Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#3676 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Socijalista »

Milorad Dodik

'SNSD nije povezana s Garićevim ubistvom'
Predsjednik Vlade RS-a i SNSD-a Milorad Dodik odbacio je danas kao netačne optužbe SDS-a da ubistvo potpredsjednika te stranke Branislava Garića ima neke veze sa SNSD-om i aktulenom vlašću.

Dodik je za Radio RS-a rekao i da je “notorna glupost” da je „Garićev ubica bio blizak članovima SNSD-a odnosno vlastima”.

Ističući da osuđuje ubistvo Branislava Garića, on je dodao da SNSD nema nikakve veze s tim.

„SNSD žali zbog takvog gnusnog čina”, rekao je Dodik.

Radi podsjećanja, Dragan Ćuzulan, generalni sekretar SDS-a, ustvrdio je danas da je Garićevo ubistvo „izvršeno s predumišljajem i da ima sve elemente političke pozadine”.

On je na vanrednoj pres-konferenciji SDS-a u Banjoj Luci, govoreći o ubistvu Garića s kojim se dovodi u vezu Rajko Savić, vlasnik preduzeća “Građ-promet” iz Doboja, naveo i da su “netačne informacije koje plasiraju neki mediji u vezi s ovim slučajem da se radi o unutarstranačkom obračunu”.

Ćuzulan tvrdi i da je "općepoznato da je Garićev ubica bio blizak članovima SNSD-a odnosno aktuelnoj vlasti u RS-u”.

http://sarajevo-x.com/clanak/090427094

Image
User avatar
nuernberg
Posts: 403
Joined: 27/01/2009 14:49
Location: U trezoru tvoje banke

#3677 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nuernberg »

Socijalista wrote:Milorad Dodik

'SNSD nije povezana s Garićevim ubistvom'
Predsjednik Vlade RS-a i SNSD-a Milorad Dodik odbacio je danas kao netačne optužbe SDS-a da ubistvo potpredsjednika te stranke Branislava Garića ima neke veze sa SNSD-om i aktulenom vlašću.

Dodik je za Radio RS-a rekao i da je “notorna glupost” da je „Garićev ubica bio blizak članovima SNSD-a odnosno vlastima”.

Ističući da osuđuje ubistvo Branislava Garića, on je dodao da SNSD nema nikakve veze s tim.

„SNSD žali zbog takvog gnusnog čina”, rekao je Dodik.

Radi podsjećanja, Dragan Ćuzulan, generalni sekretar SDS-a, ustvrdio je danas da je Garićevo ubistvo „izvršeno s predumišljajem i da ima sve elemente političke pozadine”.

On je na vanrednoj pres-konferenciji SDS-a u Banjoj Luci, govoreći o ubistvu Garića s kojim se dovodi u vezu Rajko Savić, vlasnik preduzeća “Građ-promet” iz Doboja, naveo i da su “netačne informacije koje plasiraju neki mediji u vezi s ovim slučajem da se radi o unutarstranačkom obračunu”.

Ćuzulan tvrdi i da je "općepoznato da je Garićev ubica bio blizak članovima SNSD-a odnosno aktuelnoj vlasti u RS-u”.

http://sarajevo-x.com/clanak/090427094

Image
ma on je u to 10000000000000000000000% umjesan .....i vasic i dodica....
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#3678 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Socijalista »

evo Vasic se oglasio nakon vozikanja liftom :D

Vasić: Izjava Ćuzulana moralno i politički neprihvatljiva

Izvršni sekretar SNSD-a Rajko Vasić smatra da bi SDS trebala barem nekoliko dana biti dostojanstvena nakon tragične smrti njenog potpredsjednika Branislava Garića i ne ulaziti u špekulacije i plasirati poluistine i laži o tome ko je kriv za njegovo ubistvo.


Reagujući na današnju izjavu generalnog sekretara SDS-a Dragana Ćuzulana da je ubica Garića "blizak nekim krugovima SNSD-a", Vasić je ocijenio da je takva izjava "moralno i politički neprihvatljiva".

"SDS je od osnivanja ustanovila koncept kriminalizovane odbrane srpstva i taj koncept doživljava svoje poslednje izdisaje" rekao je Vasić za Srnu.

On je rekao da je svaki život dragocjen i da se ubistvo Garića ne može ničim opravdati, ali i da je SDS "vlasnik dobojske enklave" i da je ovaj grad "feudalni posjed" SDS-a od prvih višestranačkih izbora u BiH".

"SDS čini prljav potez ako optužuje nekoga izvan svojih redova i svoje vlasti u Doboju", rekao je Vasić.

Na današnjoj vanrednoj konferenciji za novinare u Banjaluci Đuzulan je rekao da je "riječ o svirepom ubistvu sa predumišljajem i sa elementima političke pozadine".

Dobojska policija počela je kriminalističku obradu lica čiji su inicijali R.S. (47), koje se može dovesti u vezu sa Garićevim ubistvom. Prema nepotvrđenim podacima, riječ je o direktoru građevinske firme "Građa-promet" iz Doboja Rajku Saviću.

Garić je ubijen juče oko 13.00 časova u prostorijama Opštinskog odbora SDS-a u Vidovdanskoj ulici u Doboju, pucanjem iz vatrenog oružja.

Image
*** SPAM ***/content/view/28789/215/
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3679 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

Socijalista wrote:evo Vasic se oglasio nakon vozikanja liftom :D

Vasić: Izjava Ćuzulana moralno i politički neprihvatljiva

Izvršni sekretar SNSD-a Rajko Vasić smatra da bi SDS trebala barem nekoliko dana biti dostojanstvena nakon tragične smrti njenog potpredsjednika Branislava Garića i ne ulaziti u špekulacije i plasirati poluistine i laži o tome ko je kriv za njegovo ubistvo.


Reagujući na današnju izjavu generalnog sekretara SDS-a Dragana Ćuzulana da je ubica Garića "blizak nekim krugovima SNSD-a", Vasić je ocijenio da je takva izjava "moralno i politički neprihvatljiva".

"SDS je od osnivanja ustanovila koncept kriminalizovane odbrane srpstva i taj koncept doživljava svoje poslednje izdisaje" rekao je Vasić za Srnu.

On je rekao da je svaki život dragocjen i da se ubistvo Garića ne može ničim opravdati, ali i da je SDS "vlasnik dobojske enklave" i da je ovaj grad "feudalni posjed" SDS-a od prvih višestranačkih izbora u BiH".

"SDS čini prljav potez ako optužuje nekoga izvan svojih redova i svoje vlasti u Doboju", rekao je Vasić.

Na današnjoj vanrednoj konferenciji za novinare u Banjaluci Đuzulan je rekao da je "riječ o svirepom ubistvu sa predumišljajem i sa elementima političke pozadine".

Dobojska policija počela je kriminalističku obradu lica čiji su inicijali R.S. (47), koje se može dovesti u vezu sa Garićevim ubistvom. Prema nepotvrđenim podacima, riječ je o direktoru građevinske firme "Građa-promet" iz Doboja Rajku Saviću.

Garić je ubijen juče oko 13.00 časova u prostorijama Opštinskog odbora SDS-a u Vidovdanskoj ulici u Doboju, pucanjem iz vatrenog oružja.

Image
[url]http://www.***%20SPAM%20***.ba/content/view/28789/215/[/url]


e a pajz hovo poluistine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa majka mu stara vaskane (valjda mu se zamantalo u liftu)....valjda neistine i laži :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3680 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

padam od smijeha - cuj jedni drugima spocitavaju nemoral, :lol: vasic i poluistine i lazi :lol:

eh da sad moze abstraktni koncept kao sto je laz da progovori vjerovatno bi rekla "vasicu, ne brani me matere ti, dosta mi je belaja i bez tebe"
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3681 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

al nastavljaju po starom a niko nista
Katolički školski centar u Banjoj Luci mogao bi se suočiti sa zatvarenjem ako nadležno ministarstvo Republike Srpske ne pomogne njegov rad.

Banjalučki biskup Franjo Komarica rekao je danas na pres-konferenciji da ozbiljno razmišlja o obustavljanju rada te škole jer ni nakon četiri godine od početka rada jedino Katoločki školski centar u Banjoj Luci, od 13 takvih škola u BiH, nema riješeno pitanje subvencioniranja.

"Sve druge škole to imaju, a banjalučki Katolički centar radi isključivo samo na onome što pokušamo isprositi od stranaca, koji se čude kako oni trebaju plaćati za našu djecu, a naš grad Banja Luka i država za njih ne mari", rekao je monsinjor Komarica.

Ova školska ustanova postala je nedugo nakon otvaranja „uzor" školama u Republici Srpskoj, o čemu govori i podatak da je i danas među 155 učenika najmanje djece hrvatske nacionalnosti.

Komarica potvrđuje da će se on lično i Banjalučka biskupija i dalje "boriti" za tu djecu, ali i da RS mora bar malo pomoći budući da i roditelji djece koja se školuju u banjalučkom Katoličkom centru plaćaju poreze i druge dadžbine državi.

Napomenuo je i da je osnivanje te škole odobrio RS odnosno resorno ministarstvo.

Govoreći o činjenici da se Katoličkoj crkvi i dalje ne daje na privremeno korištenje, ni kao znak „dobre volje", njena imovina na području Banje Luke, a posebno ona samostana Marija Zvijezda u Trapistima, monsinjor Komarica je iznio i podatak da Banjalučkoj biskupiji i pored usmenog obećanja premijera RS-a Milorada Dodika nije odobreno da dobiju koncesiju na jednom dijelu te zemlje.

„Dodik nam je potvrdio da možemo tražiti koncesiju za hidrocentralu koju su još prije 110 godina osnovali u Trapistima tadašnji redovnici. Nakon što smo to i uradili, poslije puno mjeseci šutnje smo dobili odgovor od resornog ministarstva da nemamo pravo tražiti koncesiju. Citirani su nam neki akti iz 1950-ih kojima je trapistima oduzeta imovina. A ovdje se ne radi o vraćanju Crkvi onoga što joj je oduzeto, već se nama osporava temeljo pravo da budemo ravnopravan subjekt sa svim drugim u traženju koncesija", pojasnio je banjalučki biskup.

Monsinjor Komarica je rekao da je porazna činjenica da se Katoličkoj crkvi ne daje bar na korištenje dio oduzete imovine kako bi pomogli svima onima koji traže pomoć, jer se samo banjalučki „Caritas" brine o 2.500 građana, a 200.000 bolesnih je proteklih godina „prošlo" kroz ambulantu koja djeluje u sklopu te humanitarne organizacije.

Činjenica je, dodao je biskup, da do sada ni od banjalučkog gradonačelnika Dragoljuba Davidovića ni od ministarstava u Vladi RS-a nije stigla nijedna donacija za te namjene iako se, naglasio je, zajedničkim dogovorom puno toga može učiniti što će biti i na dobrobit Banje Luke i za njenu reputaciju kada je riječ o predstavljanju u svijetu.

Iako razočarani ponašanjem vlasti RS-a, kako kaže Komarica, neće odustati od traženja i očekuju da će biti usvojen zakon o denacionalizaciji, na nivou RS-a ili BiH, kako bi i Katolička crkva ostvarila svoja prava.
:x
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#3682 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by konrad »

Cudi me da ih ne pomaze Rim koji je pun para ?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3683 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Crni gavran nad Republikom Srpskom Štampaj E-pošta
Bojan Bajić
27.04.2009.

Često se u bližoj srpskoj istoriji ova zloslutna ’tica pojavljivala na nebesima svetih srpskih zemalja i nepogrešivo najavljivala crne bilanse. Ne bi tako davno kada Crni Gavro preleti preko Slavonije do Knina sa letačkom oznakom Z4 noseći u kandžama predizborne plakate Milana Martića i Slobodana Miloševića. Dal’ je to trebalo da znači da se radi o glavama ove dvojice ili cijelog naroda nesretno uvučenog u spiralu političke samodestrukcije, otkrili smo ubrzo nakon toga. Prvo je do najsitnijeg detalja nastrad’o narod, a onda i ova dvojica, a bilo bi bolje da su samo ova dvojica. Iz Knina Crni Gavro pobježe od Oluje prema Drvaru, u kandžama sada noseći plakate Radovana Karadžića i Ratka Mladića. Leti Crni Gavro, al’ Oluja za vratom, gori pod njim 13 krajiških opština, narod bježi. Bježi nebranjeni narod, a tek je prošlo mjesec dana otkako je ’’slavni srpski general i strateg’’ brukao srpski narod i vojničku čast, probavajući genocid nad nedužnim civilima Srebrenice i Žepe. Leti Crni Gavro dalje, prema Banja Luci, na letu zvanom: Ričarde pomozi. I dalje nosi plakate ove dvojice, pakuje se narod Banja Luke, no, na svu sreću, zastade Crni Gavro da se malo odmori na Manjači. Međutim, narod je opet do najsitnijeg detalja u onih trinaest opština nastrad’o, i ona će dvojica posle, a bilo bi bolje da su mnogo prije i samo njih dvojica. Ne prođe puno vremena, samo što je Crni Gavro prezimio, na samom pragu proljeća, poleće Gavro prema Sarajevu, na letu s oznakom PSSZ (ponijećemo sve saobraćajne znakove). U kandžama mu plakate Radovana Karadžića i Momčila Krajišnika. Opet je narod uvučen u stravičnu spiralu političke samodestrukcije. Paklenim planom luđaka sa političkog vrha, pokreće se 150.000 duša preko ledene Romanije, ostavljajući djedovinu i grad, tražeći sreću po istočnim kasabama i Srbiji, te tuđoj djedovini. Kakvu su sreću pronašli, to samo oni znaju, a bilo bi bolje da su samo ona dvojica stradali. Posle napornog posla, odluči Crni Gavro da odmori koju godinu, ko veli mogli bi se Srbi malo u pamet dozvati nakon ovog silnog jada, pa da se i Gavro već jednom penzioniše. No, ne da đavo mira, spremaj se Gavro Drinu vodu prelijetati, biće posla u Srbiji preko glave. I tako Gavro, posle višegodišnjeg odmora, u novu misiju pod rednim brojem 1244, sa plakatom Slobodana Miloševića u kandžama, ode u pravcu ’’suverenog’’ srpskog neba. Nosao je Gavro plakatu luđaka i u Rambujeu, pa čak i onog predzadnjeg dana kad je Ričard sa Slobom u Belim dvorima kafu i viski pio. Tada je ’’veliki’’ srpski vođa, političar i državnik rekao istorijsko NE. Rekao NE, a dobio Milosrdnog anđela i 1244. Bježao je narod opet, i jedan i drugi, razvaljena je država sistematski bila, ginuli su opet nevini, opet oni iz spirale političke samodestrukcije, prvo oni, pa onda on, a bilo bi bolje da je samo on.

U toj čudnoj interakciji i nadopunjavanju Gavrovih favorita sa plakata i naroda koji takve podržava stvara se spirala samouništenja. Teško je reći da je narod kriv, ali narod ipak ne raspoznaje uzročno-posljedičnu vezu između svoje podrške Gavrovim luđacima i onoga što neminovno slijedi. Nije narod kriv, ali je podržao Milana Martića, nije narod kriv, ali je veličao Radovana, Ratka i Momčila, nije narod kriv, ali je zdušno podržavao politiku Slobodana Miloševića. Nije narod kriv, ali je nastavio podržavati iste luđake godinama nakon sopstvene katastrofe, nije narod kriv, ali i dalje uglavnom svaljuje krivicu na svijet, Hrvate, Bošnjake i Albance, a ne na sopstvene luđake i slijepe vođe.

Sve ovo napisah, jer se pojavio još jedan, ko jaje jajetu sličan prethodnicima, još jedan ’’srpski vitez’’, slijepi vođa, avanturista i politički luđak. Ima već više od dvije godine kako je Crni Gavro opet preletio Drinu, ovaj put s istoka na zapad, pod letačkom oznakom 2K1R (kriminal, korupcija, referendum), a u kandžama mu se crveni velika predizborna plakata na kojoj dominira glava Milorada Dodika. Spirala samouništenja je već poodmakla i podsjeća na najblistavije trenutke slave srpskih političkih luđaka iz devedesetih godina prošlog vijeka. Pomalo se vođa Milorad prilagođavao željama i zabludama narodnim, a pomalo je i sam dodavao ulja na vatru i produbljivao zablude. Pa se sada ne zna ko više želi da skoči s ivice provalije i ko za kim trči, narod za Miloradom ili Milorad za narodom. To je klasična spirala samouništenja, koja prijeti da nakon što dovoljno ubrza svoje kretanje, sve uništi po preciznom redoslijedu, prvo narod, a onda i njega.

Za razliku od Srbije devedesetih, Republika Srpska ima još nepovoljniju spiralu samodestrukcije, jer je Srbija makar imala liberalnu i građansku opoziciju vođi, dok se u Republici Srpskoj niko ne protivi ni narodu ni Miloradu, već naprotiv, opozicija je još glasnija u zagovaranju nerealne nacionalne i nacionalističke politike. To znači da niko ne pritiska kočnicu na putu ka propasti, nego svi dodaju samo gas.

Zadnje izjave vođe Milorada su zato i prizvale Crnog Gavra da najavi narodu nadolazeću nesreću. Izjave koje postaju sve žešće nakon što postaje sve izvjesnija krivična prijava protiv Milorada & Co, a za milionske malverzacije u vezi gradnje autoputa Banja Luka-Gradiška, gradnje administrativnog staklenika za uzgoj kadrova za korupciju i otimačinu, gradnju APS-RTRS (agit-prop sistem Radio televizije Republike Srpske), te dodjele tromilionskog povoljnog kredita za uzgoj jabuke ’’zeculje’’ svome nasljedniku od devetnaest ljeta starosti. Nakon što je staklenik opremljen sa stonim pepeljarama od 1.293, 51 KM po komadu, korpama za otpatke od 1.733,76 KM po komadu, konferencijskim stolom od 48.664,89 KM po komadu, lusterima i ornamentima u stilu Luja XVI, o umjetničkim slikama da i ne govorimo, specijalno izrađenim monitorom ogromnog prečnika, izgrađenog u Beču, u vrijednosti od 100.000$, te skoka vrijednosti izgradnje dva tunela u Laktašima i Klašnicama sa početnih 19.8 miliona KM, na basnoslovnih 60.3 miliona KM. Sve te unosne poslove vođa radi sa svojim kompanjonom Stankovićem, vlasnikom firme ’’Integral’’, prema kojima SDS-ov kriminal iz rata i poraća izgleda kao sitno razbojništvo. Da vođa sve više ubrzava kretanje Republike Srpske i naroda ka fatalnoj propasti, govori i stanje uma voljenog i obožavanog lidera, koji je rekao ovako nešto: ’’Bolje da moj sin uzgaja jabuke, nego da bude klošar i narkoman po Banja Luci, pa je zato i dobio tu sitnicu od 3 miliona KM kredita iz IRB - Investiciono razvojne banke RS-a’’. Ova izjava najvjerovatnije označava prekretnicu u vođinoj vladavini, daj Bože na njegovu štetu, a ne na štetu cijelog naroda.

U poznatom maniru prethodnika, zbog kojih se Crni Gavro već više puta pojavljivao na srpskim nebesima, vođa je aktivirao taktiku zbunjivanja, medijskih probnih balona, skretanja pažnje javnosti, a to sve koristeći autostradu užasa, pakla i stradanja, kako naroda, tako i Republike Srpske. Kao provala oblaka zadnjih dana je ponovo počeo najavljivati referendum o nezavisnosti RS-a, u želji da ta potmula grmljavina njegovih riječi zasjeni njegov kriminal, korupciju i nepotizam. Kaže vođa da je Srbija domovina bosanskim Srbima, baš kao da su bosanski Srbi u BiH na privremenom radu, a ne da tu žive stotinama godina. Ponovo podgrijava narodnu zabludu o mogućoj nezavisnosti RS-a, ponovo se igra riječima, tj.vatrom, tvrdeći da u Dejtonu nigdje ne piše da secesija nije dozvoljena. Što je još najzloslutnije poručuje to Ričardu Holbruku i drži mu lekcije pred nesretnim narodom i kamerama APS – RTRS-a. Istom onom Ričardu, koji je spasio Banja Luku od pada 1995. i koji je prizemljio Crnog Gavra na Manjači, istom onom Ričardu kome je Milošević u Belim dvorima na Dedinju održao lekciju pred kamerama RTS-a, a onda dobio Milosrdnog anđela brže nego što je narod uspio i proslaviti taj herojski, Slobov retorički podvig. Negira Milorad i BiH, negira i OHR, negira i Valentina i Gregorijana, i Sanadera i Englisha, negira dosadašnje mukotrpne reforme, sve negira i prkosi cijelom svijetu. Zar opet nesretni srpski narode, zar opet da te luđak i slijepi vođa vodi, zar ti se opet istorija ponavlja, zar opet da izbjegavaju zaslužene kazne za kriminal i korupciju tako što im ti narode daš legitimitet da krenu autostradom nacionalnog užasa i pakla. Zar opet da odbiju plan Z4, zar opet da odbiju reintegraciju Sarajeva, zar opet da odbiju Rambuje, zar opet da svoj samoubilački zanos o sopstvenoj sili i snazi, kao kakav opijat prenose na tebe narode.

Zar opet narode da si se našao u spirali samouništenja i samodestrukcije. Zašto bi narode na održanom referendumu o nezavisnosti RS-a glasao u ogromnom procentu ZA, zar nisi svjestan da je luđak u stanju da te nagovori na to samoubistvo, da bi spasio svoju zadnjicu, da bi spasio sebe i svoje kompanjone, spreman je da te gurne na referendum, i sam znajući da ne bi prošlo ni mjesec dana od tog čina, a Republika Srpska bi bila ukinuta. Da ne govorimo o 100, 200 ili 300 hiljada tebe narode, kojih bi se našlo na privremenom odsustvu kod ’’braće’’ u Srbiji, da ne kažem u izbjeglištvu.

Ko da zaustavi ovu spiralu samouništenja koja nepokolebljivo napreduje? Možda Milorad, ne, on će biti sve nervozniji zbog sopstvenih repova i sve više će se primicati prelasku crvene linije, tj. referendumu, a vilu na Dedinju je već kupio. Valjda će odatle voditi izbjegličku Vladu RS-a. Stranka mu SNSD, ne, mnogo ih se rastalilo s njim zajedno u unosnim poslovima. Opozicija mu u Skupštini, ne, i sami grade kampanje na romantičarskim ideologijama podgrijavanja narodne zablude o samostalnosti. Ko onda? Samo ti narode i niko više. Dok ne shvatiš da trebaš napraviti radikalni rez sa samoubilačkim nacionalističkim politikama, okrenuti se Bosni i Hercegovini kao državi svojih pradjedova. Sve što ti u političkim govorima miriše na izolaciju, ograđivanje od komšija Bošnjaka i Hrvata, ned’o Bog na referendum i nezavisnost, ne budeš li odbacio i prepoznao kao političku prevaru luđaka koji manipulišu tvojim osjećanjima, bogami ti se crno piše.


Ako nisi narode ništa do sada naučio, ako nisi nikakve pouke izvukao kuda te vodi nacionalistička politika (da ne bude zabune, nije sporno voliti svoje, ali nacionalizam pomalo mrzucka ostale, u tome je problem), ako nisi još na ’’svetom srpskom nebu’’ primjetio Crnog Gavra sa Miloradovom predizbornom plakatom u kandžama, i ako podržiš i samu pomisao na referendum i politiku razdvajanja, a kamoli da glasas za to, znaj da će se niz fatalnih političkih grešaka sa fatalnim posljedicama nastaviti, znaj da će s tobom biti završen pakleni balkanski ciklus.

Nemoj da posle ponovo svijet bude kriv, treba odmah da se zna, ako se bosanski Srbi odluče na referendum o nezavisnosti, uslijediće invazija NATO pakta, biće ukinuta Republika Srpska, a dobar dio naroda će se razbježati po Srbiji. Nakon toga će slavne srpske vođe potpisati još jednu kapitulaciju, još jednu rezoluciju 1244 kojom će onda Srbi moliti Boga da makar ostanu konstitutivni narod u BiH, a o postojanju entiteta ne bi bilo ni riječi.

Pamet u glavu narode i izvini na brutalnosti mojih riječi i neuvijenim porukama, ali je važno da prestane više foliranje i izgovori u stilu: ma nismo mi krivi, ma to nam svijet priprema zavjeru, ma Mile se bori za nas, ma ko je znao da će se to desiti nakon želje za samostalnošću. Biće napisani tomovi knjiga i žalopoljki nakon katastrofe, ako se za katostrofu narode odlučiš... Bolje da zasluženo propadne on, nego narod.

Peščanik.net, 27.04.2009.
da ne bude poslije da nije bilo upozorenja na vrijeme
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3684 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

i jos jednom doris pack otkriva toplu vodu i iskrcava se na obale amerike misleci da je u indiji

Doris Pack
'Političari iz RS-a ne prihvataju BiH kao svoju'
Članica Evropskog parlamenta i predsjedateljica Delegacije za odnose sa zemljama jugoistočne Evrope Doris Pack izjavila je u Banjoj Luci da činjenica da u BiH i danas postoji Ured visokog predstavnika počiva i na tome što političari Republike Srpske nisu u stanju prihvatiti BiH kao svoju državu.
Foto: Reuters
Foto: Reuters
Ona je, komentarišući tvrdnju premijera RS-a Milorada Dodika da je OHR uzrok nestabilnosti u BiH, navela da političari tog entiteta, Republiku Srpsku proglašavaju državom, a ona je samo dio države BiH.

Pack je novinarima u Banjoj Luci kazala da, ukoliko bi se bh.političari više potrudili da Prudski sporazum i provedu u djelo, onda bi to značilo potvrđivanje i jačanje države BiH.

"U tom slučaju više ne bi bio ni potreban visoki predstavnik“, naglasila je članica Evropskog parlamenta i predsjedateljica Delegacije za odnose sa zemljama jugoistočne Evrope.

Istakla je da je evropska zajednica bila spremna da građanima da mogućnost putovanja bez viza, ali to sprječavaju političari u RS-u nekim svojim zakonima.

"Želim da i ovi vaši političari jednom budu prisiljeni stajati u redu i čekati na vizu. Onda bi se oni sigurno više potrudili da naprave državu kako treba“, kazala je ona.

Upitana koliko je realno očekivati formiranje vrhovnog suda BiH, kada se predstavnici vlasti RS-a protive i radu Suda i Tužilaštva BiH, Pack je izrazila nadu da će se političari u RS-u predomisliti i uvjeriti da je takvo nešto dobro za cijelu BiH.

"Dobro sudstvo je dobre za sve ljude, i Srbe, Hrvate i Bošnjake“, naglasila je članica Evropskog parlamenta.

Na pitanje zašto nije imala nijedan susret s političarima tokom posjete BiH, naglasila je da je razgovarala s predstavnicima civilnog društva, studentima, medijima i poslovnim ljudima, zato što misli da je, kako kaže, previše razgovarala s bh.političarima.

"Političari su mi dali puno obećanja, a vrlo malo toga su i ispunili“, poručila je Doris Pack.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3685 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Abacija wrote:Pocelo je pocelo... bice obracun kod kafane Koral. :dance:

Image
*** SPAM *** - Rajko Savić, atentator na Branislava Garića, nakon što je prekjuče ispucao pet metaka iz pištolja na Branislava Garića, pobjegao je svojim BMW-om u Sarajevo, odakle se javio svom bratu Milošu i priznao mu da je ubio potpredsjednika SDS-a, saznaje "Press RS" iz odlično obaviještenih izvora bliskih istrazi.

"Mišo, ubio sam Garića i idem u Sarajevo da se predam, jer se bojim da će mi dobojska policija napraviti "veliku igranku". Pazi mi na sina i kćerku, a ja ću se predati u Sarajevu, jer se plašim da će me "ovi" olešiti ili ubiti. Još ćemo razgovarati oko ovoga", rekao je Rajko Savić svom bratu Milošu.

Inače, Savić je juče iz Sarajeva prebačen u Okružno tužilaštvo u Doboju, gdje je trebalo da ga sasluša tužilac. Kako se saznaje, Savića su duže od osam sati saslušavali inspektori CJB-a Doboj, ali i tužioci Okružnog tužilaštva u Doboju. Oni su, kako se nezvanično saznaje, utvrdili da je Savić prekjuče, odmah nakon ubistva Garića, pobjegao u Sarajevo, jer se plašio odmazde policije RS, pa čak i ubistva.

"Rajko Savić je želio da mediji prvo budu upoznati o njegovom hapšenju, prije nego što ga iz Sarajeva prebace u Doboj, jer je na taj način htio da osigura svoju bezbjednost", tvrdi izvor blizak istrazi i dodaje da je Savić pokazao spremnost za saradnju sa istražnim organima.

Savić, jedan od najvećih građevinskih preduzetnika u Doboju, ali i u cijeloj RS, bio je u veoma dobrim vezama sa lokalnim SDS-om. Riječ je o čovjeku koji je do sada izgradio 20-ak zgrada u Doboju, ali i nekoliko zgrada u Banjaluci, Bijeljini i u drugim gradovima. Prema saznanjima "Pressa RS", Savić je kao najuticajniji preduzetnik u Doboju izdašno pomagao lokalni SDS, ali i pojedince iz drugih političkih partija.

"Savić ima mnoštvo dokaza o nelegalnim tokovima novca i reketiranju Branislava Garića i načelnika opštine Doboj Obrena Petrovića. On to može da ponudi tužilaštvu, a zbog toga su u strahu lokalni funkcioneri, koji su "poslovali" sa njim. Najviše je uplašen Obren Petrović, koji se pribojava da je Savić dao izjavu predstavnicima SIPA-e u Sarajevu", kaže izvor "Pressa" koji želi da ostane anoniman.

Prema istim saznanjima, Garićevo izrešetano tijelo u kancelariji na drugom spratu zgrade SDS-a pronašao je Zoran Đekić. Reč je o šefu opštinske Civilne zaštite i članu opštinskog odbora SDS-a, koji je nedugo nakon ubistva ušao u stranačke prostorije.

"O nesreći me je obavijestio Rajkov brat Mišo. Ušao sam u prostorije i pitao: "Ima li koga, šta se ovde dešava?" Vrata su bila otključana i kada sam ušao vidio sam da Garić nepomično leži u fotelji. Jedna ruka mu je bila na grudima, a druga spuštena. Košulja je bila krvava. Odmah sam pozvao pomoć", kaže Đekić.

Patolog u dobojskoj bolnici "Sveti apostol Luka" Ljubomir Curkić potvrdio je novinarima da je na tijelu ubijenog Garića identifikovao pet prostrijelnih rana, najverovatnije kalibra devet milimetara, pa su eliminisana nagađanja nekih medija da je Savić pucao iz automatske puške.
kad je ici po pravo i zakon, onda svi trce prema sarajevu - onda je odjednom BiH zemlja kako treba, cim stisne guza ko meduza
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3686 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

Pa stavljeni smo na ledinu minimum 5 godina...što znaci,izbori 2010 ,pa nek neko od politicara stisne pa obeca da ce nas uvest u EU kao sto je bio slucaj 2006 tj jedni su se kleli u nezavisnost drugi u ukidanje a svi skupa ulazak u EU.Znaci 2010-2014 ocekuje se identicna politicka Cranja u BiH kao i najvece turbulencije i promjene,tek ako se izborima 2014 se pokazemo zreli i promisljeni odbacujuci nacionalizam i prihvatajuci demokratske norme koje nam nudi EU onda mozemo ocekivati 2018 reizborom tih novih proeuropskih snaga ulazak u EU.Jasnije da nemere biti jasnije.Dotle ce ove nacionalklerofašisticke strukture,školovat svoju djecicu po inozemstvu,kupovati blaga ove zemlje i drzati torove.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3687 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

jest, jest, doris je za sve kriva
Milorad Dodik
'Situacija u BiH je takva jer se njom bavi Doris Pack'
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik smatra da ne stoje tvrdnje članice Evropskog parlamenta i predsjedateljice Delegacije za odnose sa zemljama jugoistočne Evrope Doris Pack da RS blokira evropski put BiH.
Foto: Reuters
Foto: Reuters
Dodik je, komentarišući ocjene Doris Pack da je trenutno u BiH najgora situacija od Dejtona do danas, naveo da je to zato "što se BiH bavi upravo Doris Pack“.

Vjerovatno da se neko drugi bavio, dodao je, ne bi bilo "ovako teško“.

Govoreći o Rezoluciji Evropskog parlamenta u kojoj se ističe da BiH treba riješi pitanje državne imovine i početi razgovore s ustavnim promjenama, entitetski premijer je u izjavi novinarima u Banjoj Luci rekao da ta rezolucija nikog ne obavezuje.

“Rezolucija je nešto što nas ne obavezuje. Doris Pack ide sada ponovo u izbore u svojoj zemlji i potrebna joj je pažnja javnosti kako bi ponovo u svojoj zemlji bila birana za poslanika“, naveo je Dodik i dodao da joj je "BiH omiljena tema“.

Za pitanje državne imovine u BiH, Dodik je naveo da je ono riješeno i to Dejtonskim mirovnim sporazumom i Ustavom BiH, a da su to ponovo "izmislili stranci prije svega bivši visoki predstavnik u BiH Pedi Ešdaun, koji je od toga napravio bauk“.

On tvrdi da "RS ne blokira evropski put BiH, nego oni koji žele da promijene Dejtonski sporazum i koji žele da Ustav BiH mijenjaju vanustavnim sredstvima i to tako što će nametati određena rješenja“.

Ističući da se RS ponaša u skladu s Dejtonskim sporazumom, on je naveo da taj bh.entitet ne želi da se zbog kršenja Dejtonskog sporazuma dođe u "pat poziciju“.

"Oni koji su tražili da treba provoditi duh Dejtona doveli su do blokade i to sigurno nije RS“, rekao je Dodik i dodao da „nema toga puta, pa bio on i evropski, koji bi mogao RS da dovede u poziciju da vitalni interes, koji ona ima i svoju ustavnu poziciju u BiH, žrtvuje za bilo šta, pa makar to bila i Evropska unija“.
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3688 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

Ma vožĐž trabunja li trabunja,da je Doris ostala dosljedna vidi se iz njenih izjava iza kojih stoji EU,dok iza VožĐža stoji šaćica lopurdi,tornjaci i polupismeno stanovnistvo.


Doris Pack: Ustav BiH mora se mijenjati

Zastupnica u Evropskom parlamentu Doris Pack ocijenila je da se Ustav Bosne i Hercegovine mora mijenjati, ali tako da javnost ima uvid u taj proces, i upozorila da promjene Ustava moraju biti kvalitetno urađene “kako bi se izbjeglo gubljenje vremena”. Osvrćući se na promjene Ustava BiH, ona je istakla da “u novom parlamentu nema većine dovoljne za usvajanje amandmana dogovorenih početkom ove godine”.

Doris Pack je rekla da način na koji su promjene Ustava BiH vođene prošle godine, “polutajno i u žurbi, nije dobar” i izrazila nadu da će se tim pitanjem baviti visoki predstavnik, političari, znanstvenici, civilno društvo.

Ocijenila je da bi ostanak takozvanog entitetskog glasovanja u parlamentu, mogao postati mehanizam za opstruiranje bilo kakvog rada Parlamenta.

Doris Pack se osvrnula na izborni slogan Stranke za BiH pod nazivom “100 posto BiH” kojim se, kako smatra, implicira ukidanje Republike Srpske.

“Svi znaju da je Dayton stvorio takvu situaciju i nitko u BiH, a ni kod nas, ne može uništiti entitete. No, bitno je da država funkcionira i to je moguće uz postojanje entiteta koji moraju biti spremni prepustiti neke ovlasti državi”, izjavila je Doris Pack.

Ocijenila je da ni reforma policije nije provedena u skladu sa sporazumom koji su svi prihvatili, jer “premijer RS Milorad Dodik nije spreman poštovati ono što je obećao i potpisao”.

Prema njenim riječima, neprihvatljivo je da se prijeti referendumom o otcjepljenju RS ukoliko Kosovo dobije nezavisnost.

Dodikova i stranka Harisa Silajdžića, za koje smo mislili da su pragmatične, ponašale su se tijekom kampanje vrlo nacionalistički. Ne znam mogu li one sada promijeniti takav stav. A to se mora dogoditi ako njih dvojica žele da BiH napreduje”, rekla je Doris Pack.


Ja da hoce pustit Šešelja pa da se ovo riješi jednom,jest da ce padat glave al ni ovako neide.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3689 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

Ova Pack ko Tunjo Filipovic, jedan dan ovako drugi dan onako. Vidi sta ovdje izvali:
Doris Pack u Sarajevu

NE ŽELITE VALJDA DA BIH POSLEDNJA UĐE U EU?


Objavljeno: Pon, 27. 04. 2009. 16:04
http://www.e-novine.com/sr/region/clanak.php?id=25471
Opet petlja i obecava kule i gradove a sve cini da BiH ne udje u EU. Ljudi, nemojte se zavaravati, sve su ovo sarene laze o boljoj buducnosti a ti evropski soft-diplomate nista ne cine da se uslovi za prijem pocnu ispunjavati jer oni upravljaju sa tim. Ja bi njoj postavio identicno kontra pitanje pa da vidite kako bi se izgubila. :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3690 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

IZ je dobila vec 64miliona za rusenje ferhadije na osnovnom sudu u bl (mislim da cak ni zalba nije podnesena na presudu), a evo i sljedece
*** SPAM *** - Islamska zajednica (IZ) BiH od Republike Srpske traži 6,9 miliona KM odštete za srušene džamije u Nevesinju! Ključni dokaz u tužbi IZ-a protiv Srpske su haške presude protiv bivših funkcionera RS Momčila Krajišnika i Biljane Plavšić. Prema saznanjima "Pressa RS", glavna teza Islamske zajednice u sporu protiv Srpske je činjenica da su Krajišnik i Plavšićeva, između ostalog, osuđeni i zbog rušenja vjerskih objekata.

Bez obzira na to što haški tužioci i sudije, političari i pravni eksperti od osnivanja Tribunala tvrde da se u tom sudu dokazuje samo individualna odgovornost, zastupnik IZ-a Damir Sadović i saradnici presude pojedinicima, očigledno, žele da iskoriste kako bi optužili kolektivitet, u ovom slučaju Republiku Srpsku. Njihova namjera sasvim je ogoljena u podnesku koji su priložili sudu u Nevesinju, gdje će prvo ročište po tužbi IZ-a biti održano početkom juna.

Pravnici iz RS upozoravaju da bi ovaj slučaj mogao da se zloupotrijebi i iskoristi kao presedan za podnošenje stotina sličnih tužbi sa još većim odštetnim zahtjevima. Sasvim je jasno da bi IZ na taj način mogla da opustoši budžet Srpske, zbog čega, kako ističu pravnici, institucije ovog entiteta moraju da učine sve da se zaštite od ovog udara na pravni i ekonomski sistem RS.

Ugledni pravni ekspert iz RS, koji je želio da ostane anoniman, tvrdi da presude Haškog suda srpskim liderima ne mogu da budu dokaz direktne odgovornosti RS za rušenje džamija. Međutim, prema njegovim riječima, mnogi sudovi bi mogli da prihvate tu tezu ako sud u Nevesinju prihvati argumentaciju Islamske zajednice u sporu protiv Srpske.

"Ako presuda bude išla u tom pravcu, sudovi u nekim budućim procesima ne bi ni odlučivali o tome da je li RS odgovorna, već bi je, koristeći haške presude, po automatizmu proglašavali krivom i samo određivali visinu štete. Što je najgore, time se potpuno ruši i pravno načelo zastarijevanja potraživanja, iako zakon o obligacijama predviđa zastarijevanje nakon tri, odnosno pet godina", tvrdi sagovornik "Pressa RS".

Biljana Dursun, zamjenik glavnog pravobranioca RS iz Trebinja, nije željela da otkriva kako će pokušati da odbaci tvrdnje IZ-a da su haške presude bivšim liderima RS dokaz za odgovornost RS u rušenju džamija. Ona kaže da iz podneska IZ-a može da se vidi da će tužioci zauzeti takvu strategiju, ali da je rano da se govori o tome šta će sud odlučiti, pošto je tek zakazan početak suđenja.

"O svemu smo obavijestili Vladu i čekamo odgovore iz nadležnih ministarstva, kao i stav Zavoda za zaštitu kulturno-historijskog nasleđa RS. Ipak, sve će biti mnogo jasnije u junu, kada bi suđenje trebalo da započne", kaže Dursunova.

Istovremeno, Damir Sadović, advokat IZ-a, tvrdi da su haške presude Plavšićevoj i Krajišniku sasvim dovoljan dokaz odgovornosti RS. Sadović kaže da je u haškoj presudi precizno navedeno da su oni odgovorni za rušenje "kulturnih i vjerskih objekata u cilju etničkog čišćenja i sprječavanja povratka nesrpskog stanovništva".

"Na spisku srušenih džamija i crkava, koje se pominju u presudi, nalaze se i muslimanske bogomolje iz Nevesinja, zbog čega smo zauzeli takvu strategiju. Slično ćemo postupiti i u slučaju tužbe za rušenje džamija u Mostaru, srušenih tokom bošnjačko-hrvatskih sukoba, i samo čekamo ishod haškog suđenja Jadranku Prliću i ostalim ratnim čelnicima bivše Herceg Bosne", kaže Sadović.

"Press RS", uprkos brojnim pokušajima, nije uspio da dobije komentar pravobranioca BiH Dragice Miletić.
ne kontam kako neko misli "pozivom na individualnu odgovornost" braniti se u slucaju naknade za stetu kad je jasno ko dan je gore navedeni haski duo obavljao sluzbene duznosti u ime svog genociteta :?
al to je vjerovatno smislio neki "ugledni pravni ekspert iz pca ala kuzmanovic" :lol: uglavnom izgleda da ce efendija ceric prositiri broj kvadrata na kovacima
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3691 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

OPET ISTO

Datum: 30.04.2009 13:35

Autor: Milorad Dodik

Kada bi sada uspostavili islamski kalifat u Bosni i Hercegovini, to opet ne bi bilo dovoljno da neki bošnjački, a pogotovo islamski vjerski funkcioneri, prihvate da Srbi, Hrvati i ostali, imaju neka prava, osim da budu sirotinja raja.

Ne bi ih spriječilo ni da zloupotrebljavaju žrtve u BiH. Svaki glas o potrebi da se sa što više tačnosti predstavljaju zločini svih ratujućih strana u BiH, odbija se o ratne propagandne stereotipe o izmišljenim brojevima žrtava samo na muslimanskoj strani. Tako se i dalje neodgovorno i lažno govori o 300.000 hiljada mrtvih muslimana, o 60.000 silovanih muslimanki, te da su od svih zločina Srbi počinili preko 80 odsto. Kako onda objasniti da u ukupnom broju od 97.207 popisanih žrtava, ima preko 25.000 Srba. Ispada da su se Srbi sami ubijali i međusobno ratovali. Svako ukazivanje na lažne i jednostrane priče o be-ha ratovima, u kojima je ratovao svako protiv svakog, a Alijini Bošnjaci i protiv Abdićevih Bošnjaka, nailazi na histeriju propagandista paradnog globalizma.

Međutim, stvarna raspoređenost zločina, ne daje nikome za pravo svoditi krivicu samo na srpsku i donekle na hrvatsku stranu. Nisu ni tada bosanskohercegovački Srbi i Hrvati vršili agresiju na sebe same, bez obzira na upade u BiH paramilitarnih srpskih jedinica i hrvatske vojske. Kada se opravdano govori da zločin u Srebrenici nije jedini, onda krenu sinhronizovani napadi da je to negiranje genocida nad Bošnjacima, pa se to još izjednačava sa negiranjem holokausta.

Neko vrijeme nije bilo jasno zašto se prećutkuju zločini koje je počinila muslimanska vlast i njena Armija protiv Srba i Hrvata, ali kada se sve sabere, ispada da se time neko na Zapadu dodvorava islamskom svijetu. Tako su neki američki zvaničnici pozivali islamske zemlje da vide američku politiku prema Kosovu i Bosni, a da pri tom ne gledaju Irak, Avganistan, Bliski istok.

To je više puta ovog mjeseca u Vašingtonu ponovio i Pedi Ešdaun, čovjek koji je nanio najviše štete pomirenju i budućnosti BiH, službujući kao visoki predstavnik međunarodne zajednice. Tražeći da se nova američka administracija što više angažuje u BiH, Ešdaun kaže: "I moj posljednji argument, zbog čega je novi angažman bitan za Sjedinjene Države – radi se o velikom geostrateškom pitanju uspostavljanja novih relacija sa islamskim svijetom i ovo je ključno područje za to. Ako ponovo doživimo neuspjeh u osiguravanju istinske domovine evropske islamske zajednice, smatram da bi to imalo konotacije na široj globalnoj skali, što nam ne bi bilo od pomoći u mnogim drugim regionima".

Prilično bezobrazno, budalasto i naivno, jer to pokazuju teroristički napadi 11. septembra, zatim londonski metro, španski voz, napad u Mumbaju. Svugdje su bili umiješani pripadnici "Al-Kaide", koji su sazrijevali u BiH, kao islamska pomoć bošnjačkim vlastima za vrijeme rata. To neće prestati kao odmazda islamista prema zapadnim zemljama, šta god sada činio Zapad prema Kosovu i BiH.

Takođe je postalo jasno kakvu je politiku vodio Pedi Ešdaun i OHR koji su instalisali paralelne strukture, bilo nametanjem institucija, bilo imenovanjima policijskih službenika, stranih tužilaca i sudija. Ne čudi onda što Bošnjaci stalno prizivaju Ešdauna i što im odgovara beskonačni ostanak OHR-a. Sada se vidi zašto Tužilaštvo i Sud BiH vode političke procese protiv Srba i Hrvata, zašto su suđeni Šarović, Jelavić, Čović i Ivanić. Te institucije selektivno vode istrage za ratne zločine, pa uglavnom optužuju i sude Srbe, vrlo malo Hrvate i u zanemarljivom broju Bošnjake. Pri tom ostavljaju po strani zločine muslimanske strane još sa početka rata, kao što su Dobrovoljačka ulica u Sarajevu ili Tuzlanska kolona. Nemaju optužnicu ni protiv Atifa Dudakovića, iako je u kameru naređivao spaljivanje srpskih sela. Ti navodno nezavisni i nepristrasni pravosudni organi na nivou BiH nisu ništa preduzeli ni protiv osvjedočenog zločina Nasera Orića, već je to uradio Okružni sud u Bijeljini. Bojeći se da pred sudom u Bijeljini, ne bi mogla biti zataškana Orićeva odgovornost, Sud BiH uzima sebi taj predmet i to po prijedlogu Orićeve odbrane. Ovi primjeri govore kome i čemu služe takvi organi. Cilj im je isprepadati Srbe i Hrvate, da se ne bune što neko u ime međunarodne zajednice od BiH stvara domovinu islama.

Još jedan instrument kojim se želi postići dodvoravanje islamu ili "Al-Kaidi", kao protivniku koga se boje, sada bi trebale biti ustavne promjene u BiH. Kosovo je ostavljeno po strani, jer ono nikada i neće biti država. Zato u prvi plan stavljaju BiH. Tako na istoj sesiji sa Ešdaunom, "ekspert" Ivana Hauard iz Nacionalne fondacije za demokratiju, tvrdi: "U slučaju Bosne, SAD bi trebala sarađivati sa EU partnerima kako bi našli zajednički jezik u formulisanju koherentne strategije s dovoljno političke volje koja bi progurala ustavnu reformu što je moguće prije, obezbjeđujući joj narodni legitimitet. Prodemokratskim opozicionim liderima, kao i civilnom društvu, trebalo bi biti dato da ravnopravno učestvuju u debatama i raspravama kada je riječ o novim ustavnim promjenama. Stoga bih apelovala na vas, članove komisije, članove Kongresa i administracije da kontaktiraju sa civilnim društvom, susreću se sa nevladinim organizacijama i predstavnicima medija kada posjećuju balkanske države. Takvi sastanci jačaju njihovu legitimnost ne samo u očima političke elite, već i u očima građana i šalju jasnu poruku da je mišljenje o civilnom društvu bitno u demokratskim reformskim procesima i da je svaki oblik pritiska na medije neprihvatljiv. Bosanska ustavna reforma je posebno vremenski senzitivna. Svaki pokušaj ustavne reforme mora biti brz i okončan prije kraja ove godine kako bi prodemokratske, multietničke snage imale bilo kakvu šansu na izborima u oktobru 2010. godine".

Da li neko želi da nacrta Zlatka Lagumdžiju koga birači u BiH nikako neće, ili je to njihova takozvana "Naša stranka". Iz ovoga je vidljivo ko je oslonac za nakaradnu politiku nekih stranih faktora prema BiH, najvećim dijelom uperenu prema Srbima i Hrvatima. Čitava mreža kobajagi nevladinih organizacija, civilnog sektora, plaćenih medija, uz kvazi multietničke stranke – služi kršenju Dejtonskog sporazuma.

Namjere se više i ne skrivaju. Ovakvom politikom prema BiH, nije moguće postići nikakvo jedinstvo kompleksnog društva kao što je BiH. To nije bilo moguće ni u Belgiji, nakon skoro dva vijeka postojanja te države kao nezavisne i suverene, jer nije postignuta integracija različitih naroda. Ko to onda navodi BiH na još jedan slijepi kolosijek. Pa ni bratstvo-jedinstvo i jednostranački poluvjekovni politički i društveni sistem, nisu mogli integrisati be-ha narode u jednu naciju, kako to neki pojednostavljeno ističu. Naprotiv. Zna se da rat u BiH nisu izazvali njeni stanovnici, već raspad Jugoslavije po volji velikih i moćnih država – "tako je negdje odlučeno" kaže Ante Marković.

Sada ostrašćeni univerzalisti i dobro plaćene nevladine organizacije i pobornici civilnog društva, hoće da reintegrišu BiH, kao da je ona ikada i bila integrisana. Ne samo da se zagovaraju takve aktivnosti, već se i prave političke stranke i debelo plaćaju svi oni koji će "zabludjele" stanovnike BiH, njih oko četiri miliona dovesti u pamet. Oni se prave ludi, a od nas očekuju da budemo zbunjeni. Kao da politički predstavnici Bošnjaka, Srba i Hrvata ne dobijaju glasove na izborima upravo zbog toga što odgovaraju očekivanjima njihovih sunarodnika. Tako Bošnjaci traže 100 odsto BiH, Srbi traže da se provodi Dejtonski sporazum i njime garantovana prava Republike Srpske, Hrvati traže veća prava, jer su kao konstitutivni element Federacije BiH, uskraćeni za elementarno pravo da makar ne budu preglasavani.

Kome odgovara nastavak tenzija i provociranje sukoba? Zašto Danijel Server iz Američkog instituta za mir koga finansira i američka vlada, kaže da ako dođe do novog rata, Bošnjaci bi lako pobijedili. Prilično čudan mirotvorac. Ipak, ne zna se šta bi bio ishod takvog sukoba. Možda se neki Bošnjaci nadaju da bi to bila unitarna država, a time država Bošnjaka, kao što stalno i neuvijeno ponavlja njihov najveći politički autoritet reis Mustafa Cerić. A moglo bi se završiti definitivnim razlazom na tri samostalna entiteta. Onda bi totalno nezadovoljnim Bošnjacima, treći pomoćnik zamjenika nekog zapadnog ministra, saopštio: eto mi smo sve pokušali, kažnjavali smo Republiku Srpsku, ukidali ljudska prava bez suđenja i prava na žalbu, montirali političke procese, prijetili svim i svačim. Nije išlo. Slično smo radili i Hrvatima – nismo im dali treći entitet, čak ni TV kanal na hrvatskom jeziku, podijelili smo im i HDZ, proganjali njihove izabrane dužnosnike, ali nije išlo. Žao nam je, mi moramo tražiti drugi most prema islamskom svijetu.

Tada bi se ispostavilo da je to bila samo nekorisna alibi politika koja ništa i nije mogla riješiti, već samo još gore upropastiti. Tako nasamarenima biće se kasno kajati, jer neće imati ni Bosnu, ni Hercegovinu, nego samo svoj mali treći entitet. Nasamareni će biti i svi ostali, jer su morali potrošiti silno vrijeme i trud, na dokazivanje legitimnosti i legalnosti svojih stavova.

Zato se mora reći da ustavne reforme radi "funkcionalne države", nisu ništa drugo nego formula za produbljivanje podjela, izazivanje dodatnih međunacionalnih tenzija, oduzimanje vremena za socijalno-ekonomske teme. Svakako da treba promijeniti ustavne odredbe o kandidovanju za članove Predsjedništva BiH, napraviti koncept stvarno neophodan za evropske integracije, po uzoru na druge evropske složene države, uvažavajući i višenacionalnu strukturu. Nastavak pritisaka za unitarizaciju BiH pod paravanom ustavnih reformi, bio bi još jedan doprinos za ostvarivanje BiH kao nemoguće države.

Srbi i Hrvati nisu pristajali da budu kolateralna šteta nečije izgradnje mostova prema islamskom svijetu. Nisu pristali da se takvi mostovi za vrijeme rata grade preko mudžahedina i uspjeli su odbraniti svoje pravo na postojanje u BiH. Neće ni sada pristati, bez obzira što im se prijeti SIPA, stranim tužiocima i sudijama u suverenoj i nezavisnoj BiH koju je kao takvu ustanovio međunarodni ugovor. Pri tom su više na meti Srbi, zbog Republike Srpske kao međunarodno priznatog entiteta koji kao takav ima elemente ograničene državnosti. Uostalom, uvijek govorimo da je Republika Srpska jedan od državotvornih entiteta BiH. Na udaru instrumentalizovanih i nametnutih institucija u BiH je ono što vide kao atribute državnosti i samoodrživosti Republike Srpske – od zgrada Vlade, pa preko mreže autoputeva, do zgrade RTV javnog servisa Republike Srpske, koji se pokazao bolje organizovanim i jedino finansijski stabilnim dijelom javne mreže u BiH.

Svi znamo da ratovi na Balkanu nisu nikada nastajali sami od sebe. Uvijek je to bilo voljom velikih, uokvirenom u dobre, čak najbolje namjere. Rezultat su bili potoci balkanske krvi, zločini koji se ne zaboravljaju do sledećeg rata, a što je najtragičnije – sve veća podijeljenost i međunacionalna mržnja. Da li ćemo jednom i zauvijek prekinuti sa igranjem te predstave za nečiju politiku i publiku, uvijek gladnu rata i nasilja, ali izvan svojih granica. Toga više nema ni za njih, jer pred svačijom kućom igra mečka globalnog terorizma, hranjena "mostovima prema islamskom svijetu" za vrijeme rata u BiH.
opsti dojam...nacionalizam za treci razred osnovne skole... :-)

ej dodo dodo, ja sam mislio da ti mozes vise dobaciti...

p.s. koliko li ga placaju hrvati za ovo lobiranje :-) na svakom mjestu, srbi i hrvati...
User avatar
armin071
Posts: 6552
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#3692 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by armin071 »

p.s. koliko li ga placaju hrvati za ovo lobiranje :-) na svakom mjestu, srbi i hrvati...
100.000 tisuca kuna?!
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3693 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

armin071 wrote:p.s. koliko li ga placaju hrvati za ovo lobiranje :-) na svakom mjestu, srbi i hrvati...
100.000 tisuca kuna?!
dobro je da nije u dinarima... :lol:
User avatar
armin071
Posts: 6552
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#3694 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by armin071 »

Maraschino wrote:
armin071 wrote:p.s. koliko li ga placaju hrvati za ovo lobiranje :-) na svakom mjestu, srbi i hrvati...
100.000 tisuca kuna?!
dobro je da nije u dinarima... :lol:
A nece to DoDo podsjeca ga na Tita :-D
Al dobar je meni DoDo covjek se konstantno "tuce" a zna da ce biti "nakautiran"... Neka budala da se narod ima cemu smijati u ovo tesko vrijeme...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3695 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Pisali "Balije, nož, žica, Srebrenica"
Pisali

SARAJEVO – Trojica mladića iz istočnog, većinski srpskog dijela Sarajeva, i jedan mladić iz Sarajeva, uhićeni su u utorak u glavnom gradu BiH, nakon što je otkriveno da su ispisivali uvredljive grafite.

Dragan Beronja (36) iz Sarajeva, te Jugoslav Šiljak (32), Borislav Krneta (29) i Davor Tadić (30) iz Istočnog Sarajeva uhićeni su u Sarajevu zbog ispisivanja uvredljivog sadržaja.

Kako su rekli u sarajevskoj policiji, na asfaltnoj površini u Ulici Petra Tješića u Novom gradu, u neposrednoj blizini međuentitetske crte razdvajanja, ispisano je "Balije, nož, žica, Srebrenica".

Nakon saslušanja Dragan Beronja je priznao da je on ispisao ovaj uvredljivi sadržaj. Protiv njega će biti podnesena kaznena prijava zbog izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje.


Beronja, kao i drugi uhićeni, nakon saslušanja pušteni su na slobodu po nalogu tužitelja, a uvredljivi sadržaj izbrisan je s asfalta.
a najsmjesniji dio vijesti je onaj o "istocnom vecinski srpskom dijelu" Sarajeva - kad je to bilo hajvanu :lol: kakvo istocno sarajevo kakve budalastine, 6 kuca i pola planine proglaseno gradom, i uzeli nesto auto laka da malo glume borce za slobodu... :D sljedeci put neka borci predju nekih 200 metara dalje, i bit ce toplo docekani, toliko toplo da im nikakvo pisanje vise nece pasti na pamet :D
User avatar
armin071
Posts: 6552
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#3696 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by armin071 »

Dalton izvini al moram te ispraviti. Ako nekad budes imao prilike da ides putem od Visegrada prema Sarajevu na izlazu iz Ustiprace ti stoji tabla Teritorija grada Srpsko Sarajevo. Tako da ti mogu reci da je mene "to S. Sarajevo" prilicno fasciniralo kako svojom velicinom tako i "djelovima grada" poput Rogatice, Pala, Mokrog, Romanije, Glasinca itd..... :D
Cisto da ne "umanjujes" "remek djelo" velikana dr. Dabica
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3697 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

armin071 wrote:Dalton izvini al moram te ispraviti. Ako nekad budes imao prilike da ides putem od Visegrada prema Sarajevu na izlazu iz Ustiprace ti stoji tabla Teritorija grada Srpsko Sarajevo. Tako da ti mogu reci da je mene "to S. Sarajevo" prilicno fasciniralo kako svojom velicinom tako i "djelovima grada" poput Rogatice, Pala, Mokrog, Romanije, Glasinca itd..... :D
Cisto da ne "umanjujes" "remek djelo" velikana dr. Dabica
izvinjavam se ako sam svojim komentarom povrijedio tvoj osjecaj za estetiku :D mea culpa
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3698 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

RS bez proslave 1. maja
Sindikat upozorio na otpuštanja radnika
U Republici Srpskoj i ove godine je izostala bila kakva organizovana proslava 1. maja, Međunarodnog praznika rada, od strane Saveza sindikata RS-a.

Predsjednica entitetskog sindikata Ranka Mišić navela je da RS dočekuje Prvi maj sa 3.747 radnika u privredi koji su u protekla tri mjeseca proglašeni tehnološkim viškom, a mnogi će praznik rada obilježiti štrajkom i protestima.

Uoči radničkog praznika, jučer je održana posebna sjednica Predsjedništva Saveza sindikata RS-a na kojoj upozoreno na probleme posebno radnika u privredi, dok premijer RS-a tvrdi da situacija nije alarmatna, a da su problemi kojih ima uzrokovani svjetskom ekonomskom krizom i lošom privatizacijom koja je proteklih godina provođenja u tom bh. entitetu.

Proslava 1.maja vidljiva je jedino u činejnici da je danas neradni dan u RS-u, a građani su, ukoliko im je to kiša „dozvolila“, samoinicijativno organizirali izlete i manje porodične proslave na otvorenom, ali znatno skromije nego ranijih godina.
(FENA)



kleronacionalfašisticki režim ponovo na djelu cudo Dodi nije kakvim amandmanom zabranio i pomen 1 Maja :shock:
User avatar
nuernberg
Posts: 403
Joined: 27/01/2009 14:49
Location: U trezoru tvoje banke

#3699 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nuernberg »

Sada kada sma bio u Bosni prosao sam kroz citavu BiH od Bosanske Gradiska-Doboj-Tuzla-Zvornik zapazio sam da na svim vecim raskrsnicama u manjem entitetu su postavili zastave one trobojnice ..... nego koji ce im qurac to?? jeli to nekome u kapric
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3700 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

nuernberg wrote:Sada kada sma bio u Bosni prosao sam kroz citavu BiH od Bosanske Gradiska-Doboj-Tuzla-Zvornik zapazio sam da na svim vecim raskrsnicama u manjem entitetu su postavili zastave one trobojnice ..... nego koji ce im qurac to?? jeli to nekome u kapric
a ma niš cudno zapišavanje tj obiljezavanje teritorije......valjda puno se gleda Animal planet :mrgreen:
Locked