Odnedavno doduse. Nekad aktivno vozio, sad dok vidim brdo ispred sebe umorim se :lol:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#36869 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Throttle wrote:Ja sam se sa auta prebacio na bajk. Ponekad odem autom al vecinom pedalam gdje god trebam. Odnedavno doduse. Nekad aktivno vozio, sad dok vidim brdo ispred sebe umorim se :lol:
:thumbup:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36870 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Jebalo ih iscrtavanje parking mjesta uz same pjesackex sto i ZOBS zabranjuje.
Sinoc kada u zivotu prvi put nisam pokosio nekoliko onih na skateovima i jedan na el romobolu. Ludjaci se zafurali od pravca trga kod pozorista, pa njih nekoliko izletise u punoj brzini (fakat nije mala brzina) preko onog pjesackog. Ne znam ni sam kako makar jednog nisam zveknuo. Jos psuje seljadija, pobjegose kada sam vrata otvorio. Jebo im sve po spisku.
Ono se nemas sanse zaustaviti kada tako izlete na pjesacki u toj brzini...
Cuvajte se dobro. ZOBSom je zabranjeno biciklom preko pjesackog, a sada imamo i el romobile i sl.
Jucer isto po kruznom toku kod Bosanke malac od mozda desetak godina non stop se vrti po kruznom na el romobilu. Policija treba reagovati dok nije pala mrtva glava i zakonski to urediti.
Dobro pazite, fakat je neugodna situacija.
User avatar
Mamma Mia!
Posts: 188
Joined: 07/09/2008 00:57

#36871 Re: Zeničani

Post by Mamma Mia! »

moet-perignon wrote:
notsure wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Sistem javnih bicikala...kako bi to trebalo funkcionisati?
http://www.zenica.ba/aktuelnosti/javne- ... 06022a3c07

Htjeli su ovako ali mora se provesti tender, ne znam gdje je zapelo:
https://www.nextbike.ba/bs/sarajevo/informacije/

ovo je stvarno lijepa vijest. sigurno ce ljudi koristiti ove bajkove, jer je citav sistem koristenja jednostavan.
odlicno.
srecem vec godinama jednu zenu koja je dosta zanimljiva - po fizionomiji kao da je Nijemica, ali mozda grijesim - i vozi se jutrom na posao.
takodjer se i onaj dizajner, sto je nekoc imao prvi internet klub, uputi bajkom na posao koji je dosta retro model.
zatim, srecem Haruna sto je godinama svirao za Stari Sat. mislim da danas drzi Gatto?
ima jos par osoba koji se voze na posao, a znam da su dosta green. zbog nekolicine njih koje vidjam da koriste bicikla osjecam se kao u sred Berlina. :)
na ove sto vozaju poslije posla vozikaju po kojekakvim rutama i plasiraju po drustvenim mrezama ne racunam, jer garant svi do jednog idu na posao dizelasima. :)
koncept sa nextbikeom moze mnogo doprinijeti da se novi klinci furaju na retro bajkove. :)
Nosi naočale, plava boja kose, kraća kosa?

I fakat, šta je sa Zizijem?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36872 Re: Zeničani

Post by Throttle »

clio_dci120 wrote:Jebalo ih iscrtavanje parking mjesta uz same pjesackex sto i ZOBS zabranjuje.
Londža je šampion po tome :mrgreen:
Divim se sebi kako nikog nisam udario do sad u toj ulici u smjeru Odmuta :-)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#36873 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Throttle wrote:Ja sam se sa auta prebacio na bajk. Ponekad odem autom al vecinom pedalam gdje god trebam. Odnedavno doduse. Nekad aktivno vozio, sad dok vidim brdo ispred sebe umorim se :lol:
Vec par mjeseci idem bajkom na posao...nebitno da li sam prva, druga ili nočna smjena.

A brdo (nadvožnjak) zaobiđi pored ušća :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#36874 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ja idem pješke ili biciklom :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36875 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Sinoc ne radi ni Venecija pored Zizija....
Post Reply